Koprajaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Selline kirjeldatud jaht iseloomustab väga hästi turbapinnasega elupaiku. Eks seal ole omad seaduspärasused, et kuidas neid seal kergem kätte oleks saada, aga alati ei õnnestu ka.
Lehepuhurist olen ise ka tiiru kuulnud, aga paraku mitte kellegilt selliselt pädevalt, kelle jutu peale seda ostma tõttaks. Labidaga käigus mulistamine annab ka effekti, et välja tuleks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:...
Lehepuhurist olen ise ka tiiru kuulnud, aga paraku mitte kellegilt selliselt pädevalt, kelle jutu peale seda ostma tõttaks. ...
no aga kui ta olemas on, võiks ju proovida ... andke teada, mul pole nii pisikest koera, et urgu mahuks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mitte puhuri ,vaid imurit on ikka vaja! tõmbad koprad kohe lups ,lups kotti! :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Nali naljaks,aga iga kord rasketes oludes on unistatud võimsast pumbast, mis süsteemid veest tühjaks tõmbaks. :Dl
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Bensiinimootoriga ,üsna võimsad ja võrdlemisi miniatuursed pumbad on ju olemas.Tööriistarent ,v mõne kaabli/ trassifirmal on need kindlalt olemas!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Karmo »

Jätke ikka loomale ka võimalus!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Feen »

Milleks? Kui on kahjustuskoht ning vaja on 100% loomadest küttida, siis milleks on vaja loomale anda võimalus? Kui juba tammid maha ja koeraga torkima minna, siis pole mõtet hakata valima, et oh, sellele jääb võimalus lõhutud pesakonna järel edasi kiratseda ja sellele mitte. Kui võimaluste juurde minna, siis tuleks ema ja isa alles jätta ning ülejäänud ära noppida, oleks asjal jumet. Vastasel juhul toimib paremini see kui üldse neid ei torgi. Või oli see jutt rohkem sellesse valdkonda, et keegitahab jälle teistest eetilisem olla (u nii, et käid 10 kordas passimas ja lased loomad maha vs võtad korraga koha ette ja teed platsi puhtaks)?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Karmo »

Oh-jah, mis ma ikka oskan kosta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Vahel on tõesti parem vait olla, eriti kui ise teemat ei valda. Aga pumpadest ja koprajahist rääkides, siis ei kujuta hästi ette, et hakkaks kuhugi sohu rasket pumpa vedama. Mõnele on paras katsumus isegi kahva vedamine ja ikka avastad pärask, et krt keegi on selle kraavile maha jätnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas hundikütt »

Õige jutt.Mõõdunud sügisel sai ka kambaga jahti kobrastele peetud.Kümnekonna jahipäeva jooksul kaotati enamus varustusest ära :twisted: Käisin peale hooaega mitmeid kohti läbi ja korjasin konkse,vardaid,võrke ja muud kokku.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Feen »

Mõni aasta tagasi oli Eesti Jahimehes kirjutis koeraga koprajahist. Suvi-kevad hooajal olen tähele pannud, et paljud on hakanud koertega koprajahti pidama aga seda kirjutist pole läbilugenud. Täispikk versioon peaks netist saada olema aga esimese hooga seda ei avastanud (äkki oli juba paar aastat tagasi või enam kirjutatud). Seal on sellised lihtsad asjad kirjas kuidas vett maha saada ja millal jahti alustada ning kuidas jagada ära varustuse mingi eseme eest vastutaja. Paratamatult juhtub jahis igasuguseid asju kuid need, kes koeraga jahti pidama hakkavad, otsige see kirjutis üles ning lugege läbi (asjad elust enesest).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Karmo »

Sitta sellest pumbast, mõned rgd 4-jad on palju mugavan kaasa tarida.
tiondrip

Re: Koprajaht

Postitus Postitas tiondrip »

Feen sinu kirjatükk asub siin :) http://www.ejs.ee/ajakiri/artikkel.php?id=276 (y)
navimees
Postitusi: 23
Liitunud: N Aug 29, 2013 12:58 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas navimees »

Kas keegi mingit sorti paate ka koprajahiks kasutab. Ise mõtlesin 3,5m. kanuu peale et hea kraave pidi sõita. Ma suht algaja ka veel aga ehk mõni kogenum oskaks asjast pajatada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Kunagi olen kasutanud vene kummipaati. Õigustas ennast igati. Hea kerge üle tammi visata, mööda maad vedada/lohistada. Roigaste ja puude vahel andis teda kokku suruda ja siis nii läbi igalt poolt pressida pugeda. Osad küll hurjutasid, et küll okste ja teravate rontide vahel läbi selle veel torkad, aga ei õnnestunud see kuidagi. Võimalik, et PVC seda valu vastu ka poleks pidanud. Ja hea oli teda ka auto katusel vedada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta