Maaomanik küsib:

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Ma ei saa siiamaani täpselt aru mis on maaomanikel nende metsas käimise vastu?Meil on suhteliselt väike jahimaa ja seal on kaks arvestatavat maaomanikku.Üks on naturaalne **** ja teine väga normaalne inimene.Paar korda oleme **** maa peal jahti pidand,tuli lõugama ja enam sinna ei kipu.Minu teada ei taha ta mingist lepingust midagi kuulda.Teine on tipp top mees käib vahest ajus,ning teinekord viime talle lihtsalt tüki liha ja kõik on õnnelikud.Ei saa küll aru mis see **** võidab sellega et ta meid enda lepapadrikusse ei lase.Ma arvan et need tõredad maaomanikud on vist põhimõttelised jahi vastased ja nendega ei aita ei püssi ega ussirohi!
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Eks peab sellest metsaomaniku murest ka aru saama. Jahimehel on ju hea öelda, et mis seal siis nii väga probleemne on, aga samas inimesele, kes ei ole jahipidamisega kokku puutunud ja ei tea sellest just väga palju ja kelle metsas siis ootamatult liikleb suur hulk mehi ringi siis eks natuke ikka ära ehmatab küll.... või noh. Aru peab saama, et nagu on erinevaid inimesi on siis ka erinevaid reaktsioone: kes hakkab hangu ja kaikaga vehkima ja kes üritab asjale mõistliku lahendust leida. Eks kogu see asi peaks olema kahepoolne kompromiss ja kui seda ei leita siis mehed jahti ei pea ja metsaomanik vaatab ise kuidas oma metsa ja seal elavate loomadega hakkama saab.
Eks ulukikahjustused on üldse omaette teema, aga niipalju ikka kommenteeriks, et kui metsaomanik leiab raha, et rajada 10000 maksev kultuur ühele ha'le(tänuväärt ettevõtmine loomulikult!) siis ei näe ma põhjust miks ei suudaks ta osta veel mõnda vahendit selle investeeringu kaitseks (Trapperis müügil....u. 1ha kohta 260.- (loodan, et väga mööda ei pane)) Jahipidamisel loomulikult ka oma koht arvukuse reguleerimisel, aga siin jälle omad probleemid....
Võtke asja rahulikumalt....nii jahimehed kui ka maaomanikud. Suhelge rohkem ja leidke olemasolevatele probleemidele mõlemat osapoolt rahuldavad kokkulepped.
Mine metsa!! ;)
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

robi1 kirjutas:Ma arvan et need tõredad maaomanikud on vist põhimõttelised jahi vastased ja nendega ei aita ei püssi ega ussirohi!


Täpsemalt öeldes paistavad mulle sellised vennikesed olema kõige vastased.
Ainsad õiged mõtted on ainult nende arvates nende endi peades. Kõik muu ei ole isegi arutamist väärt. :wink:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Ei haaku otseselt teemaga,aga meil kohalikus omavalitsuses on kuus volikogu liiget jahimehed,vallavanem on jahimees,volikogu esimees on jahimees.Miks kirjutan?Näide sellest kuidas jahimehed rahvaqa läbi saavad,aga eks mõni lollike leidub parimates peredesgi.
Ahjaa mind hakkas ka päris huvitama mismoodi peale seda veel leping sõlmitakse ,kui politsei jahi lõpetas
:shock:
243win
loghome
Postitusi: 17
Liitunud: P Nov 05, 2006 9:14 pm

Jaht erametsas

Postitus Postitas loghome »

To kult. Mina ei arvusta Teie tegemisi Teie omas kodus. Kult loeb minu jutust lauseid, mis Tema kontseptsiooniga " teen mida tahan ja kus tahan". Teiste lausete jaoks pole silmi. Ehk moraal, kõik mis kasulik se õige. Ka ei pea ma oma metsamajandamise kava ja muid plaane avalikkuse jaoks oluliseks, et neid värvitrükis esitleda.
Et aga sigatsemise järgselt keegi peab roomama on selge,igal juhul mitte maaomanik.
Politsei kutsutakse juhtunut fikseerima. On ju vaja erapooletut suhtumist ja vahemeest. Seda saab kutsuda 110 numbrilt.
1. Kordan väidetava jahisektsiooni väidetav esimees, kes ei suvatsenud end tutvustada isegi politsei juures võib ju väidetava jahiklubi nime kasutades ka teiesuguste auväärsete jahimeeste marki täis teha....nö süütukestele liiga teha.
2. Sa ei usu ise kah, kui sinu enda kolhoosimoraali hakkavad sinu suhtes kasutama sinust mõjukamad inimesed...
3. Oma maalapil........... ei hakka triviaalsusi pilduma. Pole kuldil argumente mida kummutada.
4. No jah, ega kui naabrimees su naisele jahti peab su omas kodus, kui ise Soomes, ega ta küsi küll..
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jaht erametsas

Postitus Postitas rajaleidja »

loghome kirjutas:1. Kordan väidetava jahisektsiooni väidetav esimees, kes ei suvatsenud end tutvustada isegi politsei juures

no selliste jahijuhatajatega pole tõesti midagi peale hakata
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jaht erametsas

Postitus Postitas gunnar »

loghome kirjutas:Et aga sigatsemise järgselt keegi peab roomama on selge,igal juhul mitte maaomanik.


Sellise suhtumisega et keegi PEAB ROOMAMA, anna andeks, enne loobuks 10x su võsatükist jahitsemiseks kui lepingu teeks. Ma loodan et niipalju selgroogu sealsetel meestel on. Ei imesta et jahijuhataja ei tahtnud suga tegemist teha, sest arvatavasti sa ka temaga suhtlemisel selle "keegi peab roomama" hoiakut kasutasid.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jaht erametsas

Postitus Postitas baddmann »

rajaleidja kirjutas:
loghome kirjutas:1. Kordan väidetava jahisektsiooni väidetav esimees, kes ei suvatsenud end tutvustada isegi politsei juures

no selliste jahijuhatajatega pole tõesti midagi peale hakata


Just täpselt. Aga millest selline käitumine tuleneb ? Mina pakun, et sisemisest hirmust. Umbes nagu minu taks, kes tänaval väiksemaid ja endasuuruseid koeri aktsepteerib, aga suurtele tahab hirmust haukudes kallale minna ;)

BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

loghome millest tuleb, et sa kohalikke mehi ei tunne. tekkis mulje kui räägid väidetava seltsi väidetavast juhatajast keda ei tunne.
Äkki räägid vähe enda taustast ka. Lihtsalt siis alus teemat edasi arendada või ära lõpetada kui ei ole algandmeid ei saa ju järeldusi ka teha ja lahendusi leida.

1. Ennasttäis rangerist jahijuhataja
2. Ennasttäis nokk linnast kes kottig maast ei metsast tea
3. ..................

Variante mitmeid.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kisub riiuks? Pole mõtet üldse jahuda kui infi nii vähe käes. Leidsin ka juba mõned täiesti võimatuks osutunud ``faktid``. Jahijuhataja ei tutvusta end politseile?! See ei saa olla võimalik, lihtsalt ei saa ja kõik. Jahijuhataja on ikka püssimees ju? Ma ei kujuta ette, et mingi vend, karabiin seljas ei ütle politseile kes ta on! Järgmisel hetkel leiab ta end näoli mudast ja käed kettis. Või kehvemal juhul saab ta inetu ihu, juhul kui ta oma karabiiniga veel vehkima hakkab, ka natuke kaalu juurde. Kus maade peal vastupidine võimalik on? Mingisugust kokkulepet ei saagi sündima kui mõlemad pooled kukeks kätte lähevad. Meie ei saagi siin arutada, veel vähem lahendust leida, kui meie käsutuses pole antud sündmusest faktimaterjali, vaid vastastikused süüdistused stiilis`` AGA MINU ISA ON TUGEVAM KUI SINU ISA...``. Kes kohapeal oli? Äkki võtaksid mõlemad osapooled konkreetselt sõna, ausalt ja püüdes emotsioone- erapoolikust alla suruda.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Lugedes seda omanike ja jahimeeste vahelist sõda jääb mulle isiklikult üks asi arusaamatuks. Ja nimelt see, et see mets ja maa pole ju sinu kodu vaid sulle kuuluv kinnistu kus asub sinu maja. Seega on see osake meie kallist Eestimaast ja kas teised eestlased on siis sinu maapeal mitte teretulnud. No jalutavad mehed sinu kinnistust üle, mis siis juhtub palju jalajägi, mis sulle ei meeldi muud ei midagi. Arvan seda, et meie kallid inimesed pole harjunud olema peremehed ja nüüd anti meile see võimalus ja tulemuseks on ainult arusaamatus ja üksteisepeale kaebamine. Olgem ikka sallivamad üksteise vastu jahimees ka ju inimene kes oma kohust riigiees täidab. Rahu ainult rahu.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Seaduse järgi ju nii, et päikese tõusust päikese loojanguni võid metsas jalutada palju tahad. keegi ei saa keelata. Ainult siis vist, kui sildid on väljas. Ei mäleta seda seadust nii täpselt. Nii et kui ajajad kõnnivad ilma püssita läbi metsa, siis ei saa neid justkui kuidagi keelata seal viibimast.
ei propageeri nüüd kedagi "seenele" minema. Sellise asjaga võib vaid maaomanikuga veelgi rohkem raksu minna.
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

päikese tõusust loojanguni võib sinu maal viibida ,kui ei ole aeda ette ehitatud, kui on sildid väljas siis ei tohi autoga sõita. Kui ei ole kumbagi, siis käi ja sõida autoga va talu maja ümber. Teemaalgataja suht vähe infot andnud aga kui nad lihtsalt olid tema maal ,siis ta ei saa öelda et peeti jahti, jahti peetakse siis kui lastakse loom, äkki nad panid sööki loomadele. Ja see ,et sa siin targutad , soenduseks ja muud laused siis jääb mulje et sa ei julge ise mees mehega asju arutada vaid kaagutad siin foorumis ,sest arvuti taga hea julge olla. Siin foorumis vastuseid piisavalt antud sinule. Ja mina kah ei teeks lepingut enam sellise maaomanikuga. Kui sa nüüd kah enam rahulikuks ei jää siis jääb mulje et sa ise tahad nüüd lepingut, ootad ja ootad ,aga ei saadeta. Järelikult on väiksed maad ja polegi vaja seal jahti pidada.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

LH kirjutas:Ja veel , ei ole näinud sellist idiooti, kes süüdistaks jahimeest selles, et metsloom sööb kuusetaimi ja kobras ehitab tammi ja et uluk on maaomaniku jagu" Kahju küll, aga olen näinud mõlemaid, õnneks meie maadel kumbastki liigist 1 eksemplar. Ja vaevalt nad vabatahtlikult sinna LH juurde Valgamaale kolivad- saaks korraliku reservaadi. Seda oleks päris tore vaadata- kolm Oru Pearut naabritena koos kaevuraketel kükitamas.
Puka mehed- andke andeks kohatu nali.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Maaomanikud peaksid aru saama,et oma õuemaal saavad nad keelata võõrastel viibimist mitte kinnistul.Kinnistud on üldjuhul maatulundusmaad st. avalikud kohad ja seal võib iga inimene seeni korjata või niisama olla.Ka jahimeestel on õigus sellisel maal haavatud ulukit jälitada,uluki loendust teha või seda maad kasutada tabatud ulukit metsast ära tuues ilma et nad peaksid maaominikku teavitama.Olen ise kah maaomanik(152 ha) ja ei näe mingit probleemi kui võõrad minu maal viibivad.
Suletud