Rebasejaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas sokk »

Läänemaal on ka alanud, nägin kuidas isane üritas midagi korda saata emasega täna :wink:
Viimati muutis sokk, P Veebr 27, 2011 7:12 pm, muudetud 1 kord kokku.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Eile sai siis üks rebaseplika parematele jahimaadele aidatud :wink: Päris ilusa kasukaga oli (y)
Pilt0180.jpg
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas hundikütt »

Täna sai siis hooaja viimane hagijajaht peetud.Saagiks siis 3 rebast ja 2 kährikut.2rebast pääsesid.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas kormoran »

Sai ka täna siis repsi hiilitud.Magas teine u.500 m. kaugusel kivihunnikus päikse käes, hiirepiuksust ei teinud väljagi, jänese hädakisa peale tõstis vaid korraks pead ning magas edasi.Ei jäänudki muud üle, kui proovida laskekaugusele hiilida.Lähenesin talle suuskadega selja tagant 100 m. peale, reps magas rahulikult edasi, oleks võibolla lähemalegi saanud, aga ei pidanud vajalikuks, panin püssi toele valmis ja vilistasin, ta ei viitsinud isegi siis üles tõusta vaid tõstis pea ja vaatas vaid vile suunas, aga rohkem ta oma pead ei tõsta.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas sooviku »

Olen küll üritanud tagasi hoida aga pean selle ikkagi välja ütlema.Mehed siin räägivad,et küll on eetiline see ja ebaeetiline teine tegu.Selles teemas,aga ollakse uhked päikese käes ilusasti keras magava rebase kotti kutsumise üle.Ei lähe minul sõrm kõveraks magava looma peale,no ei lähe.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Lauzy »

kormoran kirjutas:...ta ei viitsinud isegi siis üles tõusta vaid tõstis pea ja vaatas vaid vile suunas, aga rohkem ta oma pead ei tõsta.

Nüüd tegelikult tegu tõlgendamise küsimusega, nagu lugeda saame tõstis ju rebane pea,pole mina veel näinud,et magav rebane pead tõstaks :wink:
Aga eks igal mehel ole oma eetika normid, siin võik jäädagi vaidlema mis õige ja mis vale, osa mehi ei lase looma kes sööb teisele ei meeldi jällegi lasta looma kes silmad hirmutäis aju eest põgeneb. Nii,et see teema on ikka väga libe :lol:
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Feen »

No,ma ei tea. Minu meelest on endal ja rebasel palju halvem olukord kui loom nt urust võrku jookseb, enne koeraga madistanud ja siis surmad ta ära. Päikese käes on endal hea, rebasel hea ning pärast pauku pole vahet. Ma ise sellisel arvamusel, et pärast surma pole loomal vahet kuidas ta surma sai. Suremise ajal aga on ju kena kui enne oli kena olla. Üldse, tapmine pole eriti eetiline tegevus, mis sest, et me siin omale vabandusi leiame, millal on hea ja millal pole. Kui keegi ikka asja ei talu, ärgu tehku, kui üldse ei talu, siis ärgu jahtigu. Kuidagi võiks need rebased kätte saada ning miks mitte nüüd kus nad lõpuks ometi väljas on ning paremini jahitavad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas valgeronk »

Huvitavad need viimased postitused? Jätsin minagi möödunud pühapäev noore rebase laskmata,oli teine nii ametis lumealt väljasulanud kulupuhmas toidu otsimisega.Vaatas korraks minu poole ja tegutses edasi.Kaugus minust rebaseni kõigest 4-50 meetrit,lihtsalt püss ei tõusnud,kas tõesti **** hakkan vanusega liiga tundlikuks muutuma.Eelmine õhtu saatsin aga kaks rebast parematele jahimaadele,olid mõlemad nii paarisaja meetri kaugusel.Ise arvan,neid rebaseid, kährikuid tuleb kindlasti küttida,nad ju põhilised maaspesitsejate hävitajad.Ja rebane ka suur kitsetallede murdja,kitsi aga peale kahte karmi talve vägagi vähe.Nii et mehed,andke aga tuletorudest tuld.Kui aga kellegile ei meeldi minu põhimõtted,andku aga kriitikatuld,vanusega kasvatanud väga paksu naha.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas reimakas »

Eetika on igal mehel jahil kaasa ja eks jahil elu võtta on alati kergem, kui elu säilitada.
Mis aga puudutab ulukite arvukuse regulatsiooni, siis seda tuleb teha nii, et jahimees rahul, ulikele kiire surm ja muud asjasepuutuvad isikud ka näevad, et asjad on kontrolli all.
See, kes tapab, pole veel jahimees
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas hundikütt »

Eks see eetika küsimus vast iga mehe peas kinni,kuidas keegi asjadest aru saab.Mina jätan magava kitse-soku kindlalt laskmata aga rebasega ei teki mõtet ka.Aga suvel kui rebasel pojad,ei tõuse mu käsi põllult vana rebast laskma,kutsikaid veel vähem.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas wsm »

Parimat rebasejahi aega, kui hetkel on, lihtsalt pole ja ei ole ka niipea loota. Ja kui seda momenti õigesti ei kasuta, siis pole midagi imestada kui jänese ja kitse jahist ei tule midagi välja, sest rebase arvukus reguleerimatta. Ja siis tuleb kiruda ainult iseennast. Kütitud rebastest ikka pooled kärnas.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas kormoran »

Sooviku kirjutas:
teine tegu.Selles teemas,aga ollakse uhked päikese käes ilusasti keras magava rebase kotti kutsumise üle.Ei lähe minul sõrm kõveraks magava looma peale,no ei lähe.

Ma ei lasknudju magavat rebast, vaid ajasingi vilega ülesse ning piinlema ta ka ei pidanud, jäi peale pauku kohe maha.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sooviku kirjutas:Olen küll üritanud tagasi hoida aga pean selle ikkagi välja ütlema.Mehed siin räägivad,et küll on eetiline see ja ebaeetiline teine tegu.Selles teemas,aga ollakse uhked päikese käes ilusasti keras magava rebase kotti kutsumise üle.Ei lähe minul sõrm kõveraks magava looma peale,no ei lähe.


No kus sa sellega ,nüüd magavat rebat laskma,ikka üless tuleb ajada :!: Ma alati sellises situatsioonis räägin Dianaga:"Aja see reps ülesse,kavatsen ta kohe maha lasta!" Kui sellel palvel tulemust ei ole küllap siis Diana on teisiti määranud ja võib paugu ilma südamepiinateta ära teha! :wink:
Ps.Kuidas küll eetika lubab urgu magama läinud loomi koera ja labidaga minna "tülitama" ,kas see eetika pole mitte liig silmakirjalik :?:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kuni veel sellest teemast jahieetikasse uut teemat pole ringi tõstetud/alustatud, siis paar sõna siia rebasejahi alla. Tsitaat "rohelisest jahiraamatust":
"Kui jahimees tõttab metsa röövulukeid hävitama, et kasulikke päästa selleks, et neid oleks küttimiseks võimalikult palju, minetab ta oma südametunnistuse, sest enne seda ta kuulutas jahipidamise - oma armastatud harrastuse - otseselt sõltumatuks saagist. Teiste sõnadega, jahimehe südametunnistust ei tohi teha sõltuvaks hea ja kurja, s.t. kord kasulikeks ja kahjulikeks liigitatud metsloomade antagonismist."
Eelpool on seda rebasejahi eetilisust nimetatud väga õigesti libedaks teeks. Kusjuures tean mitut meest, kelle eetilisus kasvab või kahaneb nagu toornahkade turunõudluse kõver. Aga kus algab mängu(jahi) ilu ning lõpeb tuim majanduslik efekt/arvukuse iga hinnaga reguleerimine - seda vist tunnetab/ei tunneta tõesti iga mees enda sees.
Rebast jahtides ilmselt kaalub ka minul üles soov nende arvukust vähendada.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas kirp »

Hullult on kärnas mõnelpool. Kusagilt on meenutus, et kärnase pidavat haiguse kätte lõpuks ka lõppema, aga need mida sel aastal olen lõvidena ringi kalpsamas näinud ja kätte saanud, ei näita küll nõrkuse märke. Mis te mehed/naised nende kärnastega teete, et haigus ei leviks? Maha ei taha jätta ja koju koerale ka ju ei vii. Tea kas kärntõbi jahtunud korjusel hävib mitmekümne kraadises külmas?
Vasta