Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Postitus Postitas sammal.habe »

Metsalooline konverents keskendub tänavu jahindusele

Metsaloolise konverentsi tänavune teema on "Metsandus ja jahindus – kas koos või eraldi?". Konverents toimub Tartus, Kreutzwaldi 64.
Konverentsi programm

10.30-11.00 Registreerimine ja saabumiskohv
11.00-11.05 Avasõnad Heiki Hepner Eesti Metsaseltsi president
11.05-11.15 Tervitus ja sissejuhatav sõnavõtt Marku Lamp
11.15-11.45 Jahinduse roll metsanduses Tiit Randveer
11.45-12.15 Jahinduse ajaloost ja eetikast Ilmar Rootsi
12:15-12:45 Hirve asurkonna mõjust metsa- ja põllumajandusele Jaan Ärmus
12.15-12.45 Kohvipaus
12.45-13.30 Väitlus „metsandus ja jahindus – kas koos või eraldi? Väitlevad EEML ja EJS esindajad
13.30-14.15 Metsandusorganisatsioonide sõnavõtud
14.15-14.30 Värske metsanduskirjanduse tutvustamine
14.30-16.00 Metsa-aasta pidulik lõpetamine: tort ja kohv
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Loodame, et keegi leiab aega ja vahendeid ning salvestab konverentsi helikandjale, hiljem ehk ripub siin foorumis üleval ... endal minna eip ole võimalik.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Postitus Postitas raindrenkhan »

On seal ka osalustasu??
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Postitus Postitas aivar00 »

Minu andmetel ei ole. Mul oli meilboksis juba 2 nädalat tagasi kutse. Kahjuks aga tuleb tööl viibida. Kui päevakavaga tutvuda, siis arvan, et seal miskit kõva "varblasepauku" ei tule ning tegemist nn. tavapärase töise aruteluga.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kas on uudiseid?
Viimaste andmete kohaselt olnud lõpp ikka üsna kuum koht ... :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Postitus Postitas sammal.habe »

ma tordisöömisele ei jäänud. sestap ei tea, kas kellelegi torditükk näkku virutati või kui kuumaks läks... :wink:

mõned mälupildid: diskussioon maaomanike (O. Udam, A. Varblane ja T.Kaasik?) ja teisalt jahimeeste (Laanetu Kolla, Tõnis Korts ja Jaak Volmer) vahel oli üsna loid.
mõlemad pooled rõhutasid maakondlike jahindusnõukogude vajalikkust ning ka seda, et riik ei tohi ennast jahimeeste/maaomanike asjus kõrvaltvaatajaks jätta). jäi subjektiivne mulje, et jahimeeste esindajate esinemine oli veidi mõtestatum ja häälekam. Varblane lendas madalalt ja hästi aeglaselt.

vist Tiit Randveer rõhutas oma ettekandes, et maaomanikud peaks siis lõpuks ära otsustama, mida nad tahavad - jahirenti või kahjude hüvitamist. kahe ree peal korraga sõita ei saa.

Heiki Hepner provotseeris küsimusega, et kui rikkad siis jahimehed siiski on. uhked jeebud metsas jne. Laanetu vastas seepeale, et kui uhket jeepu lõbumaja ees nähakse, ei arva miskipärast keegi et autoomanik seal tulu teenimas, ikka kulutamas pigem...

riigikogulane Rüütli rõhutas - ärge tulge toore jahiseadusega riigikokku.

kõik ettekanded filmiti üles ja lubati kättesaadavaks teha.
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Re: Metsalooline konverents sel reedel, Tartus

Postitus Postitas krupp »

Heiki Hepner provotseeris küsimusega, et kui rikkad siis jahimehed siiski on. uhked jeebud metsas jne. Laanetu vastas seepeale, et kui uhket jeepu lõbumaja ees nähakse, ei arva miskipärast keegi et autoomanik seal tulu teenimas, ikka kulutamas pigem...



A, vot see on hea võrdlus :)
Vasta