Loo jahimehed otsisid salakütte

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Oleks pidanud ikka auto klaasile koputama, et asja lähemalt uurida, ning pakiruumi oleks ka pidanud läbi kompama :lol:
Udused klaasid on ikka kahtlased.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas kakuke »

Üliagarad Loo mehed oleks abielutunnistust ka veel küsinud (või siis naabrimehe luba). :D
Ps. Tegelt ei tohi teisi segada, kui loodus kutsub. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas aadu kadakas »

Joosep Käba kirjutas:Mitte et ma seda tegevust 100% heaks kiidan aga siiski saan aru ka Loo meestest ja organiseeritud jälgimine ei ole kindlasti paha.
Ilmselt on siis olukord läinud üle taluvuspiiri ja midagigi on vaja ette võtta. :!: :!:
Meie riigikene on oma sturuktuurikestega kodaniku heaks töötamises ikka väga saamatu või ei taheta seda?
Kehtestatakse igast absurdseid norme mida kohati võimatu täita ja mille täitmist mitte miskil moel võimalik jälgida ei ole.
Ülereguleerimine ja reeglite täitmise mittejälgimine devalveerib nii reegleid kui nende kehtestajat. Vahel veel on seatud reegel mille täitmise jälgimist täitval struktuuril piirab mingi järgmina norm jne. Siin "foorumijuristid" teaksid näiteid ilmselt tuua nii mõnegi.
Siis loed veel lisaks millega vahel tegelevad kutsutud ja seatud järelevalvajad ise. :shock:
Jäägi muud üle kui ohjad ise pihku võtta või mes? :M

Jõudu jääb soovida teile, pisikestele valgete pehmete käekestega ametnikele. Ja ärge mitte mingil juhul kuulake inimeste nõuandeid kes "päris" elu üritavad sättida teie fantaasiapuhangute järele.

Dilemma, eksole. Uue js tuules tekib veel eriti arusaamatu ja segane seis. Pean ennekõike silmas, kui tõepoolest hakkab jahimaa "liikuma", st muutub pidevalt ning omanik kah volitab mingil moel kellegi omale maale jahti pidama. Arvan, et KKinspektor ei suuda küll seda segadust lahti harutada ning tulemuseks taas isevoolutee. Ja kui palju inspektsioon on RMK hallatavatel maadel vale metsaraie või jahipidamise eest asju algatanud?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Minumeelest ei viitsi need igat sorti inspektorid (olgu nad siis mis iganes asutusest) tegelda selliste küsitavate asjadega,et kas on salakütt v ei/pole võimalik 100 % tõestada.Minnakse kindlate asjade peale välja,mis sageli sellised-" punasel vestil oli nööp lahti" ja saab trahvi ära teha.Ühesõnaga suured pätid sõidavad tõllas,väiksed ripuvad võllas.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas unt »

Mida te mehed plähmite!?
Võtke teeme algataja poolt viidatud artikkel lahti ja lugege. Ja lugege hoolega, nagu Andrus soovitab seadust lugeda. Kus on seal kirjas kõik see, mida te siin teemas materdate. Või kas keegi Loo meestest on siin kommenteerinud, et jah "pidasime autosid, ajasime taga, kasutasime relva ja otsisime läbi"!

Eelmisel aastal, umbes samal aastaajal, juhtus selline asi, et õhtul helistas mulle meie jahiseltsi esimees ja teatas, et kusagil minu elukoha lähedal riigimaanteel on jäänud põder auto ette ja et informatsiooni põhjal on auto käinud üle katuse. Sattus see kõne kuidagi sellisele momendile, et sain sõita hetkega kodunt välja, et asja vaadata ja vajadusel abistada. Jõudsin kohale ca 3-4 minutiga ja tõesti, suur põder keset teed surnud ja sealsamas tee ääres üsna lössis auto, aga õnneks mitte üle katuse käinud ja juht ka elus ja terve. Aga juht täitsa šokis. Pilkane pimedus. Mis ma siis tegin
1. jätsin oma auto põdra kõrvale ja panin ohutuled vilkuma ja samas endale kollase helkurvesti selga
2. võtsin autost kibekähku ohukolmnurga ja viisin jooksuga kusagil 60-70 m põdrast ühele poole. Samas käskisin sellel šokis autojuhil teha seda sama oma ohukolmnurgaga teisele poole. Mida ta, tuleb šokis inimeseele kiitust avaldada, ka vastuvaidlematult tegi
3. järgmine samm oli see, et võtsin atust puksiirköie ja püüdsin seda kuidagi põdra kaela sokutada, et saaks teise kiiresti teepealt ära
Ja siis tuleb auto täie vaardiga. Tee selles kohas sirglõik vähemalt 1 km või isegi rohkem. Fakt on see, et see vaardiga meie poole sõitev auto pidi oma tulede valguses nägema ohukolmnurka, mind helkurvestis ja ka vilkuvate ohutuledaga mõlemat autot. Aga see "lammas" seal roolis ei võta hoogu maha ja aina tuleb. Ma seisan, vehin kätega. Lõpuks, kui kõik see kompott seal teepeal ilmselt talle paistma hakkas, siis pidurdas auto hoo kummide vilisedes maha. Jumal tänatud, sest järgmisel hetkel oleks ta põdral otsas olnud ja seda pärast ohukolmnurgast möödumist. Muidugi kinni ta ei pidanud, vaid küttis edasi.
Ja mis ma siis nüüd lp foorumlaste kirjutistest loen:
1. üks mees teatab, et sellises situatsioonis tema "tõmbaks oma 9mm kuuli rauda ja asetaks selle autoarmatuurile"
2. teine foorumlane arvab, et sellises situatsioonis peabki igasuguseid märguandeis eirama
3. kolmas loobib poriga Loo meeste omaalgatust oma jahipiirkonnas toimuval silma peal hoida
jne
Veelkord arvan, et Loo meeste omaalgatus on igati õige ja igati seaduslik. Nii tulebki oma jahipiirkonnas toimetada. Ja veelkord rõhutan, et igaüks jäägu oma liistude juurde - ei pea ega võigi jahimehed ise pimedas ega ka valges autosid peatada nende vahendite ja nende õigustega, millised on olemas KKI-l ja politseil. Küll võib igaüks vastavalt situatsioonile anda käega autole märku, et ta soov on autot peatada. On autojuhi asi, kuidas ta sellele reageerib. Kui ei peatu, ei ole mõtet pahandada. Siis tuleb kasutada sellise peatamisõigusega ametimeeste abi, kelle märguandel auto peab peatuma. Aga eeldada tuleb ka seda, et iga auto roolis istub inimene, kes on mõtlemisvõimeline. Talle väljastatkse isegi sellekohane arstitõend.

Ja pika jutu lõpetuseks veel üks seik oma elust:

Sõtsime kunagi kümme-viisteis aastat tagasi Eestis Ahvenamaale ühe Rootsi lipu all seilava kuunariga. Selle meeskonnas oli kaks proffi, ehk siis meremeest ja ülejäänud meeskond komplekteeriti siis sellistest sellidest, nagu meie olime, ehk siis lihtsalt reisijatest. Igaühel oli oma roolisoleku aeg ja siis kui oli minu kord rooliratta taga seista, tuli laeva kapten ka sinna ja küsis, et kuidas läheb jne. Vastasin, et kõik ok, aga, et oleks tore kui tormi ka natuke tuleks. Kapten vaatas mind mõne hetke üsna mõtliku näoga, siis ütles mõned sõnad ja läks minema. Need mõned sõnad olid eesti keelde tõlgituna "Natuke võiks mõistust ka olla!"
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Feen »

Jutt ei olnudki selles, et suure mnt peal ohutuled vilguvad, ohukolmnurk ees jms ning siis hoogu maha ei võta. Küsimus on selles, et sõidad mööda metsateed, siis haagib keegi sappa ja hakkab tegema mingeid imevigureid. Või siis sõidad mööda teed, mingid teevad teetõket. Peatuks vast ikka, uuriks, et mis toimub, kui selle peale tahab keegi pagasnikusse piiluda või autosse ronida (ilma, et tal oleks nt vaja haiglasse pääseda), siis ütleks, et head päeva ja sõidaks minema. Kasvõi põhimõtte pärast. Loomulikult, kui on kaasas selleks volitatud isik, asi kenasti tehtud, siis teine lugu. Samas, kui on normaalne seltskond, siis võib juhtuda, et suhtlus laabub sujuvalt ning pärast hoian isegi silmad lahti, et ega miskit kahtlast pole, aga lugedes inimeste kogemusi, keda selliselt peeditud on, siis miskit on selles korralduses mäda ning väide, et kõik seaduslik... on ka suhteline.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas unt »

Feen kirjutas:... Samas, kui on normaalne seltskond, siis võib juhtuda, et suhtlus laabub sujuvalt ning pärast hoian isegi silmad lahti, et ega miskit kahtlast pole, ...


Aga just seda ma tahangi öelda, et sellisel kontrollil, mida võimaldab ka jahiseadus, et sellisel kontrollil ei ole halbu tagajärgi. Kui ise olla korrektne ja mitte hakata "rambotsema", siis võidad endale liitlasi ja ühtlasi annad selge märguande "pahalastele", et piirkond on valve all. Olen ise jahimehena (või lihtsalt kodanikuna) tundnud huvi, et millega tegeleb mingi võõras auto meie jahipiirkonnas. Pole ma saanud ühtki negatiivset tagasisidet. Küll olen aga kohanud küll seenelisi, küll marjulisi, mõnda loodusfotgraafi. Olen nendega natuke juttu puhunud ja edasi sõitnud. Olen peatanud oma auto tuledaga vilgutades ka vastutulevat teist autot kus sees mees ja kotis olev relv ja ennast nii tutvustanudki, et olen selle piirkonna jahimees ja tunnen huvi, et kellega mul tegemist, et püss autos. Ei ole ka konflikti tekkinud. Aga kui püss oleks lahtiselt olnud, oleksin vast jahimehena talle märkuse teinud ja autonumbri pädevatele edastanud. Kindlasti ei oleks kaklema asunud.
Olen osalenud palju aastaid tagasi ka sellisel reidil, kus tollel ajal veel looduskaitsemiilits koos kohalike jahimeestega, võtsidki kinni sellised salakütid, millest antud teema algataja poolt viidatud artiklis kirjutatakse, sedasi, et kaks osalevat jahimeest kergitasid vana Lada tagumist otsa niipalju, et see kohalt ära ei saanud (õnneks oli tegemist suht pehme ja porise metsasihiga :D ) ja looduskaitsemiilits siis toksis püstolipäraga vastu juhiakent kuni meestel autos mõistus koju tuli ja nad ukse lahti tegid. Autos oli kaks meest, mõlemad relvaga ja pagasnikus oli kits. Ja ka kakluseks ei läinud! Ja see aktsioon saigi teoks tänu sellele, et jahimehed ikka ise asja vastu huvi tundsid ja vajalikul ajal õiget abi kohale kutsusid. Aga sellist aktsiooni peab ikka korraldama koos pädeva ametkonnaga.
Ei saa kunagi võimalikuks, et jahipiirkonna järelevalvega tegeleks ainult pädevad ametkonnad. KKI-l on maakonnas inspektor või kaks, kellede üheks osaks tema tööülesannetes on tegeleda ka jahijärelevalvega. See osa on võibolla 1/3 tema kogutööst või - võibolla veelgi väiksem. Ma ei hakkaks arutame selle üle, kui hästi ta seda ülesannet täidab, aga kindlasti ei saa ta seda ülesannet täita nii hästi, et ta igal pool kohe olemas oleks. See ei ole reaalselt lihtsalt võimalik. Aga kunagi ei ole (saan kirjutada ikkagi vaid mulle teada olevast!) ei ole inspektor keeldunud tulemast appi kui on lahendada midagi konkreetset. Ja selline töö, et saavutada mingeidki tulemusi, baseerubki heal eelinfol. Ja see ongi meie, jahimeeste, roll - hoida silma peal oma piirkonnal, suhelda KKI ja politseiga ja vajadusel neid kaasata lisaks sellele, mida need ametkonnad ise teevad.
Viimati muutis unt, R Nov 12, 2010 3:27 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas sammal.habe »

vaat seda imetrikki ma tahaks küll näha, kuidas tuvastatakse vastutulevas autos kotis olev relv ja veel jõutakse vilgutada ka...

teie kandis transporditakse relvakotti armatuurlaual? :shock:
unt kirjutas:... Olen peatanud oma auto tuledaga vilgutades ka vastutulevat teist autot kus sees mees ja kotis olev relv ja ennast nii tutvustanudki, et olen selle piirkonna jahimees ja tunnen huvi, et kellega mul tegemist, et püss autos. Ei ole ka konflikti tekkinud. Aga kui püss oleks lahtiselt olnud, oleksin vast jahimehena talle märkuse teinud ja autonumbri pädevatele edastanud. Kindlasti ei oleks kaklema asunud.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas unt »

sammal.habe kirjutas:vaat seda imetrikki ma tahaks küll näha, kuidas tuvastatakse vastutulevas autos kotis olev relv ja veel jõutakse vilgutada ka...

teie kandis transporditakse relvakotti armatuurlaual? :shock:
unt kirjutas:... Olen peatanud oma auto tuledaga vilgutades ka vastutulevat teist autot kus sees mees ja kotis olev relv ja ennast nii tutvustanudki, et olen selle piirkonna jahimees ja tunnen huvi, et kellega mul tegemist, et püss autos. Ei ole ka konflikti tekkinud. Aga kui püss oleks lahtiselt olnud, oleksin vast jahimehena talle märkuse teinud ja autonumbri pädevatele edastanud. Kindlasti ei oleks kaklema asunud.


Ei, sammal.habe, ei transpordita meil ka relvakotti armatuurlaual. Mulle tundus (jahimehena!) see auto lihtsalt huvipakkuvana (tegemist oli üsna uhke ja uue maasturiga) ja ma otsustasin, et teen asja. Nagu näha, ei pannud maasturi juht seda pahaks, kruttis akna alla ja siis ma nägingi relvakotti, mis oli pandud kõrvalistuja istme najale püsti. Ja tegemist oli tegelikult naaberjahiseltsi jahimehega, kes sõitis oma meeste juurde jahile ja kasutas otseteed, mis suundub läbi meie jahimaa. Aga, eks ta (ka jahimehena :D ) tundis ka teeäärsete metsasihtide otstes huvi, mis seal liigub või seisab. Aga seda, kellega tegemist, sain ma teada alles siis kui oma meestega kokku sain ja sellise numbriga autost rääkima hakkasin. Mina seda meest kohe nägupidi ei teadnud.
Aga nüüd ma tõesti lõpetan enda jaoks selle teema ja a la õhtulehe kommentaaridele enam vastu kirjutama ei hakka
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Marekp »

Feen kirjutas: Küsimus on selles, et sõidad mööda metsateed, siis haagib keegi sappa ja hakkab tegema mingeid imevigureid. Või siis sõidad mööda teed, mingid teevad teetõket. Peatuks vast ikka, uuriks, et mis toimub, kui selle peale tahab keegi pagasnikusse piiluda või autosse ronida (ilma, et tal oleks nt vaja haiglasse pääseda), siis ütleks, et head päeva ja sõidaks minema. Kasvõi põhimõtte pärast.


Ausalt öeldes on see teema ka minu jaoks ennast juba ammendanud, aga lihtsalt igaks juhuks küsiks üle, et ei jääks kahtepidi mõistmist. Feen, millist artiklit Sa kommenteerid? Kui seda teemaalgataja poolt postitatud artiklit, siis katsu ikka teemas püsida ja ära ülemäära ka fantaseeri. Pealegi oli artiklis ju selgelt öeldud, et aktsioon on koostöös politsei ja KKI-ga. Järelikult on nad seda ettevõtmist nende ametkondadega ka arutanud ja saanud neilt ette selged mängureeglid. Seega, ei näe ma mingit põhjust kahelda selle aktsiooni seaduslikkuses.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Olgerd »

Marekp kirjutas:
Feen kirjutas: Küsimus on selles, et sõidad mööda metsateed, siis haagib keegi sappa ja hakkab tegema mingeid imevigureid. Või siis sõidad mööda teed, mingid teevad teetõket. Peatuks vast ikka, uuriks, et mis toimub, kui selle peale tahab keegi pagasnikusse piiluda või autosse ronida (ilma, et tal oleks nt vaja haiglasse pääseda), siis ütleks, et head päeva ja sõidaks minema. Kasvõi põhimõtte pärast.


Ausalt öeldes on see teema ka minu jaoks ennast juba ammendanud, aga lihtsalt igaks juhuks küsiks üle, et ei jääks kahtepidi mõistmist. Feen, millist artiklit Sa kommenteerid? Kui seda teemaalgataja poolt postitatud artiklit, siis katsu ikka teemas püsida ja ära ülemäära ka fantaseeri. Pealegi oli artiklis ju selgelt öeldud, et aktsioon on koostöös politsei ja KKI-ga. Järelikult on nad seda ettevõtmist nende ametkondadega ka arutanud ja saanud neilt ette selged mängureeglid. Seega, ei näe ma mingit põhjust kahelda selle aktsiooni seaduslikkuses.

Sellel teemal on olnud mitu artiklit ajakirjanduses ja samuti on näidatud seda ka AK-s, koos jahimeeste omapoolsete komentaaridega. Ma arvan, et need kes siin "fantaseerivad" on järelikult neid ka lugenud ja näinud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas kakuke »

No mida, reporter kohe algul ju ütleb selges eesti keeles, et operatsiooni käigus peatatati mitmed kahtlased autod, kuid kedagi teolt ei tabatud
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Feen »

Ma enam ei kommenteerinud artikleid vaid arutasin päevakajalisel teemal. Läbi selle pilgu mis mulle jäänud on. Nii läbi artiklite, netikommentaaride kui elu enese.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta