Lõhutud söötja

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Lõhutud söötja

Postitus Postitas aadu kadakas »

Jah, sedapsi see meie värk on. Hirmsasti oli vaja kellelgi nii teha.
Mul kadusid ühes piirkonnas pidevalt soolakerad ära. Siis otsustasin lahtist jämesoola ühe juurepessiauguga kuusekännu sisse panna. Kadus ikkagi. Lõpuks sain metsa vahel ühe venna kätte, kel oli pakikal ostukorv, seal sees sool kilekotiga. Põhimõtteliselt selline vend, et vait ja hirmul ning ütles, et ise söögiks kasutab. Ütlesin siis, et ära enam kändu tühjaks tee, vaid helista mulle, kui sool otsa saab. Muidugi soovitasin tal lakusoola eriti mitte süüa :D.
Aga nali naljaks, meele teevad sellised asjad mõruks küll.
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: Lõhutud söötja

Postitus Postitas soul »

uugamets kirjutas:Ma siin puki teema all kirjutasin ka saemeestest - see paistab olema ilmselgelt levinud tendents söötjaid lõhkuda. Ainus abinõu selle vastu on kaamerad üles ja mitte üks, varsti on saagijad pihus ja tõestusmaterjal piltide näol käes.
Ja pihku jäävad ka sedasi söödaplatside solkijad.
Muud nõu praegu pole, söötja leidmine küll tiba raske. Arvan millegi pärast, et selline sigadus on ikka toime pandud teadlikult, mitte juhusliku seenelise poolt. Saega tagasi nüüd seeneline küll ei tule, aga mine sa tea neid ''seenelisi '' :M .
Edu otsingutes ja kaamerad üles.


Selliste jõhkardite jaoks ei julge küll kaamerat metsa pildistama jätta Oled kaamerast ka hetkega ilma. Saevad kaamera puu näiteks kohe maha ja võtavad tüki kaasa.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Lõhutud söötja

Postitus Postitas valdo »

Mul on kaamerasse jäänud "seenelisi" mitmel korral, õnneks siiani keegi pole kaamerat kaasa tassinud vaid on piirdutud kaamerasse lehvitamisega. :)
Aga söötja või lakusool rändavad tõenäoliselt kuskile ümbruskonna talusse, kus neid siis koduloomade pidamiseks kasutatakse.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Lõhutud söötja

Postitus Postitas Ten »

Ei hakka uut teemat tegema kuna mure sama.
Alles kiitsin siin,et meil lõhkumis muret ei ole.Nüüd siis asi nii,et ilmselt esmaspäeval kadus meie jahimaadelt kaks söötjat.Üks oli plasttünn koos automaatsöötjaga Sunslinger Digi,selline nelikant plekk toru mille otsas päikesepatarei.Jalad jäeti ilusti püsti. Teine 1,5mm terasplekist kokkukeevitatud neljakandiline koonus,paras jurakas, mahutas umbes 4-5 kotti vilja.Söötjad asusid erinevate söödapõldude juures.Ilmselt võeti nad sihtotstarbeliseks kasutamiseks.On ka mõtteid,et kes võiks see olla aga nagu ikka näpuga näidata ei saa.Kui äkki ilmub midagi sellist välja ootame tänuga infot.Püüan ka pildid leida.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Lõhutud söötja

Postitus Postitas kakuke »

Mul peas liigub mõte, et peaks söötja plast osad üle värvima mingi erksa värviga, et kui hiljem kuskil välja ujuvad, siis ka kohe erakordsusega silma hakkavad. Praegu metsad igasugu muud rahvast täis ka peale jahimeeste, metsameeste.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta