Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas Feen »

Pealkiri paljutõotav, aga sisult see, et leiti paar nugist ja asi peaks selguma :? Eks jääme ootele, mis selgub.

http://www.ilmajaam.ee/?id=36028
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas vallo »

Suur mull ja jama, ei ole oluline niivõrd vaktsiini kogus, kui selle aktiivsus. Kas keegi on leidnud kusagilt kuhjade viisi surnud minkisid , või tuhkruid, või naaritsaid, igasugused vandenõuteoreetikud, ärgu arvaku, et on targemad kui oma ala profid. Südame ajab pahaks.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas Feen »

Mitte, et vandenõuteooria toetaja oleks, ootaks sel teemal ikka mingit tõendavat materjali, aga 1 on küll kindel, need oma ala profid teevad midagi, mille eest nad saavad raha. Ja kui raha mängus, siis enamasti katsutakse kulud madalal hoida ja tulud suured, tekitades mis iganes valdkonnas nõudluse. Kasvõi see linnugripi värk. Vaktsiini kasutamise tagamaadest nii mõndagi kuulnud, ja see, kuidas ravimifirmad antud asja (marutaudivaktsiini puhul) toimetasid, polnud just kena. Nii, et ikkagi, vandenõu või mitte, aga kuna tegemist on väga suures mahus masstoodanguga, mille kasutamise jaoks kulutati raha rohkem lobile kui reaalsetele uuringutele (kasvõi see, kas ja kuidas võib mõjuda vaktsiin inimesele, kes on söönud ära metssea, kes neid vahtsiinipalasid metsast leidnud ning seda mitme aasta jooksul), olen natukene skeptiline oma ala profide heades kavatsustes.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas vallo »

Arvestades asjaolu, et sama metoodikat kasutades vaktsineeriti aastaid tagasi karjala maakitsus ilma komplikatsioonideta ja veel seda, et pappi pani EU kes ise asja kontrollib ei oleks mina nii skeptiline. Pigem selle sea söömise koha pealt küsiksin täna jahimeestelt , et kuidas õige mõjub lastud ja vedelema jäetud kährik , kelle metssiga ära sööb.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et metssiga saab kõhu täis kui üksi kähriku kinni paneb.Ja kui metssea söömist vaadata,siis sööb ta ju igasugu sodi ja raibet sisse ja ei juhtu temaga ega ka jahimehega kes tema liha korralikult kuumtöötleb ju midagi.Aga see vaksiini sisse söömine,seda näeb nii mõnekümne aasta pärast ja kiita siin,et kuskil tehti ja ei mõjunud pahasti,see rohkem reklaami eest ju.Arvan(pole eripets),et see vaksiinitamine avaldab mingit mõju ka inimesele, kes metslooma liha sööb, mis vaksiini saanud(metssiga).On ju kindel,et kõik kuntslik(ka toidukile) jätab inimorganismi mingi jälje ja väita,et vaksiin on täiesti kahjutu,see tundub nati imelik küll.On ju kindlaks tehtud seegi,et mobla kasutamine pole inimesele kahjutu aga toodetakse ja kasutatakse ikka,mugav ju.Ise usun,et ega siin praegu ka selle vaksiini kohta õiget lugu ei leita,kinnimakstud asi.
noorus on ilus aeg
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas Pikk »

jorr kirjutas:Arvan,et metssiga saab kõhu täis kui üksi kähriku kinni paneb.Ja kui metssea söömist vaadata,siis sööb ta ju igasugu sodi ja raibet sisse ja ei juhtu temaga ega ka jahimehega kes tema liha korralikult kuumtöötleb ju midagi.Aga see vaksiini sisse söömine,seda näeb nii mõnekümne aasta pärast ja kiita siin,et kuskil tehti ja ei mõjunud pahasti,see rohkem reklaami eest ju.Arvan(pole eripets),et see vaksiinitamine avaldab mingit mõju ka inimesele, kes metslooma liha sööb, mis vaksiini saanud(metssiga).On ju kindel,et kõik kuntslik(ka toidukile) jätab inimorganismi mingi jälje ja väita,et vaksiin on täiesti kahjutu,see tundub nati imelik küll.On ju kindlaks tehtud seegi,et mobla kasutamine pole inimesele kahjutu aga toodetakse ja kasutatakse ikka,mugav ju.Ise usun,et ega siin praegu ka selle vaksiini kohta õiget lugu ei leita,kinnimakstud asi.


Elu on sugulisel teel ja alati surmaga leviv haigus
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas aivar00 »

Kuda selle mõjuga nugistele on arvan ei tea veel keegi. Aga see rebaste ja kährikute raibete mahajätmine jahimeeste poolt isegi siis kui pea ja veri on proovide jaoks eemaldatud on minu pilgu läbi kurja juur. Muidugi on tore kui sigade söögilaua eest hoolitsetakse kuid...
Kährik- rebane- raipesööja. Seega ka keeritsussist suure tõenäosusega nakatunud. Sööb siga selle raipe ära ja temagi keeritsussi nakatunud. Edasi juba jahimees perega... Ei taha kohe mitte mõelda selle peale.
Minu andmetel keeritsuss hakanud paaril viimasel aastal massiliselt levima. Kaudselt see kõik marutaudivaktsiini tulemusena, kuid ühe lülina ka :VS jahimees kes seda põhjustab oma laiskusega.
Küll nüüd uus meetod keeritsussi avastamiseks, kuid mis nendest meetoditest kasu kui isegi põrsal juba keeritsussi avastatud- seega nakatunud liha söömine juba küsitav isegi peale keetmist ( ka koertele söötmine). Seega vähendame ise enda ninaesist :P
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas andrus »

Ei kiida küll seda korjuste maha jätmist heaks aga kui sa ikka oled ise(ei pea silmas kedagi konkreetselt) loll ja kontrollimatta liha sisse ajad siis ei oskagi nagu midagi öelda selle peale.Omast sekstioonist ei mäleta küll millal viimati lasti ussitanud siga kuigi jah aivari jutt sellest,et uss on hakanud levima teeb meele mõruks.Ise olen alati olnud ja jään seda meelt,et kui lähengi pukki istuma siis ennekõike lasen ära röövikud ja siis kui tuleb siga siis tuleb ja kui ei tule siis olen vähemalt midagigi ära teinud.Oń küll olnud juhuseid kui mees räägib :oi käisin eile siga vaatamas krt 7kährikut oli peal ja siga ei tulnudki ,oleks ma seda teadnud oleks last kährikuidki.Kährikuid tuleb lasta ja peab laskma neid on lihtsalt meeletult palju.
jahismurf
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas Teder »

Kährikuid tuleb lasta jah, aga tihti ei ole sobilik tõesti, kuna rikud teistel meestel jahi ära.
Vedelema ei tohiks rebast-kährikut küll jätta, just selle keeritsussi pärast.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas vallo »

Tegelikult julgeksin väita, et suurimad keeritsusstõve levitajad ongi just jahimehed ise. Niikaua kui ei ole selgeks saadud, et kährad ja rbud tuleb peale laskmist kokku korjata asi ei parane. Kähral on keskmiselt 45% nakatuvus, seal 3% seda siis paari aasta tagustest andmetest. Oletan , et sea nakatuvus on juba tänaseks 5%. On mille üle mõelda , mehed.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Marudaudivaktsiini mõjust nugistele

Postitus Postitas Metslane »

Valloga olen täiesti päri, et kährikud ja rebased tuleks matta aga kuidas. Meetri sügavune auk ei aita absoluutselt, sest see kaevatakse lahti. Olen kuulnud, et põhjanaabritel pidi olema raipetünn. Olen isegi mõelnud, et peaks 200 L tünni maha kaevama. Kaas peale ja aegapidi täitma.

See kolm protsenti on juba epiteemia mõõtu. Olen ka ühte tabelit näinud, kuid seal oli 0,3% ehk kahel seal kolmveerand tuhandest . Loomulikult on see kohati erinev, kuid oma kandi sigadel pole veel kuulnud, et oleks ussi leitud.
Aim small, miss small!
Vasta