Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Välek »

Ikka üksi, vahel on sõber ka kaasas.Ja kella peale tulevad, nagu kassid aida alt, kui vanaema on õhtuse lüpsi lõpetanud ja kaevu ääres kurnamarlit kaussi pigistab. Sõbralikult palutakse sooja piima ja öömaja. . Vaatavad toas ringi... koht ei ole paha, jääme veidiks siia. Õhtu venib pikaks, on ju ka palju , millest rääkida, mis siis, et naabrid.
Viimati muutis Välek, E Dets 28, 2015 11:35 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Priidik Õun »

Kohendades natuke Heldur Karmo teksti:

"Kord on niidud rohelust täis,
Pilv taevavõlvist vaid harva üle käib.
Peegeldub päike jõe suveselges vees,
Niitude vahel, siis kulgeb meie tee."

https://www.youtube.com/watch?v=ZbjW7qdCrqA
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Ats »

sax kirjutas:õnneks pidi kuulujärgi olema selle üllitise autor ministeeriumist koondatud, naised saunas rääkisid :P
selline otsus iseenesest on juba riigi kaitsevõimet kahjustav ja selle eest võiks Simmile elukaaslaseks anda selle otsuse tegija. relvastatud rahvas on tõsine pluss riigi kaitsevõimele. seda teab iga loll. kahjuks iga loll pukki ei saa :mrgreen:


Kas sa tõesti arvad, et sellele koondatud ametnikule ei leita asendajat?
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Eik »

Tsitaat «Kuna siseministeerium on seisukohal, et ennast ja vara ei saa korraga kaitsta mitmest tulirelvast üheaegselt, siis kehtestatakse eelnõuga vastav piirmäär ning otsest vajadust relva vajalikkuse kohta sätestada ei ole,» ütles Kommusaar.

Väga küüniline ja otsitud argument :(

Isiklikul minu arvamus on selline, et piisaks sellisest piirmäärast, et kodanik võib soetada kuni kolm tulirelva, enesekaitseks, sest situatsioonid on erinevad. Taluõuel avaldab pumppüss oluliselt rohkem muljat, aga seda kaasas vedada on väga ebamugav ja miks maakodus ei tohiks olla enese ja vara kaitseks sileraudne püss ning viljakoormaga veskisse sõites revolver :)
Muidugi on võimalus teha relvaluba kogu perel ja siis kõikidele relvadele paraleelload :D jälle peab kodanik vingerdama ja nuputama !!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Välek »

See üksainus relv võib relvameistri juures remondis olla. Siis peab turvalisuse tagamiseks rinnale ja uksele sildi riputama, et mind kaitsetuna rünnates, rikutakse võrdse kohtlemise printsiipi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas baddmann »

jyri kirjutas:
sammal.habe kirjutas:foorumis halamise asemel võtsin ühendust oma rahvasaadikuga, nagu iga kodanik peaks seadusloome küsimuste tekkides tegema.


Kui puuduvad ühemandaatsed mazoritaarsed otsevalimised, pole olemas ka sellist nähtust, nagu "oma rahvasaadik" . Kui valimisringkonnast "pääseks" edasi ainult üks kandidaat, siis oleks kõigil selles ringkonnas teada, kes see "oma saadik" on sõltumata sellest, kas hääletati just tema või oponendi poolt.
Kui sa SH nii erudeeritud oled, palun selgita mulle konkreetselt , kes on see minu rahvasaadik reaalsest elukohast lähtudes? Aadressi võin sulle saata PS-ga.


Naljaga pooleks - Jüri, sa võid ju võtta "oma saadikuks" selle saadiku, kes sulle kõige sümpaatsem on. Ega saadik ju ei tea väga kindlalt, kas sa tema poolt hääletasid jms. Põhimõte on siin oluline, mille Sammalhabe välja tõi, et tegelikult peaksid meie valitud saadikud saama teada, mida meie (s.o rahvas) arvame ja mida isiklikumal tasandil nad seda teada saavad, seda rohkem lootust on, et see midagi muudab.

BM
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Beretta »

baddmann kirjutas: tegelikult peaksid meie valitud saadikud saama teada, mida meie (s.o rahvas) arvame ja mida isiklikumal tasandil nad seda teada saavad, seda rohkem lootust on, et see midagi muudab. BM

Rohkema muutmise lootuse tekkimiseks on veel üks tingimus, nimelt peaks saadik kuuluma ka võimukoalitsiooni. Kui ei kuulu kolmikliitu, on tema arvamuse väärtus sama mis 3 klassilise haridusega ennustajal Edgaril.
Grumpy old man
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Tiit Karp »

äkki sa oskad siis vastata miks kaitseväes ka käsirelvad on kui neid millekski kasutada pole :?:
praktika on see kui roheline mehike uksel vastu astub ja meie ülla riigi poolt eraldatud ak 4, mis juba sündides paras nui oli, pole veel kodanikule kätte jõudnud või lihtsalt ei mahu enam minu ja kaugeltulnud külalise vahele. vot sulle praktika[/quote]

Ma ei ole küll relvade piiramise poolt. Olen seisukohal, et viin, naised ja relvad peavad olema iga hetk kättesaadavad, siis on meestel pinged maas ja palju pahandusi jääb tulemata. Siiski ma ei mõista, mida on rohelisel mehikesel sinu ukse taha asja? Mitu vaenlast on sõja käigus käsirelvas maha lastud? Käsirelv on ikka olnud rohkem oma alluvate ja pättide hirmul hoidmiseks. Väidetavalt USA osariikides kus relva omamine on kohustuslik, pidi kuritegevus olema minimaalne, kuna pätt teab, et võib väga lihtsalt tina saada. Argumenteerida tuleb õigesti.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Ain Aavik »

baddmann kirjutas:
jyri kirjutas:
sammal.habe kirjutas:foorumis halamise asemel võtsin ühendust oma rahvasaadikuga, nagu iga kodanik peaks seadusloome küsimuste tekkides tegema.


Kui puuduvad ühemandaatsed mazoritaarsed otsevalimised, pole olemas ka sellist nähtust, nagu "oma rahvasaadik" . Kui valimisringkonnast "pääseks" edasi ainult üks kandidaat, siis oleks kõigil selles ringkonnas teada, kes see "oma saadik" on sõltumata sellest, kas hääletati just tema või oponendi poolt.
Kui sa SH nii erudeeritud oled, palun selgita mulle konkreetselt , kes on see minu rahvasaadik reaalsest elukohast lähtudes? Aadressi võin sulle saata PS-ga.


Naljaga pooleks - Jüri, sa võid ju võtta "oma saadikuks" selle saadiku, kes sulle kõige sümpaatsem on. Ega saadik ju ei tea väga kindlalt, kas sa tema poolt hääletasid jms. Põhimõte on siin oluline, mille Sammalhabe välja tõi, et tegelikult peaksid meie valitud saadikud saama teada, mida meie (s.o rahvas) arvame ja mida isiklikumal tasandil nad seda teada saavad, seda rohkem lootust on, et see midagi muudab.

BM


Naiivsus kuubis.

Jahiseaduse madin näitas meile selgelt kätte, kes on kes neist valitud rääkivatest peadest ehk jutulindudest.
Meie arvamus .. seda lihtsalt pole!!!
Rääkigu see valitu, mida iganes ta sealt nina alt välja ei aja peale sooja supiauru.
Seda on korduvalt kogetud ja kogetakse ka peale meid..
Loeb vaid see arvamus, kellelt tuleb ämma põhjatusse kappi kilekotiannetusi ja läbi selle tagatubade kokkulepe.

Eri Klas ütles välja tükimat aega tagasi arvamuse, mis kajastamist leidis ... ja see oli intelligentse inimese leebe väljaütlemine ...
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/eri-kl ... d=73067321
Lõpuks on maskid langenud ning end poliitiliseks eliidiks nimetav seltskond isegi ei püüa enam varjata vihkamist oma rahva vastu.

Eks aeg näitab, mis saab toimuma ...

Võite kustutada, kui pole asjakohane ja kui kellelegi osutub ebasobivaks ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Tooming »

Pakuks aga sellise lahenduse....
Mitte et igal inimesel VÕIB olla üks relv enesekaitseks, vaid peaks muutma seadust selliselt, et igal inimesel PEAB olema relv kodus enese ja vara kaitseks alates 18 aastast ja riik toetaks seda! Relvaalased koolitused, tasuta relvad, laskemoon jne. Sellega suureneks Eesti kaitsevõime oluliselt, kasvõi sellega, et iga Eesti elanik oskab ja suudab kasutada relva! Hetkel, kui peakski mingi sõjaolukord tekkima, siis 90% jookseks lihtsalt Eestist ära :VS
Relvaseadus tuleks üle vaadata ja anda relvaomanikule suuremad õigused enese ja vara kaitsmiseks, sellega väheneks oluliselt kuritegevus!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Välek »

Tooming kirjutas:Pakuks aga sellise lahenduse....
Mitte et igal inimesel VÕIB olla üks relv enesekaitseks, vaid peaks muutma seadust selliselt, et igal inimesel PEAB olema relv kodus enese ja vara kaitseks alates 18 aastast ja riik toetaks seda! Relvaalased koolitused, tasuta relvad, laskemoon jne. Sellega suureneks Eesti kaitsevõime oluliselt, kasvõi sellega, et iga Eesti elanik oskab ja suudab kasutada relva! Hetkel, kui peakski mingi sõjaolukord tekkima, siis 90% jookseks lihtsalt Eestist ära :VS
Relvaseadus tuleks üle vaadata ja anda relvaomanikule suuremad õigused enese ja vara kaitsmiseks, sellega väheneks oluliselt kuritegevus!
Kas relv ise kaitseb rahvast ja hoiab sõjaolukorras rahvast kodumaal? Mis sa topid püssist inimesele,kes seda ei taha? Pigem peaks mõtlema sellele,et ei astutaks kannale inimestele, kellel võivad relvad olla, kui nad neid tahavad.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

Pakuks aga sellise lahenduse....
Mitte et igal inimesel VÕIB olla üks relv enesekaitseks, vaid peaks muutma seadust selliselt, et igal inimesel PEAB olema relv kodus enese ja vara kaitseks alates 18 aastast ja riik toetaks seda! Relvaalased koolitused, tasuta relvad, laskemoon jne. Sellega suureneks Eesti kaitsevõime oluliselt, kasvõi sellega, et iga Eesti elanik oskab ja suudab kasutada relva! Hetkel, kui peakski mingi sõjaolukord tekkima, siis 90% jookseks lihtsalt Eestist ära :VS
Relvaseadus tuleks üle vaadata ja anda relvaomanikule suuremad õigused enese ja vara kaitsmiseks, sellega väheneks oluliselt kuritegevus!


Küll on tore olla sinisilmne jaelada roosas mannas :oops: :oops:
Üritaks enne meie noored mehed kasvõi Eesti kroonustki läbi lasta - seal minu andmetel siiani relvade käsitsemist õpetatakse. Aga oh seda õnnetust - paljud ei kõlba oma tervise ja paljud ka kriminaalse mineviku pärast. Küll oleks jälle hea pärast kiruda - näe mis lollid tegid...
Julgen välja pakkuda, et isegi kui igal Eesti kodanikul oleks suvaline tulirelv kodus olemas ja toimuks miski invasioon, siis kindlalt enamus seda relva ei kasutaks. Pigem mõni külamees juua täis peaga ähvardaks oma eite või naabrimutti :lol: . Seda olen kahjuks ameti tõttu pidanud nägema.
Vähe tõsisemad mehed on Kaitseliidus ning harjutavad usinasti. Samas ei saa aru sellest milliseid "rohelisi mehikesi" nottima hakataks - Eestis pole ju enam metsigi kus elada, taludest kust oli süüa võimalik hankida rääkimata. Või ollakse siiani nii naiivne, et usutakse siiani valgesse laeva ja sissitegevuse võimalikkusest Eestis. Ma ei ole küll militarist aga kui tänapäeva "sõjapidamisest" aru saan, siis põhisõna on tehnikal aga mitte kellegi kodus kapis olevas 1 -s või kasvõi 21-s "enesekaitserelvas".
Et mõni sõda ajaloost oleks võidetud sileraudsete jahipüsside ja riigi kodanike valduses olevate vintrelvadega mulle ajaloost kahjuks ei meenu :M :lol:
Et aga "enesekaitse relvi" ainult 1 olen ka vastu - minu arvamuse järgi võiks olla max 2-3. Nendest siis 2 püstolit-revolvrit ( 1 reaalselt kaitseks ja teine trenniks 22 LR näiteks) + 1 miskit sileraudset.
ikka lõbusalt
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas aberukk »

Suureks abiks oleks roheliste mehikeste saabudes igasugused relvaregistrid ära kustutada, sest esimese asjana korjatakse rahvalt kõik relvad ära.
Puhtalt enesekaitseks piisaks minu arvates tõesti ainult ühest relvast .Juurte peaks tulema hoopis valikuvõimalusi mis põhjusel omale ültse relva saab taotleda.Et kaoks se vingerd amine ära.Näiteks talunik peab minema enesekaitse relvaga härga tapma kui tahab teda lihaks teha. Teiseks kui sul on kodus, ütleme seal 7 relva siis selge se et sa neid enesekaitseks kõiki ei kasuta aga seadus ei anna lihtsalt mud võimalust kui kirjutada kõik enesekaitse registrisse.Võiks lisada näiteks :töö ja hobi või midagi muudsarnast.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas Ats »

UUs Relvaseadus on kooskõlastamisringil.

http://eelnoud.valitsus.ee/main#AQTwwlA7
Pole looma, pole probleemi!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Relvaseaduse eelnõu, tsiviilrelvade piiramine

Postitus Postitas VR »

Ats kirjutas:UUs Relvaseadus on kooskõlastamisringil.http://eelnoud.valitsus.ee/main#AQTwwlA7
On ka või?! :lol:

PS! Siin teemas 6 lehekülge Relvaseaduse muutmise seaduse eelnõust ja teises (link EK võimalikust uuest direktiivist) 2 lehekülge Euroopas soovitatavastest uutest piirangutest - ja nüüd selline avaldus...
Siinsamas teemas, esimeses postituses, on ka õige link juba läbi käinud.

Samal ajal on veel mõni, kes ei viitsi vist (või ei oska) otsingut kasutada omale paralleelteema teinud - link
Vasta