Sokujaht 2007

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks isegi ole noor ja keevaline oldud ,aga tõde on tõesti see ,et praegu pole veel küll medali soku laskmise aeg ja kus medalit pole ikka kaua lastud tuleks tõsiselt kaaluda valiklaskmise karmistamisele.Ei anna kaugeltki kõik eemalt vaadatud medali sarved (pikkuselt tublisti üle kõrvade) pronksigi välja,aga aasta paari pärast juba annaksid :M Kui kaoks see hirm ,et kui mina ei lase siis laseb naabrimees,oleks meil ilmselt palju parem trofvee saak ,kui ka kits muutuks ehk kogukamaks :!: :?:
Kivi kotti!
Viimati muutis Ahto Kattai, K Juun 06, 2007 9:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Selleaasta esimene sokk käes. Aga medalisarvede kohta niipalju, et mida suurem sarv seda vintskem liha, niiet jaanisaslõkisokuks valin ikka kõige pisemate sarvedega. Ja ega ma pole sellest trofeeküttimisest eriti arugi saanud- sõidad aafrikasse ja lased suure elevandi ning koju tood ainult täistopitud londinaha :roll: Aga kuidas maitses elevandi südamest tehtud praad ja mida muud head temast teha saab?....... Mina tahaks ikka kõik ära proovida kui juba tapmiseks läheb. Loom tuleb võimalikult täielikult ära kasutada arvan ma. Trofeedest veel seda, et need ikka meeldejääva jahi mälestuseks mitte suuruse järgi rittaseadmiseks. Endale kõige armsamad sarved on kaheaastase soku omad (minu esimene ja siledaga kütitud. Kolm päeva sai käidud enne kui kätte sain).
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jah ,nii räägib nii mõnigi mees,aga kui kaks kõrvuti seisab ,siis miilegipärast saab nättaka ikka suurema tõenäosusega see suuremate sarvedega :M
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Peibutamise kohapealt, kas praegu metskits tuleb vile peale? (kes juba proovinud on) Eile õnnestus mul 3-le nii ligi saada et nad vilet kuulsid. Piisavalt heaks nad seda ei pidanud, vaatasid ainult vahest, et kes se loll sääl piiksub. :roll: Arvan et asi on selles et lihtsalt ei oska ma õiget tooni vilel võtta, sääl mingi regullimise jublakas.
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

<Traks> kirjutas:Peibutamise kohapealt, kas praegu metskits tuleb vile peale? (kes juba proovinud on) Eile õnnestus mul 3-le nii ligi saada et nad vilet kuulsid. Piisavalt heaks nad seda ei pidanud, vaatasid ainult vahest, et kes se loll sääl piiksub. :roll: Arvan et asi on selles et lihtsalt ei oska ma õiget tooni vilel võtta, sääl mingi regullimise jublakas.


Vaata siia

http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/jahipaun.htm

Kliki soku peale ehk leiad midagi, mis abiks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ise arvan,et praegu nati vara veel kitsepiiksu teha.Kuu lõpul ja juuli algul juba peaks toimima küll.Proovida muidugi võid aga kannatust selle kiire asjaga.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jorr õige, pole mõtet häirida enne õiget aega. Iga asi omal ajal.
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

sokk ajab kitse taga.

Postitus Postitas karvane »

Eile õhtul sai Alatskivil asju aetud ja tagasitee tuli läbi Kokkora,Pala,Nõva,Selgise,Matjamaa kaudu.Siis metsade vahel ilus hainamaa ja mida näeme sokupoiss ajab kitse ümber põõsa taga. seda et autu kinni-pidasime ei pannud nad tähelegi.Poiss mul veel ütles ,et na varavõitu veel nõiaringe sisse ajada neil.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Täiesti usutav. See kevad ongi mitu nädalat varajasem kui muidu, lõokeselgi olid munad pesas peaaegu 3 nädalat varem kui eelmisel aastal. Ega loomad kalendrit vahi.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Üldiselt on see igaaastane jutt,et sokkudel jooksuaeg hakkas varem peale,Momendil käib ikka noorematele,nõrgematele koha kätte näitamine ja paaritusaeg hakkab peale seda(nagu igal aastal).Üks asi veel,kas selle vilega narrimine praegu ikka õige on.Sokul on seal sarvede all aju ka.Väike küll,aga on.Äkki jätab ta selle narrimise meelde ja hiljem,õigel ajal,peibutusele ei reageerigi.
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Sai ka paar päeva tagasi esimesed sokuluured tehtud ja üllatavalt palju silmasin neid meie maadel, üks sokk ajas isegi kitsepreilit taga. Jaanisokk sai samuti lastud ning esimene šašlõkiliha marinaadis!
Kahtluse korral jäta laskmata!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Täpselt Sooviku,ega loom loll ole ja kui narrimisest aru saab siis vilista või ennast keerdu,ei reageeri.Ega see medalisokk jaanisaslõkiks ka eriti hea saa,liha kõva ja viskevõitu.Meil kunagi keegi lasi enne jaani medalilooma ja kui küsisin,et kuidas liha oli, siis kirus,et pool päeva keetsin aga hammas peale ei hakanud.Lasi hiljem selle keeduliha koos sea suitsupekiga läbi hakkmasina ja päris söödav oli saanud.Noor loom,nagu noor nainegi,pehme ja magus ikka.Nii-et, hoitke nii sõrm kui ka muu sirged,küll tuleb nii õige loom kui ka õige aeg.
Kuldi jutuga ka täitsa nõus,kui ikka kaks looma ees siis võetakse suuremad sarved kindlasti ära,mis sest lihast.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Tulevad küll juba pilli peale, aga need noored poisid, kes asja eriti ei jaga. Eile kohtasin ka ikka päris prisket poisi, sarved paistsid kaugeltki suured.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Postitus Postitas skog »

sooviku kirjutas:Üldiselt on see igaaastane jutt,et sokkudel jooksuaeg hakkas varem peale,Momendil käib ikka noorematele,nõrgematele koha kätte näitamine ja paaritusaeg hakkab peale seda(nagu igal aastal).Üks asi veel,kas selle vilega narrimine praegu ikka õige on.Sokul on seal sarvede all aju ka.Väike küll,aga on.Äkki jätab ta selle narrimise meelde ja hiljem,õigel ajal,peibutusele ei reageerigi.

Noh, ühest reageerimise korrast aitab küll, ega ta enam hiljem ei saagi reageerida. ;)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Käisin eile siga vaatamas ja nägin kahte sokku.Pillitama ja ka laskma ei tahtnud hakata,sest mõlemad suurte sarvedega vanakesed ja ei hooli sarvest.Aga paistab,et looma on ja suuremalt liigub ringi ka.Polnud kumbki kohalikud loomad.
noorus on ilus aeg
Vasta