Koerajama Raplamaal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas andrus »

Pole meil probleemiks ainult koerad vaid ka kassid.
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas jorr »

Siin keegi kirjutas,et hulkuv peni võib rünnata ja siis enesekaitseks lasen.Arvan,et kui jahimees liigub metsas ja seal hulkuv peni ründab(mida eriti ei juhtu),siis lastes paugu õhku,tavaliselt ka peni kaob.Aga asulas jah,siin juba teised seadused ja ega paugutada tohigi.Kui koeraomanik teada siis asi lihtsam ja kui tel. ei aita siis pollarid kohale ja omanikule vastutus tehakse vägisi selgeks.
Seda,et meil koerte ja kasside pidamine muutuks väljamaa sarnaseks(puuduksid hulkurid),eriti ei usu,meie ju tulnud teisest riigikorrast kui sommid või saksad.Ehk viikümne-saja aasta pärast selline olukord tekkib,kui muutuvad juba meie inimese arusaamad lemmikute pidamisest.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
aivaril on üldjuhul õigus...hädakaitseseisund eeldab et su elu on ohus.....just sellele mu kirjutis viitas....nimelt ma eeldan et hulkuv koer on marutaudis .....rünne inimese vastu on üks marutaudi sümtomitest ( lisage siia veel vaaruv käik ja ilast nõretavad lõuad )..marutaud teatavasti on ka inimese jaoks surmaga lõppev haigus (ravi puudumisel letaalsus 100%)...ja nakatumiseks piisab vaid ühest sülg/veri kontaktist st. piisab vaid ühest hammustusest mida tuleks vältida kuidas iganes ....kui nüüd keegi väidab et et pärast marutaudi nakkuse saamist on võimalik seda kohese vaktsineerimisega elimineerida.... on tal õigus ca 95%....seega 5% juhtudest lõpeb ikkagi letaalselt või vaimse puudega inimeste vanadekodus.


Kui keegi sellise väitega välja tuleb, siis ma ei usu, et seda tõsiselt võetakse. Ei ole küll ametlikku statistikat näinud, kuid nagu ei meenu lähiajast Eestis marutaudi juhtumeid. Seda enam inimese nakatumist ehk siis pureda saamist marutaudi nakatunud loomalt.
Samamoodi võiks ju väita, et sellel koeral oli linnugripp või hullulehma tõbi :lol:
Pigem appelleeriks koondmõistele "tervis" ja tahtluse puudumisele antud peni surmata. See aga juba puhtalt juristide mängumaa kohtus.
Kui nii edasi läheb, et jahimehed selliselt käituvad nagu too viimane näide (kui jutt õige) siis mingil ajal jõuab tõenäoliselt mõni juhtum ka Riigikohtuni välja. Siis peaks asi üdini selgeks saama. Seniks aga kordan enne väljaöeldut käige jahil edasi ja suu on sööma jaoks.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Sarvik »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:

Kui keegi sellise väitega välja tuleb, siis ma ei usu, et seda tõsiselt võetakse. Ei ole küll ametlikku statistikat näinud, kuid nagu ei meenu lähiajast Eestis marutaudi juhtumeid. .


sul võib õigus olla et sind ehk ei võetaks tõsiselt.....küll aga võetaks mind tõsiselt seda väites .....juhuslikult on mul veterinaararsti diplom...ja oman 10-aastast reaalset tegevvet arsti praktikat.....:) :) :)
kärbes kirbule!
nimrod
Postitusi: 7
Liitunud: E Jaan 14, 2008 5:50 am

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas nimrod »

Sa ära lahmi, sarvik. Kui sa kutsud ülesse igale koerale tina andma, kelle omanikku esmapilgul näha pole, siis su juttu sisu poolest tõesti tõsiselt võtta ei saa, küll aga ei ole midagi naljakat su üleskutses. Ilmne näide et paber ei tähenda midagi, haridus ja haritus on kaks eri asja.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Sarvik »

nimrod kirjutas:Sa ära lahmi, sarvik. Kui sa kutsud ülesse igale koerale tina andma, kelle omanikku esmapilgul näha pole, siis su juttu sisu poolest tõesti tõsiselt võtta ei saa, küll aga ei ole midagi naljakat su üleskutses. Ilmne näide et paber ei tähenda midagi, haridus ja haritus on kaks eri asja.


to nimrod: oot oot...kes nüüd kutsub seda tina andma?...oma sõnade teise suhu panemine sind ei kaunista :) ...küll näen su jutus lemmikloomapidaja solvumist/hirmu....ja kui midagi konsruktiivset öelda ei oska siis jaab sul vaesel vennal üle minna isiklikuks st. rünnata inimest mitte lahata probleeme....ilmne näide sellest et haridust on vaja selleks et aru saada probleemide olemusest :)...ja haritust selleks et leida probleemidele lahendusi :)

ja veelkord spetsiaalselt sulle: kui misiganes probleem ületab sotsiaalse taluvuse piiri siis arukad inimesed (või kui tahad hariduse ja haritusega inimesed :) ) leiavad sellele lahendused ka olemasoleva seadusandluse juures.......see oli mu sõnum mida sa ei suutnud lahti hammustada :)
kärbes kirbule!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas baddmann »

Rahu, seltsimehed, ainult rahu. Järgmise asjana hakkavad lendama b-tähega algavad vahendid.

BM
nimrod
Postitusi: 7
Liitunud: E Jaan 14, 2008 5:50 am

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas nimrod »

Ei olnud isiklikult mõeldud, just vastupidi. Internetifoorumi postitus ei ole omavaheline jutt sauna eesruumis. Seda loevad paljud ning kujundavad oma arvamuse jahimeestest üldiselt, mitte konkreetsest väljaütlejast. Mul on väga vastik lugeda kommentaare absoluutselt igale jahiteemalisele artiklile meedias, kus targutavad loodusest võõrdunud inimesed kellel pole aimugi tegelikust elust. Samas annan ma endale aru et just sellised juhtumised leiavad kajastamist ning kujundavad hetkega maine mida on väga raske muuta ka aastatepikkuse tööga.

Lemmikloomapidaja solvumine/hirm? On olemas nii koerad kui relvakapp, nii et liigita mind kuhu tahad. Kuid solvunud olen küll. Tunnen et minu head nime on jälle määritud, samuti kõigi teiste jahimeeste oma.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas duv »

Päris karmilt tehtud, tundus küll nagu oleksid lastud koerd enne vähemasti laskja lapse kallal maiustanud, et kohe nii üle keema ajas. Samas jälle ajakirjanikud võivad ka musta valgeks või vastupidi keerata ja ilma tegelikku olukorda teadmata pole mõtet ka kohe süüdi mõista. Ma ei saa üldse aru sellisest koeraomanikust, oma pisar silmas kui reporteriga räägib, aga miks **** ta siis oma lemmiku hulkuma laseb. Andke andeks kui ei jaga koeraomaniku elu, aga kassi omanikuna võin öelda, et oma lemmikul küll ringi kolada ei lase ja tänu sellele loomakesel juba varsti 9 aastat turjal. Või oleks maantee ääres elavale koeraomanikule rohkem meeldinud kui tema lemmik oleks hulkumise käigus mõne kalli auto alla jäänud ja korraliku kahjunõude kaela saanud nagu Pealtnägijast nähtud. Siia võiks olekseid veelgi juurde liseda talvisel libedal teel. Mina ei saa igaljuhul selle loo põhjal kummastki osapoolest hästi aru ühelt poolt lohakus ja hoolimatus ja teiselt poolt üle pakutud ka seaduse vastane jõudemonstratsioon n.ö. julmalt ära panemine. Lõpuks lisaksin juurde loo väliselt omapoolse soovituse: kui te tunnete ennast sisimas tagasihoidliku, aremapoolse inimesena keda kaaskodanikud sh. pereliikmed eriti ei aktsepteeri,kui te tavaolukorras(kainena) oma seisukohti avaldada ei söanda, küll aga püüate ikkagi kõigest väest teistest parem ja edukam olla, kui te siis relva hankides ja teistele sh pereliikmetele näidates tunnete sisimas olukorda kasvõi natukene paranevat teie kasuks, siis olete teinud vale otsuse. Loobuge relvast! See on olnud minu soovitus sõpradele, kes soovivad omale relva hankida, heast südamestantud mitte mõnitamine. Vaadake iseendasse, teised ei näe ju seda ja tehke järeldus.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas duv »

nimrod kirjutas:Ei olnud isiklikult mõeldud, just vastupidi. Internetifoorumi postitus ei ole omavaheline jutt sauna eesruumis. Seda loevad paljud ning kujundavad oma arvamuse jahimeestest üldiselt, mitte konkreetsest väljaütlejast. Mul on väga vastik lugeda kommentaare absoluutselt igale jahiteemalisele artiklile meedias, kus targutavad loodusest võõrdunud inimesed kellel pole aimugi tegelikust elust. Samas annan ma endale aru et just sellised juhtumised leiavad kajastamist ning kujundavad hetkega maine mida on väga raske muuta ka aastatepikkuse tööga.

Lemmikloomapidaja solvumine/hirm? On olemas nii koerad kui relvakapp, nii et liigita mind kuhu tahad. Kuid solvunud olen küll. Tunnen et minu head nime on jälle määritud, samuti kõigi teiste jahimeeste oma.

Mis siis sellest ``koerad hauguvad karavan läheb edasi``, kui oled valinud oma tee milleks siis kuulata asjatundmatute tegelaste näägutamist! Juhul muidugi, kui tunned end süüdlasena ja leiad, et neil õigus on siis tuleb püss põõsasse visata ja paduroheliseks hakata. Arvamusi on iga suguseid, kellele ei meeldi poliitikud , kellele sõjaväelased ja mõnele ei meeldi neegrid, teisele jälle venelased, aga olemas on nad sellegipoolest. Ärge käituge nagu ema tagant kommiraha näpanud poisikesed, et änam ei tee ja anna andeks, et halvasti käitusin!
Isakass
Postitusi: 5
Liitunud: E Okt 27, 2008 8:24 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Isakass »

Jõudu!
Nägin ka mina seda reporterit.Kahju muidugi koertest ja ei õigusta teguviisi.
Aga kas ei olnud tegu mitte värske saamisega.Kaks koera võtavad ju kitse kenasti maha.Ja seal vanem õpetas nooremat,oma maa ja õnne korral pole kaugelt äragi tuua.Ja muidugi üllatus suur,kui ka jahimehed metsas juhtusid olema.Sealt nii kiire reaktsioon ,,sulaseid ,, päästma.Ju oli see tegevus mitte esmakordne,et koertel silm peal hoiti.Ja ajaja koer ei tule ju esimese kutse peale mitte.Ja sealt ka kurb lõpp.

Omal kah kaks koera,aga õnneks veel istuvad hoovis ja kuuletuvad.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Eerik »

Siia sobiks järelkajana veel üks märkus : Palupera valla korra eeskirja kinnitamine
Palupera Vallavolikogu 16. märtsi 2000. a määrus nr 17 http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=68135


42. Kõik järelevalveta koerad ja kassid loetakse hulkuvateks ja kuuluvad regulaarselt püüdmisele. Järelevalveta liikuvad loomad, kellel puudub omaniku andmetega kaelarihm või muu identifitseerimistunnus, loetakse omanikuta loomadeks. Hulkuvad omanikuta koerad ja kassid kuuluvad hukkamisele.

43. Kinnipüütud hulkuvad koerad ja kassid, kelle omanikku on võimalik kindlaks teha, tagastatakse omanikule kohe pärast püüdmist.

44. Omaniku kontrolli alt välja läinud ja agressiivse käitumisega koerad, kes on ümbruskonnale ohtlikuks muutunud, hukatakse kohe ilma kinni püüdmata.

Jäi selline asi silma ...
Vasta