Juhtus siis nii...

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Juhtus siis nii...

Postitus Postitas <Mario> »

Hakkaks siis sellest, et mul 8 kuune lääne siberi laika, kes siiani pole metsas veel ühtegi haugatust teinud. Ühel ilusal päikselisel päeval läksime isaga jalutama, et ehk saab ilusaid pilttegi, kuid ka koera pärast, igatahes teerada, mida mööda me kõndisime, läks kaheks. Võtsime mõlemad erineva raja, et hiljem ühe kindla kraavi peal kokku saada. Minu tee läks väiksale heinapõllulapikesele, kust ma üle kõndisin ja uuesti metsa sisse hakkasin minema. Enne metsa umbes 30m peal jäi koer seisma, nagu linnukoer ja vaatas metsapoole, mina ei arvanud sellest õieti midagi (noor&roheline) niisama klõpsisin pilte. Pilt
Kuid kui minagi juba metsa äärde jõudsin, pistis koer nina metsa ja hakkas madin pihta – raginat ja haukumist kõikjal kuulda. Järsku jäi kõik vaikseks ja otsustasin minagi vaatama minna (kuulda oli et sead ära jooksid). Jube tihnik, lõpuks jõudsin koerani, kes metsaall niisama jälgi tuhlas. Mina olin koerast 10m kaugusel ja koera taga oli põõsas mille tagant ühtäkki tuli selline mörin mida mina poleks iial uskunud, et siga suudab teha :shock: (siga lihtsalt passis seal vaikselt mõtlemata ärajooksule). Koer oli igatahes juba minu jalgetaga, kui ma jõudsin aru saada, mis toimub. Enesekaitseks relva mul ka ei olnud ja pidasin vajalikuks see hetk endast märku anda ja tegin nn inimese häält, siis sai siga aru et siin ei ole üksnes koer vaid ka inimene ja jooksis ära. Sea jäljed olid tõesti suured ja arvatavasi oli tegu karjajuhiga e. emisega. Koer oli lõppkokkuvõttes vägagi rõõmus kuid mina värisesin koduni. :D
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Jahieeskirjast:

23) Metsseale võib jahti pidada aastaringselt, sellest:

1) varitsus- või hiilimisjahti, välja arvatud põrsastega emisele, aastaringselt;

2) ajujahti ning jahti jahikoeraga, välja arvatud hagijaga, 1. oktoobrist 28. veebruarini;

3) põrsastega emisele varitsus- või hiilimis- või ajujahti ning jahti jahikoeraga, välja arvatud hagijaga, 1. oktoobrist 28. veebruarini.

Jahiseadusest:

§ 41. Jahikoera kasutamine jahipidamisel

(3) Jahikoera tohib katsetada ja õpetada jahipidamiseks lubatud ajal või suurulukijahil jahijuhataja määratud tingimustel. Väljaspool jahipidamiseks lubatud aega tohib jahikoera katsetada ja õpetada jahipiirkonna kasutaja ettepanekul keskkonnateenistuse kirjaliku loaga määratud ajal ja kohas.

§ 26. Jahipidamine

(1) Jahipidamine on uluki jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine.

(2) Jahipidamisega on võrdsustatud jahisaagi, jahirelva, jahikoera või püünistega looduses viibimine.

Isiklik arvamus (ka pisikese tsitaadi abil) :

Metssiga: Sigimine:

Jooksuaeg kestab metssigadel novembrist detsembrini. Pojad sünnivad märtsi lõpus või aprilli algul (tiinus kestab 18…20 nädalat) hoolikalt ettevalmistatud pesas. Põrsaid on tavaliselt 4…12. Emised võivad ka kaks korda aastas innelda ja seepärast ei ole ka augustis septembris sündinud pesakonnad eriti haruldased.

No, kas on vaja käia koeraga tiinet emist pesa pealt jooksu ajamas, koeraga, seadust rikkudes? Sügis pole enam kaugel, kannata, küll ta siis ka sigu ajama õpib. Ühest küljest oli koerale tõesti hea õpetus (no, samas, siga ära ei lastud), aga natukene valel ajal.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Ma tean/saan sellest aru, see tegelikult mulle muret algul valmistaski, kuid koeraga läksin seepärast, et ta on alati olnud mul jalajuures ja enne pole ta yhtki haugatust metsas teinud. Ja pesakohta seal ka ei olnud(emis eraldub kesikutest pesa valmistudes) ja kesikud olid ka veel karjas. Ma loodan, et see väike segamine väga halvasti ei mõjunud neile :?
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Seadus näeb ette meie teedel lubatud suurima kiiruse. Tõstke käsi kes pole kiirust ületanud :wink: Ei kutsu kedagi seadust rikkuma ,aga kui tahad,et koer metsas tööle hakkaks ,siis paelaotsas lõokese laulu kuulamisest jääb väheseks.Just sügisel sündinud kutsikatega ongi see häda,et vanuse poolest peaks eriti aktiivselt kutsikaga metsas käima ,aga pole jahiaeg.Arvan ,et noor laika võib ohtu kujutada küll kitsetallele ,aga seaperele temast küll eriti vastast pole,pigem võib emis koeral kurja teha!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

krt kardan et kui laika peaks hakkama tiinet emist taga ajama sis võib teha ikka kahju kyll..(samas pole vet.arst et kindlalt midagi teaks).muutsin sis postituse ära et oleks seaduslikum :wink: olen teistega täiesti nõus et tglt ei peaks igat asja foorumis avalikult mainima
Viimati muutis duma, T Mär 27, 2007 3:42 pm, muudetud 1 kord kokku.
duo on parem
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah, lihtsalt, on asjad, mille kajastamiseks avalik foorum just kõikse parem koht pole ;)

Sigade teemal, selle aasta põrsad olevat juba söötadel jälgi tegemas.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Laika ju jänesepoega ega muid pisemaid elajaid ei puutu, ega ju? Ainult siga siga siga, mis jahimehele kõige hingelähedasem...Ja kui seaga kõik OK, siis las koer joosta, hoolimata ajast ja paigast.

BM
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

Feen kirjutas:Njah, lihtsalt, on asjad, mille kajastamiseks avalik foorum just kõikse parem koht pole ;)


veel yx foorumis anonyymselt esinemise plusse :wink: :wink:
duo on parem
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

Lahtise noore koeraga metsas käies on kõige tõenäolisem õpetada talle lihtsalt ära jooksmist ja metsloomade kimbutamist tema omal valikul.
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

duma kirjutas:
Feen kirjutas:Njah, lihtsalt, on asjad, mille kajastamiseks avalik foorum just kõikse parem koht pole ;)


veel yx foorumis anonyymselt esinemise plusse :wink: :wink:


Mis teema all siin jahimeeste mainet ja EJS-i kiruti?
Viimati muutis Feen, T Mär 27, 2007 10:13 am, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

igasugu asju juhtub. kas siin siis teised mehed käivad 24/7 koeraga rihm kaelas ringi? Ikka lasete lahti, teile pole lihtsalt samal ajal siga samasse kohta trehvanud. olge nüüd veidi rahulikumad.
Kaks eestlast, kolm arvamust
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Usun,et iga mees teab ise,kuids koera õpetab ja metsas käib aga vaja siis Foorumis suure häälega kõike rääkida?Eriti kui asi pole päris seaduse järgi.Foorum nagu rohkem seaduslikku tegevust tutvustab.Pole lubatud,ei tee ka.Kas aint sea pärast see koera kevadine metsaskäik keelatud,eks seda tea need kes seaduse sellise teinud, täpsemalt.Muide,koerale pole minu arust vaja jooksmist õpetada,seda oskab ta isegi,praegu paljudel loomadel pojad ja siin võib küll koer mõnele liiga teha oma jooksmisega.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

päevakaja

Postitus Postitas Kallekke »

Mul endal karukoerad ja neid küll nüüd niisama jooksma ei tohi lasta,otsivad sea või põdra kohe välja mitme kildi raadiuselt.

muidu castori jutuga päri et kui niisama sihitult jookseb hakkab omi otsuseid metsas tegema ja mõne aja pärast kui vanemaks saab sul ka kättesaamisega pärast jama ja hoidku jumal kui tast niivisi veel kitsekoer tuleb mida ka tihti juhtub,kuna kitsi palju ja tugeva lõhnaga teised.
nii et kui sa tast head või enam-vähem seakoera tahad saada siis tee pilte koer nööris või täitsa üksi. see ei ole mingi manitsus,lihtsalt su oma koera saatus kaalul korralikuks jahikoeraks saamisel.
metsas peab noore koeraga tingimata aega viitma ja talle just neid jälgi andma nuusutada millele sa ta hiljem päästad ja teistele minekut jälle keelama piirama.-narr ka kui su kallist seakoerast oravahaukuja või midagi taolist tuleb.
põrsastega emis teeb tuule alla või lõhub iga koera ära-metsad koerahulguseid täis mille vastu kiiresti vaktsiini vaja jälle.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: Juhtus siis nii...

Postitus Postitas sergo »

mitte ma ei saa aru mis pruunikas asi sääl metsaservas koera passib? Võiks ju olla mingi seatõugu aparaat aga siis lähevad pilt ja jutt lahku, sest öeldud oli, et kui koer nina metsa pistis läks..... lahti?]
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Postitus Postitas Hunter30-06 »

8 kuune laika pole enam mingi kutsikas, vaid täiskasvanud koer ja oleks seal metsas mõni pisem elukas olnud,kas siis koer üldse haukunud oleks??
Lihtsalt üks amps ja mõni jänesepoeg või midagi muud metsas vähem.
Muideks täna juhtusin metsa ääres 2 emisele peale.kellel põrsad ilusti järel siblisid.
Kui soovi peale jahiaega koera treenida,õpetada või kontrollida kas ajab või mitte,siis selleks ju sea-aiad täitsa olemas.
AH MINGE METSA!!!
Vasta