Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Metslane kirjutas: Huvitav, miks massiline loomade lihaks kasvatamine tumerohelisi ei häiri??

Kui lihatööstused oleks sama lahtised ja läbipaistvad, kui jahimees metsas siis see nii vast poleks. Ka ei riputa lihatööstused netti selliseid lamedaid veriseid pilte.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas Metslane »

Rajaleidja jutukeses on lisaks 2 põhjust välja toodud, mis on kindlasti osa tervikust. Iseasi, kui läbipaistvad need jahimehed seal metsas ikka on.

Selle jahifotode tegemisega on tõesti probleem tekkinud. Tänu infoajastule ei tehta enam mõõdetud fotosi, austusega loomade vastu. Pigem üleolevad, kunstilist väärtust mitte omavad klõpsutamised, mis südame rahus avalikustatakse (internetti riputatakse). See probleem ei ole kindlasti ainult Eesti probleem ja võib-olla tuleks hakata mõtlema seadusandluse karmistamisele. Kuid millest ma räägin, kui kõik kanalid näitavad südamerahus politseisaadetes samu veriseid pilte inimeste näol.

Eetika seisukohast leian, et mina tõmbaksin joone sealt, kui ma julgeksin pildi ülesse panna oma koju, siis pilti võib ka avaldada. Aga verised, viimse austusavalduseta (valdusse võtmise oks), kõied hambus pildid ei ole kohe kindlasti seda. Nüüd jooksevad mingi punt vendasi siia, et mul kodus veriste lõustadega pilte terve maja täis. Soovin teile õnne, kuid vaadake, et need pilid ka ainult teie seinale jääksidki. Mis jahimehe mainest me räägime, kui kuldil käristatakse suu laiali, et kihvadest pilti teha. Oli raske päev oodata, kui asi keedetud ja poest puulapakas toodud, et trofee vääristada ja siis see nii oluline pilt teha.

Nagu venelased ütlevad: Dumat nada, ne brõgat!
Või nagu eestlased ütlevad, tilk tõrva meepotti ja asi rikutud!

Päikest!
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas Feen »

No vat siis. Kodutuid ei tulnudki eriti, aga tulevaseks korraks väheke teavet, kus kohast kodutuid paremini leida. Supp näeb just selline välja nagu suitsulihast ja hernest saab (Kärbse laskmisel ja paaris kohas veel sarnast tehtud, huvitav, kas see oli suitsulihata). Kindlasti oli maitsev, oli ta nüüd soolane või mage ;). Mis siin ikka öelda, tore ettevõtmine, ja isegi tumerohelised pidid vaeva nägema, et saaks iniseda - mõrtsukad, vms.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas jorr »

Jah lugupeetud,nüüd kaldub kogu jutt juba EETIKA peale,et kas on eetiline pukist lasta ja kas on eetiline aju teha.Umbes nagu see koertejura,et kas on õigem laika või hagijajaht.Oma lolli peaga arvan,et õige on see jaht,mis ise teed,olgu siis tegemist kas või naistejahiga(üks jahi alamliike).
Ise olen paatunud pukifänn ja pole eriti eetiline(halva maiguga sõna) ka,nii-et kui lasen pukist,siis kunagi enne risti ette ei löö kui loom maas,siis ikka palun Diana käest patu andeks ja risti,ah- mõh,on nagu on,ette ei löögi alati.Jahierutus sees ja läheb paganas meelest ära,ma nagunii patune hing ja ärge nüüd materdama hakake sellepärast. :cry:
Aga kotututele laseks sigu kas või iga päev,antke aint siga ja kodutu( püss ikka) ja klõpsiks küll,aint see laskemoon saab ehk ametiühingu kaudu,et nati kalliks läheb kui palju lasta,kodutuid ja metssigu meil ju on.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas Metslane »

Jorr, minu jutt eetika kohta ja jahimeheks olemise kohta läks tõesti üle taas selleks, et miks tumerohelistele jahimees jääb ette, kuid lihatööstused mitte. Arvan, et jahinduseetika ei normeeri ühtegi jahipidamisviisi mitte eetiliseks.
Mina siis rääkisin jahipiltide tegemisest, mis on muutunud AINULT surnud loomade pildistamiseks ja meeletutes kogustes.

Edu jahiteedel!
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas annaliisa »

mis sa arvad, et me siis enam neile rohelistele ette ei jää, kui sellised pildid kaovad? vaevalt.
las koerad hauguvad, karavan liigub ikka edasi. 8)

ja pukijahi kohta niipalju, et keegi rääkis mulle kunagi sellist asja, et vastutasuks sellele, et jahimehed loomade eest hoolitsevad, annab Diana vastutasuks möne looma (ehk siis kui vead vilja notsudele, saad vastutasuks sealt möne maha lasta) ;) Kui ma ei eksi siis roheliste rattaretkel mingis filmis rääkis sellest :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas jorr »

Noh,kui nüüd neist piltidest(jahipildid) rääkida,mis siin foorumis tihti väljas on siis mina neid peale rajakaamerate fotode eriti ei vaataks.Neid ju selliseid,et vaatake mis tempu ma surnud loomaga teha julgen,kuid minu arust on saak jahimehe leib ja leivaga ei mängita.Vanasti ikka leiba austati ja pilt koos saagiga on mälestus jahist(jahipäevast),mitte oma julguse näitamisest surnud looma juures(see lastud loomaseljas istumine ja loomale pulga suhu toppimine).Kuna ise verd ei karda,siis arvan,et kas seda lastud looma juures esineb või mitte,polegi nii tähtis.Tähtis on lastud saagiga inimlikult ümber käia,teda kui võrdset ikka ka austada,sest mida suurem ja vanem loom,seda raskem on tema tabamine.Aga verd tuleb tappes ikka,ka sääske laiaks lüües esineb ja kui kardad,las siis sääsk imeb isu täis,küll lendab ise minema ka.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas aivar00 »

Ühinen ka jorri ja metslase seisukohaga- minu silmis looma korjusel istumine ja pildistamine ei ole eetiline. Igatahes minu silmis- samuti ka jalgade lauale panemine nagu jänkidel kombeks on. Aga selle lihakombinaadi jutu peale- on keegi kunagi juhtunud nägema kas telekas, kinos või muus kohas pilte või juttu teemal- kuidas tapamajas loomi tapetakse ja nendega ümber käiakse? Ka kauplusest nn. eluskala ostes viib müüja selle nn. tahatuppa ja sealt kostuvad ainult mütsud. Võiks ju kohe akvaariumi kõrval otse ostjate nina all seda teha... Mina igastahes ei ole trehvanud (peale äksen filmides rippuvate liharümpade vahelise madina). Kuidas see nn. "humaanne" looma surmamine tegelikult käib ei hakka ka pajatama. Olen veendunud, et kui jahimehed ka selliseid fotosid ja videosid ei levitaks (vt. kasvõi youtubit), siis ka rohelistel ei oleks võimalik antud teema kallal niipalju vinguda. Aga see, et muud põhjust vingumiseks nad ei leiaks- ei usu ka mina mitte...
Kui see 1 võimalus neilt aga vähemaks võtta- jälle 1 samm paremuse poole jahimeeste maine parandamiseks. Ilus pilt surnud ulukiga, kuuseoks suus ja jahimees või mehed-naised kõrval seismas, põlvitamas, kükitamas- on endal kena vaadata ja kõlbab ka kodus seinale riputada. Pannes aga kasvõi jala surnud ulukile peale- on juba enda üleoleku otsene demonstratsioon. Mina olen enda "riistaga" ka rahul- mul ei ole pikendust vaja ei laiba seljas istumise ega ka Hummeri ostmisega.
Selline on minu isiklik arusaam ja kui see kellelegi ei meeldi, siis mina seda teistele peale suruma ka ei hakka.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Pukist laskmise puhul on oluline veel see, et saab lasta just selle looma, keda võib (või isegi peab), on valik ja seda saab rahulikult teha -- valiklaskmine kui ulukipopulatsiooni elujõulise tervise kujundaja. Lisaks veel täpsus tulistamisel.

Häiris see, et kütt ei teadnud, mille asjus metssealiha peab uurima. Et see on keeritsuss e. trihhinella jne. ja kuidas see levib ja mida põhjustab.

Kokkuvõttes on ALATI, kui kütil plaanis meediaga suhelda abiks, kui ta enne oma jahiseltsis veidi laiemas ringis nõu pea, mängitakse läbi võimalikud küsimused, koostatakse lühidad ja täpsed vastusevariandid. Mitu pead on mitu pead. Kui ajakirjanik tahab teha lugu sealaskmisest kodututele, siis ongi suurem seltskond abiks, et üritada aimata, kuhu lugu tegelikult tüürida võib...

Terv. Val Rajasaar

PS. Ise just olin Sõber Koer saates oma Vene-Euroopa laikaga ja pooletunnisest materjalist saatesse jõudnud ossa ei mahtunud paar olulist lõiku. Nii et juba tuligi Kanal 2 koerasaate lehel viide, kuidas Rajasaar ei tea, et jahikoer võib jahti pidada lahtiselt. No küllap tean, aga saatesse see ei jõudnud ja montaažis ma ei saanud osaleda. Sai ka vastav lõik teenistuskoertest samasse lausesse poetatud. No ei mahu kõik. Nii et meediaga ongi see, et pagan võtku, monti tuleb nõuda, et saaks ise kohale minna. Kirke Ert muidu ülejäänud osa sai väga kenasti kokku.
val
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Reporteri uudis kodututele sea lasknud jahimehest!

Postitus Postitas sooviku »

Kes ei taha aru saada,see ei saa ja alati leidub keegi,kes saab valesti aru.Minu arust,Val oli see väga hea näide,et ka jahikoeraga saab metsas jalutada ilma ulukeid häirimata.Seda ei mõista kahjuks paljud mittejahikoera omanikud.Ja kas mitte Kirke`gi sellest õieti aru ei saanud.Igatahes pilk oli tal küll selline.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta