Mees tapab paljakäsi metssigu

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas gunnar »

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas kakuke »

Krt, jälle see täiskuu toob igasugu huvitavaid lugusid esile. Ammuks see oli, kui Sergo peale täiskuuööd kimbutamas meid käis. Nüüd saare mees paljakäsi sigadega ja Karupoeg käpaga minke püüdmas. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas duv »

Õige ülbeks läinud salakütid, et lausa lehes kuulutada millega hakkama saadakse. Omalajal teadsin meest, kes kolme koera ja pussnoaga metsas toimetades peret toitis, ainult tema ei julgenud sellest isegi oma külas iitsatada. Kommentaatorid antud loo juures ka imelikult leebemad kui tavajahimehi kommenteerides, et mõtle kui hirmus vintpüssi ja optilise sihikuga vaese loomakese vastu. Paistab et ainult noa ja koeraga polegi nagu halb ikkagi nagu küüs-küüne, hammas-hamba vastu, et mis nad siis tulevad meie õuele.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Kellapoiss »

Olen isegi kohanud sellist Meest.Mis jääb mehel üle?Vili hukas ,kartul kah.Õu pahupidi songitud.Kuna tema hädakisa ei peeta millekski,leidis tema oma lahendi.Mina ei julge teda salakütis nimetada.Räägin sellest Mehest,keda mina olen näinud.Näen sageli selle mehe heinamaid.Kõik pahupidi lõõdud.Katsu niita.Keegi ju ei vastuta millegi eest.Miks tekivad sarnased mehed?Arvan,et selles oleme ka ise süüdi meie,jahimehed.Kordan enda ütlust veel-loe sigu aastat paar vähem,pärast on neid juba kuubis juures.Pealegi saame pugeda veel pehmete talvete taha jne.Kesk.teenistuse mehed kah jahimehed,kuigi mina arvan ,et see peaks olema nende rida-olla vahemeheks maaomaniku ja jahimehe vahel.Minu nn. objekt näitas oma käsi mulle peale nn.maadlust -olid tõesti karmi tööd teinud mehe käed.Aga võib-olla oli kõik ainult tema fantaasia.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Ain Aavik »

Seda märkab ju igal pool , et metsanotsud on tänu kliimamuutustele päris palju ülbemaks läinud , kuid sellel endisel nn ''nõuka ajal'' olid ikka külad rohkem elus ja nii inimesi , kui tehnikat liikus rohkem tublisti ringi , ka metsades. Nüüd on ''rahuriik'' neis paigus ja harva, kui suitsuvinet ka mõnest ''kolkaküla'' korstnast veel näeb...
Karjad on suuremad tükati ja söödaplatside ligiduses liigub peale põhimassi veel teisigi sigu ringi ...
Vanemal ajal hoidsid kärsslased pisut madalamat proofilit ja hoidusid kõrvalisematesse paikadesse , ei saa mitte öelda , et neid palju vähem oleks olnud .
Mis puudutab niinimetet salaküttimist ja palja käsi või kaikaga , siis mis jääb sellises olukorras üle, ilmselt tegutseks igaüks enda parema äranägemise järgi . (olgu siis püssiga või ilma ... )

Eks siin kehtib vanema aja ütlemine - kus kohalt kaob inimelu - seal täidab loodus tühja koha üpris ruttu ...
Viimati muutis Ain Aavik, K Jaan 14, 2009 12:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Kellapoiss »

Sellest Mehest rääkides,elab ta kohas,kus on veel elu küll ja rohkemgi veel.Olen oma aias 7o-80kg sigu püüdnud,suuresilmalise mõrraga.Mõrras ei pääse sea tohutu jõud lõõgile,aga vabas olekus koera ja pussiga... Mul oleks s..t püksis.Aga püssimees ta pole ja püssimeestelt tal abi pole.Nägin neid käsi!!!! Ainet mõtisklusteks-nagu ütles Stirlitz.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas mustlesk »

Vaata seda siitpoolt, või vaata sealtpoolt, ikka on salakütt (n)
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Kellapoiss »

Klassikaline mõttelaad.Must või valge.Aga mis sunnib inimest sel viisil sigadega võitlema?Kelle tegemata töö see oleks.Minu keel tõrgub teda salakütiks nimetamast,kuna org.,kes peaks selle asjaga tegelema(sigade ohjamisega)ei saa oma asjaga hakkama .Aga ei vastuta ka.Aga mehele silt külge
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas baddmann »

Kui politsei ei suuda näiteks suvilavarast tabada, kohalikud maamehed aga "süüdlase" isikus veendunud on ja talle omakohtu korras keretäie annavad, siis tegemist ei ole üleüldse omavoli ja õiguserikkumisega, vaid täiesti õigustatud käitumisega, onju nii ?

Minu jaoks on see noakangelane samamoodi salakütt. Demagoogitsedes võib oma tegudele alati igasuguseid õigustusi välja mõelda, oleneb lihtsalt auditooriumist, kas uskuma jäädakse. Salakütt seda just soovibki, et usutakse, kaasa elatakse ja kaasa tuntakse. Nagu ka Kopli pätt, narkomaan, aprilliöö "kangelased" jms kõnts.

BM
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Ain Aavik »

Millegipärast olen Kellapoisiga sama meelt , et näpuga näitamas ja sildistamas on kõik , kuid , kui lausuda sõna ''vastutus'' ja vaadata siis hoolikamalt - laiutavad noodsamad sildistajad/tembeldajad ja süüdimõistjad ning seadustes juuksekarvu lõhkiajavad isikud tihtipeale käsi !
Vastutus eeldab ju tööd ja tegutsemist - elu näitab aga seda , et kui seda tööd/tegutsemist vaja on , siis hakkab kõigil kohe maru kiire - siis pole enam kellegi asi , pole siis enam ei ametnikke ega muid iskuid - siis lihtsalt oledki oma probleemipuntraga üksi !
See tuleneb inimeste mugavusest ja hoolimatusest .
Ärge nüüd mulle nende mõtteterade eest peksa päris tehke !
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Ain Aavik »

[quote="baddmann"]Kui politsei ei suuda näiteks suvilavarast tabada, kohalikud maamehed aga "süüdlase" isikus veendunud on ja talle omakohtu korras keretäie annavad, siis tegemist ei ole üleüldse omavoli ja õiguserikkumisega, vaid täiesti õigustatud käitumisega, onju nii ?

On küll tegemist omavoli ja seadusrikkumisega nagu elu on näidanud - pätil jääb õigust ülegi ja mõistetakse õigeks ka veel ...
Politsei aga laiutab käsi ja on võimetu tegutsema - püüad päti kinni ja annad võimudele üle , läheb mööda paarist tunnist paari päevani ja seesama kaak jalutab siis sulle küla vahel vastu ning on ülbe ja ennast täis ka veel .
Kaak tegutseb ikka edasi ja uuesti ja uuesti ning korduvad pöördumised võimukandjate poole pole mingeidki kajastusi leidnud . Maha lüüa kaaki pole võimalik , lähed ise kinni , politseisse viia koos asitõenditega - saad süüdistuse väärkohtlemises jne. jne.
Läheb teemast välja - ehk annate andeks
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas priitorm »

Eks selle mehe suhtes lähevad arvamused selgelt kahte suunda lahku. Kes tembeldab salakütiks, kes tunnustab mehe õigust oma vara kaitsta.
Viimastel aastatel nähtud sigade tegemiste valguses kaldun pooldama viimast seisukohta.
Salakütiks on seni kerge tembeldada, kuni sead pole isiklikke kahjusid põhjustanud.
Kui sead tekitavad ikkagi juba otsest majanduslikku kahju, siis ei jää palju muud üle, kui ise "käed külge lüüa".
Olen 15 aastat (seni mitte jahimehena) metsades ja põldudel kolanud (maamõõtjana) ja nii palju sigade tehtud kahjusid, kui 2-3 viimasel aastal, pole enne näinud. Kusjuures see ei sõltu nagu jahipiirkonnast, tundub üldisem mure olevat.
Nii on ka läinud minu oma maadel. Seni aastakümneid (ehk isegi sadu aastaid) siledad ja kasutuskõlblikud püsinud metsaheinamaad ja - karjamaad on viimastel aastatel sigade poolt ülesse küntud ja praktiliselt senisel otstarbel (niitmine, heina tegu) võimatu kasutada.
PRIA poolt on isegi hoiatus antud, et maid pole hoitud põllumajanduslikult heas seisundis ja trahv tulevikus vist soolas.
Peamiselt seetõttu ka jahimehe kursused lähikuudel kavas läbida.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas aivar00 »

OK olgu selle salaküttimisega sellel "väikesaarel" kuda on- kuid mina läheneksin asjale teise kandi pealt.
Esiteks kus on siis seda väikesaart haldav jahiselts? Kas antud seltsile ja vastavale keskkonnainspektsioonile on antud kahjustustest teada antud.
Kui on ja tulemust ei ole olnud ( väikesaarelt 100% sigu "likvideerida" ei tohiks olla probleem), veel ju "kõikvõimas" meedia võimalik appi kutsuda. Kasvõi Riisalu näol.
Kui nendest meetmetest ei oleks abi olnud, siis toiminud juba "käepäraste" vahenditega, kuid ilma "meediakärata". Aga tundub, et mõnel inimesel on uudistesse saamine peamine eesmärk- olgu tegemist kasvõi seaduse silmis seaduse rikkumisega.
ikka lõbusalt
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas priitorm »

See uudisesse trügimine pole jah alati ilus tegu.
Ajakirjaniku "väikesaar" ei pruugigi tegelikult nii väga väike olla (aiman, millisega võib tegu olla).
Kui tegemist tõesti vähegi väiksema saarega, siis on praktiliselt välistatud, et kohalik jahiselts sigade pahategudest midagi ei tea. Sellisel saarel teavad kõik kõigist kõike ja vahel ei saa kõik kõigiga väga hästi läbi. Kui sul ei ole siis veel ka kohaliku jahiseltsi jumalaga kõige paremaid suhteid, ongi jama (sead) majas.
Keskkonnainspektsiooni jms. ametkondade tegemisi iseloomustas uugamets eelpool piisavalt hästi. Probleem jääb üldjuhul jätkuvalt sinu enda omaks. Ametnikud võiks oma kohustusi ka ilma Võsapetsi ja Riisaluta täita :twisted:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas baddmann »

priitorm kirjutas:Eks selle mehe suhtes lähevad arvamused selgelt kahte suunda lahku. Kes tembeldab salakütiks, kes tunnustab mehe õigust oma vara kaitsta....


Mina ei eita inimese õigust oma vara kaitsta! Kuid praegu kehtiv seadus ei luba seda teha kahjustavat metslooma tappes, v.a muidugi juhul, kui see loom näiteks talle endale kallale peaks tulema. Kui aga nii on, siis.....kas see salakütt teavitas 1313 enda poolt surmatud ulukist ? Millegipärast ma seda ei usu.....Miks ta seda ei teinud ? Tahtis liha endale saada eksole ?

Oma vara saab kaitsta mitmel moel. Kahjustanud seale koeraga kallale minemine ja tema surmamine ilma jahiluba omamata ei ole lubatud ega aktsepteeritav teguviis. SALAKÜTT !

Lisaks....üks siinse teema kommenteerijatest annab oma igapäevase majandustegevusega paraja panuse metssigade üleüldise arvukuse tõusmisse - või vähemalt on seda varasemalt teinud. Peeglike peeglike seina peal ...
BM
Vasta