Hani 2011

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas kakuke »

Ma täna öösel kuulsin ka hanekisa taevas esimest korda see kevad. Põlvamaal siis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas TiitR »

Täna hommikul Tartust Sakku sõites olid Luige kandis korralik ports hanesi põllus.
Äkki moded teevad uue teema "Hani 2012" :wink:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas hundikütt »

Meil juba kolmandat päeva lähevad madalalt-madalalt :wink: Aga koprakraavil ei saa ju pauku teha :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas sooviku »

TiitR kirjutas:Äkki moded teevad uue teema "Hani 2012"


Selle aasta hane pole veel välja haudutud :) .Kevad tuleb ikka sellise raginaga.Hanekisast ja teiste suleliste laulust on õhk täitsa paks.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas:....Kevad tuleb ikka sellise raginaga.Hanekisast ja teiste suleliste laulust on õhk täitsa paks.

No ma pole veel erilist kevadet näinud ... luiki olen, rongad kraaksuvad ja muidugi tedrekontserti kuulan kah igapäevaselt verandal istudes, teisi sulelisi sh hane pole veel trehvanud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
SoooFast
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 27, 2008 1:24 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas SoooFast »

Tapa kandis juba 2 20-30 pealist parve näinud...
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Hani 2011

Postitus Postitas valgeronk »

Hetk tagasi tulin jahikaaslase juurest.Autoaknast nägin,et mingid sulelised laskuvad orasepõllule.Kahmasin kohe binokli,üllatus-üllatus,põllul olid kanada lagled.K---t,sügisel ei ole neid mitte kusagil.Hetkel jäi ainult ila pühkida.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas Messer »

Täna siis Harjumaal Jüri-Assaku vahel korralikud haneparved.
Vist koguvad jõudu, et Soome lennata.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas TiitR »

Täna Ida-Virust Tartusse tulles oli Mustvee kandis sõidutee ääres korralik kogus hanesi põllul, paksus lumes.
jyri

Re: Hani 2011

Postitus Postitas jyri »

valgeronk kirjutas:Hetk tagasi tulin jahikaaslase juurest.Autoaknast nägin,et mingid sulelised laskuvad orasepõllule.Kahmasin kohe binokli,üllatus-üllatus,põllul olid kanada lagled.K---t,sügisel ei ole neid mitte kusagil.Hetkel jäi ainult ila pühkida.

Mitte küll norimise mõttega,aga minu teada on meil Eestis "valgepõsklagled" , "kanada" omad olevat midagist muud.Kas ma eksin või e iäkki keegi spetsialist ütleb sõna sekka?
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas kalur »

Loe jahikalendrit.
jyri

Re: Hani 2011

Postitus Postitas jyri »

Kalurile-vaatasin hoopis Wikipeediast.Mälu ei petnud-täiesti eriliigid.
Teadmiseks niisama minust-kui konkreetselt mina midagist kommenteerin,siis andmed on mälust võtta.Mingite lisaallikate lugemiseks vajadust ei näe,seeläbi võin ka eksida või "lolle küsimusi" esitada.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas kalur »

Tubli oled! (y)
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Hani 2011

Postitus Postitas 22LR »

Täna põllult binokliga hanesid kaedes avastasin enda jaoks tundmatu haneliigi.Pea ja kael nagu lühinokk-hanel ,isegi tumedam veel aga hallhanest tunduvalt suuremad.Kanada laglele iseloomulikku valget kurgualust ka polnud.põllus ca 50-ne hallhane parv ja nende hulgas 3 eelmainitud isendit.Oskab ehk keegi kommenteerida millise haneliigiga tegemist.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hani 2011

Postitus Postitas Välek »

Kui kätte saad, pane pildid :D , aga veelgi lihtsamalt saab teada, kui vaatad siit: http://lemill.net/content/webpages/eesti-hanelised/view , Anna siin ka teada, kas leidsid ja kelle leidsid.
Vasta