Lõuna eestis on vist mõned nälgas

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Lõuna eestis on vist mõned nälgas

Postitus Postitas gunnar »

soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: Lõuna eestis on vist mõned nälgas

Postitus Postitas soul »

Ei tea kui suur osa nn näljaste tegudest avalikuse ette jõuab, kardan et üsna väike. Siin veel hiljutine juhtum
Viimati muutis soul, T Nov 14, 2006 1:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

näljased

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et siin pole näljastega tegemist vaid ikka nendega, kes söövad aint parimat.Vindid ja jeebid platsis,no mis nälga selline näeb.Olen ka ise kuulnud kui lastakse põder ja võetakse aint kindsud kaasa ja selline asi näitab kohe,et tegu pole õige jahimehega.
noorus on ilus aeg
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Oh, ega`s ainult lõunaosariikides nii toimetata. Suur, JÕULU nimeline tarbimisorgia ju ukse ees. Varsti ilmuvad metsadesse tantsukingades ja pikkades mantlites ESIMESE EESTI esindajad, kes on ``kogemata`` sae kaasa võtnud ja ``lihtsalt niisama`` Tallinna lähivaldades metsas jalutavad. Öisel ajal tekivad ATV ja mootorsaanihuvilised, ka 4X4 masinaid on öisel ajal suht sagedasti ``niisama`` ringi sõitmas, just metsateedel ja põlluveerel. Elu keeb mehed, sekka kostab ka mõni pauk, Tallinna ümber olge mõni ööke, eriti kuuvalge ööke, üleval ja kuulake, mõni pauguke siin- seal ikke kostab. Nii kella 2- 4 vahel. Aga mine võta kinni, üks paneb laksu- tunnike hiljem korjavad teised üles kui õhk puhas. Peale pauku on koheselt minek ju, ega siis passima ei jääda. Paljukest neid summuteid täiskaliibrilistele tekkinud on, kes sedagi teab? Asi ju iseenesest lihtne, korralik treial teeb järgi naljatades. Asjamees võib mingist Mausrist või Mossinist mis pööningult leitud, paari päevaga korraliku riista teha. Aga sellistes keissides ikka see ESIMESE EESTI mehed mängivad oma mänge. Teo ülbus ja demonstratiivsus räägivad sellest ilmekalt. Vana kooli salakütt pidi paljakäsi ka kitse ära nülgima ja võsast oli ainult kondiraginat kosta. Koht oli puhas ja kits kadunud minutitega. Sellisele teguviisile aga tuleb ainult ennasttäis, ülbe ja suht väikese aju ja nokuga tegelane. Aga venelane üteb, et ``ülbus on teine õnn...``.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

indian kirjutas:Tallinna ümber olge mõni ööke, eriti kuuvalge ööke, üleval ja kuulake, mõni pauguke siin- seal ikke kostab. Nii kella 2- 4 vahel. Aga mine võta kinni, üks paneb laksu- tunnike hiljem korjavad teised üles kui õhk puhas. .


Kuuvalgetel öödel peavad jahti ka seaduslikud jahimehed... ja ilmselt ka Tallinna ümber :wink:
Ja ma usun küll, et enamus kuuvalgel ööl lastud paukudest on seaduslikud! Aga nagu Sa juba ütlesid ... mine ja võta nüüd kinni !?
tuleb jaht või jaa?
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Õige. Ja siis leiad kraavi äärest kitsekarvadega lohistamisjälje.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

indian kirjutas:Oh, ega`s ainult lõunaosariikides nii toimetata. Suur, JÕULU nimeline tarbimisorgia ju ukse ees. Varsti ilmuvad metsadesse tantsukingades ja pikkades mantlites ESIMESE EESTI esindajad, kes on ``kogemata`` sae kaasa võtnud ja ``lihtsalt niisama`` Tallinna lähivaldades metsas jalutavad. Öisel ajal tekivad ATV ja mootorsaanihuvilised, ka 4X4 masinaid on öisel ajal suht sagedasti ``niisama`` ringi sõitmas, just metsateedel ja põlluveerel. Elu keeb mehed, sekka kostab ka mõni pauk, Tallinna ümber olge mõni ööke, eriti kuuvalge ööke, üleval ja kuulake, mõni pauguke siin- seal ikke kostab. Nii kella 2- 4 vahel. Aga mine võta kinni, üks paneb laksu- tunnike hiljem korjavad teised üles kui õhk puhas. Peale pauku on koheselt minek ju, ega siis passima ei jääda. Paljukest neid summuteid täiskaliibrilistele tekkinud on, kes sedagi teab? Asi ju iseenesest lihtne, korralik treial teeb järgi naljatades. Asjamees võib mingist Mausrist või Mossinist mis pööningult leitud, paari päevaga korraliku riista teha. Aga sellistes keissides ikka see ESIMESE EESTI mehed mängivad oma mänge. Teo ülbus ja demonstratiivsus räägivad sellest ilmekalt. Vana kooli salakütt pidi paljakäsi ka kitse ära nülgima ja võsast oli ainult kondiraginat kosta. Koht oli puhas ja kits kadunud minutitega. Sellisele teguviisile aga tuleb ainult ennasttäis, ülbe ja suht väikese aju ja nokuga tegelane. Aga venelane üteb, et ``ülbus on teine õnn...``.


Ma arvan, et salakütt ja varas on ikka salakütt ja varas, vahet pole mis numbri Eestisse ta kuulub. Olgu nokugi nii pikk kui on, pätiteo tegija on ikka pätiteo tegija. Ma ei saanud päris täpselt aru, mismoodi on jõukam eestlane, ilmselt sellele Indian ilmselt vihjas kui "tantsukingi ja pikki mantleid" koos neliveoskeemi kasutavaid autoomanikke mainis, hullem pätt kui palja püksipersega külajoodik, kes pole viimased 20a pidevalt tööd teinud? Ma usun, et olen näinud piisavalt õiguserikkujaid ja sellele toetudes ei tõmbaks ma jahinduslike õiguserikkumiste piires küll mingeid tugevaid jooni rikkuja vara ja ülbuse suhtes. On sattunud ette ka majanduslikult mitte eriti kindlustatud inimesi, kelle ülbusel ja vastutustundetuse piire ei olnud sugugi mitte märgata... On ka jõukamaid, kes on sama ülbed. Aga sellist pilti kellegile ette maalida, et esimene aetud habemega jeebimees metsavahel oleks hälvetega pätt, kamoon...? Vägisi jääb mulje, et mõnel kohaliku omavalitsuse inspektoril on eelarvamus, millist tal ei tohiks kohtuvälise menetlejane teps mitte olla. Või ma eksin?

Aga eks neid linke kommenteerida - jääb asjast ikka päris hapu mekk man küll...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Aga eks ikka sellest, et näiteks jõulukuusevaraste autopark ja riietus vastavad valdavas enamuses I Eesti nõuetele. Ja ka saanikest ja ATV-kest ei jõua sinu poolt kirjeldet Põhu Sass odeka ja Voitkade joomise kõrvalt endale osta. Ka ei Swarovskit ega Zeiss`i koos korraliku rauaga selle alla. Ja ei jäta ka II Eesti kuute kitse metsa alla ilma taguotsata vedelema, sest suur osa ülejäänud kitsest kõlbab samuti süüa. Selliselt saavad tegutseda vaid mobiilselt ja relvanduslikult hästikindlustet radiofitseeritud (moblat saab jälgida) tegelased, kellele annab kindlustunde teadmine, et loodetavasti saavad nad end ``vabaks osta`` ükskõik millisest vastutusest. Selle kontingendi alla võivad kuuluda ka ``üleöö`` külarahva hämmastuseks rikkaks saanud tegelased, kes pole poolt päevagi tööl käinud. Külasse tuleb selliste ``äkkrikastunud`` tegelaste järel oodata tavaliselt ka narkoprobleemi. Tavaline külapätt sellist konveieritööd ei suuda teha, ei oma finantsolukorra tõttu ega ka ei võta skeemijoonistamist enam ajuke üles.
Ja ``kamoon`` on ikka siis, kui võõrad liiguvad. Omadega saab hakkama. Ka ei erista ma inimesi nende varandusliku staatuse ega usutunnistuse järgi. Tihti tunduvad aga hoopis I Eesti staatusesse kuuluvatele kõik ülejäänud alaväärsete ja kõlbmatutena, kel pole ei õigusi ega tohi olla oma arvamust. Kui hakata liigitama nüüd asjade baasil, siis võiks ju ka mind pidada mõne meelest umbrikkaks, relvad, hobune, autod, kallis koer, Petroff seljas jne. Paraku on mul tihti tänu mu harrastustele nälg majas. Ma lihtsalt ei jäta oma elu elamata mingi tühja kõhu pärast ega saa samas ka raha orjaks. Ja ei arva ka endal olevat eriõigusi ei metsas korraliku relva ega maanteel 3 liitrise mootori pärast. Kahjuks arvavad paljud, et koos materiaalse seisundi paranemisega saavad nad ka eriõigused, mõned kuulutavad end lausa kuningateks. Seega, ei vihka ma ei aetud habet ega nelivedu. Küll aga jälki ülbust ja mehi, kes pidevalt kiitlevad oma suurepäraste oskustega teab mis vallas, samas on nende ``aurumasinad?? alati just eile lõhkenud kui Väikevend neid näha tahab ja vaid üks kukepilt ette näidata. Paanikaks pole põhjust.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kole jutt tõesti.
Ausalt mu käsi ka selliste vastu ei tõuseks võtaks ikka kohe jämmedama kaika.
Meite maadeltki olen leidnud kolme kitse nahad-pead jalad korraga. Eriti kui teada, et kellelgi meist pole kolme luba korraga olnud. Vähemalt lihakehad olid terves tükis ära viidud.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

indian kirjutas:Aga eks ikka sellest, et näiteks jõulukuusevaraste autopark ja riietus vastavad valdavas enamuses I Eesti nõuetele. .


Vaidleks vastu. Kas suuremat kahju kuusenoorendikele või lihtsalt loodusele teevad kahju need tüübid, kes endale ja ämmale kokku 2 kuuske võtavad või ikka need, kes oma roostes transitiga 50 kaupa noori kuuski linnatänavale müügiks veavad? Olgugi, et raieõiguseta on ehk mõlemad need kuused hankinud ja seadust sellega rikkunud...

Mis jahindusse puutub, siis ma millegipärast arvan, et sinu ja minu arusaam sellest nö esimesest Eestist on erinevad. Sinu kirjeldatud sigadusi teevad ka täiesti tavalised - keskmised eestlased. Liha ei võeta kõike äkki sellepärast kaasa, et kapp lihtsalt täis aga küttimishimu rahuldamata vms. Muide, atv ja saan on tänu liisingule ja oma kiirelt kasvavale arvukusele päris kättesaadavad ka keskmisele eestlasele. Iseasi on otstarbekus. Kui ma elaks täitsa metsas, siis jätkuvalt keskmise eestlasena , oleksin endale atv ehk juba muretsenud. On teine hea kaaslane hoovi rookimiseks, mõne puujupi liigutamiseks. Ka jahil on temaga mõnus kulgeda ja teinekord ehk mõni siga või põder kuskilt mülkast välja sikutada. Ehk siis oleksin atv kasutaja mitte sellepärast, et oleksin süüdimatu misiganes numbri eestlane, kes muule ei mõtleks, kui ainult looduses s**akeeramisele... Ja viisakalt panen end jätkuvalt riidesse ja kõrge neliveolisega kulgen ka edasi. Jahile lähen ka. Aga kehv võiks olla trehvata mõne inspektori või muu asjapulgaga, kellel on minu suhtes juba varakult eelarvamus mingil põhjusel olemas. Kehv just väljateenimata suhtumise pärast, mis võiks panna minust kitsarinnalisema inimese suhtuma ka kontrollijatesse halvasti ja tõrksalt...

Aga ma arvan, et igal eraisikul on õigus oma arvamusele asjadest. Eraisikuna ka sinul ja minul.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kulla ``hendrik``, Sa saad ilmselt minust ikka väga valesti aru. Jutt on sellise keisi võimatusest vaestemaja baasil! Sellise orgia peale peab tulema! Ja sellise orgia peale tuleb vaid kindel kontingent, nende nimetus on rahvakeeli ``JÕMM``. Nimetet kontingendi kohustusliku aksessuaaripargi hulka kuuluvad just nimelt eelpoolnimetet transpordivahendid. Jutt oli sellest, Sina aga teed selgeks, et mul nagu oleks soov nelivedude ja muu edevama liikuvtehnika omanikele kollased kuusnurgad külge õmmelda ja metsas komandanditund kehtestada! Probleemi olemus seisneb siiski selles, et mõned mehed- naised arvavad end teistest ülemad olevat ja seega ükskõik missugune nendepoolne käitumine lihtsalt EI saa olla taunimisväärne. Sellest järelduvalt toimivadki nad alati õigesti ja neil on alati enda meelest õigus. Veelkord: sellised tembud on just selliste tegelaste poolt tehtud! Ma pole esitanu mingit valemit a`la: ``Salaküttimise soodumus ja tõenäolisus kasvavad võrdeliselt jeebi suurusega, soodustavaks elemendiks võivad olla veel teised liikurmasinad ja mat. heaolu.`` Rohkem ruumilist mõtlemist asjades ja olukordades. Ma olen ka Testarossa`s rooli taga istunud ja tunnen selle omanikku, kumbki meist pole salakütt, ei mina siin ega tema Itaalias. Samas tean ka täiesti parmustunud endist salakütti, enam ei vea ta tervis salaküttimist välja. Siiski kaldun arvama, et salaküttimine on kaasaegsete vahenditega salakütile ohutum ja võimalikum kui aastaid tagasi, me ei kuule ega näe lihtsalt enam. Palju need vidinad aga maksavad, seda tead isegi.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

indian kirjutas: Jutt on sellise keisi võimatusest vaestemaja baasil! Sellise orgia peale peab tulema! Ja sellise orgia peale tuleb vaid kindel kontingent, nende nimetus on rahvakeeli ``JÕMM``. Nimetet kontingendi kohustusliku aksessuaaripargi hulka kuuluvad just nimelt eelpoolnimetet transpordivahendid. Jutt oli sellest, Sina aga teed selgeks, et mul nagu oleks soov nelivedude ja muu edevama liikuvtehnika omanikele kollased kuusnurgad külge õmmelda ja metsas komandanditund kehtestada!


Just nii ma aru sain tõesti. Ja kui sa ise ka oma varasemaid postitusi loed, siis sa peaks ka nii aru saama. Sa tõid nüüd juba uue mõiste - "jõmlus" - jutu sisse. Mulle tundub, et terake jõmlust on meis kõigis. Omaette asi, kuidas ja millisel moel ja kas see üldse avaldub. Ja ei ole üldse oluline, kas jõmm sõidab sõiduauto, kaubiku või maasturiga. Jõmm on pigem see vana, kes ei anna jalakäijale teed, pargib üle joonte ja viskab oma kohvitopsi metsa...ja igast muud jama. Selleks pole üldse maasturit vaja. Seega ei oleks mõtet nagu konkreetses suunas jeebimehi sarjata ja silte juurde kleepida. Tead, Niva pidi ka maastur olema, oled äkki isegi Jõmm suure J-iga?

Olgu jõmm või rahvaklubi laulik, salakütt on ikkagi salakütt. Need Lõuna-Eesti sigaduste tegijad on ilmselt lihtsalt eriti labiilsed ja ülbed... Äkki oli seal hoopis tegemist kahjustunud noorendikuga maaomanike isikliku vendettaga? See oli rumal nali, kes aru ei saanud. :)
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Henrik, palun andeks, löön silmad maha ja tunnistan häbiga, et mul oli kunagi ka Land Cruiser. Mis Nivasse puutub, siis teadmiseks ,et ministeeriumitibid tunnistasid selle juba ammu M1 kategooriasse, ehk siis täiesti tavaliseks sõiduautoks. Kuule, mis Sul on miskine isiklik viha minu vastu või?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

indian kirjutas:Henrik, palun andeks, löön silmad maha ja tunnistan häbiga, et mul oli kunagi ka Land Cruiser. Mis Nivasse puutub, siis teadmiseks ,et ministeeriumitibid tunnistasid selle juba ammu M1 kategooriasse, ehk siis täiesti tavaliseks sõiduautoks. Kuule, mis Sul on miskine isiklik viha minu vastu või?


Nõup, ei ole mingit isiklikku viha. Vihastan harva ja ikka asja pärast. Ja ära muretse ja asju ei ole mõtet ka isiklikult võtta, maailm ei keerle ainult sinu ümber.

Ma pigem üritasin mõista sinu visiooni nende "maasturitega linnameeste ja jõmmide" ning siltide kleepimise jms osas. Muud ma ei mõistnud, kui seda, et sul on oma arusaam asjadest ning see erineb minu omast. Ja mulle tundus, et sul on tõenäosus käituda ehk eelarvamuse põhjal, kui mõne maasturimehega kokku saad.
recluse
Postitusi: 23
Liitunud: K Nov 23, 2005 12:35 pm

Re: näljased

Postitus Postitas recluse »

[quote="jorr"]Arvan,et siin pole näljastega tegemist vaid ikka nendega, kes söövad aint parimat.Vindid ja jeebid platsis,no mis nälga selline näeb.Olen ka ise kuulnud kui lastakse põder ja võetakse aint kindsud kaasa ja selline asi näitab kohe,et tegu pole õige jahimehega.[/quote]

Ilves, kes on hasartne kiskja, sööb, kui üldse sööb, murtud kitsel vaid mõne ampsu pehmet. Aga murrab 4-5 tükki. Mitte näljast!
Aga selle loo pealkiri oleks võinud olla ka "mõned nälgas käisid Lõuna Eestis "[b]pealelendu [/b] tegemas ".
Ükski kohalik oma maadel nii ei tee. Eales. Olgu ta nii suur "varikütt" kuitahes.

Sellise lähmakaga saavad kastrollijad hakkama küll, sest neil kama, mis edasi saab. Ja tüüpiliselt minnakse mõne kohaliku olusid ja kohti tundva sõbra juurde külla ...ja viuu...käiakse veerand tunniga koht üle.
Üle aasta -paari on endagi jahimaadel sellist üllatusvisiiti kohatud, kuid mitte naa näotult. See on sama, nagu haljasalalt jõulukuuse raiumine!
Ja lahti saab neist alles siis, kui see katet tegev kohalik on ellimineeritud.
Peale 30 sammu vaata ka tagasi
Vasta