Sokujaht 2007

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

soku haukumisest ja kitse häälitsemisest niipalju,et kits haugub täpselt sama moodi kui sokk,teatud olukordades,näiteks eelmine aasta jäin kitse ja kahe talle vahele,talled üle ei julgend minna ja kits kukkus täpselt samamoodi lõugama kui sokk,nii et selle järgi ei saa öelda on sokk või kits kui ei näe!
In fact You look like a shit!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

Kuidas te talitate soku-kitsega metsas kui auto kaugel? Selge on see, et mida kiiremini sisikonna välja saad seda kvaliteetsem liha. Omal ajal õpetatati, et 30 min on see aeg, mil see toiming peab tehtud olema. Kui aga on magu vms vigastatud, siis peaks lausa ligi jooksma. Aga. Kuidas lahti lõigatud kõhuga elukat metsast välja vedada, nii et asi võimalikult puhtaks jääks ? Kas on mõnel mehel mõni hea kaval nipp? Aituma ette vastuste eest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui on võimalik siis ma olen viimasel ajal toiminud sedasi, et lasen sisikonna kohe metsas välja. Ja ei tõmba neid enam rippesse ka selleks. Kohe kiirelt toimides pole seda häda, et magu gaasi täis läheb. Kui loom on kahe jala vahel maas siis ei ole seda häda mis rippes loomaga, et magu ülevalt alla peale surub. Vanasti ikka juhtus, et noaots rippes loomal teadagi kus ära käis ja oi seda nalja siis. :D Ei mäletagi, et maas mõnel loomal magu oleks vigastanud. Selliselt tirin ta siis auto juurde ja autos on vann kuhu lastud loomad käivad. Esijalgadest vedades libiseb mööda maad looma selg ja lahti lõigatud osa jääb puhtaks. Sedasi jääb kodus see soolikate jama ka ära. Kodus rippesse keldrisse laagerduma jne. Proovi kindlasti ära ja järeldused tee ise. Mina proovisin nii ja naa ja olen selle variandi juurde pidama jäänud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Ise küll alati autoni viinud ja seal lahatud looma jaoks 90 liitrine segukast, et autot ja asju ära ei määriks.
Skogi pakutud olukorras peaks lisaks nöörile (mis alati looma kandmiseks/sikutamiseks taskus on) olema ka 150-200 liitrine prügikott mille saaks loomale peale tõmmata. Kotis soku saad juba õlale visata. ei määri looma ega riideid.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Pisike soovitus kui metsas soolikad välja lased, jäta rinnavits terveks. Püsib kere tõmmates oluliselt paremini koos. Me oleme teinud näiteks põtradega alati nii, põdral raipel ikka 25% kaalust vist sisikond niiet kui isegi 100m vaja tõmmata oleme ikka tühjaks teinud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ise olen alati soolikad kodus või jahimajas välja võtnud. Peamiselt selle pärast, et lastud on loomad alati suht hilja ja väljas juba päris pime. Aga kui pea esi jalgade vahele panna, siis väga hea lohistada. pea ei jookse vastu maad ja sarved ei jää heina sisse kinni.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kui sul magu sassi lastud ja seal olev "mögin" korra lihaga kokku puutunud ei aita see 30 minuti jooksul puhastus ka eriti... Lihtsalt tuleb katsuda makku mitte lasta. Aga kui juhtub, siis mina ei ole küll viitsinud pimedas käsikaudu seda soolikalaskmist tegema hakata. Olen jälle vastupidiselt kakukesele algselt ka metsas soolikad välja lasknud kuid viimasel ajal ikka terve elukas kasti või siis rohelisse prügikotti (on tugevamast kilest kui mustad) ja siis sõiduautosse. Kodus aega tulevalgel toimetada, samuti kätepesuks vesi olemas. Soovitan ka autos kaasa vedada plastpudeliga vett. Metsas hea käed puhtaks loputada- ei pea riideid ja autorooli määrima. Talvel külmaga ei ole limpsipudel jäätunud veega ka puru läinud.
Mingi teema all oli juttu nn. haavatud uluki toiduks kasutamine (õhtul lased-hommikul leiad) samuti ka Feeni poolt mainitud kopraraudadega kobras- pole küll hullu tähendanud- lihtsalt pundumata maoga looma on kergem lahata nagu ka söömata kodusiga. See aga ei tähenda seda, et hakkadki nii tegema lased õhtul looma ja hommikul lahkad-kuigi maitseid on igasuguseid... :lol:
ikka lõbusalt
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

Nonii.
Proovin järgmine kord selle (lihakeha kotti ja õlale) variandi ära, tundub mulle kõige mõistlikum. Hilja lastud loomade töötlemiseks kohapeal soovitan osta korraliku 4 ledise pealambi. Maksab küll ligi 1000 raha, kuid selle eest on veekindel, eredam kui need 7 ledised, ning ka väga mugav ja hästu peas istuv. Minu variandil on ka punase valguse võimalus nahkhiirte küttimiseks ;)
Päikest kõigile.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

aivar00 kirjutas: Kodus aega tulevalgel toimetada, samuti kätepesuks vesi olemas.

Vesi on üheks määravaks teguriks, miks ma kodus/jahimajas neid toiminguid teen. Lisaks pole seal sääski ja parme
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Veepudeli asemel endal kotis pakk kummikindaid. Enamasti 2 paari taskus ka, kui kotti metsa ei viitsi vedada. Lisaks on seal nöör, jahipapred, peaks olema nuga (mis pahatihti ära kaob, seda just vöö pealt), paaris suuruses kilekotte (nii soku mahutamiseks kui maksa jaoks), sääsetõrje (vahepeal on nad riti kurjad ja katsu sa looma nülgida kui pooled metsa sääsed sind nahka pista tahavad). Ma usun, et mingi lamp oleks ka komplekti hea, mine tea, mis veel. Seega, üldiselt ei kaalu selline pakk eriti palju (kui just pole kaasas 2 täisrulli kilekotte ja mingi taskulamp, mida saaks vabalt laskmiskaikana kasutada), aga võimaldab vabalt otsustada, kas tegeleda loomaga metsas või tassida ta koju (mul pole kodus looma kusagile riputada, vee jaoks pean sipsima korruse jagu ülesse ja selle ämbriga tooma, valgusega ei saa ka hõisata, ja lisaks on naabrid. Peaaegu jahinaljade hulka võiks käia teema, kuidas ma eile hommikul kortermaja aias metssiga nülgisin ja tükeldasin).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Üks asi veel, sõralist soovitan soojalt laskma minna hommikul, mitte õhtul. Loomad rahulikumad ja valgus pole probleemiks. Muidugi on see ka maitse asi, et kes ja kuna.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:Üks asi veel, sõralist soovitan soojalt laskma minna hommikul, mitte õhtul. Loomad rahulikumad ja valgus pole probleemiks. Muidugi on see ka maitse asi, et kes ja kuna.

Hommikuti see jama, et vaja tööle minna :cry:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kakukesega nõus.
Homikused käigud tunduvad just eriti soku/kitse puhul ilusamad/edukamad olema. Kuigi ka siga on õnnestunud 2tk ühest pundist lasta.
Hommikul loomad julgemad, kuna igasugu häirimist vähem- inimesed enamjagu magavad, sama teevad ka enamus koerad ja ei lõuga iga liikumise peale.
On just hommikul tulnud ette selliseid 15 min(kui autusõit välja jätta) jahte rohkem. Kell viis hommikul oled juba kodus tagasi ja kuueks kõik läbi. ;)
Korra jäi hommikul loom laskmata selle pärast, et olin otsustanud üle pika aja üht kaugemat põlluserva kaema minna. Teadagi seal need kõikse trammusamad liiguvad. :wink: Sokk kuramus aga vaatas rohust juba paarisaja meetri peal välja. Lased ära jõuad pool kuus koju ja ilusast hommikust põllul jääd ilma. Krt ei last teist, lasin metsa minna. Aga teadagi see oli ainuke laskmiseks sobiv loom mida tol homikul 3-4km jalutamise-hiilimise peale kohtasin. Eriti rammusad kõik metsas ilmselt olid. :wink: Omal ka see kandiline vist 110l krohvivann auto peal. Tänu tublide meeste tööle on jahkonnal nüüd koht kuhu kõik eestimaal elavad elukad saab kasvõi üksi rippu tömmata. On vesi on ahi on....no mida veel vaja. :wink:
slauri
Postitusi: 25
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:03 am

Postitus Postitas slauri »

Kuna selle aasta teema avatud,siis
meil eile nägid poisid pasataudis sokku.Kuidas mujal on?
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Selle tühjaks laskmise kohapealt olen alati kohapeal kohe sisikonna välja lasknud kui liiga pime pole. Üldjuhul ma soolikad ikka metsa peitnud kuhugi.Kui tagajalgu pidi vead, siis ei saa liha üldse mustaks.ISe asi kui kusagil suure heina sees, siis hakkavad sokul sarved segama ja siis tuleb sarved pihku võtta ja seda pidi vedada, kui ta küljepeal tuleb, jääb ka liha puhtaks!
Vasta