Koerajama harjumaal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Koerajama harjumaal

Postitus Postitas KeegiVeel »

Tere!
Hakkab jälle teema popiks muutuma. Läksin täna söödale toitu viima, kuid teeääres oli miskit väga silmariivavat. Nimelt teest ca 10 meetrit oli suur koer kitsekallal. Oli küll endal püss autos, kuid viimased meediakajastused ja jahieetika ei luba sellist asja. Helistasin keskkonnainspektsiooni, sealt vastati: "Mis me siis nüüd tegema peame?"... **** küll mis see minu asi on mis nemad tegema peavad, oleks ma öeld, et mu enda koer seda tegi, oleks nad olnud kohal kui viis kopikat.
Sellised asjad on meie kandis sagenemas. Koer , kes kitse murdis ei olnud üksi vaid neid oli kaks. Kuus ikka paaril korral on metsas nende jälgi näha olnud. Aga jah... Lisan veel, et tegevus toimus kaitseala piiril ning meie jahiala on enamasti asustamata. Sain ka mõned pildid sündmuskohalt, kuid tegin need telefoniga ning nende kvaliteet pole just suuremasi, koeri pildile ei saanud.
Siinkohal on mul üleskutse EJS'ile või kellele iganes, et tuleks hakata meedias ka just selliseid asju kajastama, muidu on ikka need jahimehed peksupoisid olnud. Samuti oleks inimestele vaja teavet seadusandlusest, mis reguleerib koertega liikumist väljaspool oma õueala. Momendil on tegelikkuses asjalood ikka väga nigelad. Näiteks mina, kui jahimees, lähen koeraga metsa, siis tuleb inspektor kohe mind kontrollima, aga igast seenelised ja muidupuhkajad koertega, nemad nagu ei sega kedagi. Pole siis ime, et mõnel mehel närvid üles ütlevad ning püssid koerapoole paukuma hakkavad. Sõbral paar aastat tagasi murti pisike krants (nn toakoer) oma kodu õues maha, tegemist oli ikka koeraga, kellel on omanik ja kodu. Ning kui hiljem lähed kellegile koju ütlema, et tule nüüd vaata oma koeravägitegu, siis saadetakse kohe pikalt ning vastuseks jääb alati: "Meie koer(ad) ei käi külapeal!"
Austage ka teisi jahimehi!
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas tuska »

Nõuka ajal tegi looduskaitse kitsemurdja omanikule korraliku trahvi, või lasksid jahimehed sellised kitsekargutajad maha ja kord oli majas, nüüd on jahimehed nii kottitopitud, et paha kohe
vahel tuleb ka mööda lasta
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas Anti »

Nagu näha, siis hakkab EJS hulkuvate koerte teemat lahendama koos hr. Valneri tiimiga.
http://web.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/99-pressiteade.html
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas Priidik Õun »

http://web.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... oerad.html

Filmi- ja fotojahi hooaeg on alanud !
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas jorr »

Nõuka ajal olid ju paljud külakoerad vabapidamisel ja tean ka sellist juhtu,kus kitse jälitavad krantsid lasti looduskaitseispektori poolt lihtsalt maha.Kui nüüd keegi(koeraomanik) läks looduskaitsesse nurisema,et tema kutsut halvasti koheldud,siis sai ta ka trahvi(mis polnud väike) koera lahti hoidmise eest.Praegu aga,eriti nüüd kui lumel koorik, mis koera kannab aga kitse jala lõhub,võtavad ka paar karjakrantsi metslooma rajalt maha."Ja minu polla seda küll ei teinud,ta ju väike koerake ja aint tund aega oli lahtiselt",kuid selline see kitsesurm just välja näeb.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas Metslane »

Aga ära jäta seda teemat niisama. Kirjuta, helista EJSi või loomakaitsjatele, et selline asi on toimunud ja keskkonnateenistusele see ükskõik oli. Foorumi seinte vahelt ei liigu see kuhugi. Päris jultunud on ikka- "A mis me nüüd teeme!?" Tehke oma tööd ja ronige kohale on sellisele vastus. Sa koeri ära ei tundnud? Mina viiks kitse koerte omanike õuele, saab pererahvas ka näha, mida koerad tegema hakkavad kitse nähes ja sellega ühtlasi suu ka kinni pandud.
Aim small, miss small!
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas eedi »

Mulle teeb muret külamees oma kahe "vasikakaalus" krantsiga. Pole loomamurdmist näinud, aga
ohtlikud võivad olla küll. Sõna otseses mõttes pole nad ka peremehetud hulkurid, aga vähemalt
200-300 meetrit on peremehest eemal alati.Möödunud kevadel tulid nad õue ja ainult
õnneliku juhuse tõttu jäi mu taks ellu.Peremehe sõnul nad ei sallivat takse, olevat ühe ka ära kustutanud. Minu koera "remondi" maksis küll kinni, aga oma koertega käitub ikka nii kui enne.
Mida siis teha-mehel mütsi all kruvid logisevad!Kevadel pelgan suvilasse minnagi-hoia koera
toas?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas Ahto Kattai »

eedi kirjutas:Mulle teeb muret külamees oma kahe "vasikakaalus" krantsiga. Pole loomamurdmist näinud, aga
ohtlikud võivad olla küll. Sõna otseses mõttes pole nad ka peremehetud hulkurid, aga vähemalt
200-300 meetrit on peremehest eemal alati.Möödunud kevadel tulid nad õue ja ainult
õnneliku juhuse tõttu jäi mu taks ellu.Peremehe sõnul nad ei sallivat takse, olevat ühe ka ära kustutanud. Minu koera "remondi" maksis küll kinni, aga oma koertega käitub ikka nii kui enne.
Mida siis teha-mehel mütsi all kruvid logisevad!Kevadel pelgan suvilasse minnagi-hoia koera
toas?

Aga sa paku "külalistele" kostiks "magust suppi".Miks peaks ennast omas kodus kogu aeg kaitsevalmis hoidma? Kui peremees on nii kõva peaga ,et jutust aru ei saa ,siis tuleb ju kuidagi see tema peakoluni viia.Pead uurima ,mis selle "hea" rohu nimi oli mis nii koertele ,kui kotkastele väidetavalt kurja tegi :M
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas KeegiVeel »

Saadsin oma jutu ka EJS'ile, eks näis mis edasi saab. Ise olen küll skeptiline ses asjas. Ei usu, et see hulkuvate (kuid peremeestega) koerte asi üldse laheneb. Vaadates seda mentaliteeti tuleks pigem hakata koeraomanikke jahtima. Tegelikkuses ei olegi sellisele loole mingisugust konkreetset lahendust oodata, jutust siin küll ei aita. Tuleks luua mingi koerapüüdmis üksus või miskit sellist. Seal võiks olla kohalikke jahimehi, paar abipolitseid ning isegi kaasaks loomakaitseseltsi. Aga see olgu juba nende juurutada, kes selleeest palka saavad. Pole lihtsalt minu asi mõelda.
Igaljuhul saadke kõik oma loomamurdmislood EJS'ile.
Austage ka teisi jahimehi!
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas joosep »

KeegiVeel, kas sa 1313 helistasid või otse mõnele inspektorile? Mõtlen, et kui otse, siis lihtsalt segasid ametimeest m..... sügamise ajal. Lühinumbril vast ikka mõni autumaatvastaja taga ja asi ametlikum, võtab paremini jalad alla... Või panna sektsiooni poolt kirjalik avaldus teele. Ega tõesti, ajab selline reaktsioon :twisted: :twisted: :twisted: küll.
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas KeegiVeel »

Helistasin 1313 jah... aga eks on ka võimalus järelepäring teha. Muidugi, kui neid härrasid seal liiga torkida, eks siis sügisel on endil jama(d) kaelas, eks nemad leiavad alati põhjuse.
Austage ka teisi jahimehi!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas rajaleidja »

TV3 uudistes praegu hulkuvate koerte teema.
Täitsa hea lõik oli. Näidati asja vahelduseks ka teises valguses.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas tony »

KeegiVeel kirjutas:Saadsin oma jutu ka EJS'ile, eks näis mis edasi saab. Ise olen küll skeptiline ses asjas. Ei usu, et see hulkuvate (kuid peremeestega) koerte asi üldse laheneb. Vaadates seda mentaliteeti tuleks pigem hakata koeraomanikke jahtima. Tegelikkuses ei olegi sellisele loole mingisugust konkreetset lahendust oodata, jutust siin küll ei aita. Tuleks luua mingi koerapüüdmis üksus või miskit sellist. Seal võiks olla kohalikke jahimehi, paar abipolitseid ning isegi kaasaks loomakaitseseltsi. Aga see olgu juba nende juurutada, kes selleeest palka saavad. Pole lihtsalt minu asi mõelda.
Igaljuhul saadke kõik oma loomamurdmislood EJS'ile.


Kui asjast asja saab ja lisamaterjali vajad,siis mul mõned pildid murtud kitsest ja teda maiustatavatest koertest.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas rajaleidja »

rajaleidja kirjutas:TV3 uudistes praegu hulkuvate koerte teema.
Täitsa hea lõik oli. Näidati asja vahelduseks ka teises valguses.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=21691749
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Koerajama harjumaal

Postitus Postitas KeegiVeel »

Tony, saada sa ka oma need pildid EJS'ile, lisa sinna mingi jutt ka. Tuleb see asi ikka tõsiselt käsile võtta, sest see koertejama hakkab ületama igasuguseid taluvusepiire. Muide lugesin delfis seda uudist EJS'i ning loomakaitse seltsi algatusest, miskipärast oli seal juttu ainult peremeheta hulkuvatest koertest, meie kandis on suuremaks probleemiks peremeest omavad hulkuvad koerad.
Austage ka teisi jahimehi!
Vasta