Salakütid!!!

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas duma »

robi1 kirjutas:Avastati ka see nati juhuslikult,aga külast on juba ammu väga palju signaale, et põmmutatakse seal mis kole :shock:

Ma nüüd ei tea, kuskohas asi toimub aga kas ei ole külaelanikud siis märganud mis sõidukitega söödale sõidetakse? Ehk saaks mõne külaelanikuga kokku leppida, et märku antakse, kui mehed kohal ja siis ise peale passida. Pauk käib siis proovida kinni pidada ja KKI kohale kutsuda. Ega kergemat varianti vist väga ei olegi sest enamus "ametnikke" mulle vähemalt tundub, et tahavadki pakitud kaupa ja siis ise au endale võtta. Edu igatahes, loodan, et saate asja korda.
duo on parem
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Eik »

unt kirjutas:Vili ja kartulid mis loomadele söödetakse, ei käi kohe kindlasti sinna nimistusse. Ja üleüldse - kui vaadata Jäätmeseaduse paragrahv 2te, siis on jäätmed need, mida keegi on ära visanud või kavatseb ära visata jne. Metsa viidud ulukite lisasööt seda ei ole, sest keegi ei ole kavatsenud neid keskkonda viia nende kõrvaldamise eesmärgil.


Siis on ju väga lihtne toimetada, valan metsa alla koorma mädanenud kartuleid ja väidan, et söödan loomi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas kakuke »

unt kirjutas:Kokkuvõtteks tahan oma pika jutuga öelda seda, et see valdkond on üksikasjalikult seadusega reguleerimata. Jahiseadus paneb rõhu omaniku ja jahimaa kasutaja vahel sõlmitud lepingule. Kui seda lepingut ei ole või kui see leping ei sisalde konkreetseid sätteid kuidas omaniku maal loomade lisasöötmine käib, siis ei saa omanikule midagi ette heita. Kui keegi sellisest "ebaseaduslikust söötmiskohast" küttima hakkab, siis tuleb ta lihtsalt kinni võtta ja kui tal puuduvad jahti lubavad dokumendid, siis saab teda vastutusele võtta. Söödakohaga ei saa ette võtta midagi.

Unt on asja väga hästi kokku võtnud. Nii kaua, kui jahimehed ise lepingute jms hämavad, hämatakse ka teiselt poolt. Ole meheks, mine maaomaniku juurde konkreetse jutuga ja mured kaovad. See käib tegelikult ka Robi1 kohta. Kindlasti on sellel platsil olemas maaomanik, mine räägi sellega, et selline mure ja ühiselt on palju lihtsam asja lahendada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas robi1 »

kakuke kirjutas:
unt kirjutas:Kokkuvõtteks tahan oma pika jutuga öelda seda, et see valdkond on üksikasjalikult seadusega reguleerimata. Jahiseadus paneb rõhu omaniku ja jahimaa kasutaja vahel sõlmitud lepingule. Kui seda lepingut ei ole või kui see leping ei sisalde konkreetseid sätteid kuidas omaniku maal loomade lisasöötmine käib, siis ei saa omanikule midagi ette heita. Kui keegi sellisest "ebaseaduslikust söötmiskohast" küttima hakkab, siis tuleb ta lihtsalt kinni võtta ja kui tal puuduvad jahti lubavad dokumendid, siis saab teda vastutusele võtta. Söödakohaga ei saa ette võtta midagi.

Unt on asja väga hästi kokku võtnud. Nii kaua, kui jahimehed ise lepingute jms hämavad, hämatakse ka teiselt poolt. Ole meheks, mine maaomaniku juurde konkreetse jutuga ja mured kaovad. See käib tegelikult ka Robi1 kohta. Kindlasti on sellel platsil olemas maaomanik, mine räägi sellega, et selline mure ja ühiselt on palju lihtsam asja lahendada.
Kahjuks on ilmselt maaomanik ka pundis,muidu lihtsalt ei saa sellised asjad toimuda,lähme järgmine nädal asja uurima,eks siis paista.
metsas käi tasa tasa.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas kakuke »

Siis mingegi maaomaniku juurde. Ähvardada ja hambaid ei soovita eriti näidata, ainult diplomaatia, muidu võidakse vaid hambaid vastu näidata. Tülitseda on väga lihtne, palju raskem saavutada soovitu. Maaomaniku poolt on väga lihtne saata teele teade jahimaa kasutajale jahindusrajatistest omal maal, keelata jaihpidamine neil, panna ette tõkkepuud, eravalduse sildid jne. Kui maad rohkem ka kui 20ha siis ei keela tal seal ka püssiga olla 24h ja peale tema pauku võib sisse marssida sinna vaid KKI inspektor ja politsei. Ja sellist meest ei maksa ka ähvardada sellega, et jahipidamise keelamisega omal maal kannab ise ulukikahjud. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Pikk »

duma kirjutas:
robi1 kirjutas:Avastati ka see nati juhuslikult,aga külast on juba ammu väga palju signaale, et põmmutatakse seal mis kole :shock:

Ma nüüd ei tea, kuskohas asi toimub aga kas ei ole külaelanikud siis märganud mis sõidukitega söödale sõidetakse? Ehk saaks mõne külaelanikuga kokku leppida, et märku antakse, kui mehed kohal ja siis ise peale passida. Pauk käib siis proovida kinni pidada ja KKI kohale kutsuda. Ega kergemat varianti vist väga ei olegi sest enamus "ametnikke" mulle vähemalt tundub, et tahavadki pakitud kaupa ja siis ise au endale võtta. Edu igatahes, loodan, et saate asja korda.



Ei taha nüüd saatana advokaat olla aga küsiks et kuidas ma saaks selliseid kodanikke kinni pidada ilma et mul oleks hiljem hunnik süüdistusi kaelas? Ma võin neile teha verbaalse ettepaneku istuda maha ning oodata kenasti koos ära inspektsiooni ja politsei, ning kui nad ei soovi seda teha, mis siis? Kui võtan mehel nööbist kinni siis saan süüdistuse vägivallas ja houdku jumal selle eest kui ma kogematagi püssiga nende poole viitan, kardan et peale seda on mul relvaluba pikaks ajaks kadunud.

Muidugi on alati võimalus ennast mitte tutvustada, teha antud kodanikele füüsiline märkus ja lahkuda viisakalt antud seltskonnast, lootes salamisi et äkki saadi otsestest vihjetest aru ning ei plaanita minna õiglust otsima
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas hendrik »

Pikk kirjutas:Ei taha nüüd saatana advokaat olla aga küsiks et kuidas ma saaks selliseid kodanikke kinni pidada ilma et mul oleks hiljem hunnik süüdistusi kaelas? Ma võin neile teha verbaalse ettepaneku istuda maha ning oodata kenasti koos ära inspektsiooni ja politsei, ning kui nad ei soovi seda teha, mis siis? Kui võtan mehel nööbist kinni siis saan süüdistuse vägivallas ja houdku jumal selle eest kui ma kogematagi püssiga nende poole viitan, kardan et peale seda on mul relvaluba pikaks ajaks kadunud.

Muidugi on alati võimalus ennast mitte tutvustada, teha antud kodanikele füüsiline märkus ja lahkuda viisakalt antud seltskonnast, lootes salamisi et äkki saadi otsestest vihjetest aru ning ei plaanita minna õiglust otsima


Põhim on Pikk ilusti ivale pihta saanud, ise ei saa midagi teha.. ilma võimaluseta ise pätiks jääda. KKI ilma garanteeritud "pirukata" kohale ei tule tõenäoliselt. Veel parem, reaalses praktikas on mõnes kohas KKI "avastanud", et kuna ikkagi maaomanik, siis ei ole mõtet ka mingit menetlust harrastada ega mitte ka üritada - "kuidas sa ikka hiirt oma urus püüad" ja jahindusrajatise rajamisest teatamata jätmine on "mõttetu pisirikkumine". Seepärast jäävadki kaudsed asjad... nagu teise maaomaniku loata atv-ga sõitmine jms.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas jorr »

Ühinen täiesti Pika ja Hendriku arvamusega,ise ei tee seal midagi.Kui keegi üldse saab sekkuda,siis vormis pollar.KkI võib ehk siis teatada,kui autonumber ja meeste isikuikirjeldus jms. olemas,ehk mingid täpsemad tõendid.Seda,kui keegi külas midagi kuulnud või näinud,seda eriti kasutada ei saa.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas tony »

Maadleme meiegi juba 5 aastat sama probleemiga.Talunik (olles ka teises jahtkonnas jahimees) söödab ja laseb ning müüb liha (see viimane küla jutt).Koostööd tihedalt tehtud inspektoritega,varitsemas käidud jne. aga vot vahele pole ta jäänud ja midagi teha ka ei saa.Kuna sel "talunikul" kodu mujal,siis süsteem järgmine:naabrimees kontrollib iga päev sööta (ise rääkis mulle),kui sead käinud siis helistab "talunikule" ja see (või mõni tema sõbrer) tuleb õhtuks kohale...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Maadleme meiegi juba 5 aastat sama probleemiga.Talunik (olles ka teises jahtkonnas jahimees) söödab ja laseb ning müüb liha (see viimane küla jutt).Koostööd tihedalt tehtud inspektoritega,varitsemas käidud jne. aga vot vahele pole ta jäänud ja midagi teha ka ei saa.Kuna sel "talunikul" kodu mujal,siis süsteem järgmine:naabrimees kontrollib iga päev sööta (ise rääkis mulle),kui sead käinud siis helistab "talunikule" ja see (või mõni tema sõbrer) tuleb õhtuks kohale...

Kas siis ise ei saa minna sööta vaatama- kui käinud on, siis minna "salakütti" passima.
Ja kes siis jorr peab midagi tegema tulema kui ise ei taha (loe ei julge)- nagu enne juba mainisin- on võimalik välja selgitada meeste elukohad-peale looma tabamist tuleb meest oodata kodu juures koos loata tabatud loomaga aga mitte metsas rusikate ja relvaga vehkida. On ka võimalik sõlmida eelnev kokkulepe läheduses elava politseinikuga, kes helistamise peale kohale tuleb. Loomulikult selline tegevus hõlmab palju aega kuid loota, et seda tuleb tegema keegi kolmas asjast otseselt mitte huvitad isik (olgu siis selleks KKI inspektor või konstaabel) on küll väga sinisilmne.
Kokkuvõttes igal mehel omal pea otsas- kes kurdab, et ei saa siis kurtku edasi. Kes tahab aga asjad joonde saada, see ka seda teeb.
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et niikaua kui ei tule sellise jama kohta paremaid seadusi,ei muutu siin midagi.Tean juhust(jahimehega),kus pätid(viiekesi) tahtsid tema poolsuvilasse sisse murda ja mees sattus peale.Pätid autosse ja uksed seest kinni.Peremees rabas ühe autoukse lingist kinni,kuid nii õnnetult,et link jäi talle endale pihku.Pätid sõitsid minema ja andsid mehe auto lõhkumise eest kohtusse ja mees saigi karistatud.Kohalik pollar siis selgitas peremehele,et oleks tulnud autonumber aint kirja panna,tema kohale kutsuda ja siis majaukse lõhkumine(pätid viiekesi ei tunnistanud omaks) ette näidata ning avaldus kirjutada.Praegu on seadused rohkem jahimehe vastu kui jahimehe poolt.Usun,et kohalikul konstaablil muret ja tööd ilma salakütitagi küllaga ja külajutt on külajutt,kutsu mõni külajutumees kohtusse salaküti vastu(kui veel omaküla mees) tunnistama,tühjagi ta tuleb.
noorus on ilus aeg
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas wsm »

Sellele jamale, mis teil seal toimub on lahendus lihtne: Söötmiskoht, kui see on ebaseaduslik, saab tõlgendada ka prügi mahapanekukohana ja seega tegu looduse reostamisega ja selle peale on Keskonnakaitse üpris ablas maaomanikule trahvi tegema ja selleks on vaja teha vastav avaldus.
Saab maaomanik nii, et kaob igasugune söötmise isu ära. Läbiproovitud asi ja toimib heasti (y)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas tony »

wsm kirjutas:Sellele jamale, mis teil seal toimub on lahendus lihtne: Söötmiskoht, kui see on ebaseaduslik, saab tõlgendada ka prügi mahapanekukohana ja seega tegu looduse reostamisega ja selle peale on Keskonnakaitse üpris ablas maaomanikule trahvi tegema ja selleks on vaja teha vastav avaldus.
Saab maaomanik nii, et kaob igasugune söötmise isu ära. Läbiproovitud asi ja toimib heasti (y)


No vot Pärnu inspektorid seda nõksu järelikult ei tea.Kui käid kimbutamas ja sööta jälgimas,siis tõmbavad mingiks ajaks tagasi aga varsti see kordub taas.Tegu ka tupikteega millel slangpoom kenasti ees koos vastavate siltidega.Eks seal on oksad peas luurekat mängitud omajagu aga siiamaani see olnud nagu tuule püüdmine väljalt.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Joosep Käba »

tony kirjutas:Maadleme meiegi juba 5 aastat sama probleemiga.Talunik (olles ka teises jahtkonnas jahimees) söödab ja laseb ning müüb liha (see viimane küla jutt).Koostööd tihedalt tehtud inspektoritega,varitsemas käidud jne. aga vot vahele pole ta jäänud ja midagi teha ka ei saa.Kuna sel "talunikul" kodu mujal,siis süsteem järgmine:naabrimees kontrollib iga päev sööta (ise rääkis mulle),kui sead käinud siis helistab "talunikule" ja see (või mõni tema sõbrer) tuleb õhtuks kohale...


Kas siin ei saaks rakendada põhimõtet: Võta salakütt seltsi liikmeks, saad salakütist lahti. Kui on veel maaomanik ja vähegi "sirgema silmavaatega" mees.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas kakuke »

Meil Võrumaal jahtkonna esimees ütles välja targa iva, et see, kes saab salaküti oma seltsi liikmeks on tegija, sest siis saab temalt vähemalt rahagi, muidu peale peavalu muud ei saagi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta