Koerajama Raplamaal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Sa nüüd Kakuke ürita rohkem lugeda foorumit ja postituste autoreid meeles pidada mitte ära hakka tühja lahmima.Kui see 222-ga sea laskmine sulle nii hinge läks on see sinu probleem,minu jaoks on teema lõppenud.

Ole rahulik, mul probleeme pole.
Õnneks selliseid sõpru ka ei oma, kes saanilt päise päeva ajal inimese silme all koeri lasevad. :)
Asjaolusid tõesti ei tea ja kommima ka ei hakka seda teemat.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Mehed, võtke nüüd pisut hoogu maha, pole vaja kohe üksteisel kõri läbi närida :lol: Reporteris ju tüüpiline hala, vaesed kutsud notiti maha peaaegu et koduhoovil :cry: Ootame ära, kui politsei on loo kõik tahud välja selgitanud. Tegelikkus võib paljuski erineda nüüd välja pakutust.
Kes tähelepanelikult Reporteri klippi vaatas, peaks märkama ka seaduserikkumist selle klipi salvestamisel. Videolt ilusti näha, kuidas ilma näota püssimees sihib kaamera ees algul seal ringi sebivat koera ja hiljem ka taamal jalutavat inimest :M Ja seda näidatakse eetris :evil: Minu arust on seaduses üheselt kirjas, et püssiga EI TOHI teist inimest sihtida, vähemalt mitte ilma mõjuva põhjuseta :wink:
Kui selle looga tegelev ametnik erapooletult asju lahendab, peaks saama karistuse ka klipis püssiga eputanud püssimees. Valnerile kuluks ka märkus ära seaduserikkumisele kaasaaitamises :twisted:
Viimati muutis Üllar Tamm, E Mär 02, 2009 10:03 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas andrus »

Õnneks ei ole minul kah selliseid sõpru aga tunnen ma teda nii tööalaselt kui ka hobikorras. :)

Ja tegemist oli ka laetud relvaga nagu on nähe esimesel minutil.Ja see Üllari tähelepanek jõuab ka uurijateni.
jahismurf
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas krissu »

see püssiga vehkimine jäi küll kohe silma, see on ju relvaohutuse esimesi asju, mida õpitakse, kas tõesti läheb kohe meelest ära või :twisted: isegi laadimata relva ei või inimese peale suunata, siin näidati jah kohe äragi, et padrunid rauas... ja herr walner, kõigi vaeste kutsude söötja, on ikka see kõrgeim pilotaaz...
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas robi1 »

Vot kohe ei usu et mehed niisama päise päeva ajal koerad keset küla maha lasevad :shock: Olen seda koerte jama niipalju talunud, et tean , see asi võib ikka väga endast välja viia.Ju seal oli ikka väga palju asju, mis lahti rääkimata on.
metsas käi tasa tasa.....
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Vaatasin uuesti selle klipi läbi ja tekib küsimus: Kas see laetud relvaga kaamera ees vehkimine lavastati meelega selleks, et vaatajaid rohkem jahimeeste vastu õhutada :?: :evil: See on Valneri poolt ju sihilik vaenu õhutamine meie vastu :twisted:
Kui sellel ilma näota tegelasel on relvakandmisluba, peaks vastava alaga tegelev politseiametnik mehega ikka väga tõsise jutuajamise pidama. Mees rikkus korraga ju mitut relva käsitsemist puudutavat §. Ja seda kaamera ees :VS
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Priidik Õun »

"Reporteri koeranurk on olnud usaldusväärne ja tasakaalustatud läbi aegade."
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas smtasku »

Emotsionaalseid Reporteri uudiseid ennegi nähtud, on olnud asja eest aga on ka ülepaisutatuid. Antud juhtumi puhul tuleks oodata ära ametlik juurdlus ja alles peale seda anda hinnang.
On märgata Reporteri muutumist kollasemaks (n) . Varasematel aastatel ei ole selliseid pildiga lavastatud emotsionaalseid lugusid meelde jäänud, need tekkisid siin möödunud aasta sees alles (minu mäletamist mööda). Need on ilmselgelt inimeste arvamust suunavad reportaažid, seepärast ei saa neid võtta puhta kullana. Tuletage meelde paari nädala tagust Vigala Sassi kaebust pidevalt autodega kihutavate salaküttide kohta.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Feen »

Ma ise arvan ikkagi, et kui sa teed sellise lolluse, millest reporter nii jõhkra (see püssimehe lavastus seal oli ka muidugi täiesti tipp) loo saab kokku klopsida, siis tuleks antud jahimehed pris korralikult liistule tõmmata, on koerad vabapidamisel või mitte. Kas koerad olid mingi aeg juba oma tegudega silma jäänud või mitte, pole oluline, oluline on see, et asja aeti täiesti valesti ja kohe nii kakasti, et ma olen pärast uudist juba kümnetelt mittejahimeestest tuttavatelt saanud selliseid jahivaenulike toonidega küsimusi, et mis meil õige toimub....

Hankige rajakaamera ja tehke lähedale söödaplats (paar kilti võiks majast ikka eemal olla), siis saab piltdega peremeha või konstaabli juurde minna, jutuga, et kui ei taha ValnerTVsse saada, hoidku koer kinni. Vast on abiks kui üle nädala kohalikke võimuesindajaid uute piltidega pommitad. Sellisel juhul, kui keegi (võimalik, et siiski natukene närvilisi jahimehi leidub, kes kuidagi muud moodi ei suuda oma konkurente metsas taluda, kui peavad kohe püssi paugutama) looma maha laseb, siis käida hunniku pilte välja ning näitad kuidas kodust kaugel kitsede söödaplatsil ringi luusitakse (Kakukesel vist kõikides kaameraga varustatud söödapaikades koerad peale jäänud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Feen, ma olen 19 aastat hullu naabrimehe ja tema hulkuva koerakarjaga kõrvuti elanud :twisted: Pole nendest piltidest ka abi, kui politsei või kohalik omavalitsus probleemiga tegelda ei taha. Tean seda oma kogemustest.
Ei kiida laskja teguviisi heaks, selliseid asju peab lahendama teisiti. Aga olen endiselt arvamusel, et asjad pole päris nii, nagu ValnerTV serveeris.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Feen »

Olgu kuidas seal asjad olid, materjali oli piisavalt, et asjad just nii serveerida ja see on juba tegija poolt kõva käkk.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas ninja »

Nonii..saime nüüd omale siin kena hunniku pori laetud relva näol reporteris :D .. Hakkame kõik loopima :twisted:
Aga probleem tõsine :M !!!
Enne kui seadused ei käsi koheselt loomapidamist keelata ,sellistel koera hulkuda laskjatel, ei juhtu midagi ja metsad on endiselt hulkuvaid loomi täis. :cry:
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Preeriast
Postitusi: 1
Liitunud: E Mär 02, 2009 9:51 am

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Preeriast »

Siin olen ma jahimeeste või mida iganes meeste otsusega rahul. Maaomaniku maid võib olla või 100 ha, kas seal loomi ei liigu ?,inimesi?, või mida iganes ja sinu lõukoerad jooksevad ringi!!! Aijaga piiratud õea ala, maja ümbrus või mine ise koerad paelaotsas jooksma, kuid kui lastakse koerad õhtuks hulkuma, vabalt ja valveta jooksma. Ma pole kordagi kahte pauki ühegi looma jaoks teinud ja need koerad oleksid kirbul ilma igasuguste süümepiinadetta.
Saan aru et enamus seaduslikest jahimeestest on hullemad salakütid kui salakütt ise, kuid siin käitusid jahimehed ainuõigelt.
Kui kontrolli ei suuda - ära soeta koeri. Hilisem ilkumine ja halamine, need on puhtad emotsioonid mis vaid eitedele kohane.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas aivar00 »

Kõik see lahmimine siin ei vii meid kuhugi. Kes on paha ja kes õige ei ole mina ega ka teised foorumlased pädevad antud "kollaste sugemetega" klipi puhul väitma, kuid kui asjal on tõepõhi all, siis väidan 100%, et "härra" kes saanilt koera lasi jääb oma relvaloast ilma. Seega tõenäoliselt ka jahimehe staatusest (vaevalt ta lõksudega jännata viitsib). See teine jobu :evil: kes valneri ees kekutas ja oma törtsuga vehkis -sellele peaks lisaks kopsakale rahatravile vähemalt 1 aastaks relvaloa kehtivuse peatama. Aga see muidugi Viru politsei pädevuses.

Minu arust on see juba ammu selgeks vaieldud nii siin kui ka minu koduseltsis, et koera jahirelvast lasta ei tohi isegi siis kui ta metsas kitse taga ajab. Pea on igal mehel omal õlgade vahel- suu on siiski sööma jaoks.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas honkomees »

Oli see vene aeg mis ta oli, aga hulkuvate koerte koha pealt oli kord majas. Olin siis veel päris poisskene, kusagil 60-ndatel, kui naabrimehele tuldi koera jälgi pidi õuele, lasti koer kohapeal maha ja omanikule kirjutas miilits na vänge trahvi, et see mees enam koera ei võtnud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta