Koerajama Raplamaal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

aivar00 kirjutas:
Minu arust on see juba ammu selgeks vaieldud nii siin kui ka minu koduseltsis, et koera jahirelvast lasta ei tohi isegi siis kui ta metsas kitse taga ajab. Pea on igal mehel omal õlgade vahel- suu on siiski sööma jaoks.


Arvan, et siis on tõsine väljakutse ja võimalus olukorra muutmiseks meie tegusale juhtkonnale Kuristiku tänavalt. Praegune olukord, kus hulkuv koer on nagu püha lehm ja puuduvad reaalselt toimivad lahendused olukorra normaliseerimiseks, tekitab ka edaspidi sarnaseid lugusid.
Arvan, et olukorra saaks lõpuks kontrolli alla, kui koerapidamise nõuete täitmine ka reaalselt karmi kontrolli alla saab. Hetke olukord, kus koerapüüdja peab hulkuva peni metsast kõrvaldama ilma kutsale füüsilist ja psüühilist vaeva põhjustamatta, on kergelt öeldes absurdne :VS Muud seaduslikku lahendust hetkel probleemile pole.
Leian, et selle teema peaks lõpuks kätte võtma ja mingi reaalselt toimiva lahenduse leidma probleemile. Meil ju EJS juhatuses kõrged riigikogu liikmed, neil peaks omalt poolt olema lihtsam seda küsimust kasvõi Riigikogus tõstatada, et sellele olukorrale tähelepanu juhtida.
Seni, kuni puudub ühiskondlik kokkulepe, et koera koht on koduhoovis, ei lõpe ka sellised jamad :evil:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Honkomehele: see kord kehtis veel 80-ndatel :wink:
Kõik koera ja kassid olid lindpriid kaugemal kui 200 meetrit koduhoovist ja kuulusid hävitamisele. Lisaks veel trahv omanikule. Ja loomad ei hulkunud niiviisi ringi.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Metslane »

Loodetavasti saab kriminaalasja ja sellega ka relvaloa kaotamise. Super idioote leidub ja siis proovitakse veel mainet tõsta. Milleks seda tõsta, kui osad mehed seda ei taha. ise loodan, et reporteri mehed teevad pikema jutu pärast ka süüdlastega. Toetan selliste meeste avalikku "ülespoomist" samas saates.

Et koerte lahti hoidmine nii lubatud on, siis selles väheke kahtlen. Kuid ülestunnistus ja süü mitte nägemine ajab ikka oksele küll.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Sarvik »

hmmm...kõigile on selge et hulkuv koer on probleem

lahendused jagunevad kaheks:

1. muuta kehtivat seadusandlust (hinnanguliselt vähetõenäone .... kuna jahimeeste huvigrupp on väiksem/vähemaktiivne/vähem esindatud seadusloomes..... kui lemmikloomapidajate oma....:) )

2. leida paremaid rakendusi olemasolevale

mõned märksõnad:

*Hädakaitse.....hulkuvad koerad on teadaolevalt agressiivsed/potensiaalsed marutaudi kandjad :).....kui ikka ründavad teid :).....olete sunnitud enesekaitseks :) .....nad maha laskma :)

*salaküttimine .....koer on teatavasti jahipidamisvahend (kusjuures jahikoer on legaalne ja mittejahikoer mittelegaalne jahipidamisvahend)....kui suudate tõendada et murtud kitse juurest viivad jäljed koerakuudini .....või filmite murtud kitse söömist koerte poolt.....esitage süüdistus koeraomanikule salaküttimises

* jne. :)
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas ubin »

Kui koer lahtiselt jahialal ringi jookseb, siis ju ebaseaduslik jahipidamine käib. Kunagi üks inspektor ütles, et kui koera metsas jalutad ja koer püsib sinu juures siis pigistatakse silm kinni, aga kui esimese vilepeale ei tule siis trahvid selga.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
SLK
Postitusi: 1
Liitunud: T Mär 03, 2009 12:01 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas SLK »

See selleks, kas kellelegi hulkuvad koerad jahimeestest närvidele käivad või mitte. Ise koerteomanikuna (küll mitte jahikoerad) mõistan tegelikult inimesi kes omakohut hulkuvate loomade üle mõistavad. Kuigi see kuidas neid koeri jahiti oli jälk, ja loodan, et kui kunagi üks minu koertest jooksu peaks pääsema, siis selliste meeste silmaulatusse nad ei satu.
Aga ma ei saa aru millistele hälvikutele antakse EV-s relvaluba - kui asi toimus nii nagu Reporteris kajastati, et omanik jooksis maja poolt koera poole, koer jooksis maja poole ja koera ajas suunaga maja poole saan - siis oli ju reaalne oht, et sõidukilt tulistades koera asemel hoopis samast suunast jooksev inimene pihta saab.....ja noh kui eesmärgiks oli koera tapmine, siis miks oli vaja nende käpad tükkideks lasta? Oleks siis veidi paremini sihtinudki... praegu jättis koerte põhjal mulje, et tegemist oli totaalse kobakäpa või lihtsalt sadistiga kes loomade piinlemisest mingi rahulduse sai.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Olgerd »

Sellest võiks ju ometi iga normaalne inimene aru saada, et kõik ei toimunud nagunii täpselt samat moodi nagu Reporteris räägiti ja filmiti. Igaüks kaitseb seal ennast ning vajadusel mõtleb midagi juurde jne, Reporter on mõne koha pealt nagu SL Õhtuleht.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
*Hädakaitse.....hulkuvad koerad on teadaolevalt agressiivsed/potensiaalsed marutaudi kandjad :).....kui ikka ründavad teid :).....olete sunnitud enesekaitseks :) .....nad maha laskma :)

Ei taha hakata seda minu jaoks ammu selge olevat teemat lahti lahkama, kuid valele seaduse tõlgendamisele üleskutse seda ei nõuaks.
Nimelt hädakaitseseisund saab sul tekkida alles siis, kui sinu elu on ohus. Paraku meie seadusandja silmis koer ei ole inimese elule ohuks (kuigi reaalsest elust on kahjuks vastupidiseid näiteid). Seega koera rünnet pead olema suuteline tõrjuma ilma tulirelva kasutamata. See on küll naljakas- lased endal kõigepealt kõri läbi närida ja alles siis võid relva kasutada aga paraku nii ta on. Analoogne asjaolu on ka ähvardamisega. Kui "sõber" tuleb sinu poole kirves käes rippumas ja ise räägib- löön su raisa maha, siis sa veel ei tohi relva kasutada. Kui "sõbral" aga on kirves tõstetud õla või peakõrgusele(s.o.löögiasendis) alles siis võid pauku teha. Ja see pauk peaks tehtama vahetult[b] enne kirvelööki, ideaalsel juhul kirvelöögi toimumise ajal.

Ja hädaseisund on hädakaitsega teine mõiste.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Sarvik »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
*Hädakaitse.....hulkuvad koerad on teadaolevalt agressiivsed/potensiaalsed marutaudi kandjad :).....kui ikka ründavad teid :).....olete sunnitud enesekaitseks :) .....nad maha laskma :)

Ei taha hakata seda minu jaoks ammu selge olevat teemat lahti lahkama, kuid valele seaduse tõlgendamisele üleskutse seda ei nõuaks.
Nimelt hädakaitseseisund saab sul tekkida alles siis, kui sinu elu on ohus. Paraku meie seadusandja silmis koer ei ole inimese elule ohuks (kuigi reaalsest elust on kahjuks vastupidiseid näiteid). Seega koera rünnet pead olema suuteline tõrjuma ilma tulirelva kasutamata. See on küll naljakas- lased endal kõigepealt kõri läbi närida ja alles siis võid relva kasutada aga paraku nii ta on. Analoogne asjaolu on ka ähvardamisega. Kui "sõber" tuleb sinu poole kirves käes rippumas ja ise räägib- löön su raisa maha, siis sa veel ei tohi relva kasutada. Kui "sõbral" aga on kirves tõstetud õla või peakõrgusele(s.o.löögiasendis) alles siis võid pauku teha. Ja see pauk peaks tehtama vahetult[b] enne kirvelööki, ideaalsel juhul kirvelöögi toimumise ajal.

Ja hädaseisund on hädakaitsega teine mõiste.


aivaril on üldjuhul õigus...hädakaitseseisund eeldab et su elu on ohus.....just sellele mu kirjutis viitas....nimelt ma eeldan et hulkuv koer on marutaudis :).....rünne inimese vastu on üks marutaudi sümtomitest ( :) lisage siia veel vaaruv käik ja ilast nõretavad lõuad :) )..marutaud teatavasti on ka inimese jaoks surmaga lõppev haigus (ravi puudumisel letaalsus 100%)...ja nakatumiseks piisab vaid ühest sülg/veri kontaktist st. piisab vaid ühest hammustusest mida tuleks vältida kuidas iganes :)....kui nüüd keegi väidab et et pärast marutaudi nakkuse saamist on võimalik seda kohese vaktsineerimisega elimineerida.... on tal õigus ca 95%....seega 5% juhtudest lõpeb ikkagi letaalselt või vaimse puudega inimeste vanadekodus.
kärbes kirbule!
nimrod
Postitusi: 7
Liitunud: E Jaan 14, 2008 5:50 am

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas nimrod »

Selleks ongi koera laskmine keelatud et mõni jobu püssiga naabri värava juures ei ootaks et koer õuealast välja astuks. Metsas loomi murdev koer on lindprii ja ei usu mina et keegi päästikule vajutamata jätaks. Kui sa aga lased mu oma põllul mu enda nähes mu koera maha, siis tuleks jätta ka üks kuul hädakaitseks peremehe vastu, kes su elu kohe ohustama hakkab.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Veix »

Nõus nimrod'iga, kui satud peale, et koer sügaval metsas loomi murrab või jällitab, siis hoopis lugu teine. Aga asula lähedal ...... :VS - ühesõnaga peab mütsi all ka midagi olema. :evil:
Viimati muutis Veix, T Mär 03, 2009 8:26 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Beretta »

Nimrod võttis asjalikut kokku. Jahikoerad jätaks siiski ka metsas rahule. Äkki on naabrite maadelt või veel kaugemalt eksinud. Kas keegi jahimeestest tahaks teise jahimehe parima sõbra tapmist oma hingele võtta?
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Veix »

Jahikoera peaks pealevaatamisel kohe ära tundma ja metsas hulkuvast krantsist hõlpsasti eristama. :wink:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas andrus »

Oli mul omal juhus kus paar tänavat eemal pani kaukaaslase välimusega peni kodust plehku ja kolas mööda küla,kolm korda hüppas ta üle minu aia ja tegi mu koertele ai ai,ega ta minugi vastu eriti sõbralik ei olnud.Iga kord sai helistatud ja räägitud,hoidke oma koer kinni.Läks paar päeva jälle mööda ja sama jama.Krt oma hoovis ei saa kah liikuda,ometigi 1-1,5m aed ümber ringi.Oma koerad kuudis värisevad, ise õue minna ei saa,näitab hambaid.Vat siis viskal endal kah rihma maha ja helistasin viimast korda ja ütlesin,et kui 15min jooksul koer läinud ei olegi siis võivadki igavesti ootama jääda.Mõjus, peale seda on suudetud koera juba mitu aastat hoovis kinni hoida.Kui mitmeid kordi see peletis tänaval inimesi ründas....teevad ikka hinge täis küll.KRT kui sa võtad omale koera või kassi või mis iganes looma,siis suuda kah vastutada tema eest.
jahismurf
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koerajama Raplamaal

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Olen naabrite juures Soomes olnud palju rohkem kui ühe päeva või nädala. Selle aja jooksul pole mul veel õnnestunud kohata seal omapäi hulkuvat koera või kassi. Sama lugu ka Saksamaal. Huvitav, kas seal teist, meile veel tundmatut tõugu penid, et vagusi kodus istuvad ja hulkudes pahandust ei tee :M :M :M
Tahaks tõsiselt loota, et kunagi jõutakse ka meil nii kaugele, et kõrvaldatakse probleem- hulkuvad koerad :P :P :P Siis kaovad ka tagajärjed ehk igasugu jamad nendega :V
Vasta