Loo jahimehed otsisid salakütte

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas sammal.habe »

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=334717

minule küll pärale ei jõudnud, kuidas selline asi legaalselt võimalik on? et miskid mehed peatavad autosid oma äranägemise järgi?

järjekordne kahtlase väärtusega meediauudis jahimeestelt. tahtsime kõige paremat, välja kukkus aga nagu alati.

nagu naiste jahiga - iseenesest hea idee naiste jahilkäimist promoda, aga meediasse läks ikkagi laadapalagani pealkirjaga. (naiste jaht või naistejaht).
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Joosep Käba »

Telekast nägin ka poolt lugu. Mõte on iseendast hea. Tunnen linnalähedastele jahipiirkondadele kaasa. No liigub igast "elementi" seal kindlasti rohkem kui maal kus ka silma parem peal hoida. Eks tegeleb pea iga selts moel või teisel sarnase tegevusega.
Olen oma kõrvaga kuulnud ametimeeste juttu, et ega me ikka igale poole ka ei jõua, juba vihjeid tuleb nõnna palju, et ole mees ja kontrolli.
Aga autode peatamise kohta on minul sama küsimus? :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas kakuke »

Joosep Käba kirjutas:Aga autode peatamise kohta on minul sama küsimus? :shock:

Kohalikud Rambod, kes mõtlesid, et võtaks natukeseks ajaks riigijuhtimise üle. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Kristi »

Videoklipis ütleb jahiseltsi esimees, et nad ootavad maaomanikelt koostööd, et kui keegi näeb liikumist, siis võiks neile (jahimeestele) helistada ja siis saaks teada, kas on nende mees või mitte.
Pole küll maaomanik aga jahimees võiks helistada esmalt hoopis maaomanikule, et vot lähen jahti sel kellaajal ja selle autoga (tel number jääb ka maaomanikule teada). Nõnda saaks ju hoopis operatiivsemalt tegutseda.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas aivar00 »

Kokkuvõttes- mõte oli hea aga välja kukkus nagu alati- "s....t" :M
Ja hakata sellisest aktsioonist ajakirjanduse vahendusel tuututama :M
Nüüd saavad vähemalt teada tänu ajakirjandusele, et on ise kõige suuremad salakütid, pätid jne.
Minu soovituse järgi parem tehku kohaliku konstaabliga, abipolitseinike, kaitseliitlaste jne. koostööd. Ja kui mõne vennikese kinni püüavad, siis pangu asi meediasse teistele "õpetuseks-hoiatuseks".
Vähemalt on meestel initsiatiiv ja loodan, et see ei kasva üle anarhiaks- sellisteks asjadeks ikka riigil ametkonnad olemas.

tsiteerin:
Pole küll maaomanik aga jahimees võiks helistada esmalt hoopis maaomanikule, et vot lähen jahti sel kellaajal ja selle autoga (tel number jääb ka maaomanikule teada). Nõnda saaks ju hoopis operatiivsemalt tegutseda.


See mõte muidugi kena ja nii meie selts ka teeb ühisjahi ajal. Tereves jahipiirkonnas aga ringi liikudes ei jõua juba puht füüsiliselt kõikidele maaomanikele helistada...
Samas kohalikud maaomanikud teavad üsna hästi milliste autodega kohalikud mehed liiguvad.
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas baddmann »

sammal.habe kirjutas:...

minule küll pärale ei jõudnud, kuidas selline asi legaalselt võimalik on? et miskid mehed peatavad autosid oma äranägemise järgi?

...


Väga lihtne ju tegelikult, sisuliselt nagu hääletamine. Kui auto otsustab peatuda, siis saabki juhi jt käest küsida, et mis värk on :)

OT:
Veidi sarnane teema oli mingi aeg tagasi, kui väidetavalt tükk-tükk aega peale kasutusse võtmist seadustati mujal kui ametiauto katusel paiknevate vilkuritega peatumismärguande andmine. Seni oli nende esivõre taga, esiklaasi all ja päikesevarjukite taga paiknenud sini-punaste vilkuritega peatumismärguanne vist ebaseaduslik, aga kui autojuht siiski peatus, siis oli n.ö oma viga, et nii peent vahet ei osanud teha :)

BM
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas aadu kadakas »

Osaliselt põhjustab selliseid äärmuslikke asju tegelikult korraliku järelvalve puudumine nende poolt, kes selleks kutsutud ja seatud. Teisalt aga hakata jah nüüd riigifunktsioone ise üle võtma kah pole õige. Mul endal üks "mahlakas" kogemus, kui öösel suure tee peal "haakis" mingi masin nii taha, et lõpuks jäin peale pidevat kiiruse vähendamist seisma. Lapsed olid ka peal ning oht oli suur. Seejärel masin kadus ning paari päeva pärast hakkas juhtuma. Kohalik konstaabel oli võtnud mu eraandmed (enamuse) jahikaaslastele välja ning hakatigi mind ähvardama küll mingis salaküttimises ja a`la "me teame küll, kes sa oled ja kus elad" jmt. Tegin politseile avalduse ning siis selgus, et tõepoolest oli sealkandis põldudel jeebid salakütti korraldanud ning valvati neid hoolega. Häda oli selles, et emotsioonide keskel ei suuda enam inimesed vahet teha, kes on siis kes. Kuna vabandati lõpuks ning minu eesmärk polnud asja meediasse vedada ning ilmselt oleks noor-hakkaja politseikonstaabel ka lahti lastud - igaljuhul võtsin avalduse tagasi(?). Kirjeldan seda just antud teema raames, et oleks lihtsalt reaalne näide, kuhu säänsed asjad välja võivad areneda.
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

http://www.postimees.ee/?id=338143
Väike nupuke on veel juurde lisatud.
Ei oskagi sellist käitumist kommenteerida. Loodan, et Loo jahimehed võtavad aru pähe ja tegelevad sellega milleks neid on vaja, ehk siis uluki arvukuse reguleerimisega.
Selle asemel, et politseid mängida lõigake mõni siht lahti, viige söödad välja, ehitage mõni kõrgiste juurde ning tegelege uluki hooldega. Äärmiselt nõme reklaam jahimeestele.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas Marekp »

Teesoo laskurklubi kirjutas: Loodan, et Loo jahimehed võtavad aru pähe ja tegelevad sellega milleks neid on vaja, ehk siis uluki arvukuse reguleerimisega.


Minule tundub küll, et sellga nad just tegelevadki. Arvukuse reguleerimine ei tähenda alati vähendamist, vahel tuleb ka ulukeid kaitsta st. arvukust suurendada. Salakütid teadupärast mingitest regulatsioonidest kinni ei pea.
Millest selline poleemika? Midagi seaduse vastast nad ju ei tee, igati kiiduväärt kodanikualgatus. Muidu ainult loeme salaküttide tegudest ja kirume, nüüd vähemslt võeti härjal sarvist. Muide salaküttidele mõjub see üllatavalt hästi kui nad näevad, et piirkonnal hoitakse silma peal.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas andrus »

Sry aga mina näitaks sellistele tegelastele vaid autoaknast keskmist näppu ja sõidaks rahulikult edasi.Ei kujuta ette,et kuskil pimedal metsateel kukub miskisugune kamp autot peatama ja minu tegemistestele selgitust nõudma.Ei kujta hästi ette kuidas nad näevad pimedas kes seal autos istub nüüd,üksik abitu naisterahvas või kamp salakütte.Või millised mõtted valdavad autos istuja pead.
Las ikka tegelevad taoliste asjadega politsei ja KKI.Jahimehed saavad vast abiks olla sellega,et juhatada neid kriitilisematesse kohtadesse või konkreetsema info või juhtumi puhul inspektoritele teatud määral abi osutades.

Alustuseks peaksid kõik need ise hakanud liiklusinspektorid abipolitseiniku koolituse läbima ja siis vast ehk alles koos päris politseinikuga kuskile autosid peatama ja arupärima minema.


Mind kohe väga huvitaks mis siis juhtub kui ma ei kavatsegi seisma jääda,pm.kui taoline kaader ilma vastavate organiteta mul teed üritab blokeerida on mul põhjust 9mm-s kuul rauda tõmmata ja see armatuurile asetada.Mine tea mis juhtuma hakkab. :M
Ja peale seda võtta suund Eesti Politseisse ja avaldus kirjutada miskite tundmatute "korravalvurite" vastu.
jahismurf
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas unt »

Jahiseadus

§ 55. Järelevalve
(1) Järelevalvet käesoleva seaduse ja selle alusel kehtestatud õigusaktide nõuete täitmise üle teostavad keskkonnakaitseinspektorid ja seaduses nimetatud teised ametiisikud.

(2) Jahipiirkonna kasutaja on kohustatud kontrollima jahipidamise nõuetest kinnipidamist temalt jahiloa saanud isikute poolt.

Kontrollida ei ole mitte ainult jahipiirkonna kasutaja õigus, vaid see on tema kohustus.

???????
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas andrus »

unt kirjutas: :!: temalt jahiloa saanud isikute poolt. :!: [/b]



Seaduseid peab korralikult lugema.Omasid võid kontrollida, mitte suvalisi.Samuti ei ole mul ka mitte mingisugust kohustust omadele oma auto sisu demonstreerida, juhul muidugi kui ma ei taha enam omadega koos jahil käia.

Lugupeetud õiguskaitse töötajad võivad mind parandada kui ma eksin aga minu arust oli sedasi,et isegi politseinikud ei tohi ilma mõjuva põhjuse või vastava loata mu autot läbiotsida.Nad ilusti küsivad kas ma näitaksin mis mul pakiruumis on.Kui ma sellest keeldun siis on neil pisavalt aega,et minuga "tegeleda" kuni mul tuleb tahtmine neile näidata mis seal sees on.
Viimati muutis andrus, E Nov 08, 2010 11:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas unt »

andrus kirjutas:
unt kirjutas: :!: temalt jahiloa saanud isikute poolt. :!: [/b]



Seaduseid peab korralikult lugema.Omasid võid kontrollida, mitte suvalisi.Samuti ei ole mul ka mitte mingisugust kohustust omadele oma auto sisu demonstreerida, juhul muidugi kui ma ei taha enam omadega koos jahil käia.


Noh, kontrollid oma, aga autos hoopis võõras. Suured jahiseltsid sellised, et ei teagi nägupidi kõiki omasid. Autod ka ühesugused. Aga väikeulukiluba antakse üldjuhul kõigile seltsi liikmetele. Ja müüakse veel võõrastele ka. Keegi ei räägigi auto sisu demonstreerimisest. Aknast lihtsalt paistab, et püssitörts tagaistmel.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas aivar00 »

Võtke nüüd vähekese auru maha-pole mõtet sellise minu pilgu läbi olematu probleemi pärast teineteisele kõrri karata. Too asjaolu mida Unt mainis on ju väga lihtne kontrollida. Nagu mina aru sain, siis istutaksegi kuskil metsaservas oleva suvila või maja juures ja jälgitakse-kuulatakse mis toimub. Ega enne ei ole vaja "tõmblema hakata" kui kuskil pauk käib. Ja muideks minu silmade läbi on tolle ürituse promomine nüüdseks juba oma preventatiivse eesmärgi samuti täitnud- kõik Eestimaa salakütid teavad, et Lool kohalikud passivad salakütte. Seega sinna on ohtlik minna. Las nad siis ollagi oma metsade "valves" edasi. :lol:
ikka lõbusalt
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Loo jahimehed otsisid salakütte

Postitus Postitas volli30 »

Soovitan kõigile, lugege riigi teatajas politsei ja piirivalveseadust, seal kõik kirjas millal ja kus võib liiklusvahendeid peatada ja kontrollida.Tuleb kindlasti kasuks.
Vasta