õnnetu juhus

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

õnnetu juhus

Postitus Postitas hagijas »

looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas TiitR »

Huvitav, kas tegu oli täismantel kuuliga või siis väga halbade juhuste kokkulangevus? :M Ega see täismantel ka teab mis võimatu ole, kuna MASU ajal tullakse jahti juba krt. teab millega :VS
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas Sarvik »

§ 2. Jahipidamise nõuded suuruluki küttimisel

(1) Suurulukijahil ei tohi jahirelva laadida ega sellest tulistada täismantelkuuliga laetud padruniga.

[RTL 2006, 62, 1130 – jõust. 11.08.2006]

ükski poolmamtel ei lenda peale põdra läbimist veel 100 m.... :lol:...iseasi kas see meest jalga tabanud kuul (olgu ta siis pool- või täismantel) üleüldse põtra läbis.... :lol:
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas -Imre- »

Ma ei saa aru, miks peab üldse ajust välja tulevat põtra 30 meetri pealt kolm korda laskma :?:
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas TiitR »

Sarvik kirjutas:§ 2. Jahipidamise nõuded suuruluki küttimisel

(1) Suurulukijahil ei tohi jahirelva laadida ega sellest tulistada täismantelkuuliga laetud padruniga.

[RTL 2006, 62, 1130 – jõust. 11.08.2006]

ükski poolmamtel ei lenda peale põdra läbimist veel 100 m.... :lol:...iseasi kas see meest jalga tabanud kuul (olgu ta siis pool- või täismantel) üleüldse põtra läbis.... :lol:

Seda minagi mõtlen :shock: Krt. õblukesest kitseski korjad poolmantli tükid või seenestunud kuuli välja :M
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas reimakas »

Hea et niigi läks. Eks neid "läbi uluki" terveid kuule vihise igal jahipäeval.....
See, kes tapab, pole veel jahimees
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas rixa »

Eks rumalaid juhuseid ikka on, aga selles artiklis on jutt nati vastuoluline küll. Algul räägitakse eksportlihast ja eriti puhtast lasust, siis juba kaks lasku kolmest tapvad. Kas ned kaks pauku lasti samasse auku siis? Kuhu siis kolmas läks?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas TiitR »

rixa kirjutas:Eks rumalaid juhuseid ikka on, aga selles artiklis on jutt nati vastuoluline küll. Algul räägitakse eksportlihast ja eriti puhtast lasust, siis juba kaks lasku kolmest tapvad. Kas ned kaks pauku lasti samasse auku siis? Kuhu siis kolmas läks?
Esi aba taha...süda, kops? :roll:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas aivar00 »

Küll asi välja selgitatakse. Seda väita, et lasti täismantliga mina küll ei julge. Kui ka poolmantel killustub võivad tema killud päris pika maa pealt surmavad olla. Toda ajalehe artiklit, kus kõik asjad paigas ei saa tõe pähe võtta. Endal viimane näide elust, et Kohila on Soome "kuritegevuse süda". Mingi Helsingin sanomat ajakirjanik käis külapeal ringi, vestles kohaliku "kultuurikihiga" õllepudeli taga ja asi korras :lol: :lol: :lol:
Seda juhust saab vast iseloomustada täpselt kohapeal olnud mees või siis hiljem peale politsei uurimise lõppu.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas andrus »

Vaadake nüüd loo avaldanud väljaannet kah!!! Õhtuleht see ütleb kõik.Kollase ajakirjanduse põhjal järeldusi teha.....nats tobe.Meenutame või lääne virumaal rebase laskmise juhust kus laskja kohe risti löödi.See,et kuul tookord autos istujat tabas sõidu ajal oli üks võimalus miljonist ja see iljon sai täis.Seda mis ja kuidas juhtus teavad vast ikka need kes kohal olid.
Aga jah OHUTUS mehed ennekõike.Olge ise alati 200% kindel ohutuses enne kui päästikut vajutate ja nõudke seda ka teistelt.Kergekäeliselt lendulastud kuuli tagasi võtta pole enam võimalik.Ei ole see troffe või liha tükk nii oluline,et vigastada või hullemal juhul tappa jahikaaslane või tema nelja jalgne sõber.
jahismurf
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas Ats »

eks vast probleem rohkem selles, et lastakse huupi ajuse
Pole looma, pole probleemi!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas aivar00 »

Nii ta paraku on. Ka meil iga jahipäeva alguses pikalt räägitud, et kütid seisavad ühel joonel ja ajusse looma ei lasta. Tasapisi, aga siiski paistab, et hakkab asi "ise tarkadele" kohale ka vaikselt jõudma.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas hagijas »

tuli meilgi laupäeval kuul piki kütiliini sedasi et paar kolm meest kuulsid kuidas "plaks" latvades käis, see kord siis õnneks kuuli trajektoor taevasse.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas unt »

aivar00 kirjutas:Nii ta paraku on. Ka meil iga jahipäeva alguses pikalt räägitud, et kütid seisavad ühel joonel ja ajusse looma ei lasta. Tasapisi, aga siiski paistab, et hakkab asi "ise tarkadele" kohale ka vaikselt jõudma.


Ühes olen ma kindel - ma ei tahaks olla selle mehe nahas, kes selle lasu tegi! Oled sa otseselt süüdi või ei ole sa üldse süüdi - lask on tehtud ja jahikaaslane on pihta saanud ja kõik on tagantjärele targad. Aga oma südametunnistus jääb ikka piinama.
Olen aastaid noorjahimeestele (ja ka juba pärisjahimeestele nende nn atesteerimisel) jahiohutusest rääkides rõhutanud, et kõige ohtlikum koht jahil on seista kütiliinis. See, et mõnikord (nagu seegi kord) saab hulkuva kuuliga pihta ajaja, on suht harv juhus. Tavaliselt saab ikka pihta mõni teine kütt. Miks? Eks selleski foorumis on ju palju räägitud rikošetist. Piki kütiliini tulistamine on muidugi täielik tapmisvõte, aga nüüd 10-20 või ka 20-35 kraadise nurga all lasta ajust lahkuvat ja kütiliini ületanud ulukit ei ole sugugi mitte ohutu ja kuidagi ei saa öelda, et nüüd ohutus 200% tagatud on.
Tegelikult on kõige ohutum uluk küttida siiski enne kütiliinile väljajõudmist või siis pärast kütiliini ületamist nurga all vähemalt 45 kraadi või rohkem kütiliini suhtes. Enne kütiliinile väljajõudmist muidugi vaid väga läheda maa pealt ja ainult siis, kui taga on korralik puistu ja sa oled 100% kindel, et ajajad on veel väga kaugel.
Meie metsad ja metsasihid alatihti võimaldavad lasku sooritada vaid kütiliini välisservani - edasi on rohtu täis kraav, võsa ja mets. Seega jääb see laskenurk kütiliini suhtes ikkagi väga väikeseks. Ma küll ei karda nii väga, aga kui mul on kütiliinis võimalus valida seismiseks mõne jämeda puu naabrus, siis vähemalt ühest küljest ma ennast sinna taha ka hoian.
Kunagi, paarkümmend aastat tagsi, lasin üksinda metsas olles siga siledaraudsest nn "niidirulliga" - teraskuul plastikonteineris - piki metsateed. Lasin mööda ja läksin kodu poole edasi. Umbes 70 m kaugusel kohast, kus sead minu eest üle tee läksid, märkasin puht juhuslikult ühe teeäärse lepa tüves, umbes 4-5 m maapinnast, et koor on lahti. Ja ennäe imet, minu "niidirull" istus seal kuidagi poolpõiki otsapidi tüves. Sinna ta jäi. Aastaid käisin sellest kohast mööda ja alati vaatasin kuuli ja sisendasin endale, et see kuul oleks võinud rikošettida ka paremale või vasakule sama nurga all ja siin liinis oleksid ju võinud olla ka jahikaaslased.
Eks suusahüppajatel jääb oht murda jalaluu ja jahimeestel jääb ikka oht, et juhtub relvaõnnetus. Tähtis on siinjuures see, et me välistaksime oma rumalusest tulenevat õnnetust, et me ise oleksime kõik selleks teinud, et sellist õnnetust ei juhtuks. Pole vaja endale sisendada dogmasid, et sinna ma ei lase ja sinna ma ei lase - kui lasu sooritad, siis lihtsalt ole malksimaalselt kindel, et see on jahikaaslaste suhtes ohutu.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: õnnetu juhus

Postitus Postitas Pikk »

eelmisel aastal seajahis lasi mees siga mis läks üle tee teisele poole. Lasi nii nagu peab: loom läks üle kütiliini ja üle tee tee kraavi ning kui hakkas kraavist ülesse ronima siis lasi ( ilusti ja puhtalt mööda). Külmunud kraavikaldast läks kuul rikošetti ning lendas u 500 m eemal olnud küttidest vilega üle pea männilatvadesse ( ütleks et närvikõditav elamus :evil: ) seega nurk oli suht madal maapinna suhtes ning nendel meestel kes olid tema vahetus naabruses oli õnnelik päev, kui ette oleks jäänud siis oleks ikka haiget teinud küll, igatahes männi latvades käis ikka korralik pliksakas.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Vasta