kauplus deerhunter ja klaasist relvakapid

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas gunnar »

Mart kirjutas:Jah, kui relvakapp on - Relvakapp üheksa või enama relva hoidmiseks. Siis võib ju see kapp ka üleni klaasist olla, kui see klaas vastab nõuetele ehk siis on 4 mm paksuse terase (raud-) tugevusega. Tänapäeva klaasivalmistamise tehnoloogia on ju tugevalt edasi arenenud.
Seadus jätab ju natuke ukse lahti, sest teras ja raud on ju täiesti erinevate omadustega.
Ainult, et selline kapp peab omama tootja sertifikaati kasutatud materjalidele.


Jep ja kui vaadata neid klaasuksega kappe Deerhunteris/Jagdhofis siis seal ongi nad 9 relva jaoks vähemalt. Niiet kõik on korras. Samuti oli neil minu mäletamist mööda võimalus relvad kapi sees eraldi kinnitada.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas rajaleidja »

Ühesõnaga, kui ma teen omale kapi 9 kohaga, siis kõik ok? Politseist küsisin üldiselt relvakapi kohta, relva kohtade arvu ei märkinud. Vastus oli ühene, ainult metallist. Oleks siis ju võinud seletada, et tee suurem, siis teatud tingimustel võib.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas Eik »

rajaleidja kirjutas:Ühesõnaga, kui ma teen omale kapi 9 kohaga, siis kõik ok?


Relvakapp üheksa või enama relva hoidmiseks

(1) Relvakapp on spetsiaalselt relvade hoidmiseks tootja poolt tööstuslikult valmistatud kapp.


Sa ei saa sellist kappi ise teha. :VS :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas rajaleidja »

Kes rääkis, et ma tahan seda ise köögis keevitma hakata. Suhtlen igapäevaselt metallitööstus ettevõtetega ja nii mõnigi on nõus mulle selle kokkuleppe hinnaga tegema. Relvakappe nad ennegi teinud. Tegemist oleks sellisel juhul ju tootjaga ja tööstusliku tootega. Klaasi serdi saab klaasi tootja poolt.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas rajaleidja »

zakslane kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Ühesõnaga, kui ma teen omale kapi 9 kohaga, siis kõik ok?


Relvakapp üheksa või enama relva hoidmiseks

(1) Relvakapp on spetsiaalselt relvade hoidmiseks tootja poolt tööstuslikult valmistatud kapp.


Sa ei saa sellist kappi ise teha. :VS :D

1. Kui mina selle ise kokku paneksin, oleksin mina TOOTJA
2. Mis asi on "tööstuslikult valmistatud"? Kui ma olen näiteks FIE ja mul on olemas garaazi boks ja keevitus aparaat ning ma teen seal aastas 2 korda keevitustöid(naabrimehe auto summutit parandan näiteks), siis ka see kategoriseerub metallitööstuse alla.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas kalamees :) »

noh...eks alati saab ju seadusi väänata ja nendest kuidagi ikka mööda minna - see kahjuks tänapäeval igapäevane asi :M
julged teha, julge ka vastutada...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas rajaleidja »

kalamees :) kirjutas:noh...eks alati saab ju seadusi väänata ja nendest kuidagi ikka mööda minna - see kahjuks tänapäeval igapäevane asi :M

Väänata ei ole siin midagi vaja. Lihtsalt ma ei tea, et oleks olemas tööstuse definitsioon, a`la alaets 10 töötajat, aastakäive 10 milli, põranda pinda alates 300ruutmeetrit, lae kõrgus 10m ja delfri tõstejõud 20t.
Võimalik, et selline definitsioon on tõesti olemas, aga mina pole sellest kuulnud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas rajaleidja »

Ehk oskab Aivar midagi selle kohta öelda. Kas metallitööstus ettevõte võib mulle kapi valmistada ning see on politsei poolt aksepteeritav? Või peab see olema valmistatud ettevõtte poolt, kellele on relvakapi valmistamise jaoks litsents?
Küsimus tingitud sellest, et ma tean inimesi, kellel on lastud kohalike ettevõtete poolt kapp valmistada ja politsei on neid vaatamas käinud ja mingeid probleeme ei ole olnud. Kui plekk on minimaalselt 3mm ja turvalukk ees, siis probleeme pole olnud. Turvalukkude kohta ju konkreetsed tingimused olemas ja nimekiri lukkudest, mis sinna alla kategoriseeruvad, on samuti olemas.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas aivar00 »

Tegelikult asi palju lihtsam vähemalt minu arusaamise järgi- see tööstuslikult valmistatud mõiste tähendab seda, et asi ei ole garaaziz põlveotsas külamehel kokku "situtud". Neid nn. kodukeevitajaid maal igas majas... Sellist mõistet tõesti-tööstus kas 1 inimene või 100 inimest ei ole määratud. Mul endalgi elekter-gaas kodus vedelemas-atsi keevitust pole ammu näppinud, elektri omaga ikka tihti sirtsutamist, vene aegne keevitaja pabergi taskus... Samas kui sul on metalli paksus paikas, siis võid ka öelda, et nõuka ajal mingi metallitööstus kasvõi Talleks tegi. See vene aegne nn. sertifikaat nagunii enam ei kehti, kuid kaasaegset serti seadusega ei nõuta. See klaasist kapi aga võib kindlalt ka tugevam olla kui 3-4 mm metall, kuid kuna meie seadus sätestab materjaliks metalli-siis oled ise loll kui sellise endale soetad ja hiljem konstaabel teise kapi käsib osta... Egas poes müümine keelatud pole-analoogne nn. relva prozega- meil keelatud kuskil aga lubatud. Poest aga osta võid.
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas rajaleidja »

Noh Zakslane, kas ülbitsed veel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Igatahes selles suhtes nüüd asi selge.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas Veix »

Milleks sel relvakapil vaja üldse klaasist ust, aru ma sellest ei saa, ei viitsi hakata seadustes sorima, aga oli vist kusagil minu mäletamist mööda punkt, kus relva peab hoidma varjatult. Parandage, kui eksin.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas tony »

Kuna klaasiga relvakapid tehtud väljamaal ja seal relvade peitmist ei nõuta,siis seal klaas igati lubatud.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas Eik »

rajaleidja kirjutas:Noh Zakslane, kas ülbitsed veel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ülbitsen küll :D Tsitaat Vikipeediast, tööstuse definitsioon:"Ühiskonna tootlike jõudude arenemist mõjustav rahvamajandusharu, mille ettvõtted (tehased, vabrikud, kaevandused, elektriajaamad) valmistavad töövahendeid nii tööstuse enese kui ka teiste rahvamajandusharude jaoks, toodavad tooraineid, materjale, kütust ja energiat ning töötlevad tööstus- ja põllumajandussaadusi."

ehk siis garaaši nurgas nokitsev FIE ei ole kohe kindlasti tööstus ja sumpsi parandamine naabrimehe autol on vast ikka metallitöö mitte metallitööstus. :mrgreen:
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: kauplus deerhunter

Postitus Postitas Tanel. »

Veix kirjutas:Milleks sel relvakapil vaja üldse klaasist ust, aru ma sellest ei saa, ei viitsi hakata seadustes sorima, aga oli vist kusagil minu mäletamist mööda punkt, kus relva peab hoidma varjatult. Parandage, kui eksin.

Relvaseaduse järgi peab avalikus kohas kandma relva varjatult. Relvakapp võib aga sul kodus olla kasvõi keset elutuba, peaasi, et oleks ehituskonstruktsiooni külge kinnitatud.

Materjali omadused on jäetud jah ebaselgeks, aga see oleks ju ka absurdne kui seaduses oleks antud relvakapi materjali tehnilised omadused sama täpselt kui projekteerimisnormides on antud näiteks sildades kasutatava terase nõuded. :) Aga ikkagist on jäetud võimalus, ka alternatiivsete materjalide kasutamiseks relvakapis. Keegi ei keela ju ka betoonist valada seda kappi? Nii, et kui kohalik konstaabel ei taha vastu võtta klaasist kappi, siis tuleb uurida klaasi tugevusandmed ja kui on piisavad, siis võib pöörduda kohtu poole :)



Keegi admin võiks selle vaidluse kuhugi teise teemasse tõsta, praegu ei haaku kuidagi deerhunteriga enam:)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: kauplus deerhunter ja klaasist relvakapid

Postitus Postitas aivar00 »

Relvaseadusest:
(3) Tulirelva hoidmiseks peab olema hoiukoht, mis on selleks kohandatud ja põranda, seina või ehituskonstruktsiooni külge statsionaarselt kinnitatud raudkapp (edaspidi relvakapp).

(4) Üle kaheksa tulirelva hoidmiseks peab olema hoiukoht, milleks on spetsiaalselt kohandatud ruum (edaspidi relvahoidla) või relvakapp üheksa või enama tulirelva hoidmiseks.

relvade hoiutingimustest:
« § 81. Relvakapp üheksa või enama relva hoidmiseks

(1) Relvakapp on spetsiaalselt relvade hoidmiseks tootja poolt tööstuslikult valmistatud kapp.

(2) Relvakapp peab tervikuna olema valmistatud vähemalt 4 mm paksusest teras(raud-)plekist või sellele vastava tugevusega materjalist. Relvakapil peab olema vähemalt üks turvalukk.

(3) Relvakapina võib kasutada ka muuks otstarbeks tootja poolt valmistatud kappi, mis vastab lõikes 2 kehtestatud nõuetele tingimusel, et selles hoitavad relvad on kapi konstruktsiooni külge lukuga kinnitatud.

Seega kokkuvõttes võid küll selle nn. klaaskapi osta kui sul vaba aega, raha ja närvid korras on. See asjaolu, et vähemalt 4 mm paksusest teras(raud-)plekist või sellele vastava tugevusega materjalist- eks siis pöördu laboritesse (millised omavad Eestis kehtivat litsentsi) ja lase seal siis enda nn. klaaskapi materjali tugevus ära määrata...
Võib-olla pakub kauplus ka seda sulle kohe, kuid isiklikult kahtlen selles.
Endal oli analoogne juhus päästeametiga enda maja vastuvõtmisel- garqaazi ja maja vaheuks peab olema tulekindla sertifikaadiga. Lasin teha neid uksi paar tükki ja ühele külge needitud nn. serdi lipakas maksis veidi üle 1000.- Kuigi uksed identsed :VS :VS :VS
Aga see on meie riigi eripära... Paber maksab kohati rohkem kui nn. terve mõistus...
ikka lõbusalt
Vasta