Siga ründas

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas TiitR »

kormoran kirjutas:Meil reeglina koeraga mehel püss ajus kaasas.
Eks koeraga mehel ongi ajus olles püss alati ühes, kuid nagu meie seltsideski, on enamus ajajaid ikkagi noored jahimehed(relvaga) või need noored, kellel veel vanus- või muu segav faktor veel relvaomamist ei luba.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas greenhorn »

kaks nädalat tagasi lõhkus kult laika ära, päästa polnud enam midagi, eilses jahis sai üks mees nii pahasti räsida, et haiglas õmmeldi kokku. kurjategijast kult jäi maha alles peale kolmandat pauku. mina oma elus pole sellist mürakat varem näinud.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas AndresR »

greenhorn kirjutas:kaks nädalat tagasi lõhkus kult laika ära, päästa polnud enam midagi, eilses jahis sai üks mees nii pahasti räsida, et haiglas õmmeldi kokku. kurjategijast kult jäi maha alles peale kolmandat pauku. mina oma elus pole sellist mürakat varem näinud.

On ikka visa hingega küll need sead.Lasin kah eile ikka päris pirakat kulti.Esimene pauk oli umbes 70 m.pealt ja loom seisis.Peale pauku korra seisis ja siis... viuhh minekit.Tõmbasin teise veel järgi ja ei midagi.Lidus mis kole.Pärast panin veel 2 pauku aga arvatavasti need mööda (seljatagant ja kauge kah juba).ja oligi metsas.Läksin siis vaatama kohta kus sai esimese paugu.Tõsine veri oli seal maas.Vaadates seda rada kus ta jooksis ja seda vere kogust mis mööda rada kulges siis arvasin et nülgimilel ei tule enam tilkagi verd.Ootasin siis laikat et minna seale järgi.Algul koer nagu tuli ja siis läks tagasi.Mina aga ei andnud alla ja jälitasin kulti mööda vererada mitu kilti.Kogu aeg jäi verd ikka vähemaks ja vähemaks.Lõpuks kui ma loobusin olid lumel ainult üksikud verepiisad.Tegime siis 2 aju et loom kätte saada,aga asjatult.Teises ajus sai laika kuldilt reide pügada ja kütt lasi 2 pauku kuldist mööda.Arvan et oli sama loom,aga kindel ei saa olla.Ja suur mühakas kult pääseski minema.Ei tea mis tal seal soontes voolab,aga verd seal küll eriti olla enam ei saa.Ühesõnaga läks meil terve jaht p...e!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas robi1 »

Miks te neid pirakaid kulte lasete?Süüa see ju ei kõlba,praegu peaks kohe jooksuaeg hakkama,haiseb kui ****.
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas AndresR »

robi1 kirjutas:Miks te neid pirakaid kulte lasete?Süüa see ju ei kõlba,praegu peaks kohe jooksuaeg hakkama,haiseb kui ****.

Kihvadest on küll kahju:)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Siga ründas

Postitus Postitas jahe »

AndresR kirjutas:
greenhorn kirjutas:kaks nädalat tagasi lõhkus kult laika ära, päästa polnud enam midagi, eilses jahis sai üks mees nii pahasti räsida, et haiglas õmmeldi kokku. kurjategijast kult jäi maha alles peale kolmandat pauku. mina oma elus pole sellist mürakat varem näinud.

On ikka visa hingega küll need sead.Lasin kah eile ikka päris pirakat kulti.Esimene pauk oli umbes 70 m.pealt ja loom seisis.Peale pauku korra seisis ja siis... viuhh minekit.Tõmbasin teise veel järgi ja ei midagi.Lidus mis kole.Pärast panin veel 2 pauku aga arvatavasti need mööda (seljatagant ja kauge kah juba).ja oligi metsas.Läksin siis vaatama kohta kus sai esimese paugu.Tõsine veri oli seal maas.Vaadates seda rada kus ta jooksis ja seda vere kogust mis mööda rada kulges siis arvasin et nülgimilel ei tule enam tilkagi verd.Ootasin siis laikat et minna seale järgi.Algul koer nagu tuli ja siis läks tagasi.Mina aga ei andnud alla ja jälitasin kulti mööda vererada mitu kilti.Kogu aeg jäi verd ikka vähemaks ja vähemaks.Lõpuks kui ma loobusin olid lumel ainult üksikud verepiisad.Tegime siis 2 aju et loom kätte saada,aga asjatult.Teises ajus sai laika kuldilt reide pügada ja kütt lasi 2 pauku kuldist mööda.Arvan et oli sama loom,aga kindel ei saa olla.Ja suur mühakas kult pääseski minema.Ei tea mis tal seal soontes voolab,aga verd seal küll eriti olla enam ei saa.Ühesõnaga läks meil terve jaht p...e!

Jutu järgi julgeks oletada,et tabasid pea piirkonda ,aga s...ti,paar tundi ootamist ja tõsiselt verejäljele töötav koer ja ilmselt oleks kihvad alusel.
243win
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas TiitR »

jahe kirjutas:
AndresR kirjutas:
greenhorn kirjutas:kaks nädalat tagasi lõhkus kult laika ära, päästa polnud enam midagi, eilses jahis sai üks mees nii pahasti räsida, et haiglas õmmeldi kokku. kurjategijast kult jäi maha alles peale kolmandat pauku. mina oma elus pole sellist mürakat varem näinud.

On ikka visa hingega küll need sead.Lasin kah eile ikka päris pirakat kulti.Esimene pauk oli umbes 70 m.pealt ja loom seisis.Peale pauku korra seisis ja siis... viuhh minekit.Tõmbasin teise veel järgi ja ei midagi.Lidus mis kole.Pärast panin veel 2 pauku aga arvatavasti need mööda (seljatagant ja kauge kah juba).ja oligi metsas.Läksin siis vaatama kohta kus sai esimese paugu.Tõsine veri oli seal maas.Vaadates seda rada kus ta jooksis ja seda vere kogust mis mööda rada kulges siis arvasin et nülgimilel ei tule enam tilkagi verd.Ootasin siis laikat et minna seale järgi.Algul koer nagu tuli ja siis läks tagasi.Mina aga ei andnud alla ja jälitasin kulti mööda vererada mitu kilti.Kogu aeg jäi verd ikka vähemaks ja vähemaks.Lõpuks kui ma loobusin olid lumel ainult üksikud verepiisad.Tegime siis 2 aju et loom kätte saada,aga asjatult.Teises ajus sai laika kuldilt reide pügada ja kütt lasi 2 pauku kuldist mööda.Arvan et oli sama loom,aga kindel ei saa olla.Ja suur mühakas kult pääseski minema.Ei tea mis tal seal soontes voolab,aga verd seal küll eriti olla enam ei saa.Ühesõnaga läks meil terve jaht p...e!

Jutu järgi julgeks oletada,et tabasid pea piirkonda ,aga s...ti,paar tundi ootamist ja tõsiselt verejäljele töötav koer ja ilmselt oleks kihvad alusel.
Vaevalt. Tean, kuna osalesin ka ise selles jahis ja see siga liikus üsna käbedalt oma 4..5 km.! Seega pakun mina hoopis mingit lihasepauku (veri jäi päris ruttu väikseks), mis elutähtsaks ja aeglustavaks ei osutunud. Kuna mina olin Andresest järgmine kütt ca. 350m. kaugusel ja optikas oli see kult kogu aeg...peale pauke lisas vennike ainult kiirust. :lol:
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas Olgerd »

See tihti peale ongi viga, et minnakse kohe järgi, teinekord tuleks lihtsalt oodata mõned tunnid ja lasta loomal rahulikult ära surra mitte minna talle kohe järgi, siis tal hakkab pump jälle kiirelt tööle ja adrenaliin uuesti kõvasti mõllama. Kui tal mingit survet aga pole, siis ta heidab tavaliselt lihtsalt rahulikult kuhugi pikali ja hakkab seal kulgema.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas Ats »

Natuke küll otseselt teemast mööda, aga ega seda verd ei pruugi kohe välja lüüa, omal kogemus tänavaastast. Umbes 30 m pealt lajatasin jooksvale kuldile matsu ära, silkas kohe metsa. Kuna aju käis, siis umbes poole tunni pärast läksin vaatama, et mis juhtus. Laskmiskohal polnud mingit verd, läksin jälgimööda oma 40 meetrit metsaall, ning siis oli esimene veri (siga oli maas olnud), panime koerad peale ja umbes 100m laskmiskohast oli kult maas.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas AndresR »

Tiidule vastuseks niipalju,et millest sa järeldad et veri jäi ruttu väikseks?Sa ei tulnud ju ise verd vaatamagi ja mina olin ju see kes teda jälitas!!!!Ei maksa niisama targutada!!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas rajaleidja »

AndresR kirjutas:Tiidule vastuseks niipalju,et millest sa järeldad et veri jäi ruttu väikseks?Sa ei tulnud ju ise verd vaatamagi ja mina olin ju see kes teda jälitas!!!!Ei maksa niisama targutada!!!

Ja kuna selles olukorras siga ei ründand vaid põgenes, siis ei tasuks sellel teemal üldse siin targutada (b)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas TiitR »

AndresR kirjutas:Tiidule vastuseks niipalju,et millest sa järeldad et veri jäi ruttu väikseks?Sa ei tulnud ju ise verd vaatamagi ja mina olin ju see kes teda jälitas!!!!Ei maksa niisama targutada!!!

No sa ise ju korrutasid lõpmatuseni, et veri on jube väikseks jäänud, aga siga ikka silkab metsas! :twisted: Seda ütlesin ma sulle kohe, et lihasepauk see ilmselt oli, kui siga jaksab kalopis naabervalda silgata...nii, et ära targuta :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas kakuke »

Sorry OT eest, aga kas AndresR ja TiitR on sõbralikud vennakesed? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas sooviku »

Selle kohta uus vanasõna:R sõimab R-i,ühed R-id mõlemad :wink: .Et juttu teemaga kokku viia siis,kas see siga ründas ka?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Siga ründas

Postitus Postitas AndresR »

kakuke kirjutas:Sorry OT eest, aga kas AndresR ja TiitR on sõbralikud vennakesed? :D

Ikka sõbralikud:) Eluaeg parimad sõbrad,aga väike töga käib ikka ju asja juurde:)
Vasta