Uus küsitlus!!!

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uus küsitlus!!!

Postitus Postitas kakuke »

Ma täitsin ka selle ankeedi kenasti esimese hooga ära ja nüüd mõtlen, et kas ikka tasub nii ausalt vastatud vastuseid ära saata? :M :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Uus küsitlus!!!

Postitus Postitas Pauli »

Nonii, paugutame aga edasi :twisted:
19. Kas jahiturismi korraldajad peavad olema litsentseeritud? Mida selle litsenseerimisega saavutada tahetakse? Kas litsents on luba või tunnustus? Niikaua, kui maaomanik jahiturismist kasu ei saa, ei kao praegused konfliktid kuhugi.
20. Kas jahiturismi korraldajaid on vaja koolitada? Milles see koolitus peaks seisnema? Oleks see koolitus seotud litsentsindusega? Ja üldse ei mahu see küsimus (nagu ka eelmine) hästi EJS-i arengukava raamidesse.
22. Kas soovite koolituskeskusi, mis on varustatud õppematerjalidega, praktikabaasidega, õppejõududega, et tõsta koolituste taset? Küsimus on esitatud selliselt, nagu oleks esitajatel juba oma selge visioon, mida paraku vastajatele ei avalikustata. Koolituse taseme tõstmine on alati hea, aga enne tuleks selgeks teha koolituse eesmärgid. Ja siinkohal võib minu nägemus EJS-i omast kõvasti erineda.
23. Milliseid koolitusi jahimehed vajaksid. Loetle lisaks. 1. Noorjahimeeste koolitus 2. Jahijuhataja koolitus 3. Verejälje koolitus 4. Väikekiskjate koolitus 5. Pressiga suhtlemise koolitus 6. Jahipasuna koolitus Kõik on väga tore ja vajalik, aga koolitussüsteemi ei ehitata niimoodi, et mõtiskleme, milliseid koolitusi üldse võiks teha. Enne pannakse paika struktuur (baastase, täiendõpe jne) ja seejärel saab hakata konkreetseid õppepäevi välja pakkuma.
24. Kas EJSi üks tegevussuundi peab olema teadustööde tulemuste propageerimine ja tellimine, nt kiskjate arvukuse määramine jne.? "teadustööde tulemuste tellimine" on loodetavasti lapsus linguae - ma tahaks kohe näha, kuidas mulle saadetakse töökäsk, et loe siis hanesid ikka topelt :D . Nali naljaks, aga siinkohal on Sarvikul peaaegu õigus - EJS ei saa ega tohigi midagi tellida, ta saab ainult vahendada. Ja kui tõesti mõnel jahimehi huvitaval teadusalal paistab asi hõredavõitu, siis saab EJS riigile pinda käia, et suurendage Männili eelarvet vms.
25. Kas praktikas oleks vajalik nn aastaraamat, mis puudutaks eesti ulukeid puudutavaid uuringuid; jahistatistikat jmt jahindusalaseid kokkuvõtvaid kirjutisi? Kes peaks selle koostama, välja andma? Infot on vaja "tavajahimehe" jaoks kontsentreerida, aga spetsiaaltrükiste aeg on tõesti möödas.
26. Kas EJS peab tegelema liikmetele suunatud jahitarvete kaubandusega? Kas jahipoode tõesti nii vähe on? Kui ma püssi tahan, siis lähen mõne kaupmehe juurde, mitte Kuristiku tänavale. Iseasi on kirjandus - seda võiks aktiivsemalt müütada/vahendada. "Laanes kaigub jahisarv" ei ole jahindusteemaline kirjandus.
27. Milline on olnud Teie arvates EJS i kõige suurem tippsündmus ja nn suurim ämber? Mina ei suutnud viimase 10. a perioodist ühtegi tippsündmust meenutada :( .
28. Kuidas Teie arvates saaks piirata salaküttimist? O sancta simplicitas Ajalugu näitab, et salaküttimist piirab ainult inimeste endi mõttemaailm - kui salaküttimist sallitakse, siis ta ka vohab, ni što delaješ.
Ring sai peale.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Uus küsitlus!!!

Postitus Postitas Feen »

26. siin oleks nagu otsitud heakskiitu või siis hoopis üldsuse hukkamõistu, et kellelegi (teadagi kellele) kott pähe tõmmata. EJSis on müügil igasugust nodi, mida ka reklaamitakse. Mõningal juhul on seal hinnad ka ok jms, mingit kanalit pidi saab samast kohast nii kuule kui rohtu jms. Mul sama kõhklus, et kas EJSi maja peaks olema koht, kus muuhulgas kellegi äri vohab, või annab see hoopis võimaluse muude asjaajamiste käigus ka purgi rohu ja vimpli soetamiseks. Pigem jäägu see osa ikka poodnikele ning antud valdkonna peale muidu kuluva aja võiks teisiti kasutada.

Ahjaa, see aastaraamatu idee mulle muidu meeldiks, aga virtuaalkujul. Endal võiks ära jääda mööda erinevaid lehti kolamine ja otsimine, et kus siis nüüd iskit leida on. Ühes kohas kenasti koos, aastaraamatu lingi all (või mis iganes nimi asjale panna).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta