Salakütid!!!

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas tony »

Joosep Käba kirjutas:
tony kirjutas:Maadleme meiegi juba 5 aastat sama probleemiga.Talunik (olles ka teises jahtkonnas jahimees) söödab ja laseb ning müüb liha (see viimane küla jutt).Koostööd tihedalt tehtud inspektoritega,varitsemas käidud jne. aga vot vahele pole ta jäänud ja midagi teha ka ei saa.Kuna sel "talunikul" kodu mujal,siis süsteem järgmine:naabrimees kontrollib iga päev sööta (ise rääkis mulle),kui sead käinud siis helistab "talunikule" ja see (või mõni tema sõbrer) tuleb õhtuks kohale...


Kas siin ei saaks rakendada põhimõtet: Võta salakütt seltsi liikmeks, saad salakütist lahti. Kui on veel maaomanik ja vähegi "sirgema silmavaatega" mees.


Et siis lähed paluma:" kulla mees,palun tule meile jahimeheks".Mis raha sa sealt saad kui load jne.meil tasuta.Aga aitab meie probleemi lahkamisest siin,sai lihtsalt viidatud,et teistel ka sellised probleemid olemas.Parem andke robi1 nõu mida ta tegema peaks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas kakuke »

Aga ta kunagi teie juures rääkimas on käinud, et tahaks hakata teil liikmeks või siis kui ise rääkis enda pajatusi siis ei tulnud mõttesse teha ettepanek, et legaliseeriks enda tegevuse?
Need on nagu kaks eri suhtumist, et lähed mõttega kedagi paluma või siis mõttega tuua teine maa peale tagasi ja et oleks nagu iga teine jahimees. Need on tegelt minu mõtted Robi1´le, et ei peaks ka oks peas järgnevad viis aastat kuskil tühja tuult passima. Teder kirjutas kunagi siin foorumis väga hästi teemal, kuidas mingid jahimehed ise on loonud monopoli, kus teistel muud võimalust polegi.
Diplomaati, diplomaatia, diplomaatia ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas unt »

Täiesti päri kakukese seisukohaga! Haigust saab ravida kahte moodi - nii, et kaotad korraks sümtomid ja parandad hetkeks patsiendi enesetunnet; või nii, et kõrvaldad haiguse põhjustaja lõplikult. Kakukese ettepanek on just see viimane - kõrvaldada salaküttimise vajadus ja salakütt muutub kütiks.

Nüüd kindlasti nii mõnigi kukub jahuma teemal, et ega siis salakütist ikka kohe kütiks ei saa, et siin on ikka suur vahe ja eetika jnejne. No ma ei tea - olen nii mõneski jahis olnud meestega, kes metsast ja ulukist ja eetikast ei jaga halligi, aga on ometi tänu oma positsioonile ühiskonnas üsna kohe kuhugi jahiseltsi liikmeks võetud ja omaks tunnistatud. Ja samas on mul olnud au tunda nii mõndagi "salakütti", kes võiks olla paljudele paberitega jahimeestele õpetajaks ja eeskujuks. Üks neist meestest palus mõni aeg tagasi viimase soovina oma tuha urnist tuulte meelevalda anda ja teine jätkab täna nö "ausa jahimehena". Mõlemaid ajas poisikesena metsa jahikirg, seejärel vajadus midagi lauale panna ja kui elu muutus kindlustatumaks ja tekkis võimalus saada "jahipilet", siis jätsid mõlemad oma salaküttimise sinnapaika ja pidasid jahti edasi juba paberitega.

Jah. Kõik ei ole muidugi seda masti mehed. Aga kui mehel on ikka jahipisik sees ja ta ei ole otseselt mingi pätt ega lurjus, kes auto või ATVga kusagil põldudel kihutab ja kütib, siis tasuks kakukese ettepanekut kaaluda küll! Jahiselts ei tohi olla kindlasti mingi monopol nagu keegi siin kirjutas - "et mis kasu selts sellest mehest saab? Meil nagunii kõik load tasuta". Mis pagana kasu siis see MTÜ X Jahiselts ikka saama peab?

Võtke seda jutukest lihtsalt kui ühte võimalust inimesi seadusekuulekamaks muuta valides lihtsa ja legaalse tee. Mitte, et peaks tagumikud püsti, päevi või nädalaid, kusagil põõsas passima ja püüdma kellelegi ilmtingimata "nagi" selga lüüa.

Ah, mis ma siin jahun. Üks näide kohe tänasest päevast. Oli meil siin üks Salakütt, juba aastates mees, kes kunagi ka salaküttimisega vahele jäänud. Pole kunagi ametlik jahimees olnud. Sellel aastal jälle metsigade söötmispaik tehtud ja pukid ehitatud jne. Talumaad tal ikka päris suured. Sai siis paar korda mehega vesteldud ja asja selgitatud ja mis ma näen - mehe nimi veebruaris alanud jahinduse kursustel kirjas :D (y) . No ma tahaks näha seda lolli jahiseltsi liiget, kes seda meest, kes on otsustanud oma elu muuta, hakata paremaks, nüüd tagasi tõugata tahab!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas robi1 »

Tehke mulle kulla mehed selgeks, kuidas ma võtan sellise mehe liikmeks,kes aastaringselt tapab kõike mis liigub :evil: :twisted: ,sealhulgas ka põdrad ja sead aprillis-mais,ühtegi sõna riigikeelt ei oska ja kui midagi rääkima lähed,siis hea et kohe kolakat ei saa.Enne õpetad kopra Rootsi keelt rääkima, kui sellise jahimeheks :VS
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas kaarelj »

Njaa, meil oli ka kunagi taoline probleem. Üks vanem jahimees sis võttis kätte, läks rääkima temaga, juhtusin ka seal jutuajamise juures olema. Ütles talle nii: Kui sa lased jänese või rebase vms ei tee me sellest numbrit, kui juhtub et suvel lased soku või sügisel kitse, olgu, aga hoia alt mees kui saame teada et lasid põtra või siga, siis tuleme külla. :D Muidugi oli too mees maaomanik ja jutt käis tema taluümbrusest mitte piiramata alast. Aga noh, Ta oli ikkagi vist normaalsete killast mees ja ei olnud temaga rohkem probleeme, vähemalt mina ei tea
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas mustlesk »

Kahjuks on ka palju selliseid mehi, kes on olnud salakütid, astunud siis ametlikuks jahimeheks ja teevad ikka sala edasi. Julgem ju teha, paberid taskus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas kakuke »

unt kirjutas:... Ah, mis ma siin jahun. Üks näide kohe tänasest päevast. Oli meil siin üks Salakütt, juba aastates mees, kes kunagi ka salaküttimisega vahele jäänud. Pole kunagi ametlik jahimees olnud. Sellel aastal jälle metsigade söötmispaik tehtud ja pukid ehitatud jne. Talumaad tal ikka päris suured. Sai siis paar korda mehega vesteldud ja asja selgitatud ja mis ma näen - mehe nimi veebruaris alanud jahinduse kursustel kirjas :D (y) . No ma tahaks näha seda lolli jahiseltsi liiget, kes seda meest, kes on otsustanud oma elu muuta, hakata paremaks, nüüd tagasi tõugata tahab!

Loen ma Robi1 juttu ja ütlen, et olles nii mõndagi oma lühikese elu jooksul näinud, ei imesta ma millegi üle siin ilmas. Inimene paraku on oma vigadega, eelarvamustega, kasuahne, rumal, laisk jne, kes läheb lihtsalt lihtsama vastupanu teed ja keeldub kaine mõistusega asju võtmast. Inimene tegelikult muutub heas seltskonnas, aga seda on raske endale tunnistada. Lihtsam tembeldada pätiks.
Ja kui vaadata peeglisse ja mõelda kunagi siin foorumis natuke aega üleval olnud küsitluse peale, mille pani Estlander ülesse (tal see tegelikult siiani alles, aga mis väga kirelt ära kõrvaldati siit), et kas oled kunagi salaküttinud mõne looma, siis on mille üle seal peegli ees järgi mõelda nii mõnelgi ja ka neil, kes teadlikult sellise olukorra oma jahtkonnas on tekitanud.
Kui suur vahe on tegelikult salakütil ja nn jahimehel?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas peepk »

Hallil vene ajal X rajoonis nüüdseks maamulda läinud jahiklubi esimees riidles ühe Salakütiga et küll sa kunagi vahele jääd ja trahvi saad.Mees vastas et kui kunagi see asi juhtubki siis selleks ajaks on ikka midagi saadud kah.Ja naljaga pooleks olen ühelt uusliikmelt ka küsinud et olgu 5 kitsenahka ette näidata muidu ei võta liikmeks,alul tehakse suured silmad siis saadakse aru et nali.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Pikk »

Kui omad mehed juba tõsiselt sala teevad siis peab küll seltsijuht tõsiselt peeglisse vaatama, ning pärima et mis on valesti, kas lubade jaotuspoliitika on vale või on eeskujud liiga lähedalt võtta. Samas kui tahad võimul püsida siis on see väga kasulik kui suudad silma õigel ajal kinni pigistada," käsi peseb kätt, you know"
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas Joosep Käba »

tony kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:
tony kirjutas:Maadleme meiegi juba 5 aastat sama probleemiga.Talunik (olles ka teises jahtkonnas jahimees) söödab ja laseb ning müüb liha (see viimane küla jutt).Koostööd tihedalt tehtud inspektoritega,varitsemas käidud jne. aga vot vahele pole ta jäänud ja midagi teha ka ei saa.Kuna sel "talunikul" kodu mujal,siis süsteem järgmine:naabrimees kontrollib iga päev sööta (ise rääkis mulle),kui sead käinud siis helistab "talunikule" ja see (või mõni tema sõbrer) tuleb õhtuks kohale...


Kas siin ei saaks rakendada põhimõtet: Võta salakütt seltsi liikmeks, saad salakütist lahti. Kui on veel maaomanik ja vähegi "sirgema silmavaatega" mees.


Et siis lähed paluma:" kulla mees,palun tule meile jahimeheks".Mis raha sa sealt saad kui load jne.meil tasuta.Aga aitab meie probleemi lahkamisest siin,sai lihtsalt viidatud,et teistel ka sellised probleemid olemas.Parem andke robi1 nõu mida ta tegema peaks.


Noh eks ma kirjutasingi, et äkki saab võtta, kui on ikka mees ja huvi on ja mitte päris oinas, aga leidub neidki ja siis küll põle mõtet võtta jah.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas jorr »

Jah,siin seda salaküti elu lahatud risti ja põiki.Tean praegu meest,kes on jahitunnistuse ja muude vajalike paberitega aga seltsiliikmeks kuhugi seltsi ei võeta.Mehel endal praegu ka maatükk olemas ja elamine maal.Läks kunagi, ammu juba,kohaliku jahiseltsi esimehega riidu ja see tembeldas tema salakütiks(eks pattu olnud ka),lõi seltsist välja.Mees on Tartu Jahiklubi piires vist pooled(kui mitte rohkem) jahtkonnad läbi proovinud aga kõik uurivad tausta,helistavad kohaliku seltsi esimehele ja see ütleb,et salakütt,ärge kampa võtke,kogu lugu.Keegi siin foorumis ütles,et neil seltsis pole mingit piirangut ja ka tänavu võeti kolm meest vastu(Tartu klubi, Mäksa jahtkond),kuid mainitud mees(salakütt siis) elabki Mäksa kandis ning jahitseb nüüd oma kinnistul väikeulukit,kuhugi seltsi vastu ei võeta.Muide,foorumi jahtidest ta paljudest osa võtnud ja pildipeal mitmes kohas.Niipalju siis "salaküti" vastuvõtmisest.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas TiitR »

jorr kirjutas:Jah,siin seda salaküti elu lahatud risti ja põiki.Tean praegu meest,kes on jahitunnistuse ja muude vajalike paberitega aga seltsiliikmeks kuhugi seltsi ei võeta.Mehel endal praegu ka maatükk olemas ja elamine maal.Läks kunagi, ammu juba,kohaliku jahiseltsi esimehega riidu ja see tembeldas tema salakütiks(eks pattu olnud ka),lõi seltsist välja.Mees on Tartu Jahiklubi piires vist pooled(kui mitte rohkem) jahtkonnad läbi proovinud aga kõik uurivad tausta,helistavad kohaliku seltsi esimehele ja see ütleb,et salakütt,ärge kampa võtke,kogu lugu.Keegi siin foorumis ütles,et neil seltsis pole mingit piirangut ja ka tänavu võeti kolm meest vastu(Tartu klubi, Mäksa jahtkond),kuid mainitud mees(salakütt siis) elabki Mäksa kandis ning jahitseb nüüd oma kinnistul väikeulukit,kuhugi seltsi vastu ei võeta.Muide,foorumi jahtidest ta paljudest osa võtnud ja pildipeal mitmes kohas.Niipalju siis "salaküti" vastuvõtmisest.
Palju oleneb muidugi ka selle riiu suurusest ehk kuriteo raskusastmest. Kui ikka oli selline "tubli" mees, nagu meil Luunjas juhtus, et salakütid põdra ära kutsusid :evil: , siis see ikka suht andestamatu lugu ja vb. esimees tuleb omakandi mehele veel niipaljugi vastu, et teda näiteks võimudele taolise loo eest üles ei anna (kuigi on asjast teadlik), samas aga on hoiatanud ümberkaudseid seltse taolise iskiku eest.
Nii, see mu jutt kõik on oletustel põhinev ja ei puuduta absoluutselt konkreetset kedagi (peale Luunjas põdra lasknud salakütte), kuid selline mõttevälgatus käis läbi küll. :M
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas tony »

kakuke kirjutas:Aga ta kunagi teie juures rääkimas on käinud, et tahaks hakata teil liikmeks või siis kui ise rääkis enda pajatusi siis ei tulnud mõttesse teha ettepanek, et legaliseeriks enda tegevuse?
Need on nagu kaks eri suhtumist, et lähed mõttega kedagi paluma või siis mõttega tuua teine maa peale tagasi ja et oleks nagu iga teine jahimees. Need on tegelt minu mõtted Robi1´le, et ei peaks ka oks peas järgnevad viis aastat kuskil tühja tuult passima. Teder kirjutas kunagi siin foorumis väga hästi teemal, kuidas mingid jahimehed ise on loonud monopoli, kus teistel muud võimalust polegi.
Diplomaati, diplomaatia, diplomaatia ...


On ka rääkimas käidud ja ettepanekuid tehtud aga selle peale vastati:"sõitke õige pikalt,oma maa,teen mis tahan".Tegu siis üle 50a mehega,endine kriminaal kes ei vaevugi oma vanadest kommetest lahti saama.Võin ühe näite veel tuua:minu noorusaegne tuttav on kõva salakütt.Mingi aeg tegi jahimehe paberid ära ja mees võeti kohalikku punti (seal loomulikult teati tema eelnevaid "vägitükke").Tänaseks mehel nägu naeru täis ja rõõmustab,et nüüd hulga ohutum sala teha.
Kuna meie jahimaa asub linna lähedal,siis aastate jooksul ikka igasugu kaadert (salakütte) nähtud.Vahele jäänud ARK töötajaid ja isegi üks politseinik nende hulka ära eksinud.Kindlasti on kuskil olemas mõni "hea" salakütt,kes on õppust võtnud ja oma endise tegevuse maha jätnud aga mina kahjuks sellist näinud pole.Küürakat parandab ainult haud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas jorr »

Jah,Tiit R,aga teise inimesega tülli minemiseks pole vaja salakütt ollagi.Silt võidakse ka siis külge riputada kui naabrimehe Marit noolid,ja kui silt küljes,siis raske sellest lahti saada,eriti kui tegu ülemusega.Ei usu,et mehel mingi põdrajama oleks olnud,või midagi sellist raskemat pattu,lihtsalt köhis vales kohas ja valel ajal.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Salakütid!!!

Postitus Postitas TiitR »

jorr kirjutas:Jah,Tiit R,aga teise inimesega tülli minemiseks pole vaja salakütt ollagi.Silt võidakse ka siis külge riputada kui naabrimehe Marit noolid,ja kui silt küljes,siis raske sellest lahti saada,eriti kui tegu ülemusega.Ei usu,et mehel mingi põdrajama oleks olnud,või midagi sellist raskemat pattu,lihtsalt köhis vales kohas ja valel ajal.

No siis on ju hea, et tegu ainult "köhimisega" oli 8) ..nagu ma ütlesin, siis minu puhul oli tegu konkreetse näitega, mitte konkreetse inimese kohta.
Vasta