Seakatk Lätis !!!!

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas honkomees »

Tormis kirjutas:...
Kaitsmaks oma koduloomi nakatumise eest tuleb peale kokkupuudet metssea korjusega järgida elementaarseid bioohutusmeetmeid - enne loomapidamishoonesse sisenemist vaheta riided, desinfitseeri või vaheta jalanõud.

millega toimub desinfitseerimine? Ma mõtlen nii igaks juhuks, kui metsa all laipa nägid ja enne koduuksest sisse astumist ... kas on mingi laiatarbekaup, mis selleks sobib?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Tormis »

pane otsingusse: desomatt, desoaine jne.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas honkomees »

Tormis kirjutas:pane otsingusse: desomatt, desoaine jne.
no igaks juhuks ju selliseid nö tööstuslikke vahendeid ei osta koju ja kui juba oled kokku puutunud siis on hilja ostma minna ...
ja neid ju erinevaid erinevate bakterite jms puhuks, milline neist selle va aafriklase jaoks, krt, need juhendid võiks ikka olla konkreetsed ja lihtjahimehele ka arusaadavad, mitte vaid vetharidusega meestele.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Tormis »

Kas sul seebikivi on?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
P.S. Regiooniti on spetsialistid valves: volitatud veterinaaraarstil on kohustus telefonile vastata 24/7.

Pauli ära ole nii sinisilmne :lol: . Võin enda tööalaselt hulgi näiteid tuua kuidas see 24/7 reaalis toimib. Mulle lähim volitatud vet. elab naabervallas. Olen talle laupäeval lihtsalt koju läinud kuna ei võta mobiili ega ka lauatelefoni...
Kunagi olin mingil koostöö koolitusel politsei, veterinaari ja keskkonna omadega. Ka seal tõdesid vetid, et 100% neid siiski 24/7 kätte ei saa.

Selle katku leviku tõkestamiseks aga auku olen küll nõus kaevama notsu matmiseks. Igal pool seda paraku ka kaevata ei saa - meil palju raba ja lisaks ka karstiala. Kuidas sa paekivisse teed 2 m sügavuse augu :M . Siin lihtsalt tuleb tõenäoliselt laip transportida kuhugi teise kohta. Kuidas seda aga ohutult teha - mina küll ei tea. Ehk siis minu arvamus on, et siin peab ikkagi riik õla alla panema ning asjad ära korraldama. Miski ATV käruga või mis iganes peaks ikkagi kuskil valmis olema.
Viimati muutis aivar00, R Aug 01, 2014 1:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas andrus »

Lisaks atv-le metsalangetus brigaad,maaparandajad ja pioneerid.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Ax1600 »

Ise hoian kodus VirconS pubrilisel näol, millest saab veega segades lahuse. Saadud mäletamistmööda vet.apteegist ning kasutanud desinfitseerimises k.a viiruste hävitamisel.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Indrek_I »

Väga päevakajaline ja oluline topic. Teen ettepaneku tõsta see loogilisemasse kohta, ulukite haiguste alajaotus foorumis olemas. Poolkogemata sattusin siia, ega poleks osanud siit ise otsida küll.
vanamäger
Postitusi: 9
Liitunud: E Apr 14, 2014 4:38 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas vanamäger »

Selline rumal küsimus,kas mitte hundid ei ole selle katku üheks aktiivsemateks levitajateks,kuna nad liiguvad palju ja pikalt. Huntide põhiliseks saakloomaks on minu arvates metssiga ja nad võivad seda katku edasi kanda. Mida arvavad sellest hundiuurijad?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Pauli »

Tundub nagu loogiline mõttekäik. Arvatavasti pidurdab huntide kaudu katkuviiruse levikut siiski see, et huntidega lähemalt kokku puutunud siga tavaliselt enam eriti nakatumisvõimeline pole. Minu kui mitte-hundiuurija arvamus.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Ats »

Kõige suurem levitaja on ikka inimene ise.
Pole looma, pole probleemi!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Tormis »

Kui hunt seakatku levitab, siis täpselt samapalju kui jahimees ajujahiga, ajab sead liikuma. Nüüd suvel on see vähe tõenäoline, sest põrsad on lihtne jahisaak ja hundil piisab ühest rünnakust, et jaht oleks edukas.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas andrus »

Just ikka ainult jahimees,jahimees on süüdi!!
Metsa vahel liikuv metsa-jne tehnika,seenelised/marjulised,teised loomad ega nemad ju ei kanna mitte midagi edasi eks.
jahismurf
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas Indrek_I »

Kuuldavasti pidid valgamaal põllud sigadest tühjad olema ja metsas pidi raipehais ninna lööma, kuidas siinsed valgamaalased kommenteerivad?
ööloom
Postitusi: 17
Liitunud: T Jaan 22, 2013 6:09 pm

Re: Seakatk Lätis !!!!

Postitus Postitas ööloom »

Põllus käivad sead usinasti.Tea kas enam lõhna ei tunne või milles asi,kuid raipehaisu pole veel tundnud endakandis (ptui ptui ptui).Kuid minu jahisektsiooni piirkond ei ole terve valgamaa :M
Vasta