Ühiskonna arusaamade kujundamine

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Ühiskonna arusaamade kujundamine

Postitus Postitas reimakas »

Ma arvan, et paljud meist on lugenud uudise nupukest ja kuulnud raadiost, kuidas hoiatatakse maanteele jooksvate metsloomade eest. Kõik on normaalne, et seda tehakse, aga viis ja uudise ülesehitus näitab jahimehi halvas valguses. Tüüplause, mis kasutatakse ajakirjanduses ja ka eetris:" Hirmunud loomad tormavad teepeale, seda eriti hämaras". Miks ei selgitata aga seda, et tegemist on hetkel innaajaga põtradel ja samas vahetavad osad ulukit talviseks perioodiks elupaika ning noored ulukid teevad esimesi iseseisvaid ringkäike. Ma arvan, et EJL-i esindajad peaks ise tegema koostööd pressiga ja saatama arusaadavalt sõnastatuid pressiteateid laiali mida avaldada. Praegu on olukord, kus inimene kuulab või loeb uudist ja vangutab pead, et jälle need kuramuse jahimehed hirmutavad loomi ning selle tulemusena tekib liiklusõnnetuse oht. No on tõprad, need jahimehed...
See, kes tapab, pole veel jahimees
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Ühiskonna arusaamade kujundamine

Postitus Postitas SUURKOER »

Kui see kellelegi ei meeldi ehitagu tee äärtesse aiad ette ehk see aitab.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Ühiskonna arusaamade kujundamine

Postitus Postitas Olgerd »

Reimakas räägib täiesti õiget juttu, oleks vaja teadvustada inimestele, kuidas asjad tegelikult on. Jahinduse teemal võiks olla saateid, mis tutvustaks seda, kajastaks teatuid probleeme, miks jahindus on vajalik, mis siis juhtuks kui jahindust poleks. See muudaks kindlasti osade teadmatute arvamust ja ehk siis leiaks rohkem maaomanike ka jahimeestega ühise kompromissi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Ühiskonna arusaamade kujundamine

Postitus Postitas honkomees »

EEE... ma võiks ju saata MA avalike suhete juhile mingi vastava teksti (niipalju ma Tiinat tunnen), kui keegi selle kokku paneks. See jutuks olev on tema kaudu ajakirjandusse läind, koostajad olid küll vist MA planeeringute osakonnast ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ühiskonna arusaamade kujundamine

Postitus Postitas kakuke »

reimakas kirjutas:Miks ei selgitata aga seda, et tegemist on hetkel innaajaga põtradel ja samas vahetavad osad ulukit talviseks perioodiks elupaika ning noored ulukid teevad esimesi iseseisvaid ringkäike.

Kui lugeda Maanteeameti pressiteadet siis seal tegelikult ka räägitakse innaajast ja elupaikade vahetumisest. Muidugi üldine foon on nagu ikka ühiskonnas välja kujunenu sarnane, st. paanikat külvav.
http://www.mnt.ee/atp/?id=3977
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Ühiskonna arusaamade kujundamine

Postitus Postitas enkidu »

Ja selle pressiteate tõlgendus ajalehtedes (epl vähemalt laupäeval) ei rääkinud enam midagi innaajast vaid ainult, et jahihooaeg on alanud ja jahimeeste poolt paanikasse aetud loomad võivad joosta teele. :evil:
Vasta