Mees tapab paljakäsi metssigu

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas kakuke »

uugamets kirjutas:Vastutus eeldab ju tööd ja tegutsemist - elu näitab aga seda , et kui seda tööd/tegutsemist vaja on , siis hakkab kõigil kohe maru kiire - siis pole enam kellegi asi , pole siis enam ei ametnikke ega muid iskuid - siis lihtsalt oledki oma probleemipuntraga üksi !
See tuleneb inimeste mugavusest ja hoolimatusest .

Nii ongi, on ainult õigused ja kohustuste tekkides näidatakse näpuga ainult kõrvale. Olgu selleks siis ametnikud või kohalik jahiselts. Nii kaua, kui oma raha kuhugi sellisesse kohta alla pannud pole ei saa inimesed probleemist aru. Räägid, et näe nii palju raha läks tuulde, kehitavad õlgu, võõras mure jne.
Seadustes oskame me kõik näpuga järge ajada, aga inimlikkusest jääb tänapäeval väga paljudel puudu.
Meedias kisada tõesti pole vaja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas priitorm »

baddmann kirjutas:Oma vara saab kaitsta mitmel moel. Kahjustanud seale koeraga kallale minemine ja tema surmamine ilma jahiluba omamata ei ole lubatud ega aktsepteeritav teguviis. SALAKÜTT !

Ma ei väidagi, et oleks tegemist seaduse tähti järgides väga õige tegevusega.
Usun, et enne seale kätega kallale minemist prooviksin isiklikult ikkagi ära pea kõik muud mõistlikud (seaduslikud) võimalused. Tuleb meelde ühe saarlasest sõbra jutt sellest, kuidas ta isa oma kartulimaa ümbruse ära "mineeris". Olevat abi olnud küll, peaasi, et ise ära ei unusta :wink:
Kuid kui teistest võimalustest pole abi olnud, siis mis jääb veel üle? Ah õige, helistan Võsapetsle ja Riisalule ja teatan, et siga praegu mul akna all ja tuhnib mu peenramaad või muru, ole mees ja tule appi. :D
blaah
Postitusi: 4
Liitunud: K Jaan 14, 2009 10:14 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas blaah »

oma õue peal siga maha lüüa on üks asi ja sellest saab veel aru. aga metsast koeraga sigade väljatoomine on juba salaküttimine.

oma õue peal võid ka röövli maha lasta enese ja vara kaitseks, aga kui sa lähed seda isikut teise küla otsa maha laskma, siis see on juba mõrv.
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas priitorm »

Eks sarnaste uudistega ole see asi, et neid serveeritakse lugejale nö. vajalikul moel. Tõde võib olla ka pisut teistsugune.
Röövli maha laskmise kohta meenub juhus, kus öösel tuppa roninud ja noaga ähvardanud röövlit tabanud pereisa taheti hädakaitse ületamise eest kinni panna.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas duv »

Sa Kellapoiss mine siis oma tuttavale appi kui olukord nõnda hull. Viimati satub veel mõni kangem siga olema, kes muidu mehe ja koera ise surnuks rapib. Pealegi kui kohalikest küttidest asja pole ehk siis kohalik organisatsioon annab külalisele loa sigu küttida. Omal ajal sai nii vahel käidud ja proovitud, ainuke häda oli see et kohalikud võõrale loa siis erilise kirve hinnaga ikka müüa tahtsid.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Ain Aavik »

duv kirjutas:Sa Kellapoiss mine siis oma tuttavale appi kui olukord nõnda hull. Viimati satub veel mõni kangem siga olema, kes muidu mehe ja koera ise surnuks rapib. Pealegi kui kohalikest küttidest asja pole ehk siis kohalik organisatsioon annab külalisele loa sigu küttida. Omal ajal sai nii vahel käidud ja proovitud, ainuke häda oli see et kohalikud võõrale loa siis erilise kirve hinnaga ikka müüa tahtsid.


Vot siin on järgmine ja päris tõsine probleem püsti - ja see on ''võõrale'' müüdava loa hind ... :M :VS
enam-vähem võrreldav sellega , et ise ei söö ja teistele on ka kadedus anda ... :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Kellapoiss »

Mister BM ,viimase paari lausega virutasid mõõda.See oli nüüd küll paha vaim või võhiku hääl.Aga eelkõnelejatel on õigus,et kurb kui mõne mehe edevus leiab väljundi läbi pressi.
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Kus huvitav see saladuslik saar asub,kus võtad koera ja täägi ja tuled aga seaga metsast välja :lol: Läheks ka hea meelega.Eks see ikka üks täiskuu loba ole. Aga kui tõsijutt,siis loodan,et trihhinellat mõne sea käest ei saa. :M
AH MINGE METSA!!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas tony »

Kellapoiss,kas tegu Hiiumaaga?
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Kellapoiss »

Just.Minu tagasihoidlike andmete järgi pole see härra kordagi metsast lisa võtnud.Ainult oma õuest ja oma põllult.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Beretta »

blaah kirjutas:oma õue peal võid ka röövli maha lasta enese ja vara kaitseks, aga kui sa lähed seda isikut teise küla otsa maha laskma, siis see on juba mõrv.

Siis kui mina säädust õppisin oli selle röövli kohta järgmine seletus: Tungis relvataolise esemega kallale, hüüdes: Ma tapan su ära.....Ja enesekaitse oli põhjendatud. Näidake mulle ühte metssiga kes hoovi tulles samamoodi röökida oskab.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas duma »

Beretta kirjutas:
blaah kirjutas:oma õue peal võid ka röövli maha lasta enese ja vara kaitseks, aga kui sa lähed seda isikut teise küla otsa maha laskma, siis see on juba mõrv.

Siis kui mina säädust õppisin oli selle röövli kohta järgmine seletus: Tungis relvataolise esemega kallale, hüüdes: Ma tapan su ära.....Ja enesekaitse oli põhjendatud. Näidake mulle ühte metssiga kes hoovi tulles samamoodi röökida oskab.

Vbl kohalik dr. doolittle :wink: .Mõistab sigade keelt. Täiskuu teeb jh imelikke asju maameestega :lol:
duo on parem
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kunagi sai siin pilatud seda ajakirjas ilmunud sakslast ,kes odaga haavatud ulukit käis ajamas! Aina tihedamini olen tabanud ennast sellelt oda mõttelt ,kui koerad järjekordse põrsa v kesiku oma valdusesse on võtnud.Ühestküljest oleks hea jalutuskepp ja vajadusel ka relv! Ärge nüüd peksa tehke!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas rajaleidja »

kult kirjutas:Kunagi sai siin pilatud seda ajakirjas ilmunud sakslast ,kes odaga haavatud ulukit käis ajamas! Aina tihedamini olen tabanud ennast sellelt oda mõttelt ,kui koerad järjekordse põrsa v kesiku oma valdusesse on võtnud.Ühestküljest oleks hea jalutuskepp ja vajadusel ka relv! Ärge nüüd peksa tehke!

Nii kaua, kui ei ole omal sellist situatsiooni olnud, ei oska sellest riistapuust ka puudust tunda. Omal samuti see aasta olnud mitu juhust, kus koerad kesikkultidel kallal, lasta kuidagi ei saa/ei julge ja krt noaga veel kurja kuldi puksi pole julgend kõditama minna. Oleks mõni mees moraalseks toeks kõrval olnud, kes vajaduse korral kanderaami kutsuks :lol: , võibolla oleks ära proovinud. Põrsasteega lihtsam, seal pole oda just vajalik.
Polegi vist see aasta ajus siga kaugemalt lasknud, kui 10m. Pigem jäänud need distantsid sinna 4-5m peal ja enamustel juhtudel oleks võinud paugu tegemata jätta ja selle niinimetatud odaga nad ära kutsuda.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Mees tapab paljakäsi metssigu

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Võrumaal ju lausa legende räägitakse sellest, kuidas Mõniste kandi mees Peeter Tamm pika noa ja kolme tubli laikaga sigu küttis :lol: Hiljem oli ta enda mugavuse ja ohutuse nimel noa paraja toki otsa kinnitanud ja toimis väga edukalt.
Kui nüüd võõrastele müüdavate lubade hindadest rääkida :M Nüüd Soomes olles rääkis üks tuttav jahimees, et Saaremaal olla sea laskmise eest 700 EUR-i küsitud :mrgreen: Mees vaatas küll siga läbi optika mõnda aega, aga jättis laskmatta, kuna pidas küsitud hinda pisut ülepakutuks :VS Järgmine nädal lähen tagasi ja küsin täpselt järgi, kes see jahikorraldaja oli. Olukorras, kus sead juba nuhtluseks Saaremaal, veel sellist hinda küsida meestelt, kes lahkelt aitaks sigade arvukust pisut ohjeldada :VS :M
Vasta