Maaomanik küsib:

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah, see kommunikatsioonikoolituse idee hea ja selle läbiviimiseks ainult otsust vaja. Läbiviimise aluseks võiks võtta jahijuhataja koolituse ehk siis kutsuda koolitusele jahijuhataja koolituse läbinud ja edaspidi nende koolituste kavva võtta ka suhtekorralduse. Jahijuhatajad oleks nagu esimesed, kes tekkinud probleemiga esmaselt jahipäeval peaksid kokku puutuma ehk siis mehed, kes peaksid maaomanikuga suhtlema, kuna nad nii ehk nii vastutavad konkreetse jahi läbiviimise eest. Ja jahipäeval tekkinud probleeme ei pea lahendama ehk siis maaomanikuga vaidlusse astume mitte kütiliinil seisev kütt, vaid kutsuma jahijuhataja, kes siis probleemi lahendamise üle võtab.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Hakkab juba vaikselt tulema see nn. suhtluskoolituse idee. Väga tore lugeda, et lõpuks selleni välja jõutud on. Mina olen seda meelt juba ammu ja sai ka antud teema kohta hr. Lillemäele ettepanek tehtud kevadel Raplas toimunud täiendkoolituse käigus. Juttu oli küll rohkem ajakirjanikega suhtlemisest, kuid analoogia on ka "maaomanikega" suhtlemisel. Põhieesmärk ongi see, et "sõnaaher või sõjaka iseloomuga" jahimees samasuguse iseloomuga maaomanikuga kokkupuutel hõõguvaid süsa lõkkeks ei puhuks. Samas see variant, et valda teada anda- esiteks juba hilja kuna enamus tehinguid maadega ammu teostatud ja teiseks jahiseltsi kontaktid ka teada. Mis sest vallast suuvoodriks veel panna.
ikka lõbusalt
loghome
Postitusi: 17
Liitunud: P Nov 05, 2006 9:14 pm

Jaht erametsas

Postitus Postitas loghome »

Super! Muide, katsuge Euroopa tõukefondide raha sellesse panna, jahimehed. Suhtekorraldus maaomanikega. Miljoneid väärt värk. Nii mõnigi maaomanik tuleks loomi etteajama ja nii edasi, nii mõnigi jahiselts teeniks rohkem toetusest kui loomade küttimisest. Kindlasti oleks maaomanikud, eriti riigi esindajad hirve või faasaniprae söömisest huvitatud. Tõsiselt. Teabepäev kõlab uhkelt, eriti euroametniku kõrvus. Uus 2007- 2014 hange algab varsti.
Vastaks, maaomanduse kohapealt. Elaksin praegugi samas talus, kui kõiki poleks küüditatud rehepeksumasina pärast. Ja need kes metsas käisid on tõenäöliselt mu koolivennad jne jne. Mingit viha ju pole. Sain jälle targemaks jahikorraldamisest Eesti moodi. Muide vaatasin statistikat ja näiteks mingist Valgamaal nagu poleks jälgegi,aga mul on neid seal askeldamas palju, samuti sigu, kitsi vana põder jäljed suured kui lumeinimesel JETIL, rebane on jne . Tegelt plaanis looduse vaatlemise torn panna püsti, sest maapinna kõrgus 200 meetrit merepinnast jne.jne.
Aga kindel see, et sellele maale ei tõsta ükski mees jalga, kui ta ei aktsepteeri rahumeelset kooseksisteerimise ja lugupidamise printsiipi. Ja minu asi ei ole täiskasvand inimesi kasvatada. Kui sa pole 2 selt käima õppinud ja 30 selt roomama, siis sorry.... Mõtetu elu...Erireziimiga asutuses toimetades on vaist see, mis ütleb :Räägi sellega, kel kõrvad küljes, veena seda, kes alla 20.
Muide siiani pole lepingu mustandeid.....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jaht erametsades

Postitus Postitas jorr »

Kuule lugupeetud Loghome,mul tekkis sinu kirjutisi lugedes tunne ,et sa mõistliku jutu asemel lihtsalt kütad kirgi üles.Umbes nii,et mul on võimalus ja ma näitan nüüd mis võin.Siin eestimaal on rahvast küll kes väiksema asja pärast kui rehepeksumasin on oma elu siberisse jätnud või tekkis sul siberis käies kõigi püssimeeste vastu mingi viha ja leiad nüüd võimaluse ennast jahimeeste peal välja elada.Ka maaomanike kohta kehtivad seadused ja lisaks veel, et kui leiad omale liiga tehtavat mingi pundi jahimeeste poolt, kes ilma sinu käest küsimata viibisid sinu kinnistul põdrajahil, siis palun räägi nendega nagu Kakukegi soovitas aga mitte ära püüa kõiki jahimehi siia segada.Ka jahimeeste hulgas on auväärseid mehi kes siberi vaevad läbi teinud ja ikka veel jahil käivad kuigi sinu juttu lugedes tekkib tunne et ise sa siberit näinudki pole.
noorus on ilus aeg
loghome
Postitusi: 17
Liitunud: P Nov 05, 2006 9:14 pm

Ammendunud

Postitus Postitas loghome »

Nii vastused jagaksin kahte liiki: konstruktiivsed( arutle, otsi lahendusi, las jahimehed võtavad ühendust ja lepivad kokku) ;mittekonstruktiivsed( lollid maaomanikud, alusetud süüdistused jahimeeste aadressil, norimised ilukirjanduslike liialduste suhtes , viited kibestumistele jne jne)
Seega lugupeetud jahimehed. Et Teie suhtes oli jutt hüpoteetiline ja muinasjutu tasemel ja minu jaoks konkreetne, sündinud fakt, siis mõned Teist ei kehastunudki minu, omaniku rolli. Kehastu kuldi rolli ja loom jääbki laskmata. Empaatiavõime aitaks aga edasi minna. Minu tagasihoidlikule ja kohati leplikule toonile vastasid vaid väärikamad seisusekohaselt. Minu poolt müts maha nende ees. Osad teist ei suuda aga üldse olulist ebaolulisest minu jutust eristada.Ei tea kas " varga peas põleb müts" takistab minu mure adekvaatselt hinnata.Kuidas need mehed siga käost eristavad ja inimest põdra pähe maha ei noti jääb aga saladuseks- inimeseks olemise müsteerium ütleksin. Vaimse alaarenguga inimese tajusid uurinuna väidan, et tajude piiratus on aga tulirelva, autorooli ja kirurgi skalpelli käsitsedes pärssivaks teguriks. Kui noku ja näpp sassis siis ei saa lapsi, ütlevad taadid.
Igaljuhul tänan abivalmite loodusinimeste vastuste eest ja kohtumiseni koolitusel või teraapias, grillipeol mis mõistagi on EU rahastatud ja jahisuhteid parendav. Mind aitab see, Teie poolt edastatav info väga.
Teile aga head arutelu jätku.
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Niipalju kui ma põhimõttelisi tasakaalust jutustajaid olen kohanud on esimene liiga tasakaalukas kohtumine loodusega neid paanikasse ajanud. (voodi alt väljatulnud hiir, sigade poolt ülesküntud hoov, kitsede poolt söödud õunapuud, majatrepi ees kriuksuv marutaudis kährik) :? Jahimehed on tänapäeva egoistlikus maailmas veel üks viimane suurem grupp inimesi kes taipavad metsikute loomade käitumise põhjuseid ja loogikat.
Siiski maa omanikul on seaduse poolt määratud õigused ja neid peab järgima.
Rõhutan siiski veelkord, et kuigi maa kuulub omanikule, siis ulukid sellel maal kuuluvad riigile mitte maaomanikule. Riik on aga nende ulukite "majandamise" õiguse edasi müünud jahimeestele. St maaomanik ei saa kategooriliselt keelata "OMA" põdrapulli tapmist vaid saab keelata jahi pidamise sellele loomale oma maa piires. Loomulikult on mõistlikul kokkuleppel selline teatud loomade hoidmine võimalik.
Imelik tundub aga see, et jahiselts ei näita üles agarust lepingu sõlmimisel. Ise ajame tavaliselt omanikke tikutulega taga ja kui keegi mingitki huvi ilmutab siis teeme lepingu kiirelt ja rõõmuga. enamasti peaks standardlepingu plank kohe võtta olema :?:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Et jah, jõuame sinna tagasi et kes nõus need on normaalsed inimesed ja ülejäänud on hälvikud. Diagnoos pandud Idamaiste kunstide harrastaja ja psüholoogiaprofessori poolt. Karm ...
Aga, kui suurest maatükist siis ikkagi jutt on, ma mõistan täielikult kui jahiseltsi asjameestel mingi 3ha tükk viimaseks jääb nimekirjas. vo on seda maad ka 50ha aga ju siis jahtimise seisukohalt mitte nii tähtis...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Sooviku lugedes su postitust,väga hästi öeldud (y) (b)
mu meelest ei maksa ka niisuguste maaomanikega oma närve ja aega raisata,kes ilmselgelt on jahimeeste vastu tõredalt meelestatud,ei loe see leping ka midagi, ei tasu nende maale ronida ja valmis,meil õnneks enamus maaomanikega suhted head ja lepingud sõlmitud,
üks hea näide,maaomanik keelas oma maal jahipidamise,loomulikult me seal enam jahil ei käinud,koprad ujutasid kraavi üle,heinamaa vee all ja 5ha metsa läinud,nüüd käib jahimeestel järgi ja tahab lepingut sõlmida,aga vat nüüd on hilja kullamees.
243win
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

eks ta nii ole, et väga tõrksa või konflikse maaomanikuga ei ole mõtet lepingut sõlmida, sest muidu muud ei kuulegi, et kui halvasti jahimehed tema metsas käituvad...aga kui loomad kahju teevad, siis lausa nõuavad, et midagi tehtaks.... :twisted:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Aga sa Loghome paku kõigepealt oma variant lahenduseks välja. Praegu pole ma mitte aru saanud mis siis probleem on???? Kas see et oldi sinu maa peal või peeti jahti sinu maa peal või see et saadeti sind pikalt?

Alustaks äkki sellest et kellel probleem see pakuks ka oma nägemuse asja lahendusest, mitte aga ei vinguks et maailm on üks suur pasameri ja mina väike lilleke seal.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Ütlen kohe, et meil on oma LH. Tõi plaani, kus tema maad peal ja kiri juures, et ei luba seal jahti teha. Ei teegi, hoiame eemale. Õnneks on piiri peal, nii et ei pea üle sõitma ega käima. Praktika on veel selline, et kui on kahtlusi, et meie tegevus ei pruugi meeldida mõnele maaomanikule( takseerib või peab pllani oma metsas parasjagu), helistame ette, et läheme tema maadele. Seni ei ole keegi keelanud. Maaomanikele korraldame igal sügisel ühe põdrajahi, paneme selleks vorsti kõrvale ja sisefileed juba eelmisest jahist külma, et kui Diana ei õnnista.
Aga kogu lugu" mis nad siis tulevad meie õue peale" meenutab kohe küüditamist. Nii naljakas kui see ei ole, küüditati 49 aastal suhteliselt palju Saaremaalt, kust kõik, kes vähegi said olid jalga lasknud. Ja naabri Juhani või Ärni küüditamise ajendiks sai, et üleaedne oli kade Juhani/ Ärni peale kuna tolle naisel olid suuremad tissid kui tema omal. Arusaadav inimlik ( ja eestlaslik) kadedus.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Iseenesest on ju väga hea, et selline teema üles võeti.
Lihtsalt oleks ka Loghome poolt lootnud mingit omapoolse lahenduse välja pakkumist ja siin koos arutledes oleksime leidnud selle elluviimiseks parima tee. Või on lahenduseks: minu maa, ja lind ka ei lenda ilma loata.
Ja kui ootab abi foorumist, siis väheke ka sellest, mis täpsemalt probleemiks on ja mis just ei meeldi.

Meil õnneks om maaomanikega klapp hea. Infovahetus on tihe. Lepingud on tehtud. Kes avaldanud soovi, sellele helistatakse ennem jahipäeva algust, et soovime sinu tükis täna jahti teha. Ja ei ole veel KEEGI üteld ärge täna tehke. Metsaomanikud teavad, et metsal silm peal, jahimehed teavad samuti et silm maal peal. Kõik tunnevad pea kõiki. Kui juhtud võõra autoga sõitma palju ringi on varsti juhatajal info, et keski võõras tiirutab ja seda just tänu tähelepanelikele maaomanikele. Kui sõidad tutava autuga teab jahijuhataja helistajale ütelda, et see tema mees ja vahel ka kellele jahti peab või lihtsalt jälgimine või söödavedu käsil.
Ja teadmata paukusi jääb õhtati vähemaks. :wink:
Eks see kõik nõuab pühendumist ja aega. Suured tänud meite juhatajale tuleks siin edasi anda. Kahjuks ta foorumit ei loe.

Maaomand:
Minu tagasihoidlik ajutegavus on tuvastanud, et raha eest antakse maaomanikule privileeg teatud maatükil majandus või elutegevust jne arendada.
Maaomand ei ole selline, et teen aia ümber, panen valve välja ja keegi ei kõnni. Maa on antud kasutamiseks. Maad ei saa keegi omada.
Nii jõuame ju lõpuks apsurdini. Tuleb onu väljamaalt kaasas mõnikümmend(või mõnisada) miljardit kõva raha. Näituseks ostab ära pool viljandi maakonda ja paneb sildid välja: LIIKUMINE KEELATUD!
Ostab kõik maad ümber Loghome maa ära ja keelab liikumise. Või mida iganes.
Kuhu me nii jõuame?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

"Maaomand ei ole selline, et teen aia ümber, panen valve välja ja keegi ei kõnni." Siin sa eksid, Joosep. Just selline ta on- see maaomand. Kui on aed ümber ei ole teistel sinna asja. Ja kas on 1200. ruutmeetrit või pool Viljandi maakonda- vahet pole. Läbikäimised-sõitmised reguleeritakse servituutidega
Palju valusam on kuulda jahimehest maaomaniku! suust kindlat seisukohta, et loom, mis on tema maal on tema oma.
loghome
Postitusi: 17
Liitunud: P Nov 05, 2006 9:14 pm

Põdrajaht erametsas

Postitus Postitas loghome »

Heakene küll..
1. Väidetav Puka (Valgamaa) jahiseltsi juht ( ei tutvustanud end )andis lubaduse saata lepingu mustand .Andsin meili aadressi ja koduse aadressi. Mitte ****. Mul on vaja kaasomanikega tulemuseni jõuda.
2. Põhimõtteline küsimus, kes enda järel kraamib...ehk võõral maal ära põrka vaid( kodus ole poeg, väljas vend .Konfutsius)
3. Maad üle 50 hektari.
4. JAHIMEES SÕLMI LEPING
5. Vahest need polnudki jahimehed vaid salakütid... ei tea.
6. Ei ole kunagi olnud mõistliku toimetamise poolt.
7. Mida teeksid sina, jahimees oma huvide kaitsmiseks???

Ah jaa tegelikult on teema juba vana, igav, nüüd tuleks asjaosalistel tegutseda.
Ja veel , ei ole näinud sellist idiooti, kes süüdistaks jahimeest selles, et metsloom sööb kuusetaimi ja kobras ehitab tammi ja et uluk on maaomaniku jagu. Sellise demagoogia ja **** jutuga ei maksa tirriteerida.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ka mind hakkas huvitama ,kui palju siiski selle härral seda maad on ,millest talle jahimeestega nii suur probleem :?: Ma ei ole siit küll ühestki postitusest välja lugenud nagu keegi soovitaks ilma kokkulepeta härra maal jahti pidada! Kui ei lubata ,siis ei lubata ,ma ei mõista mis lepingu sõlmimisi ta siis veel ootab,kui jahi isegi politsei abiga lõpetas.Või on härral mingi haiglaslik huvi näidata kui SUUR ta ikka on ja kuidas ta veelkord ära ütleb ? Kes tahaks ennast veelkord alandama minna! Kuigi härra väidab vähemalt pooled siinsed sõnavõtjad .....ei tea kelleks ,tundub kangesti ta ise üks tülinorija ja kekats olema(ilukirjanduslik liialdus :D ).Küsisin millist kahju tale otseselt põhjustati -vaikus! Ei imestaks kui situatsioon oleks sama: Maade erastamise algul sai keegi suures õhinas oma paar kolm hektarit kätte ,proovis seda suures omaniku tuhinas paar aastat harida .Kuna umbrohi hakkas ülepea kasvama ,tuli ühistule oma maa natukest rendile pakkuma,kusjuures nõudmine oli,et tema kahel hektaril seataks sisse seitsmevälja süsteem(st. maa jagatakse seitsmesse ossa ,millel toimub iga aastane vilja vahetus) --- :D naeruväärne!
Väidan ,et just tihti need mõne hektari omanikud need probleemsed inimesed ongi.Olles oma vana-vanemate maa sugulaste vahel ära jaganud ,saades näiteks 10 ha omanikuks ei tea enam kus v mil moel oma "rikkust" välja kuulutada ! Võibolla trehvatakse aastas korra siis oma kinnistule perega"plaane "pidama ja oh õnne kui saadakse siis sealt kätte relvadega "kurjadegijad " :wink: Ja otse loomulikult on seda vaja kohe ka internetis kajastada! Ja siis ootab härra käsi põsakil lepingu sõlmijaid ,keda ei tulegi,sest pole sinna kinnistule astumisest huvitatud,sest seda pol tarviski.Piisab ,kui ühe kümne ha suuruse maalapi servas kõvemalt peeretada ja sead /põdrad sealt nagunii pagevad :D
Huvitav ,et tavaliselt pole suuremate kinnistute omajatega mingeid probleeme!
Viimati muutis Ahto Kattai, K Nov 08, 2006 6:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
Suletud