Koprajaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas puugi »

Jõgedes kus on kiire vool on peaaegu võimatu neid peale laskmist kätte saada,aga ärge muretsege,sest nad tõusevad kunagi pinnale.Ja kiskjad söövad nad kõik ära.
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

MLP kirjutas:Andrus ! Kuidas saab olla loom, kes läheb alla voolu tabatud kui sa ei saa looma surmas 100% kindel olla? Ja sellisel lõõbitul viisil võiks ka, siis seajahti pidada! On ju neidki palju ,laseme siis nii,et terve mets on raipeid täis. Mina arvan küll, et olgu ta kobras vees või siga metsas,siis sellised loterii lasud küll eriti asjakohased ei ole. Pole ju mõtet lasta looma ehku peale ootad kuni tuleb kaldasse sööma ja lased ära. Kindlasti on ka mehi kes lasevad N: sigu kes põgenevad üle jõe ujudes, on see ,siis normaalne we? Ja ilmselt on kõigil seda jh ette tulnud ,et on vette lastud ja põhja läinud,aga endale tuleb selgeks teha miks sa seal metsas käid ,kas lihtsalt tapmas või jahil ja üldiselt pean HK nõustuma tiiru osas,aga mina selleks nii kaugele minna ei viitsiks laseks maja taga püssi kui pauku teha tahaks lihtsalt..


Kui korralikult teema läbi lugeda, räägime me siin PAADIGA jahtimisest, ja kui kobras sul paadist 10m kaugusel ujub, ja sa talle kartetšidega pähe virutad, olen ikka kindel küll et see lask oli surmav. Ja ei ole võimalik paadiga oodata, kuni kobras kaldale ujub, kuna jooksvas jões ei saa paati lihtsalt seisma jätta, kui kaldasse sõita saab kobras kohe aru, et midagi on kahtlast.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas MLP »

Tankitoru kirjutas:
MLP kirjutas:Andrus ! Kuidas saab olla loom, kes läheb alla voolu tabatud kui sa ei saa looma surmas 100% kindel olla? Ja sellisel lõõbitul viisil võiks ka, siis seajahti pidada! On ju neidki palju ,laseme siis nii,et terve mets on raipeid täis. Mina arvan küll, et olgu ta kobras vees või siga metsas,siis sellised loterii lasud küll eriti asjakohased ei ole. Pole ju mõtet lasta looma ehku peale ootad kuni tuleb kaldasse sööma ja lased ära. Kindlasti on ka mehi kes lasevad N: sigu kes põgenevad üle jõe ujudes, on see ,siis normaalne we? Ja ilmselt on kõigil seda jh ette tulnud ,et on vette lastud ja põhja läinud,aga endale tuleb selgeks teha miks sa seal metsas käid ,kas lihtsalt tapmas või jahil ja üldiselt pean HK nõustuma tiiru osas,aga mina selleks nii kaugele minna ei viitsiks laseks maja taga püssi kui pauku teha tahaks lihtsalt..


Kui korralikult teema läbi lugeda, räägime me siin PAADIGA jahtimisest, ja kui kobras sul paadist 10m kaugusel ujub, ja sa talle kartetšidega pähe virutad, olen ikka kindel küll et see lask oli surmav. Ja ei ole võimalik paadiga oodata, kuni kobras kaldale ujub, kuna jooksvas jões ei saa paati lihtsalt seisma jätta, kui kaldasse sõita saab kobras kohe aru, et midagi on kahtlast.


siis mine lase kraavi pealt rohkem ja las jões elavad.... (b)
sinu nukker noku!
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

MLP kirjutas:siis mine lase kraavi pealt rohkem ja las jões elavad....


Jah, see on ka võimalus, aga asi on selles, et see jõgi kus jahin, voolab ka minu metsa kõrvalt mööda, ja metsast läheb kraav läbi. Sealt kraavi pealt olen suutnud need väikesed paganad välja tõrjuda :D aga kui ma sealt jõest küttimise lõpetaks, siis ma kardan, et nad roniksid sinna kohe tagasi ka.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas puugi »

Kui neid jões palju on,siis tulevad kindlasti kraavi tagasi.Aga vaata kui hea kui saab kindlas kohas regulaarselt jahti pidada.Kas kraav kuivaks ei jooksegi kunagi,või on kraav sügavam kui jõgi?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Äkki jätaks teiste kõrid rahule ja räägiks jahijutte edasi? Ja kui närima hakkab, võiks püssi võtta ja ise kobrast vaatama minna, las igaüks tegutseb vastavalt oma võimalustele. Muidu varsti jahijutte siin ei kuulegi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas aivar00 »

No kui naa vägevalt neid koprapoisse seal leidub - organiseeri üks kevadine foorumlaste koprajaht koertega. Kui on jõgi kopraid umbselt täis, siis peaks neid jõkke suubuvaid kraave ka hulgim olema, millised kopraid täis :lol:
Muidugi minu rumal aju arvab, et kraavi suudmesse raudade paigaldamisega peaks selle enda metsa äärse kraavi praktiliselt kopravaba saama hoida...
Kevad aga tuleb väga visalt. Nädalavahetusel jahimaal kakerdades hakkasid ka ühes kohas kopra tegutsemise jäljed silma. Kraavid aga üsna kindlalt jääs. Peale astuda aga ei kannata :oops: vähemalt minul. Selline mulje, et suurem jäätumine alles viimasel ajal toimunud.
ikka lõbusalt
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

puugi kirjutas:Kui neid jões palju on,siis tulevad kindlasti kraavi tagasi.Aga vaata kui hea kui saab kindlas kohas regulaarselt jahti pidada.Kas kraav kuivaks ei jooksegi kunagi,või on kraav sügavam kui jõgi?


Ei ütleks, et kraav sügavam kui jõgi, aga tavaliselt sügisel enne külma lasen tammid alla, siis lähevad nad vähemasti ära jõkke. Aga ise olen suvel põllumajandusega suht hõivatud, ja siis ei jõua seal silma peal hoida.
KIGE
Postitusi: 40
Liitunud: L Juul 26, 2008 12:16 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas KIGE »

Endal sellel aastal kaks kottis :wink: , plaanis järgmine nädal jahinädalaks võtta ja idas vedi kraave puhastada :twisted: . Meil tänu kaevandusele paar kraavi aasta läbi lahti, loodame et järgmisel nädalal teised kraavid ka juba lahti :P .
Kui koer haugub ja püss paugub - siis otsige mind metsast!
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

KIGE kirjutas:Endal sellel aastal kaks kottis :wink: , plaanis järgmine nädal jahinädalaks võtta ja idas vedi kraave puhastada :twisted: . Meil tänu kaevandusele paar kraavi aasta läbi lahti, loodame et järgmisel nädalal teised kraavid ka juba lahti :P .


Et siis kobras liigub seal kandis ? Lasid õhtul või hommikul, või said hoopis raudadega ?
triksu
Postitusi: 7
Liitunud: E Mai 28, 2012 7:52 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas triksu »

Eile kell 4 väljas.Samas kohas ka paar päeva tagasi nähtud.
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

Nojah, eks ta nüüd peab tahest tahtmata pesast välja tulema hakkama, olgu kui külm tahes, aga nälg ja jooksuaeg pressib peale :D Oli plaan täna hommikul käija, aga paar asja tuli ette, mingi päev peab ikka minema ja proovima...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Välek »

Kevadel paadist allavoolu triivides lase kopraid siis, kui nad kaldal kükitavad. Kasuta võimalusel vinti, lase jala taha või pähe. Ja kasuta poolmantlit. 9,3mm kasutan täismantlit. 100 kuni 20 meetri kauguselt hakkab juba vette trügima, kui on paati märganud. Samas see 20 meetrit võib veel peatabamiseks sileraudsega kaugeks jääda. Kuival maal jäävad paremini maha, kui vees, kus hakkavad ka südame ja selgroopauguga ringe tegema ja keerutama. Kui teine mees on aerudel, siis lepi nii kokku, et hoiab paadi sellise nurga all, et mugav oleks sul lasta. Nii lähenetegi vaikselt kaldal kükitavale koprale, kelle lume taustal näed juba kaugele ära. Soovitan soojalt kasutada vinti ja sooritada lask siis, kui loom on kaugemal, aga kuival maal. Samas ei saa mainimata jätta, et see pooled käes ja pooled läinud "koperdamine" on ikka mehe enda lohakus. Ole aerutamisoskusega mehega sõidetavas paadis ja korja oma koprad üles. Kui korra on juhtunud, et koguni pooled koprad on kaduma läinud, siis analüüsi oma tegevust ja varustust, et rohkem nii ei juhtuks.
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

Välek kirjutas:Kevadel paadist allavoolu triivides lase kopraid siis, kui nad kaldal kükitavad. Kasuta võimalusel vinti, lase jala taha või pähe. Ja kasuta poolmantlit. 9,3mm kasutan täismantlit. 100 kuni 20 meetri kauguselt hakkab juba vette trügima, kui on paati märganud. Samas see 20 meetrit võib veel peatabamiseks sileraudsega kaugeks jääda. Kuival maal jäävad paremini maha, kui vees, kus hakkavad ka südame ja selgroopauguga ringe tegema ja keerutama. Kui teine mees on aerudel, siis lepi nii kokku, et hoiab paadi sellise nurga all, et mugav oleks sul lasta. Nii lähenetegi vaikselt kaldal kükitavale koprale, kelle lume taustal näed juba kaugele ära. Soovitan soojalt kasutada vinti ja sooritada lask siis, kui loom on kaugemal, aga kuival maal. Samas ei saa mainimata jätta, et see pooled käes ja pooled läinud "koperdamine" on ikka mehe enda lohakus. Ole aerutamisoskusega mehega sõidetavas paadis ja korja oma koprad üles. Kui korra on juhtunud, et koguni pooled koprad on kaduma läinud, siis analüüsi oma tegevust ja varustust, et rohkem nii ei juhtuks.


Mai oska midagi uut vastata, ja sama juttu ei viitsi ka kirjutada, mida eelnevalt kirjutanud olen. Siin pole küll minujaoks vahet, kas lasen paadis vindi või jahikaga, kõik lasud, mida teinud olen, olen lasknud lähedalt ja enamjaolt jahikaga. Mul pole seal aega oodata kuni kopraonu kaldale triivib ennast, kui laskekaugus käes annan lataka ära. Surmavad paugud on neist kindlalt enamus, kuna vees olles ainult pähe lasen. Nagu ma ennist juba ütlesin, on see õnne värks kas kobras jääb pinnale või ei, kõik oleneb, kas kobras enne lasku hingas sisse või välja.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Välek »

Tankitoru kirjutas:
Nagu ma ennist juba ütlesin, on see õnne värks kas kobras jääb pinnale või ei, kõik oleneb, kas kobras enne lasku hingas sisse või välja.
Mis sa lased siis loomast õnne peale????? :VS Sa saaksid sama tulemuse, kui teeksid asja õigesti, ja lisaks sellele , saad ka koprad kätte. Kui niisama tahad tappa, oota suvi ja kärbsed köögilaes ära.
Vasta