Rebasejaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tänu Kakukesele abi eest pildi riputamisel. Pilt septembrist 2009.
Et mu jutt liigeetiliseks ei pööraks, siis väike tasakaal rebasejahist juurde. See on siis minu ja mu sõpruskonna tavapärasest kitsejahinädalalõpust kaader, kus pea iga päev mõni rebane elu annab. "Püha kohus" nagu üks sõber ütleb. Aga mis arvate, kes isarebasel sabast kinni on haaranud?
Manused
DSC00933.JPG
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Feen »

Kärntõvega on tõesti probleemid juba. Eriti nigel on koeraomanikel, kes läheb urgu, kes rappib niisama seajahi käigus mõnda. Lõpuks käi ja maksa kliinikusse ebameeldivalt suure summa uuringuteks ja rohtudeks jne. Ja järgmine kord metsa minnes on jälle oht, et kõik see jama tuleb uuesti läbi teha. Marutaudi osas andis veel süsti teha, aga kärtõvega... ahjaa, kiitus Eesti Jahimehe artiklile kus selliseid haigusi ja ravimeid kirjeldatakse (ka nt see ennetava rohu kasutamine, nagu kirbu ja puugitõrjekski).

Eetika poolelt :), kas ma hakkan vanaks jääma, aga tundub, et elu võtmata jätta on lihtsam kui elu võtta. Samas, jaht on jaht ja mingi ideeline suund võiks olla. Kui rebast lasta, siis lasta ja maha lasta. Ja selleks, et oleks palju jäneseid lasta.. :D pigem on küsimus selles, et üldse jäneseid oleks. Jaht on imelik asi, selleks, et kõik sujuks,peaks asja lahendama vähem või rohkem keeruliste matemaatiliste võrrandite abil, läbi reaalsusesse viimise, aga siis juhtub "rohelises jahiraamatus" kirjeldatu. Päris huupi ladumine võib aga tuua olukorra kus nähake unes mis saagi Diana annab ning keevitatase esimese söödavale (nii nagu Aafrikas suures ulatuses). Vaja on tarkasid "ebaeetilisi" juhte, kes annavad ette mis ja kuidas ning tavajahimehele jääks siis puhas jahirõõm..
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jyri

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas jyri »

Mõned päevad tagasi nägin "looduskalendris" merikotka kaamerast samaaegselt 2 kotkast ja 2 repsu.Üks reps paistis normaalne olema, teisel aga saba asemel piits.Sellist lasta käsi küll ei väärataks,sest kärntõve leviku takistamine on efektiivsuselt küll võrreldav jahikeeluga mõnedele loomadele/lindudele.Keegi ju ei tea,mis loomade arvukust rohkem vähendab-kas laskmine või mingi tõbi.Või keegi on arvutanud/võrrelnud?
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas s!!m »

Oli talve alguses kehva kogemus kärntõvega. Taks tegeles ühe kährikuga ca paar minutit (ei jõudnud varem temani) ja sellest piisas, et kärntõbi kallale tuleks. Kusjuures pealtvaadates ei saanudki aru, et tüüp kärnas oleks - alles siis kui ta selili viskasin märkasin, et on kärnas. See kärnas kährik läks mulle ~1000 kr maksma. Seda siis koera ravimite näol.
Igatahes!!
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas jaan juhus »

Minu põhimõte-"rebane va kanavaras,püssipauk on sulle paras".Kui me tahame,et meie metsades ja põldudel elaksid maas pesitsevad linnud,jänesed ja kitsed siis tuleb neid summida olenemata sellest kas ta magab,seksib või loobib hundiratast.Pole eetiline magavat looma lasta,aga kas see on eetiline umbes kuu tagasi kui lumi rebast kandis ja kitse veel mitte siis ei murdnud nad enam mitte tallesid vaid juba täiskasvanud kitsi.
Juba koolis õpetati ,et looduses on tasakaal ja igal loomaliigil oma funktsioon.Aga meil on tasakaal "villu pakikestega"rikutud ja enam pole marutaudi mis arvukuse paigas hoiab.
Nüüd peabki seda tegema jahimees ja müts maha nende meeste ees kes raatsivad ja viitsivad rebasejahiga tegeleda.On ju palju selliseid jahimehi kel rebane sööb trepi kõrvalt kassitoidu ära ja pärast viib kassi enda ka minema.Rebasejahti ometi ei saa ju pidada ,sest kütus ja padrunid kallid ja nahk odav ja kõigele lisaks pole veel söödav ka.
Siin foorumis varese retseptid juba liiguvad,äkki kellegil on mõni hea rebaseribi retsept.siis olukord kindlasti muutuks.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Jack »

Siin foorumis varese retseptid juba liiguvad,äkki kellegil on mõni hea rebaseribi retsept.siis olukord kindlasti muutuks.

Olen rebast proovinud :D Oli see mitu aastat tagasi ja see juba maitse on siiani meeles nii, et ei soovita, kuigi valisime kõige maitsvamad tükid filee näol :D
...kohe metsa...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Siin foorumis varese retseptid juba liiguvad,äkki kellegil on mõni hea rebaseribi retsept.siis olukord kindlasti muutuks.[/quote]

Kas sa siis ei tea rebase retsepti? See ju sama, mis kährikul ja kajakal. :VS
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas jaan juhus »

Andrus Michelis kirjutas:Siin foorumis varese retseptid juba liiguvad,äkki kellegil on mõni hea rebaseribi retsept.siis olukord kindlasti muutuks.


Kas sa siis ei tea rebase retsepti? See ju sama, mis kährikul ja kajakal. :VS[/quote]

Aitähh sõber!Ei tea jah.
Alati kui sa mind õhtusöögile kutsud oled Sa kähriku üle soolanud ja kajakas on liiga piprane
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas kakuke »

Jack kirjutas:Siin foorumis varese retseptid juba liiguvad,äkki kellegil on mõni hea rebaseribi retsept.siis olukord kindlasti muutuks.

Olen rebast proovinud :D Oli see mitu aastat tagasi ja see juba maitse on siiani meeles nii, et ei soovita, kuigi valisime kõige maitsvamad tükid filee näol :D

Võtsite siis ikka sisefileed ja tegite böff a´la tatari? :D
Ma kade pole, võin retseptini ka juhatada http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=2436
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas jyri »

Maitse asi.Mina näiteks ei saa kobrast süüa.Kaine peaga,mis minul kui karsklasel kogu aeg,ei istu ja kõik,annan koertele.Kuigi olen kajakat söönud ja tean,et pihkvamaal repse süüakse mõnuga.
Tulles tagasi küsimuse juurde jahieetikast,siis ütleks,et minujaoks pole vastuvõetav mistahes looma ema laskmine kutsikate/vasade/tallede jne eest.Vot see on küll patt jätta väike söögita/kaitseta.Soomes kui lehma+vasa lased esimesena lehma,saad kõvasti karistada.Eestis peetakse kinni sigade suhtes aastaringselt,kuigi keelatud(talvel) pole.Arvan,et ka teiste ulukite puhul peaks ikka sõrm sirgeks jääma,kui näed ema lastega.Augustis liiga palju tallesid nähtud ilma emata-no mis ahnus see ikka on?Lase neid väikeseid enne,siis võid ka ema lasta.
Aga see minu arvamine/veendumus.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Augustis liiga palju tallesid nähtud ilma emata-no mis ahnus see ikka on?Lase neid väikeseid enne,siis võid ka ema lasta.
Aga see minu arvamine/veendumus.

Kus kandis sul neid kitsesid siis augustis juba lastakse? Mu teada hakkab kitsejaht alles septembrist :M :M :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas andrus »

Jyril olid kitsed üksvahe väikeuluki loa peal kah :wink: :D :D
jahismurf
Punarebane
Postitusi: 31
Liitunud: P Okt 25, 2009 9:52 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Punarebane »

Andrus Michelis kirjutas:Siin foorumis varese retseptid juba liiguvad,äkki kellegil on mõni hea rebaseribi retsept.siis olukord kindlasti muutuks.

Kas sa siis ei tea rebase retsepti? See ju sama, mis kährikul ja kajakal. :VS


Jah ja väga lihtne! Vaadake ja õppige :lol:
http://www.youtube.com/user/kristofferc ... 5pncDAfEDw
Head isu!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.maaleht.ee/news/loodus/loodu ... d=41310151

See pekikratist rebase lugu koos piltidega maalehest sobib ilmselt siia teemasse, olgugi, et pole nagu otseselt jahi pidamisega rebsikutele seotud.
Aga peab tõdema, et linnade ja asulate sees on nad maru jultunuks muutunud küll.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Peab vist hakkama lisaks tihastele ka rebastele pekki panema :D
Vasta