27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Meelis »

Lahemaa looduskeskuses esineb suurkiskjate uurija Peep Männil

Neljapäeval, 27. märtsil algusega kell 18.00 on Lahemaa looduskeskusesse Palmsesse esinema kutsutud Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse ulukiseireosakonna juhataja ning Eesti üks hinnatuim suurkiskjate uurija Peep Männil.

Tartu Ülikooli lõpetanud bioloog-zooloog Peep Männil on ulukite uurimisega tegelenud 7 aastat. Ta on töötanud Keskkonnaministeeriumi metsaosakonnas ja RMK jahinduse struktuuris. Lahemaa looduskeskuse loodus- ja kultuuripärandi õppeõhtute raames toimuval loengul räägib Männil Eesti suurkiskjatest.

Loengu esimeses osas käsitleb ta ühelt poolt vihatud ja teiselt poolt armastatud hundi, ilvese ning karu eluolu nii Euroopas kui ka Eestis. Teises osas tuleb juttu ilvesest ning Peep Männil arutleb, millest selle kauni kaslase käekäik Eestis sõltub. Räägitakse ilvese bioloogiast, käitumisest, elukommetest ning asurkonnaseisundi muutustest Eestis, samuti tema seostest teiste ulukiliikidega ning inimestega. Loengut illustreerivad suurel ekraanil näidatud fotod. Üritusest on lubanud osa võtta ka Lahemaal jahti pidavad ning ulukite arvukust reguleerivad jahimehed.

Kord kuus toimuvate Lahemaa loodusõhtute korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, loengud on kõigile kuulajatele tasuta ning oodatud on kõik huvilised. Loengu pikkuseks koos kohvipausiga on 2,5 tundi. Loodusõhtute toimumiskohaks on Riikliku Looduskaitsekeskuse Järva-Lääne-Viru regiooni kontori suur auditoorium, mis asub Palmse mõisa härrastemaja kõrval endise tõllakuuri hoones.

Riina Kotter
loodushariduse spetsialist
LKK Järva-Lääne-Viru regioon
Tel. 32 95 550
riina.kotter@lk.ee
Kivi kotti!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Joosep Käba »

Olen Viljandis korra loengut samadel teemadel kuulanud.
Soovitan soojalt kõigile. Kindlasti ka härra Männili seisukohtade oponentidele.
Endale jäi loengust väga positiivne mulje. Eelkõige tunne, et mehed tõsist tööd teevad ja seda väga hästi tunnevad. Ei ole tühitargutajad, põhjendavad oma seisukohti veenvalt. Jõudu ja jaksu jääb ainult soovi.

A.. mitmuses seepärast, et tookord ka keski koprauurija oli.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas kraavik »

Ilvese osa võib ses suhtes väga huvitav olla, et üks isend on nüüdseks paar nädalat GPS-GSM saatjaga "rõngastatud" olnud ja saab kaardilt vaadata, kuskandis loom kondab ja mida teeb.
Jutulind
Postitusi: 11
Liitunud: K Nov 21, 2007 9:19 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Jutulind »

Joosep Käba kirjutas:A.. mitmuses seepärast, et tookord ka keski koprauurija oli.


Nikolai Laanetu ?
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Ats »

kraavik kirjutas:Ilvese osa võib ses suhtes väga huvitav olla, et üks isend on nüüdseks paar nädalat GPS-GSM saatjaga "rõngastatud" olnud ja saab kaardilt vaadata, kuskandis loom kondab ja mida teeb.


kus kohast seda ilvest jälgida saab?
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Feen »

Kalev Sport kannab teisipäeviti ja neljapäeviti üle ja kui kõik hästi läheb, siis saab peatselt jälgida siin foorumis 24 h-d ilvese liikumist, võimalik, et mõne aasta pärast ka kõikide eesti ilveste liikumist.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Joosep Käba »

Jutulind kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:A.. mitmuses seepärast, et tookord ka keski koprauurija oli.


Nikolai Laanetu ?


No Kolla oleks ära tundnud. Noorem habemega mees oli. Remek Meel äkki võis olla.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas rajaleidja »

Feen kirjutas:Kalev Sport kannab teisipäeviti ja neljapäeviti üle ja kui kõik hästi läheb, siis saab peatselt jälgida siin foorumis 24 h-d ilvese liikumist, võimalik, et mõne aasta pärast ka kõikide eesti ilveste liikumist.

See variant oleks ju päris hea. Lihtsustaks jahti kohe päris kõvasti :lol: Ja kui saaks nad veel oma GPSi peale. vaatad kaardilt, kus oled ise, kus koer on ja kus ilves on :lol: :lol: :lol:
Viimati muutis rajaleidja, T Mär 25, 2008 10:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas tony »

Ja peale seda vaatab kogu Eesti kuidas ilves,koer ja sina koos auto poole lähete. :D
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Pikk »

tony kirjutas:Ja peale seda vaatab kogu Eesti kuidas ilves,koer ja sina koos auto poole lähete. :D



Ja kui kodu jõuad siis on juba Reporteri team ja võsa pets ning ülejäänud mürkrohelised sul vastas. :lol: :lol:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas andrus »

Joosep Käba kirjutas:Olen Viljandis korra loengut samadel teemadel kuulanud.
Soovitan soojalt kõigile. Kindlasti ka härra Männili seisukohtade oponentidele.
Endale jäi loengust väga positiivne mulje. Eelkõige tunne, et mehed tõsist tööd teevad ja seda väga hästi tunnevad. Ei ole tühitargutajad, põhjendavad oma seisukohti veenvalt. Jõudu ja jaksu jääb ainult soovi.

A.. mitmuses seepärast, et tookord ka keski koprauurija oli.



Käisin nüüd ära ja minu arvamus tänasest üritusest on see,et sinna peaksid minema päris algajad kes hakkavad alles jahindusega tegelema ja lihtsalt looduse sõbrad.Kes juba natuke aega jahindusega kokku puutunud siis ei ole sealt küll suurt midagi ammutada.Tavakodanikele kes seal oli jäi vajaka nagu ka seletustest jahimehe rollist.Ühesõnaga ma ei jäänud üritusega rahule ja tekkis olukordi kus oleks tahtnud Hr. Männiliga vaielda.Aga nohh....see puhtalt minu arvamus.
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas jorr »

Sinu arvamus küll,kuid see on ka jahimehe arvamus ja seda nagu vaja oligi.Hea,et siis ise sinna aega viitma sinna ei läinud,teeolud ja lumi nagu on.
noorus on ilus aeg
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: 27.03 esineb Lahemaal Peep Männil

Postitus Postitas Joosep Käba »

andrus kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:Olen Viljandis korra loengut samadel teemadel kuulanud.
Soovitan soojalt kõigile. Kindlasti ka härra Männili seisukohtade oponentidele.
Endale jäi loengust väga positiivne mulje. Eelkõige tunne, et mehed tõsist tööd teevad ja seda väga hästi tunnevad. Ei ole tühitargutajad, põhjendavad oma seisukohti veenvalt. Jõudu ja jaksu jääb ainult soovi.

A.. mitmuses seepärast, et tookord ka keski koprauurija oli.



Käisin nüüd ära ja minu arvamus tänasest üritusest on see,et sinna peaksid minema päris algajad kes hakkavad alles jahindusega tegelema ja lihtsalt looduse sõbrad.Kes juba natuke aega jahindusega kokku puutunud siis ei ole sealt küll suurt midagi ammutada.Tavakodanikele kes seal oli jäi vajaka nagu ka seletustest jahimehe rollist.Ühesõnaga ma ei jäänud üritusega rahule ja tekkis olukordi kus oleks tahtnud Hr. Männiliga vaielda.Aga nohh....see puhtalt minu arvamus.


Egas seal ju saagi miskit väga uut olla. Jaht ja jahiuluk ning tema käitumine on ju ikka sama. Andrusega päri selle koha pealt. Mis mulle meeldis oli see, et mehed metsas reaalset tööd teevad ja mitte vähe ja mu arust asi õiges suunas liigub, kuigi tundub mullegi, et kohati ilvest-hunti-karu võiks lubada lihtsamalt küttida. Mis veel, et Viljandis ikka arutelu ka oli ja mees omi seisukohti põhjendas, mida kõik mitte alati ei tee. :)
Jorrile niipalju, et hr Männil ka jahimees. :wink:
Vasta