Mägrajaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Mägrajaht

Postitus Postitas saaremees »

Kuidas mujal. Meil aktiivsemad mehed taksiga kahe päevaga urgudest 6 tk. käes. Esimene päev viis ja eile veel üks. Koer on supper, aga nagu varemgi juba mainitud - ega mägergi .... ole.Aga üldiselt juba suvisest seajahist näha, et neid jagub. Hakkasid täna peale proovide tegemist veel erilist moorungit tegema, aga ..... Ise sain tulema, tegime nädalavahetuse põdra-sealihast konservid valmis ja.. Homme jälle tööpäev...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

mägrajaht

Postitus Postitas jorr »

Et jutt läks mägrajahile siis tekkis küsimus,et mis kütitud loomadega peale hakad?Nahk ehk seinavaibaks ja kõik,või teete lihaga ka midagi nagu praad ja vorst ja....
Raamatus "Elu kuldsed päevad" kirjutab Enn Vaino et siberis on mägrarasv väga nõutav kaup oma raviva toime poolest.Kas oskab keegi ka meil midagi tarka selle kohta ütelda,jaht käib ja loomad rasvased.Koprast on palju jahutud ja Elvas isegi spets sellel alal aga mägrast nagu vaikus?
noorus on ilus aeg
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Postitus Postitas saaremees »

Oskan niipalju vastata, et eile said proovid tehtud ja liha pandi marinaadi. Muidugi käpp läheb arvesse Saaremaal toimuva röövulukite küttimise arvestusse. Kuidas see liha kellegil istub on iseasi, aga rituaal maksab asja juures paljugi. Muidugi tuleb ka kohaliku poe kangema margi riiulit külastada. Muidu aga tõesti ei oskagi tegelikult midagi tarka peale hakata. Lihtsalt looma on palju ja pahandusi juba eelmisest aastast kuulda.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Mul ka käesoleval hooajal üks mägra hakatis õnnestunud üle kavaldada!

Kuid mis laadi pahandustest, saaremees, jutt oli?
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

mägrajaht

Postitus Postitas jorr »

Jah,sõja ajal olevat sakslane mägra eest head raha välja käinud ja pidavat liha temale väga mokka mööda olema.Ise olen korra proovinud küpsetatud looma ja nati rasvane tundus.Aga liha saab maitseainega nii ära teha,et ei saa arugi mis loom hammaste vahel.See rohkem Feenipoisi rida ja ehk paneb mõne põneva mägraretsepti kirja ka?
Mind aga huvitab mägrarasv,kas keegi meil siberirahva tarkusi ei tunne siis?Mäkra oleks praegu hea võtta urust.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hylgekytt
Postitusi: 40
Liitunud: R Juul 07, 2006 5:47 pm

Postitus Postitas hylgekytt »

mäkra on meil saarel küll palju, ei vaidle vastu.
kuid mulle on jäänud ka siiamaani üsnagi arusaamatuks, mismoodi need rahulikud elukad kurja teevad :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No kurja saavad kaudselt ainult selle läbi teha, et tekitavad elupaiku, kus sigida kährikule ja rebasele.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ma olen üldiselt harva kodumail. Möödunud aastal tulin maale ja vaatan õu nagu luuaga üle pühitud,lehti ei kuskil,mõtlen,ju tuul minema puhund.Järgmine kord võtsin koerad linnast kaasa,et jahti minna.Fox tegeles õues oma asjadega,jahiterjer oli toas.(Tema pühib kohe metsa)Kuulen, foks haugub,lähen välja, hääl tuleb aidast.Võtsin võtmed ,sakslanepühkis muidugi aita(ukses on ava kasside jaoks).Teen ukse lahti aga sisse ei saa-kõik mu kadund lehed ilusti aita toodud.Neid oli seal ikka hullu moodi ja milline mõll seal käis, lehed ja loomad kõik lendasid.Sunnikas sai foxi käpa hammaste vahele ja muidugi tema nina omakorda foxile hammaste vahele ja mina ligi ei pääse.Tükk aega käis oma käppa mulle näitamas.Pahandusekott sihuke, see mäger.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

http://www.niklasaren.se/gravling.wmv

mägrajaht rootsimaal. paraku ei suutnud leida eestikeelset vastet koeratõule wachtel. kas see võiks olla (saksa jahi)terjer?
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Kas seal siis revolvriga jaht lubatud?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Saksa jahiterjer pole ta nüüd mingil juhul.Deutscher Wachtelhund on saksa spanjel.
Vasta