Lepingute sõlmimine

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Konkreetsete jurakatega on lihtne
Jahiseadus
§ 3. Jahiõigus
(1) Jahiõigus on maaomaniku õigus seadusega sätestatud ulatuses ja korras oma maal jahinduse korraldamiseks tingimusi seada, jahti pidada (küttida) või jahipidamist keelata.
Valik on Sinu.
Muide kus leiab "Minu" klubi weebiaadressi- huvipärast?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kõik on väga ilus ja lilleline-kõik sõimavad ja õiendavad tavaliste jahimeestega ehk isikliku rahakoti peal hobikorras tegutsevate jahimeeste kallal. Kulla loghome-kas sinu kandis riigi kasutuses olevaid jahipiirkondi ka on? Kui ei siis on sul vedanud hirmsat moodi. Minu vallast on pool maad riigi piirkonna käes ja sellest üks osa anti veel "teadmata" kaalutlustel peale viimast jahikorraldust "rikkurite" jahiseltsile "Diana" kasutada võtmata arvesse seda asjaolu, et nii vallavalitsus kui ka maavalitsus toetasid meid ehk siis kohalikke jahimehi-maaomanikud käivad pidevalt halamas ja kohalikke jahimehi sõimamas, et sead künnavad õue üles-võtavad kartuli üles jne. aga teie midagi ette ei võta. Peale pikka selgitustööd iga "maaomanikuga" on nad pöördunud õigete "jahimeeste" poole. Diana omad lubasid vähemalt asjaga tegeleda-hea mees kes lubabki-RMK valduses oleva piirkonna juht soovitas kohalikele jahimeestele minna muret kurtma-polevat tema asi. Lõpuks üks maaomanik vedas 2 aastat RMK meestega vägikaigast (jutuga kuhugi välja ei jõudnud-takistas füüsiliselt ligipääsu) ja siis sai lepingu sõlmimisega hakkama ainult tänu sellele, et viimaste söödapukk oli ca 20 aastat tema maa peal olnud (vene ajast saadik sigade ülekäigukoht ja ideaalne ligipääs). Riikliku jahipiirkonna juhataja ütelus oli- "meie" oleme riigi jahipiirkond ja mind mingid lepingud ei huvita.
ikka lõbusalt
loghome
Postitusi: 17
Liitunud: P Nov 05, 2006 9:14 pm

lepingutest

Postitus Postitas loghome »

Vat ei ole jahimees ja mingitest jahipiirkondadest ka ei tea. Muidugi võib uurida. See avalik teave. Ja pole siiani kogend, et jahimeeste tegemiste tõttu puud närimatta on jäetud ja siga ei künna kui hull.....Seega pole neist kasu ühti. Vaid siis tulevad kitsede joogikohta passima optika peal, kui nälg majas.
Vabandage, kui ilukirjanduslike väljenditega priiskan, armulised isandad!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Mehed,jätke ta rahule(see Loghome)!Ärge vastake talle enam!Ta ju haige inime.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

täpselt soovikuga sama arvamus...
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Ma ei kirjuta väga tihti siia foorumi ja enamasti kui ikka on mida öelda. Pigem on rohkem neid postitusi mis on saatmata jäänud kui neid mis saadetud. Aga nüüd hr. loghome tekste lugedes tekkis paratamatu tung midagi lisada. Mitte talle vastata, vaid teile kulla jahimehed. Ma olen ise veel kaunis noor, alla 30, ja ka jahimees lühikest aega, umbes 8 aastat. Aga inimesi selle hobiga tegeldes olen kohanud väga palju erinevaid. Suurepärane elukool :wink:
Meie vabariigis on olemas maaomanik, inimene kes omab maad. Ta on heatahtlik omanik, kes mõistab et omada maad on privileeg mingil määral ja ta enda enesehinnang on piisavalt kõrge et olla heateahtlik. Samuti on olemas MAAOMANIK ja vat see on juba diagnoos. Seda diagnoosi võib panna ka inimesele kel pole ruutmeetritki maad, aga tema iseloom ja arvamus maailmast eeldab et ta omab kogu planeeti. Selline on ka hr. loghome. Kaasjahimehed, te nähke tegelikult positiivset, mõtelge kui kirjeldamatult palju kurja võib selline hr. loghome jahimeestele teha kui ta oleks üks meist !!
Jahiseltsil kuhu ma kuulun oli tegelikult ühe sellise MAAOMANIKUGA probleeme. Mis lahenesid lausa koomiliselt. Algsed suhted rikkus see et ta visati jahiseltsist välja. Põhjuseks oli salaküttimine. Jäi vahele ja nagu ikka järgnes teole tagajärg. Seepeale keelati meil tema maadel jahitseda, mis seal ikka, olgu siis nii. Aga juhtus nii et 1 haavatud põder otsustas tema metsa langile surra. Siin kivi meie kapsaaeda, oleks pidanud teavitama. Aga mindi järgi ja ta sattus peale. Kiire kõne 1313 numbrile ja inspektor oli kohal. Muidugi sai ta siis teada et me võime surnud looma ära viia ka sellisest kohast kust jahitseda ei tohi. Seejärel tuli koomiline osa (meie jaoks), hr inspektor äkki avastas et väga huvitav lank keset metsa, mida nagu sugugi ei tohiks olla. Lõpptulemusena lõppes meile see lugu paremini kui MAAOMANIKule. :lol:
Kogu see kaunis jutt muidugi ei muuda midagi. Samuti on piisavalt ära leierdatud jutt et oleks vaja rohkem nö PR tegevust. Kes seda ajama peaks ei teagi. Vist EJS. Isiklikult ei saa ma seda nõuda kuna mu jahiselts ei ole EJS liige ja pole ka selle organisatsiooniga mingit pidi seotud. Seega omal maal me tegeleme sellega ise ja võibolla oleks see ka lahendus teistele. Samuti on meil vedanud maaomanikega, enamus maast on RMK halduses riigimaa, seega ainult 1 leping sealt ja ka ülejäänud maast kuulub suur osa jahimeestele. Seega MAAOMANIKUD JAHIMEESTEKS ! üleskutse :wink: On ka maaomanik kes on jahimees aga meie punti ei kuulu, samas on meil suhted head ja ta saab soovi korral kasutada üht meie jahikantslit ühe või paari kesiku laskmiseks kui soovi on ja ka linnujahiks valge luba. See ei maksa meile midagi, aga kasu 100% Need siis paar mõtet kuidas asja ajada võiks. Samas see on ka ainult ju minu arvamus.
Head jahti !
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Loghome

Postitus Postitas ozz »

Pole mõtet alluda ... inimese provokatsioonile!? Lugesin neid tema poolt postitatud kirjutisi ja nii see tundub!? "Ma loodan et uhkus tema hinges antud kirjutiste üle ei kustu"!? Võib olla on tegemist seksuaalse rahuldamatusega või varajase kliimaksiga, sedagi juhtub meeste hulgas!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Öeldakse jah, et targem annab järele-paistab, et MAAOMANIK ei ole targem-aga lootus küll lollide lohutus-ma siis ikka lootsin-nüüd aga enam mitte.
Gunnar-5+
ikka lõbusalt
loghome
Postitusi: 17
Liitunud: P Nov 05, 2006 9:14 pm

Jaht erametsas

Postitus Postitas loghome »

Langi avastaja. Kui Loghome majandaks metsa plaani järgi, peaks jahimetsade asemel olema raiesmik, ehk juba noorendik.
Hea tekst: Ära anna järgi..... muidu....Targem annab järele.....
Vestlesin soliidse jahitaadiga. Ei pidanud ühti ebanormaalseks jahiseltsi normaalset käitumist.
1.Mõtlesin, et annan oma kontaktandmed jahipealikule ja suhe läheb edasi...
sittagi.
2. Mõtlesin, et kõmistan siin...... ja ehk ilmub välja..annab märku...
3. Autonumbrid on üleskirjutatud ja tõenäoliselt tuleb nende järgi edasi liikuda.... tõe suunas.
Mõtlesin et olete kamraadid oma torumeestega ja jutt liigub postist kiiremini, aga ei.... oma seltsimeestele oskavad siin vähesed kasulikku nõu anda.
Tundub, et minu metsa tunneb siin keegi minust paremini.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Loghome, sa pole üksi siin maailmas:

Pilt
loghome
Postitusi: 17
Liitunud: P Nov 05, 2006 9:14 pm

Postitus Postitas loghome »

Point is.....Tõenäoliselt järgmise sildi peal lubab Texase Walker pumppüssist tule avada. Meie kultuuriruumis ( tööline ja kolhoositar) otsustab partei, mis õige on.
Nagu Villu Reiljan ütles:" Soovitan tegeleda sisekaemusega!"
See temaatika on muutnud tasandit. Lobalt tegudele.
Vasta