rebase jooksuaeg, rebane 2007 jne

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

rebase jooksuaeg, rebane 2007 jne

Postitus Postitas jorr »

Sõitsime täna(laupäev 27jaanuar) jahimaa risti läbi aga ühtegi rebast ei trehvanud nägema.Varem sellise tuisuse ja sajuga ikka reps päeval ringi kooserdas Tea,kas jooksuaeg polegi veel peale hakanud?Et tuleb siis hiline kevad või?Kitsi oli küll palju näha ja ka ühe põdra nägime ära aga rebast netu.Kuidas teistel lugu oli,seajahti nagunii paljud tegid?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Rebase tegutsemis jälgi küll, silmanud pole aga ühtegi, kitsed päev läbi heinamaadel.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Jah, 3 päeva tuuritamist (perioodide katuvus lõunast kella 1ni, öösel) ja ei ühtegi rebast. Kitsi korralikult. Siiski kõlakas räägib, et paari rebas olla koos nähtud. Ja siis juhtus nii, et mingid rebased olid ka koos, aga metsaribas, nüüd enam pole... põllus ka pole.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

rebase jooksuaeg

Postitus Postitas jorr »

Kui jooksuaeg läbi,siis ikka varajane kevad saab tulema.Ise arvasin,et pole veel peale hakanudki ja siis kevad ka hilineb.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Siin loodustargad rääkisid, et metspardid kisuvad juba hauduma, kui siin soojad ilmad olid ja loomaajas sokudgi juba paarilisi otsivat.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Siin minu juures elav rebane on küll täiesti üksinda.Iga jumala päev käib üle tee pisikese heinamaa peal hiiri otsimas,niiet näen teda vägatihti 8)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise arvan, et rebase jooksukas alanud veel pole ja "Jahiraamat" räägib ka veebruarikuusest jooksukast. Viimasel ajal üritanud silma ka neil peal hoida. Tartumaal asuvas jahtkonnas kadunud nagu tina tuhka. Ju neile ei meeldi see paks ja kohev lumi ja tekivad peale kooritu tekkimist nagu seened peale vihma põllule. Peale tänast tuisku hakkabki juba koorik tekkima vaikselt. Teisipäeval Võrumaal, aga nii kui auto rattad puudutasid maad omal jahimaal, oli kolm rebast kohe platsis. Rebased paiknesid eraldi. Nende nägemise eelduseks oli muidugi asjaolu, et püss oli kodus :D Siis oli seal lund ka oluliselt vähem, kui Tartumaal. Elame näeme, ma igatahes laadisin juba posu poolmantleid selleks tarbeks ära. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

...olen märganud seda, et kui rebastel jooksuaeg, siis on ka metsas tunda seda nn isaste märgistamislõhna...see umbes kusagil Jaanuari lõpust alates-kuid seeaasta on vist teisiti :?
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kakuke!Mida Sa selle poolmantliga lastud rebasega peale hakkad?Ka 222REM poolmantel lõhub hullupööra.Väikeuluki puhul pole see poolmantel ju kohustuslik või ma eksin?Kui just tappa tahad,tapa kärbseid,nagu siin foorumis juba varem öeldud on.Eelnev pole mõeldud norimisena, vaid oma kurbade kogemuste põhjal kirja pandud.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

rebase jooksuaeg

Postitus Postitas jorr »

Usun,et metsloomade elu-olu on väga tihedalt ilmaga seotud.Neil riideid seljas ega katust peakohal ju pole ja et ellu jääda ning sigida, peavad loomad ilmamuutusi tunnetama.
Tänavu selline imelik aasta,ehk ajab loomade elu ka segi?See tärmin,et jaanuari lõpust rebasel jooksuaeg ,on üldine keskmine ja võib olla ka veebruari lõpul ning jaanuari algul.Tähtis on,et pesakond sünniks õigel ajal ja ellu jääks.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

Ma hulkusin täna kella ühest seitsmeni metsas ja soos.Ja suur pettumus et nii pika ajaga pole isegi peale lumesadu(lõppes kell 11.00) ühtegi värsket jälge näind va paar kitse.Ja loomadest ma ei räägigi. :( Pole enne nii halvasti läinud.Vähemalt sain mõned ilusad looduspildid. :)
Julged teha, julge tunnistada!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Tiide kirjutas:Ma hulkusin täna kella ühest seitsmeni metsas ja soos.Ja suur pettumus et nii pika ajaga pole isegi peale lumesadu(lõppes kell 11.00) ühtegi värsket jälge näind va paar kitse.Ja loomadest ma ei räägigi. :( Pole enne nii halvasti läinud.Vähemalt sain mõned ilusad looduspildid. :)
Kui lumesadu kl 11 lõppes ei saagi nagu ühtegi jälge näha,metsloom teatavasti päeval magab!
metsas käi tasa tasa.....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Rebase jooksuaeg

Postitus Postitas jorr »

Siin sa Robi-1 eksid,rebane jooksuajal ei maga päeval, vaid kooserdab paarilist otsides ka päeval ringi.Ka mittejooksuajal kohtad rebast päeval küll ja küll,eriti sagedasti hommiku ja õhtutundidel aga ka keskpäeval liigub.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

22LR kirjutas:Kakuke!Mida Sa selle poolmantliga lastud rebasega peale hakkad? ..... Eelnev pole mõeldud norimisena, vaid oma kurbade kogemuste põhjal kirja pandud.

Mis temaga ikka teha. Pea otsast ja uuringutele. Kui vaja siis veri ka. Poolmantlit kasutan sellepärast, et ei viitsi enam neil järel joosta. Poolmantliga on pihtas põhjas ja loom ei pea pikalt piinlema, ka ei mäleta ma selle kuuli puhul ühtegi juhust, kus rebane oleks ära läinud, küll aga on seda ette tulnud täismantliga. Järsku oled kuulnud ka sellist asja, et jahimees käib metsas ulukite arvukust reguleerimas ja alati ei käida loomale pai tegemas?
Ps. mina loen siit küll norimise välja, aga kui on soov jätkata siis palun privas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

nädalavahetuse seajahil nägime rebaseid ikka üksjagu. sellesamas "Tartumaal asuvas jahtkonnas... "
põllus, tõesti, ei ukerda. hoiavad metsa alla.
Vasta