Jõulurahu Põltsamaal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas Feen »

Esiteks väike meeldetuletus neile, kes pole veel viitsinud uurida, et mis kus ja millal (kopeerin EJSi kuulutuse alla, sellest ei selgu siiski kaua rahu kestab). Ma hakkasin vaatama, et kui ma nt tahaksin minna. Hea küll, kell 16.00 oleks kohal, saaks külastada toredaid kohtasid (mida küll juba külastatud), teeks seda 2 tundi, äkki näeks mõnda tuttavat, nööbiks veinil korgi maha (tahaks ju esimesele kohale jõuda :oops: ) ja oleks 2 tundi möödas, kui ei juhtu, et tuleb näpp ninas vahtida need 2 tundi, sest kedagi tuttavat pole. Nüüd siis kena ja tore osa, kus saab kuulata kuidas rahu välja kuulutatakse. Edasi on juba täiesti arusaamatu koht, kell 19.00 lähevad kutsetega inimesed miskit nosima, ülejäänud aga võivad koju minna, palvetavad niisama kusagil teises ruumis ja mekivad vaikselt hõlma all kaasa toodud märjukest? Või tähendab 250 krooni maksmine seda, et saadetakse kutse ning pidu kestab 24.00ni?

Jõulurahu toimub 22. detsembril 2009 Põltsamaa lossis


16.00 saabumine (on võimalik külastada Põltsamaa kirikut, muuseumi ja veinikeldrit)
18.00 pidulik avamine (tervitused Põltsamaa linnapealt, kirikuõpetajalt, jõulurahu kuulutab välja EJS president Margus Puust)
19.00 pidulik õhtusöök kutsete alusel Põltsamaa lossi konvendihoones
00.00 lõpetamine

Hind on ühele inimesele 250 krooni. Kindlasti on vajalik eelnev registreerimine
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas baddmann »

Jõulurahu toimub 22. detsembril Põltsamaa lossis. Nii ajaline kui territoriaalne piirang on mulle meeltmööda :D

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:Jõulurahu toimub 22. detsembril Põltsamaa lossis. Nii ajaline kui territoriaalne piirang on mulle meeltmööda :D

BM
Hurraa! JOKK! MOTT!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas sooviku »

Mis :shock: ,sel aastal jõulurahu ainult kaheksa tundi kestabki vä? :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas jorr »

On teda(jõulurahu) siis niiiii pikalt vaja,et kohe kaheksa tundi,ehk aitab sellestki, et niikaua kestab,kui härrad pidu panevad.Ja ega pidu ka kaheksat tundi jutti saa kesta,viin lõpeb otsa,või väsivad härrad enne.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas kakuke »

Leidsin juhuslikult pildid sellest üritusest. Ehk pakub huvi.
http://tsjs.metste.pri.ee/2009_12_22.php
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas andrus »

Nüüd väike kivi ka Rakvere klubi kapsaaeda.Härrased arvasid,et niigi veel segadust aastate jooksul vähe tekkinud selle rahuga.Siis nemad kehtestasid L-Virus oma rahu mis algas juba 20dets.Milleks seda vaja on ja rohkem segadust tekitada mina aru ei saa. :M Kah nagu käin iga nädal korra kodukalt läbi ja vaatan mis uudist.Aga nüüd kuulsin sellisest asjast kohalikust lehest ja kah 3 päeva hiljem :oops:
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Nüüd väike kivi ka Rakvere klubi kapsaaeda.Härrased arvasid,et niigi veel segadust aastate jooksul vähe tekkinud selle rahuga.Siis nemad kehtestasid L-Virus oma rahu mis algas juba 20dets....
Ka Võrus oli rahuaeg 21-26, igast jahtkonnast taheti tseremoooniale esindajaid saada ....
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas andrus »

No ju siis olen ikka ise süüdi,et ei käi iga kord spetsiaalselt kuskilt üle küsimas.Selline iga pere enda seadused ei kõlba tegelikult suut kuskile.Ok mina ikka saan kuskilt info aga mis teeb mees maal?Loeb Jahimeest.Vot jõulu rahu 24,25,26 ja läheb 22 hagijaga rebast kimbutama.Sõidab mööda Leenu linnast ja ongi kisa lahti.Milleks sellist segadust ja jälle paksu verd vaja on??Nagu niigi me ei saaks kogu aeg igast august....
jahismurf
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas Priidik Õun »

Segadus jõulurahu ümber on juba traditsiooniks kujunenud. No on selline salapärane ja müstiline aeg, pole midagi teha. :wink:
Ise arvan, et olgu või pikemalt aga üheselt mõistetav.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas baddmann »

Priidik Õun kirjutas:Segadus jõulurahu ümber on juba traditsiooniks kujunenud. No on selline salapärane ja müstiline aeg, pole midagi teha. :wink:
Ise arvan, et olgu või pikemalt aga üheselt mõistetav.



Mhh, ma arvasin kah varem, et olgu või pikemalt, aga selge ja ühene. Kuid kas ikka peab olema rohkem katoliiklane kui paavst ? Enne II MS oli jõulurahu jõulupaupäeval ja esimesel pühal, teine jõulupüha oli juba vaikselt jahipidamise aeg, s.o muidugi tuleb silmas pidada, et mis jahti siis peeti - ikka hagijajahti rebasele-jänesele. Seega piisab meile praegugi täielikult kolmest päevast, niigi on see igal aastal eri nädalapäevadele langev periood. Jahimehel niigi raske vabadel päevadel jahivaba olla :D

BM
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas Priidik Õun »

... ma pigem seda, et kui ei saa just ilma nende lisanumbriteta.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas baddmann »

Priidik Õun kirjutas:... ma pigem seda, et kui ei saa just ilma nende lisanumbriteta.

Jajaa, ma pidasingi pigem silmas seda, et kui kohalikud klubid oma täiendava lisaaja juurde panevad, siis milleks ? Jahimehi on väga erinevatelt elualadelt ja kõik ei saa metsa niipalju, kui jõulurahu kestvuse üle otsustajad. Kui jõulurahu on sümbol, siis olgugi ta sümbol, mitte aga pealesurutud meelevaldne piirang. Kas nt Ida-Viru jahimehed on nüüd siis x korda jahieetilisemad kui me siin Tartumaal oma kolmepäevase jõulurahuga ? :)

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas jorr »

Ega Jõulurahu ei näita Ida-Viru meeste suuremat jahihuvi,vaid hoopis suuremat Jumalausklikkust.Kus Jõulurahu lühem,seal ka vähem Jumalakummardajaid taga.See ju tegelikult usupüha,mida nüüd püütakse ka metsloomale selle Jõulurahuga selgeks teha,kuid metsloom on metsik ja ei taha kohe õppust võtta.Hea,et meie maal muid usulahke nii vähe on,et jahti ei sega.
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jõulurahu Põltsamaal

Postitus Postitas andrus »

Kust te selle ida- :wink: viru võtsite?? :M
Ma rääkisin Lääne-Virust
jahismurf
Vasta