Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi


Ava uus teema Vasta teemasse  [ 3 postitusi ] 
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Kulutused jahipidamiseks
PostitusPostitatud: L Märts 16, 2013 7:07 am 
Offline

Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am
Postitusi: 411
Asukoht: Järvamaa
See oli vist märtsi lõpuks kui Keskkonnaameti nõudmisel jahipiirkondades oli vaja läbi viia ruutloendus. Jahipiirkonna kasutusõiguse lubadel on midagi sellist kirjas, et kasutusõiguse loa omaja (tisteerin mälu järgi) peab tegelema igasuguste statistiliste andmete kogumisega ja kui ta seda ei tee siis võib kasutusõiguse luba omavat juriidilist isikut karistada ja seda kuni kasutusõiguse loa tühistamiseni. Nüüd asja juurde. Kas keegi on Keskkonnaametisse pöördunud, et näiteks ruutloendusele tehtavad kulutused hüvitataks? Kui me kõik nüüd uue Jahiseaduse eelnõu kontekstis peame karmilt hakkama oma kulutusi jahipidamisele kokkulugema ja optimeerima, siis taoline pöördumine Keskkonnaametisse oleks ju vägagi õigustatud. Kindlasti ei saa hakata mingeid ulmelisi nõudmisi esitama, aga põhjendatud kuludokumentide alusel võiks see toimuda. Veel arvan, et iga jahipiirkonna kasutaja üksinda ei peaks hakkama seda asja ajama so IGASUGUSTE RIIKLIKULT MEILE PANDUD ÜLESANNETE TÄITMISEL TEHTUD PÕHJENDATUD KULUTUSTE HÜVITAMIST NÕUDMA, vaid EJS võiks katusorganisatsiooonina seda meie ühistes huvides aetavat asja ajada.

_________________
Ole kui leebe tuul...


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Kulutused jahipidamiseks
PostitusPostitatud: L Märts 16, 2013 9:17 am 
Offline

Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm
Postitusi: 188
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Sisuliselt on jahipiirkonna kasutusõigus sätestatud tingimustega leping kahe osapoole vahel. Kui tingimused ei sobi, siis: "Käesolevat jahipiirkonna kasutusõiguse luba on võimalik vaidlustada 30 päeva jooksul teatavaks tegemisest, esitades vaide loa andjale haldusmenetluse seaduse sätestatud korras või esitades kaebuse halduskohtusse halduskohtumenetluse seaduslikus sätestatud korras"
Samuti on ju kohustus küttida X arv metssigu, selle eest ei hakka ju keegi kompi nõudma/maksma.
Kõik kohustused, soovitused ja nõuded on loal kirjas. Loa kättesaamisel peab saatma keskkonnaametile kinnituse kättesaamise kohta. Kui ei vaidlusta ja maksad, siis järelikult oled nõus kõikide tingimustega ning hiljem pole midagi nõuda. Load koos tingimustega on kõigile avalikult kättesaadavad siin: https://eteenus.keskkonnaamet.ee/?page= ... 0316084107


 Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Kulutused jahipidamiseks
PostitusPostitatud: L Märts 16, 2013 9:46 am 
Offline

Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am
Postitusi: 411
Asukoht: Järvamaa
Kes siin kohustustega mittenõustumisest või täitamata jätmisest rääkinud on? Jahipiirkonna kasutaja on nõus kõiki neid tegevusi tegema kui kulutused hüvitatakse. Tuleks taotleda kulutuste hüvitamist, mitte vaidlustada jahipiirkonna kasutsuõiguse luba. Ja veel, kasutusõiguse luba väljastatakse nendel tingimustel, mis väljastaja on sinna sisse kirjutanud, mingit Võlaõigusseaduses kirjaldatud pakkumuse ja nõustumuse teemat ei toimu, kus lepingu tingimuste üle läbi räägitakse.

_________________
Ole kui leebe tuul...


 Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 3 postitusi ] 

Kõik on UTC + 2 tundi


Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 2 külalist


Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group