Salakütid!!!

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Salakütid!!!

Postitus Postitas robi1 »

Tere.Lugu siis selline et jahipealik helistas mulle et leidis metsast ebaseadusliku söödakoha :evil: ja 2 vene meest seal ümber toimetamas atv-dega.Küsimuse peale et mis te siin teete,saadeti ta pehmelt öeldes ***** (n) .Öeldi et,metsloomade toitmine pole ju keelatud.Asja kurvem pool on see, et see koht on niisuguses perifeerjas, et peale atv ei pääse sinna millegagi ligi.Pealik helistas ka 1313, aga nagu arvata oli, kästi uuesti helistada kui pauku kuuled.Andke head nõu kuidas edasi toimida :M :M :M
metsas käi tasa tasa.....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas jorr »

Et ebaseduslik söödakoht,mis loom see selline on?Pole nagu kuulnud,et metslooma söödakoht oleks ebaseduslik ja kindlasti salaküttide poolt tehtud.Muidugi,kui jahimaale tekkib mingi söödakoht,siis peaks vähemalt seltsi esimees teadma,et kes tegi ja milleks?Ehk ongi sellised tegelased,kes metsloomade söötmise peal väljas,las söödavad,mis siin ebaseduslikku on?Ka võib asi olla eramaal ja seal vähemalt maaomanik ikka teadma,et kes söödab?Kui verd seal või pauku,siis kindlasti midagi valesti,kui metslooma söötmises, söödakoha tegemise näol,mina küll midagi ebaseduslikku ei näe.
noorus on ilus aeg
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas robi1 »

jorr kirjutas:Et ebaseduslik söödakoht,mis loom see selline on?Pole nagu kuulnud,et metslooma söödakoht oleks ebaseduslik ja kindlasti salaküttide poolt tehtud.Muidugi,kui jahimaale tekkib mingi söödakoht,siis peaks vähemalt seltsi esimees teadma,et kes tegi ja milleks?Ehk ongi sellised tegelased,kes metsloomade söötmise peal väljas,las söödavad,mis siin ebaseduslikku on?Ka võib asi olla eramaal ja seal vähemalt maaomanik ikka teadma,et kes söödab?Kui verd seal või pauku,siis kindlasti midagi valesti,kui metslooma söötmises, söödakoha tegemise näol,mina küll midagi ebaseduslikku ei näe.
Kulla Jorr ma niisama ei kirjuta siia postitusi,söödakoht on meie maal ja ükski meie jahimees ei tea sellest.Avastati ka see nati juhuslikult,aga külast on juba ammu väga palju signaale, et põmmutatakse seal mis kole :shock:
metsas käi tasa tasa.....
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas peepk »

Pihusta söödale noh näiteks diiselkütust ja oled murest prii et las need seltsimehed siis sõidavad oma aa tee veedega,ükski elukas söödale ei tule ja selles kohas probleem lahendatud.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Eik »

jorr kirjutas:Ehk ongi sellised tegelased,kes metsloomade söötmise peal väljas,las söödavad,mis siin ebaseduslikku on?Ka võib asi olla eramaal ja seal vähemalt maaomanik ikka teadma,et kes söödab?Kui verd seal või pauku,siis kindlasti midagi valesti,kui metslooma söötmises, söödakoha tegemise näol,mina küll midagi ebaseduslikku ei näe.


Mingi suvalime kodanik "Õ" ATV'ga ei tohi kohe kindlasti Teie jahialal regulaarselt ulukeid sööta.
Et ulukeid sööta on Teil ju Jahipiirkonna kasutusõiguse luba ja Jahimaakorralduskava, nende kahe dokumendi alusel käib jaht ja söötmine.

§ 8. Jahipiirkonna kasutusõiguse luba

(1) Jahipiirkonna kasutusõiguse loaga määratakse:
1) jahimaakorralduskava alusel jahiulukite hooldustööde olemus ja maht;

§ 17. Jahipiirkonna kasutaja ja maaomaniku suhted

(1) Maaomanik või tema volitatud esindaja tohib jahipiirkonna piiresse jääval kinnistul rajada jahindusrajatisi, millest ta kohe teatab jahipiirkonna kasutajale.

(2) Jahipiirkonna kasutaja on kohustatud:
1) vältima maaomaniku vara kahjustamist ja teatama talle viivitamatult jahipidamise käigus tekitatud kahjustustest;
2) võimaldama jahipidamisõigust kasutaval maaomanikul kasutada tema kinnistule rajatud jahindusrajatisi.

[RT I 2005, 15, 83 – jõust. 3.04.2005]

§ 18. Jahindusrajatised

(1) Jahindusrajatised käesoleva seaduse tähenduses on jahimaakorralduskavaga määratud jahiulukite hooldustöödeks või jahipidamiseks vajalikud hooned, jahikoerte katsetusalad, söödapõllud, ulukeid peletavad ja suunavad ning nende elutingimuste parandamiseks ettenähtud muud rajatised.

(2) Jahipiirkonna kasutajal on õigus rajada muid keskkonnale ohutuid jahimaakorralduskavas kirjeldamata jahindusrajatisi.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Veix »

Meie maal on analoogsed probleemid, on tüüpe hirmutatud ja kiusatud, kuid sööt ikka maas saunaakna taga metsa ääres :evil: . Teame kah et lastakse sealt loomi, kuid pole veel vahele saanud võtta.
Vennad sama õigustusega väljas, et kas siis loomi sööta ei tohi või!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas aivar00 »

Heietamisel mida teha ei ole mõtet-lihtsalt pead välja selgitama kes need mehed on. Kasvõi jälgede järgi- kuskohast tulevad. Egas nad Tallinnast ATV-ga kohale ei tule. Kui mehed teada, siis saad läbi politsei kontrollida kas kellelgi neist on seaduslik jahirelv. Edasi juba lihtsalt tuleb peale passida ja oodata kuni pauk käib. Siis saad mehed nn. soojalt kätte. 1313 ja politsei sul sinna põõsasse passima ei tule eluilmas. Seltsis peaks teil ju mehi olema, kellega asi ära korraldada. Ja passima ei pea sa mitte seal "söödaplatsis" vaid ikka seal, kus mehed välja tulevad-kõige parem meeste endi kodu juures.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas hendrik »

Eks saab ju ka atv-ga võõral maal maaomaniku loata sõitmise eest trahvida. Tasapisi ikka minema ajab, kellegi teise maa peale... Aga selge see, et ega üldjuhul KKI-st ei ole suurt tolku - siis kui "kinni püütud ja sisse pakitud", tullakse hea meelega "punkte korjama", muidu rohkem ninanokkija seltskond. Asjalikke jahikontrollijaid on vähe... Pigem lepi kohaliku konstaabliga kokku, kuidas paremini asju ajada.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Eerik »

Pange sinna rajakaamera kuidagi kavalalt üles ! Eks siis olen näha mis sorti loodusesõbrad seal loomi söödavad .
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas unt »

robi1 kirjutas:
jorr kirjutas:Et ebaseduslik söödakoht,mis loom see selline on?Pole nagu kuulnud,et metslooma söödakoht oleks ebaseduslik ja kindlasti salaküttide poolt tehtud.Muidugi,kui jahimaale tekkib mingi söödakoht,siis peaks vähemalt seltsi esimees teadma,et kes tegi ja milleks?Ehk ongi sellised tegelased,kes metsloomade söötmise peal väljas,las söödavad,mis siin ebaseduslikku on?Ka võib asi olla eramaal ja seal vähemalt maaomanik ikka teadma,et kes söödab?Kui verd seal või pauku,siis kindlasti midagi valesti,kui metslooma söötmises, söödakoha tegemise näol,mina küll midagi ebaseduslikku ei näe.
Kulla Jorr ma niisama ei kirjuta siia postitusi,söödakoht on meie maal ja ükski meie jahimees ei tea sellest.Avastati ka see nati juhuslikult,aga külast on juba ammu väga palju signaale, et põmmutatakse seal mis kole :shock:


Tegelikult on jorr kirjutanud kõige "õigema vastuse"!

Kuidas peaks mõistma robi1 kirjutatut lõiku? Terve küla teab, et seal muudkui paugutatakse, aga jahimehed pole asjast kuulnudki? Keegi Ansip ütleks - tule taevas appi!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Eik »

Veix kirjutas:Vennad sama õigustusega väljas, et kas siis loomi sööta ei tohi või!


Siis tulebki neile öelda, et ei tohi, selleks on registreeritud söötmise kohad ja hooldab neid kohalik jahiselts. Ülejäänud kartuli hunnikud metsa alla on inspektsiooni silmis looduse reostamine.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas tony »

Veix kirjutas:
Vennad sama õigustusega väljas, et kas siis loomi sööta ei tohi või!


Ja kui soovivad loomi toita,siis tehku kohalike jahimeestega koostööd ja viigu see sööt selleks ettenähtud kohtadele.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas peepk »

Väga sinisilmsed olete küll,vene mehed ja naljapärast söödavad loomi,see sama loll jutt nagu hunt naljapärast vaatab kuidas lammas põllul kepsutab,pagana ilus pilt ju.Kui te ise koheselt seda söödaplatsi klaariks ei tee siis need paugud jäävadki kestma.Keegi ei tule ,ei taha või mugavusest ei viitsigi asjaga tegelda,no kurivaim,meestel õigust ülegi ja nägu sõimatakse kah täis.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas unt »

Olen sellise probleemiga, mida jahimehed nimetavad "ebaseaduslikud söötmiskohad" päris mitmel korral kokku puutunud ja püüdnud neid asju ka lahendada. Kuhu olen jõudnud:
1. See, mida zakslane kirjutab, et Jahimaa kasutusõiguse luba ja Jahimaakorralduskava seda reguleerivad, siis see on õige, aga . . . need dokumendid reguleerivad antud küsimust vaid riigi ja jahimaa kaustaja vahel. Need dokumendid ei puuduta kuidagi nn kolmandaid isikuid ega sea neile mingeid piiranguid ega ka kohustusi.
2. Jahiseadus räägib, mis asi on jahinduslik rajatis, aga jääb absoluutselt üldsõnaliseks - teisisõnu ei ütle jahiseadus jällegi kolmandate isikute kohustuste ja keeldude kohta midagid. Vaid seda, et kui omanik rajab oma maale jahindusliku rajatise, siis peab ta sellest jahimaa kasutajat informeerima. Kui jahimaa kasutaja ei ole näiteks selle rajamisega nõus, aga samas ei ole ka omanikuga selget lepingut sõlminud, siis puudub igasugune edasine regulatsioon, mis sellest jahinduslikust rajatisest saab. Ja kas seda saab üldse jahindusliku rajatisena võtta??? Ise arvan, et ei saa!!!
3. Nüüd - Jahiseadus sätestab, et jahimaa kasutaja ja maaomanik peavad sõlmima lepingu ja sealsamas teine paragrahv leevendab seda nõuet kohe sellega, et päikese tõusust päikese loojanguni võib piiramata ja märgistamata kinnistul jahti pidada kui maaomanik ei ole seda keelanud. Seega - jälle pla-pla!
4. Kui nüüd jahimaa kasutaja ei ole omanikuga lepingut sõlminud või see leping ei sisalda antud küsimuses (ulukite söötmine!) ühtegi sätet, siis ei lasu maaomanikul ka mingitki kohustust, mis keelaks tal omale maale söötmiskohta rajada. Tõsi, et sealt ulukeid küttida, peab ta olema jahimees ja omama jahiluba. Aga seda vaid küttimise puhul. Kui maaomanik on lihtsalt loodushuviline, söödab linnumajas tihaseid, loobib luikedele-partidele mere ääres saia, pildistab söötmiskohas metssigu ja soolaku juures põtru ja kitsi, siis ei ole jahimaa kasutaja küll see isik, kes talle sead keelata saab.
5. See, et keskkonnainspektsioon tõlgendab söötmiskohta kui mingit jäätmete ladustamist loodusesse, siis see küll paika ei pea. Asi on selles, et kõik jäätmed on kodeeritud ja nende loetelu on määrustes olemas. Vili ja kartulid mis loomadele söödetakse, ei käi kohe kindlasti sinna nimistusse. Ja üleüldse - kui vaadata Jäätmeseaduse paragrahv 2te, siis on jäätmed need, mida keegi on ära visanud või kavatseb ära visata jne. Metsa viidud ulukite lisasööt seda ei ole, sest keegi ei ole kavatsenud neid keskkonda viia nende kõrvaldamise eesmärgil.

Kokkuvõtteks tahan oma pika jutuga öelda seda, et see valdkond on üksikasjalikult seadusega reguleerimata. Jahiseadus paneb rõhu omaniku ja jahimaa kasutaja vahel sõlmitud lepingule. Kui seda lepingut ei ole või kui see leping ei sisalde konkreetseid sätteid kuidas omaniku maal loomade lisasöötmine käib, siis ei saa omanikule midagi ette heita. Kui keegi sellisest "ebaseaduslikust söötmiskohast" küttima hakkab, siis tuleb ta lihtsalt kinni võtta ja kui tal puuduvad jahti lubavad dokumendid, siis saab teda vastutusele võtta. Söödakohaga ei saa ette võtta midagi.

Jah, kui sellele söötmiskohale koondatakse ka loomseid jäätmeid, siis selle kohta on küll Veterinaar- ja Toiduametil sekkumise õigus olemas. Aga vaid neil!

Ma ei pretendeeri absoluutsele tõele ja võibolla mõni nutikas jurist leiab kusagilt mingi konksu. Aga kuni selline nutikas sell ei ole lahendit välja pakkunud, seni jään oma arusaamadele kindlaks. Ja olles ise maaomanik ei kavatse ma küll kellelgi teisel minu maal minule endale lasta selga istuda ja kamandama hakata. Mis mind selleks sundima peaks?! Kui minu jahiselts seaks mulle reegli (olen ju samuti jahimees), et ma mingil põhjusel ei tohiks omal maal (näiteks metssigade arvukusega seoses) nende lisasöötmist toimetada, siis ma kuuletuks sellele korraldusele kui jahimees ja lõpetaks lisasöötmise. Aga kindlasti ei kuuletu ma sellisele keelule omanikuna!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas kaalikas »

olen kuulnud Tallinna tüüpidest kes kuskil Vigala kandis söödavad ja lasevad,tüübid tegelevad suht aktiivselt ka liha müügiga,on muukeelsed ja kui jahti peavad on metsas mitu päeva kohal,võimalik,et samad tegelased,aga ma ei saa otse küsida ka inimese käest kes neid tunneb!kui Vigala kandis,siis võibolla ongi samad tegelased,need toimetavad juba aastaid!
In fact You look like a shit!
Vasta