Sokk 2010

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sokk 2010

Postitus Postitas Olavi Kool »

Ei saa öelda, et sokku ja kitse väga väheks jäi, olen ise jalutaja tüüpi jahimees ja kui oskad vaadata näed värskeid elumärke kõikjal. Noored puud ja põõsad on ära nühitud ja samas lähedal ka hulgim magamisasemeid. Olen käinud nii õhtul kui hommikul ja peab tõdema, et hommikuti enne kella viit on looma liikumine päris aktiivne. Leidsin ühe soku kellel ainult kibunad peas ja kõrvalt vaadates tundub nagu mütsi nokk olema, vot seda üritan kätte saada. Laskemaa on olnud käelt sinna 40m tuuri ja kui olen leidnud looma keda tahan küttida ja seda varitsen siis maas istudes, põlvelt või toelt lastes ka "tiba" kaugemalt.
naised saunas rääkisid
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sokk 2010

Postitus Postitas kirp »

kas sokk pilli peale juba tuleb ja kuidas see meeletu kuumus on liikumisele mõjunud?
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Sokk 2010

Postitus Postitas mihkelson »

Sokk tuli mul vile peale juba juuni lõpus esimene. :lol: :lol:
Kuumus paneb liikumise veidi hilisemaks (n) , eriti kuumad päevad.Tuleb lihtsalt hiljem põldu. Hein on juba kõrge ja paistavad vaid kõrvad :P :lol:
Gute Jagd
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Sokk 2010

Postitus Postitas kärss »

Paistab, et jooksuaeg täies hoos. Eile oli põllul sokk kitsest vägagi huvitatud ja asi viidi kahepoolsel kokkuleppel ka lõpuni.
metsas on mõnus
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sokk 2010

Postitus Postitas honkomees »

kärss kirjutas:Paistab, et jooksuaeg täies hoos. ...
mulle tundub et läbi. Kui paar nädalat tagasi olid jooksuharjutused, siis viimasel ajal näen uuesti kitsi talledega söömas, sokud omapäi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sokk 2010

Postitus Postitas Feen »

Tartu kandis u 50-50. Näeb veel koos liikuvaid loomi, selgelt sooviga jooksuaega otstarbekalt kasutada, kuid on juba eraldi loomasid ka, kus sokk ja kits samas põllus, aga päris piisavalt eraldi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Sokk 2010

Postitus Postitas unt »

Mulle tundub, või õieti küll veel eelmise nädala alguses tundus, et suurem osa kitsedest vist paaritatud, aga vanameestel veri ikka veel vemmeldab. Ma pole suurem asi sokupeibutaja, aga eelmisel nädalavahetusel tuli mul laupäeva õhtul vile peale põldu kaks sokku, nii umbes 20-30 min jooksul pärast piiksutamist. Ja tundsid minu vastu ikka vägagi huvi. Aga nagu ikka hakkasid mõlemad liikuma minust ringiga allatuult, siis said nii 50 m kaugusele teineteisest ja seejärel kukuti teineteist taga ajama ja nii nad minu põllult ka minema panid.
Eelmisel esmaspäeval kusagil poole kümne paiku õhtul ronisin lihtsalt jahipukki, et vaatan, millised sigudikud söödapõldus ka käivad ja ühtlasi otsustasin natuke sokku ka narritada. Ja pärast esimest piiksuseeriat ca 20 min pärast oli vana kohal. Vahtisin hoolega sigu ja äkki oli sokk minust nii 20-25 meetri peal. Mõtlesin siis, et nagunii ma teda jahtima ei hakka, et nüüd paras aeg proovida, kas siis kardab läheda maa pealt vilet või ei. Puhusin nii, et panin peopesa ette, et vääga valju häält ei tuleks. Ja ei ta kartnud midagist - tustis ja puskis sealsamas, siis läks kusagile 70-80ne meetri peale ja ikka jälle nii, et jäi minust allatuult. Millal ta ära läks, seda ei näinud ega kuulnud, sest kivihunnik jäi meie vahele. Aga toimetas ta minu vahetus läheduses oma 20 min ja oli igast piiksust üsnagi "sillas". Pole muidugi tarvis lisada, et need nüüd trofeesokud küll polnud, aga päris ilusad sarved olid peas küll, et nii 4-5-6 aastased väljanägemise järgi. Et päris rumalad poisikesed ka polnud.
Aga sellest siis nädal ka möödas.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Vasta