hani kohal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas rajaleidja »

Mis siin ikka aprilli nali peaks olema. Haned olid Lõuna-Eestis ja Pärnumaal juba 2 nädalat taasi suht massiliselt olemas. Nüüd ka Kesk-Eestis neid massiliselt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: hani kohal

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eile õhtul oli põhjarannikul merelt-maale lend ülikõva.
Nii 21 ja 23 vahel oli parvedel minimaalne pikivahe. Üks läks üle siis järgmist kui mitte näha siis kuulda juba. Siukest sebimist ei ole mitte iga päev. See aasta esimest päeva niimoodi. Muidu näha old küll jah enne lundki ammu.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas Pikk »

hommikul läks tartumaal paras punt üle pea, niiiiii aeglaselt ja madalalt et katrsin et mõni linnuke lausa alla kukub
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas jorr »

Visanud saapaga,lasta ju ei tohi paganaid ja kunagi räägiti,et tugev mees oli isegi venkude lennukile saapaga külge saanud.
Nägin ka ise Tartu linnas,kui suurem parv(oli vist pühapäev) venis Luunja kanti,madalalt läksid aga liiki kaudelt kindlaks ei saanud teha.
noorus on ilus aeg
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Täna lõuna ajal Tartu lähedal Võru maantee ääres küntud põllu peal oli neid ikka paar-kolmsada maas. Võis olla rohkemgi, polnud mahti autot peatada ja pikemalt uurida. Täpsemalt siis Reola kultuurimajast ca kilomeeter Võru poole vasakut kätt.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas jorr »

Seal Reola ligidal põllul nad(haned) vist igal kevadel maas?Tea,kas on meeldiv koht või mis,isegi paljal künnil olen hanesid seal kevadel peatumas näinud ja ikka nii,et põld on hall hanest?Majad seal ligidal aga ei häiri neid sugugi.Vaata sügisel,siis tegemist,et saja m peale pääsed,kevadel aga ei tee sinu liikumisest väljagi.Kui just liiga ligi tikud,siis ikka nati kaugemale kaovad.
Poiss,(elab maal) ütles ka,et maja taga oli põld hanest hall.Ma veel soovitasin,et tõmband mõni maha,kui keegi küsib,siis rääkinud,et tulid paganad hulgakesi kallale ja enesekaitseks lasin :roll: .Nii see lihküti lastekasvatus,vitsa sulle.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas honkomees »

on jah sihuke huvitav koht, esmaspäeval koprajahti minnes olid kah seal põllus. Täna õhtu aga Võrumaal oli sihuke hanekisa ... :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas tony »

Jorr kirjutas:

Ma veel soovitasin,et tõmband mõni maha,kui keegi küsib,siis rääkinud,et tulid paganad hulgakesi kallale ja enesekaitseks lasin...

Visanud saapaga,lasta ju ei tohi paganaid...

Kas midagi sügelema ei hakanud(sõrm näiteks) kui ilusad prisked haned nina all ringi patserdavad...

Laeb ära ja hiilib haneparvele võimalikult ligi ja siis kaks lasku ÕHKU,esimese lasu peale tõuseb haneparv lendu ja kui nüüd teise lasu peale mõni hani kogemata pihta saab ja alla kukub,siis õnnetusjuhtum lihtsalt,kes teeb,sel ikka juhtub...

Vähemalt ise olen õrna südamega ja sellepärast hakkab kevadist hane piinlemas nähes kohe sõrm sügelema...

Ma saan aru küll,et sa nalja teed aga kas rohelised,loomakaitsjad vmt. ka aru saavad?Alles see oli kui mees põrsal kõrvust kinni hoidis (igavene sadist,loomapiinaja jne.) ja mäletad ju küll mis edasi sai.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: hani kohal

Postitus Postitas jorr »

Krt teab,äkki ei teegi nalja,siis naersid enneaegu.Aga kes neid rohelisi teab, ma ise ka äkki roheline,vähemalt poes olev hanekints(või oli see boiler) tõmbab tähelepanu ikka endale?Ise arvan nii,et kui hunti(rohelist vist) kardad,siis ära metsa mine,hunti ei tohi ka lasta alati.
Muideks,olen ise kevadel hanejahil käinud,see oli vene ajal täitsa tore jaht.Vahel läks neid õhtul parvede viisi Võrtsjärvele maha,ei saa aint aru,et milleks nüüd kevadel ta(hanejaht) ära keelati(nagu nepijahtki).Hani teeb kevadel ju palu kurja talumehe orasepõllul ja pealegi lendab edasi venemaale,pole eriti kohalik linnuliik,et teda nüüd kevadel kaitsta vaja,või on liiga väiksearvuline ja väljasuremisohus?
See saapaga viskamine on ju anektoot,et keegi oli vene lennukile ka saapaga külge visanud,aint lennuk oli lennuväljal st. polnud maapealt lahkunud.
Aga äkki leiad,et see sea kõrvust hoidmine ka nali oli?
noorus on ilus aeg
Vasta