Lahtised lehmad

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Lahtised lehmad

Postitus Postitas andrus »

No nii...
Kas siin foorumis kah on mõni lehmalaskmises osalenu?
Kas tõesti oligi lugu nii nagu tundmatud netikommentaatorid räägivad?
Laste nähes?Lagedal söövat lehma korduvalt ja korduvalt ja pealegi veel mööda?Pärast korjasite mööda lastud kuulid puudest välja?

Miskil põhjusel ise nagu ei usu mitte sõnagi sellest. :M
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Lahtised lehmad

Postitus Postitas jorr »

Asi selles,et viimasel ajal on ajakirjnike koolitus väga viletsaks jäänud,nad lahmivad asjast,mida ise täpselt ei jaga.Hr.Peegli puudumine annab tunda.
Muide,kui jutt on lehmatest,siis neid saab ikka koju meelitada,kuid kui mullikas(õhvake) juba öö metsas ära veedab,siis pole vist jah, peale püssi ühtki riista,et see lehma-pullihakatis kinni võtta ja lihaks teha.Olen isegi vene ajal svhoosimullika jahist osa võtnud.Aga pauku kannatab selline mullikas hästi,rinnust läbi lastuna ei tee lasust väljagi,aint pealask võtab kohe maha.Paljud on isegi näinud,et metsloom (põder) jookseb südamepauguga veel 50m julgesti ära,kopsupaugust rääkimata.
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Lahtised lehmad

Postitus Postitas andrus »

Pool päeva möödas ja olen näinud paari pilti.Laskeosavus jätab meestel ikkagi tõsiselt soovida.Lagedal sedasi loomast mööda lasta (n) Ja kuul on tõesti puust välja nokitud.
Uuselamurajooni akendest max 150m pigem vähem.(pildil suht raske hinnata) :VS
Njahh ei oskagi midagi öelda.
jahismurf
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Lahtised lehmad

Postitus Postitas Priidik Õun »

Seda et 2005/06 talvel sai aastse laikaga Harjumaal metsaläinud lambaid püütud. Talledega kokku 12+ lammast saime kätte, ei mäleta enam täpselt.
Üks utt poegis vahetult järgmisel ööl peale kinnipüüdmist. Kolm talle, piima ei tilkagi. Omanik sai loomad kätte, talledel laskis nälga surra.
Kurb lugu. Ilus "jaht" sellegi poolest.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Lahtised lehmad

Postitus Postitas sooviku »

Ega see kodulooma laskmine nii lihtne polegi.Olen kunagi sovhoosiajal suurt pulli lasknud valesse kohta(teadmatusest).Pull seisis ja kuuliaugust jooksis verd nagu voolikust.Verejooks lõppes ära,aga loom pikali ei kukkunud.Vaat,et tuleb veel kallale ka.Alles teine pauk otsaette pani eluka pikali.Samuti on saanud metsistunud lambaid küttida.Näed,et lask tabab(villatropp lendab teiselt poolt välja)aga lammas ei võpatagi mitte,jookseb sama hooga edasi.
Naine võib olla,koer peab olema!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Lahtised lehmad

Postitus Postitas duv »

Lambaga jah oli vene ajal juhus! Sõitsime sõbraga TOZ-8-ga metsa plõksutama ja seal väikesel lagendikul, kus märkilaskmist sai korraldatud seisab lammas. Koht oli ka üksildane paar kilti lähima külani ja kuidagi imelikult ergas loom oli. Sõber tahtis kohe ära lasta, aga mina võtsin pagasist puksiirköie andsin talle pihku ja saatsin püüdma. Lammas sellist kurja kavatsust märgates pistis mööda metsa teed traavides minema, meie kahekesi järel. Sai niiviisi kildi tuuris jälitatud, siis kadus hoopis silmist, et mul ka juba üle viskas asusime plaani pidama. Olin vahepeal nimelt täheldanud , et lammas aruka loomana ei taha risuses metsas joosta, eelistades kasutada selleks teed, tee aga nagu mulle meenus pidi ringiga samale lagendikule tagasi pöörama.Saatsin sõbra ajama, läksin siis ise auto juurde tagasi võtsin püssi panin auto katusele ja jäin ootama. Mõne aja pärast ilmuski tagaaetav lagendikule välja, kus 22LR kuulist esijala taha ka kohapeale kokku varises. Nahka võttes selgus, et lambal polnud üldse rasva, tõenäoliselt oli ta kohe kevadel välja saades lõikama pannud ja metsas elanud.
Vasta