Siga ründas

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Siga ründas

Postitus Postitas wsm »

Täna siis toimus Suislepa kandis Viljandimaal suuruluki jahil õnnetus, kus metssiga ründas jahimeest ja tekitas talle suure parema reie vigastuse. :cry:
Hetkel jahimees Viljandi haiglas.
Head paranemist kolleegile ja tublile jahimehele !
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Postitus Postitas SUURKOER »

Kas siga oli haavatud ,kui jah ,siis pole ime. :shock:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kõike juhtub! Paar nädalat tagasi pidi siga mind ennastki pikali jooksma.Koer "võttis" ja läksin alt-tuule ligi ,koer tundis mu ära ja jooksis minu seljataha ,kükkitasin ,et näha kus sead on ,üks aga kuulis koera ähkimist ja tahtis koera rünnata,no jäi vast pool meetrit puudu kui mind avastades pidurid peale sai.Polegi sedasi kaenlaalt ennem siga lasknud.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Ajades on ka teinekord nii, et tuleb ikka puu taha varjuda kui ei taha, et keegi sind maha jookseks. Oli endalgi selline juhus kaks nädalat tagasi, kui vaatasin ajajana pealt, kuidas koer ajas suurt kulti 10 meetri kaugusel taga ja järsku oh sa imet, kult keerab täpselt minu suunas õnneks oli suur puu kuhu taha varjuda. Aga teinekord piisab ka kõvast hääle tegemisest, et ta otsa ringi keeraks. Aga kui loom on haavatud on hoopis teised lood.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah,haavatud siga ikka ründab, kui ette jääd,ning loom,kui on suuna võtnud, siis sinna ka läheb.Vaata või seda maantee lugu,kui näed looma tee ääres siis ole alati valmis pidurid peale panema ja kui juba liigub,siis peatu,sest loom seisma tavaliselt ei jää.
Oli meilgi juhus,kus haavatud suur kult kukkus lõhkuma jälitajat(sellepärast ka jälitades nõue,et kolm meest vähemalt).Kõigepealt sai laika kihvalöögi,sest tormas kuusikusse järgi ja siis vanem kogenud mees,kes liialt lootis oma kolmeraudse peale.Mees palju viga ei saanud,kuid tuttuued kalifeepüksid olid pikalt lõhki ja tuli talvises metsas mitu kilti palja kintsuga auto juurte marssida.Aga sea saime kätte,sest mees jõudis püssi ka peale lööki tarvitada.Ise vandus,et sa krti siga küll.
Ka põder võib ajajale lausa selga joosta ja olen haavatud rebasega tegelenud,kes hambad paljad rünnata üritas.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nii palju kui täna kuulsin, siis tegu oli haavatud seaga ikka nagu arvata oli. Lasti kütiliinilt, loom sai pihta, aga pani edasi. Enne järgi minemist oodati pool tundi. Läks järgi, siga oli pikali aga kargas püsti.
Lõhkuda sai vist päris korralikult. Eile tehti opp. Hommikul viskas mees juba nalja.
Siga saadi lõpuks kätte.
Kiiret paranemist.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Eks nad kipu ründama jah, aga põnevus, põnevus :D mind kolmel korral haavatud siga rünnanud, õnneks pole ükski minuni jõudnud (kahel korral muidugi see abiks, et seal selgroog läbi ja tagaots halvatud, aga ise ka selle arvelt ninapidi juures olnud). Isegi kesik võib päris tige olla ja üsna ohtlikult kallale tungida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mind on põrsas rünnanud! Sõber toetas 20 m pealt ja kukkus .
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

laurits kirjutas:Mind on põrsas rünnanud! Sõber toetas 20 m pealt ja kukkus .


Kaastunne, hea kui sõbrad valmis teiste eest langema :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Eduard K
Postitusi: 19
Liitunud: P Nov 13, 2005 1:03 pm

Postitus Postitas Eduard K »

ma ei tea kui tõsi see jutt on, aga onu rääkis ükskord, kuidas oli kah metsas siga lasknud 2 raudsega! lasi selgroo läbi, siga jäi maha. Hakkas siis juurde minema kontrollima siga kargas kuidagi püsti ja ja pani onu poole tulema, kusjuures tõmbas ennast esijalgadega ainult edasi :D Onul padrunit rauas ei olnud võttis püssi torust kinni ja samal ajal kui sea eest kõrvale hüppas andis püssiga talle hea obaduse :lol: siis jõudis kuuli rauda panna ja ära lõpetada selle jändi! Märgin veel kord et ma ei tea ole kindel et see tõsi on :)
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Siia foorumisse kirjutades peab enne hästi mõtlema! Aju suuruseid on erinevaid...! Andke nüüd tulla kes tundis ennast puudutatuna!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, mis tõsi või mitte, lähevad esijalgadel ludinal ja hambad laksuvad ka kui vaja (mida noorem jahimees, seda kiiremini sea hambad laksuvad). Viimasega oli nii, et alguses katsus minu eest minema pageda ja koer kogu aeg eemale peletada, aga siis korraga arvas, et peaks hoopis mind ründama. Liikusin selleks ajaks küljele. Siga viskus-käis pauk, siga kukkus, meeter oli vahet kui siga mind rünnata otsustas. Nojah, samas, neid on ka, kes sellise nalja peale lihtsalt seal natist võtavad, maha suruvad ja nuga annavad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

To laurits:
Sõber toetas 20 m pealt ja kukkus.

Igapäevane töö on kirjutada kirju erinevatele inimestel ja samas pean neid ka palju lugema. Lisaks sellele olen olnud mõned aastad õppejõud. Seega pean ennast pädevaks ütlema.
Andke nüüd tulla kes tundis ennast puudutatuna!!

Jah, siia foorumisse ja ka igale poole mujale kirjutades tuleb hästi läbi mõelda, mida kirjutada. Kiputakse unustama (mina ise nende hulgas), et teised inimesed ei näe postitust lugedes Sinu selgitavat miimikat ja ammugi ei suuda lugeda Sinu mõtteid. Seega tuleks postitus mõned korrad läbi lugeda enne "Saada" nupukesele vajutamist.
Aga puudutatuna ei tundnud ma ennast mitte sellest, et Sinu sõber kukkus (nagu Sa ise kirjutasid :D )vaid sellest, et Sinu järnev postitus lausa ise kutsub vastama.
Siia ka küsimus. Miks ometi arvtakse, et iga kord, kui vastused postitustele ei ole autorile meelepärased on tegu rünnakuga? Mõelge, kas oleksite solvunud ka siis, kui seda oleks öelnud mõni sõber õhtusel õllejoomisel?
P.S. Antud vastus on enne saatmist 3x läbi loetud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise lisaks, et igasugused molud mis jutu sisse ja taha topitakse nagu näiteks :D :) :lol: :wink: tänedavad seda, et tegemist huumoriga. :D
Mõnele inimesele kohe peab ütlema, et nüüd oli nali ja naera. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga kui räägiks nüüd sea rünnakust veel.Kujutlege noort jahimeest esimest korda kütiliinil ja üksik siga(tugev kesik) hüpetega tulebPoiss viimane kütiliinis, vastu talvist jääga kaetud järve.Esimene lask(poiss kaheraudse siledaga) ja siga näitas kõhualust aga samas püsti ja edasi,teine lask,kukkus, siis püsti, ots ümber ja poisile peale.Poiss jõudis ühe padruni rauda aga mitte enam püssi palge(maad alla 10-ne m) ja lasi käelt,kuul tõmbas seale juti pähe ja läbistas kõrva,kuid näitas loomale ,et siia ei maksa tulla,siga pööras minema.Ning korralikuilt sihitud neljas lask pähe, lõpetas asja.
Siinjuures ehk kõige huvitavam see,et kõrval olev vanem jahikaaslane tuli poisi juurte ja pahandas,et mis sa nii palju paugutad,lased sea tina täis ja ei kõlba pärast süüagi.
Lugu juhtus enda poisiga umbes 10 a tagasi.
Loetud kaks kord üle aga ka siis võib vigu tulla sisse.
noorus on ilus aeg
Vasta