Koprajaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

Tervist,

Kas keegi on praegu koprajahil ka käinud, kuidas saak on ja kas looma üldse näha on, kas jooksuaeg juba alanud ?
Seeaasta on koprajahiga paras jama, veetase väga madal, ilm külm, ei saa isegi paadiga jõge mööda alla lasta. Ilm ajab lausa nutma, eelnevatel aastatel sai praegusel ajal paadiga õhtu jooksul vähemalt 5 kobrast looja karja saadetud.
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas heyx »

Rahu, ainult rahu, küll soojemaks läheb. Teil ikka õudne koprauputus, et VÄHEMALT 5 tk õhtuga.
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

Jah, tõesti märtsi keskpaigast kuni märsti lõpuni pole olnud probleemi õhtuga 5 tükki parematele jahimaadele saata, kuigi, ma ei salga, et peaaegu pooled koprad, mida paadist lasknud olen, on siiski jõepõhja läinud. Kuna paadist lastes on kobras enamjaolt vees. On olemas küll kahv, millega kiirelt kobras kinni nabida, aga see ei õnnestu alati. Ja need paadiretked on üsna pikad (ca. 3h) esimene tund aega näed vähe kobrast, teine tund aega on normaalne ( selles ajavahemikus saamegi enamus koprad kätte) ja siis viimane pool tundi, on juba piisavalt pime, et lasta ei näe, aga kobrast on sellel ajal kõige rohkem, iga 10min tagant hüppab kopraonu kas siis kaldalt või perve alt vette.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas hundikütt »

Mina ei nimetaks sellist asja jahiks,vaid tapmiseks.On võimalik koprale ka jahti pidada,lasta nii,et ka looma kätte saab.Meil loetakse tabatud loomadeks neid,mis on võimalik ette näidata.Ka loale ei panda neid kirja keda lastud aga ette näidata pole.Kui pole kindel,et saad looma kotti pista,siis jäta parem sõrm sirgeks,paugutamise koht on tiirus.
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

hundikütt kirjutas:Mina ei nimetaks sellist asja jahiks,vaid tapmiseks.On võimalik koprale ka jahti pidada,lasta nii,et ka looma kätte saab.Meil loetakse tabatud loomadeks neid,mis on võimalik ette näidata.Ka loale ei panda neid kirja keda lastud aga ette näidata pole.Kui pole kindel,et saad looma kotti pista,siis jäta parem sõrm sirgeks,paugutamise koht on tiirus.

ˇ
Ma arvan, et kui olen kopra maha lasknud, ja ta põhja läheb, siis peaks ta kütituna kindlasti kirja panema, vastasel juhul võib tulla kopra loenduses raskusi ja valeinfot. Aga samas, kui ma jätaks poolte kobraste ees sõrme sirgeks, siis poleks jõeääres enam ühtegi pajupuhma ega puud. Ja kindlasti jääks ka sealkandis metsad hõredamaks, ja eks siis pärast maksa maaomanikele kahjustuste eest.
Teine lugu oleks see, kui loom jääb haavatuks. Lask on enamjaolt täpne, ja tapab kopra kohe.
Lihtsalt see on õnne küsimus, kas vahetult enne lasku kobras jätab õhu kopsudesse või ei, kui jätab, siis jääb kobras ka veepeale.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas puugi »

Need lasud millega looma kätte ei saada on kurjast.On endalgi korra sellist asja juhtunud,aga kiskusin tammi maha ja otsisin koeraga ülesse.Ei tea kuidas teistel on,aga endal on ebaõnnestunud ürituste pärast alati kehv enesetunne.
Pole ühegi jõe kallastel selliseid mastimännikuid mille pärast maaomanikud uluks.
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

puugi kirjutas:Need lasud millega looma kätte ei saada on kurjast.On endalgi korra sellist asja juhtunud,aga kiskusin tammi maha ja otsisin koeraga ülesse.Ei tea kuidas teistel on,aga endal on ebaõnnestunud ürituste pärast alati kehv enesetunne.
Pole ühegi jõe kallastel selliseid mastimännikuid mille pärast maaomanikud uluks.


Eks ikka hiljem veits niru olla, aga jõest ei saa neid parema tahtmise puhulgi kätte.
Endalgi on mets jõekaldal, oja on jõega ühenduses ja oja voolab metsast läbi. Puud langevad nagu murdu, aga neist on seal peaaegu võimatu lahti saada. Rauad on koguaaeg sees, ja isegi kui tõrjud ühe pesakonna välja, siis ajapikku tuleb jõest uus asemele nii või naa.
Aga proovime teemasse jääda, kas keegi on lähiajal kobrast kuskil kohanud ?
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kahro »

Sell aastal läheb palju koppraid loojakarja kuna on jäänud jäävangi. Meil on palju selliseid kohti kus pole aastaid jääd olnud, see aastal on. Liikumine on nulli lähedane.
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

kahro kirjutas:Sell aastal läheb palju koppraid loojakarja kuna on jäänud jäävangi. Meil on palju selliseid kohti kus pole aastaid jääd olnud, see aastal on. Liikumine on nulli lähedane.


Ei ole küll ekspert, aga loodan et asi nii hull pole, kobras siiski tark loom, ja tal on ju urgudest maapinnale ehitutud "õhuaugud" niiet, välja peaks ta siiski saama. Aga kui süda kripeldab, siis on ju võimalik jääsisse kasvõi üks kopra suurune auk raijuda. Aga ilmselt praegu ongi jäätunud kohtades liikumine nullilähedane, ilmad on siiski külmad kopra jaoks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas andrus »

hundikütt kirjutas:Mina ei nimetaks sellist asja jahiks,vaid tapmiseks.On võimalik koprale ka jahti pidada,lasta nii,et ka looma kätte saab.Meil loetakse tabatud loomadeks neid,mis on võimalik ette näidata.Ka loale ei panda neid kirja keda lastud aga ette näidata pole.Kui pole kindel,et saad looma kotti pista,siis jäta parem sõrm sirgeks,paugutamise koht on tiirus.



Tapmine või mitte mis seal vahet on. Kui on palju siis tulebki tappa...pehmod pangu kõrvad-silmad kinni või harjugu ära.Aeg on omale munad kasvatada ja iga tegelinski emotsioonidele ja provokatsioonidele me lihtsalt enam ei allu. KÕIK!!!''

ps. kas loom kes alla vett läheb ei olegi tabatud?? eetiline küsimus või mitte aga siiski tabatud.

Iga kord kui näpu kõveraks teed oled kindel,et 100% tabad.Aga võta näpus läks nihu......sa nii vana mees küll,et raudselt oled eksinud ja mitte vähe.Eladki tiirus??

Mis ma tahtsin öelda?? Seda,et hea on moraali lugeda aga tee järgi ja näita ette!!
5 tk õhtuga on väga tubli tulemus,seletagu "kotkad" mida tahavad
Viimati muutis andrus, E Mär 25, 2013 7:22 am, muudetud 2 korda kokku.
jahismurf
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

Ilmselt paljud ei usu seda, et 5tk õhtuga lõuna eestis (paadiga ma mõtlen, jalgsi on hoopis teine asi.)on kerge saak, aga kui see aasta ka paadiga jõele pääseb, eks siis tuleb pilti ka teha 8) Muidugi, ei taha ma kelkida sellega, lslt, siis ma arvan saavad need, kes siiani aru pole saanud, et kopraid on meil pisut palju, vähemalt siinkandis.
Viimati muutis Tankitoru, T Mär 26, 2013 10:33 pm, muudetud 1 kord kokku.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas MLP »

andrus kirjutas:
hundikütt kirjutas:Mina ei nimetaks sellist asja jahiks,vaid tapmiseks.On võimalik koprale ka jahti pidada,lasta nii,et ka looma kätte saab.Meil loetakse tabatud loomadeks neid,mis on võimalik ette näidata.Ka loale ei panda neid kirja keda lastud aga ette näidata pole.Kui pole kindel,et saad looma kotti pista,siis jäta parem sõrm sirgeks,paugutamise koht on tiirus.



Tapmine või mitte mis seal vahet on. Kui on palju siis tulebki tappa...pehmod pangu kõrvad-silmad kinni või harjugu ära.Aeg on omale munad kasvatada ja iga tegelinski emotsioonidele ja provokatsioonidele me lihtsalt enam ei allu. KÕIK!!!''

ps. kas loom kes alla vett läheb ei olegi tabatud?? eetiline küsimus või mitte aga siiski tabatud.

Iga kord kui näpu kõveraks teed oled kindel,et 100% tabad.Aga võta näpus läks nihu......sa nii vana mees küll,et raudselt oled eksinud ja mitte vähe.Eladki tiirus??

Mis ma tahtsin öelda?? Seda,et hea on moraali lugeda aga tee järgi ja näita ette!!
5 tk õhtuga on väga tubli tulemus,seletagu "kotkad" mida tahavad


Andrus ! Kuidas saab olla loom, kes läheb alla voolu tabatud kui sa ei saa looma surmas 100% kindel olla? Ja sellisel lõõbitul viisil võiks ka, siis seajahti pidada! On ju neidki palju ,laseme siis nii,et terve mets on raipeid täis. Mina arvan küll, et olgu ta kobras vees või siga metsas,siis sellised loterii lasud küll eriti asjakohased ei ole. Pole ju mõtet lasta looma ehku peale ootad kuni tuleb kaldasse sööma ja lased ära. Kindlasti on ka mehi kes lasevad N: sigu kes põgenevad üle jõe ujudes, on see ,siis normaalne we? Ja ilmselt on kõigil seda jh ette tulnud ,et on vette lastud ja põhja läinud,aga endale tuleb selgeks teha miks sa seal metsas käid ,kas lihtsalt tapmas või jahil ja üldiselt pean HK nõustuma tiiru osas,aga mina selleks nii kaugele minna ei viitsiks laseks maja taga püssi kui pauku teha tahaks lihtsalt.. (b)
sinu nukker noku!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas hundikütt »

Eks ole kõigil kehvasti läinud aga sellist laskmist,kus on näha ,et loom võib kaduma minna,ka õigeks ei pea.Kui mees kirjutab,et laseb viis looma õhtuga ja neist pooled on põhja läinud,siis kuidas sellest arvata.Minuarust laus lollus.Ise siin halame,etjahimeestest miskit head ei arvata aga sellistest asjadest hakkabki see maine kujundamine pihta.Väidame,et jahimes on ennekõike looduse sõber ja eks enamus kindlasti ongi,aga selliselt käituvatele olenditele sobikski väga hästi Valneri nägemus jahimeestest :mrgreen:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Juhtub, igasuguseid asju juhtub.
Ma olen ka mõned aastad tagasi Valgamaa suurematel jõgedel paadiga koprajahis olnud. Tean, millest tankitoru räägib. Need kes seal olnud pole, need aru ei saa, et millest jutt, aga see selleks.
Liigub kobras. Üks foorumlane tegi eile päeval 12 ajal kopra suunas paukugi. Ise enne ei lähe vaatama, kui päris sulaks keerab.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas andrus »

MLP.........on kohti(tule ma näitan sulle :lol: ) kus on kobrast palju ja kätte ei saa teda kuidagi,ei inimene ei ilves- hunt.Ja sellises kohas polegi mitte midagi muud kui ainult kompostiks lasta.Meeldib see siis esteetidele või mitte. :wink:

Miks teda palju on?? Noh eks siin võib jällegi endile tuhka pähe raputada :!: Järjepidevalt pressingut ja küll olukord normaliseerub.
jahismurf
Vasta