Siga ründas

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Siia ka küsimus. Miks ometi arvtakse, et iga kord, kui vastused postitustele ei ole autorile meelepärased on tegu rünnakuga?


Ma ühe korra lugesin ja ühe vea ikka leidsin. :lol:
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

no siga seaks, aga ega sokultki matsu kolmnuka pole meeldiv saada.
Lugu siis juhtus endaga sel aastal.
Mõned minutid enne täieliku pimedust sai sokule põlluservas mats ära tehtud, sokk kahe hüppege metsas- vaikus.
Varasematest kogemustest tarkust saanuna ei hakanud kohe järgi jooksma vaid läksin koju,paarsada meetrit, jõin kohvi jagasin elamust ja ca tunni pärast läksin otsima. Mõtlesin koerale ka natuke põnevust teha ja võtsin kaasa. Püssi paraku ei pidanud enam vajalikuks kaasa vedada, piirdusin noa ja lambiga. Soku jälgedele jõudes lasin koera lahti. kui koer toominga patsikusse oli kadunud otsustas lamp streikima hakata. Saanud kümmekond meetrit patsikusse siseneda jooksis koer mulle vastu ja möödagi, vaatasin veel järgi et kuhu nüüd kui käis mats kolmnurka, matsust selili ja kohe oli jalgupidi otsas ja sõtkus nagu leivataigent muiste. Tõmbasin käed näo ette,et naine ikka ära tunneks, õnneks tuli koer kohe tagasi ja ajas soku eemale, ajasin ennast püsti ja nägin kuidas koer sokku kaelast hoides sarviku külili keeras(stiilipunktid 10)ja siis aitasin noaga selle tralli lõpetada.
Kaks päeva kõht valutas. Loom pole naljaasi
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ka jänes võib jalgadega virutada kui üles korjama lähed. Hea tahtmise korral saab igalt loomalt ja linnult peksa. Ükskord tahtis mulle nokaga virutada haavatud tuttpütt. Ega haavatud suurt kuldimonstrumit ei taha üksi jäitama minnagi. Kui karjast ühe sea maha lased, teeb juhtemis paha häält kui haavatud siga suremiseeelse kisa valla päästab.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Muidugi ründavad loomad viimases hädas ega ise ka surma hirmus ju ründaks, see on instinkt. Ka linnud, lindudel piisab isegi, kui oled pesal liiga ligidal endale tulid kihnus kajakad külge.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Teder kirjutas:Ka jänes võib jalgadega virutada kui üles korjama lähed. Hea tahtmise korral saab igalt loomalt ja linnult peksa. Ükskord tahtis mulle nokaga virutada haavatud tuttpütt. Ega haavatud suurt kuldimonstrumit ei taha üksi jäitama minnagi. Kui karjast ühe sea maha lased, teeb juhtemis paha häält kui haavatud siga suremiseeelse kisa valla päästab.




Niipalju kui mina kuulsin oli kult lasust kukkunud, ootas aju lõpuni ja kui siis juurde läksid hüppas kult püsti ja tegi ära.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Tõsi jah Teder,ka jänes lööb tagakäpaga õige valusa matsu kui ette ei vaata.Endal lõi sokk sõraga käel veresoone puruks kui noaga elu võtsin,arm siiani alles.Aga niipalju olen märganud(kiskjaid pole trehvanud), et loom püüab aint vabaneda sinust ja lööb su eest minema ning siis jooksu.Haavatud loom sind metsa pidi taga tavaliselt ei aja,kui silma ees pole, siis taga ajama ei tule, vaid põgeneb ise.Vanasti õpetati nii,et kui suuruluk on pikali ja lähed juurte,siis laetud püss pihku ja ligined selja poolt,mitte eest.Liigutad jalaga turjast aga püss pihus ja siis tavaliselt saab selgeks ka,et mis ja kuidas.Aga haavatud suurulukit võis jälitada aint kolmekesi ja kõigil püssid pihus.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

gloss kirjutas:....Mõned minutid enne täieliku pimedust sai sokule põlluservas mats ära tehtud, sokk kahe hüppege metsas- vaikus.
...

Kuhu see sokk siis tabamuse oli saanud ja millega, et sellist visadust pärast näitas, et kallalegi tuli?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Postitus Postitas hurmas »

Mis vanast kuldist rääkida kui isegi pörsanäss tuleb peale,kui koerad taganemistee kinni panevad.Õnneks see suht ohutu,äärmisel juhul sinika saab.Kesik võib ikka juba ära lõhkuda.Omal juhuseid old ka ,et vana peale tuleb koertega.Siis ju veel see jame ,et koeri vaja jälgida.Õnneks pole ükski neist juhtunud kuigi kiiresti tulema.Paarilt meetrilt siis.lask pähe taband,õnneks.Vahel küll mõtled,mis oleks saand kui poleks kohe maha sadand
Jaht on tore üritus...kuni käib lask
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Postitus Postitas kärss »

Lugedes neid juhtumisi haavatud loomadega meenus mullegi üks lugu. Kaugelt oli kuulda kui siga tuli. Naaberkütile oli siga päris ligi ja ta ka tulistas. Ma vaatasin et huvitav , miks ta teist pauku ei pane- siga kõndis rahulikult edasi. Mees vastas et oh ta sai kindlasse kohta ,pole mõtet lärtsutada. Järgi minnes oli kesikupunn tihnikusse põõsasse pugenud kust ta vasta vahtis.Et kindla peale minna oli vaja ju ikka ligemale minna ja nii ta siis taga hakkaski meid virutama. Vahepeal meie teda ja siis tema meid .Nii see jant käis seal omajagu. Mulle kui värskele jahimehele oli ikka päris hirmutav kogemus. Vat sulle kindla peale lastud pauk, kui ikka esimese šoki üle elab siis enam nii kergelt pikali ei võta.
metsas on mõnus
kaips
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:28 pm

Postitus Postitas kaips »

noo mul juhtus kas siis eile nii et põrsas tahtis rünnata aga see jäigi ainult ürituseks ,sest omal jalal ta metsast välja enam ei tulnud :D
kui ei oleks jahti ,siis ei oleks ka jahimehi
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas TiitR »

Meie seltsi laika sai ka täna kuldi kihva tunda oma kintsus :evil: . Õnneks tundus olevat ainult lihahaav ja õmblemist ei vajavat (loomaarsti arvamus)...aga koerast kahju ikkagi.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas SUURKOER »

Meil täna kesik ründas ilma püssita ajajat.Ütles, et nägi siga ja tahtis ajada küttidele peale ja siga tuli kurivaim kallale koerad olid ametis sel ajal teise seaga. :shock:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas honkomees »

Olin täna koos oma peni ja ühe alaealise poisiga ajamas, äkki kisab poiss: appi, appi, keegi uriseb! Siis mõne hetke pärast: Appi! Siga tuleb peale!
No koer urises ja hiljem muidugist haukus, sai seal paksus üksjagu kuldiga keerutatud, aga relvata ajajal ja veel noorel poisil ikka hirmus küll! Ise kuidagi harjund, et koer ikka sea tähelepanu endale tõmbab ja tükki osavam on kui ise...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Siga ründas

Postitus Postitas plaaster »

Endal ikka veel meeles kuidas enne esimest metssigadega metsas kohtumist sai just eelneval õhtul Hannibli filmi vaadatud kus metssead inimest sõid, võttis ikka jahedaks küll aga tagantjärgi naljakas meenutada :D
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas kormoran »

Meil reeglina koeraga mehel püss ajus kaasas.
Vasta