Koprajaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Kusjuures need jublakad hakkavad koerale ka külge.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Feen »

Kas need liigutasid ennast või olid liikumatult ja torkimisel sama pehmed kui rasv?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
innuk
Postitusi: 14
Liitunud: P Apr 03, 2011 9:25 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas innuk »

Feen kirjutas:Kas need liigutasid ennast või olid liikumatult ja torkimisel sama pehmed kui rasv?


Liigutasid ja pehmed.
Tundra
Postitusi: 1
Liitunud: K Okt 30, 2013 9:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tundra »

Tere.
Need valkjad ,liigutavad, vigurid on paelussi miski vahepealsed asjad .Sai kolm aastat tagasi ka ühel kopral magu ära lõhutud.Lahkamisel avaneski kole vaatepilt,kogu kõhu sisemus elas.Korjasingi,Need vigurid kokku ja saatsin HR Laanetule uurimiseks.SEalt ma selle infi saingi.
Laup aga sain kopra mis oli Kiisult küünistada saanud,peale selle puudus loomal üks silm täielikult ja teine oli kaega kattunud. Tegin veel pildidki.
Manused
P3300013.JPG
P3300011.JPG
P3300010.JPG
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas skog »

Eilsest alates andis suur isane koha üle uutele noortele ja vihastele.
Head teed.
Tänud jumalatele.
Manused
Kobra.jpg
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas pktaks »

Täna õhtune. 23 kg. Selja peal ja küljel oli naha sees pikk ja sügav kriimustus.
Manused
Kober
Kober
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Läksin ka eile kobrast vaatama ja kohale jõudsin kell 20:00. Selgelt oli juba hilja, sest loomad olid väljas. Ühte nägin vastaskaldas söömas. Ise olin teetammi peal, aga lasta ei saanud, kuna võsa ja pilliroog ees. Hakkasin pervest alla hiilima ja vana sai põõsast oksa kätte ja tuli sellega vee äärde. Minu hiilimise peale pani teine allatuult sabaga laraka ära ja osanärija ronis ka vette igaks juhuks. Kaua ta seal polnud, tuli pinnale tagasi ja läks oma oksa üle vaatama, mis maha jäi. hiilisin siis kaldani välja ja kotti ma ta pistsin. Selline kena suur isa oli. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas pktaks »

Kuna kakuke seadis kahtluse alla, kas minu pildil oleva lasin ikka mina või meespool, siis olgu selgituseks et meespool tegi kodus õuetöid ja naispool saadeti süüa hankima :D
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas jahe »

pktaks kirjutas:Kuna kakuke seadis kahtluse alla, kas minu pildil oleva lasin ikka mina või meespool, siis olgu selgituseks et meespool tegi kodus õuetöid ja naispool saadeti süüa hankima :D

Ja ma juba mõtlesin siin,et meespool pesi kodus pesu samal ajal :wink:
243win
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas pktaks »

Tänapäeval peseb pesu ja nõusid pesumasin :D
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas serx »

Sai ka eile "siledat" tuulutamas käidud!
ca 18:30 esimene, 18:45 teine, 19:15 kolmas ja 19:40 neljas :-) Kõike seda ühe kuhila juurest. Ühest sai mööda ka lastud :-)


(neljas oli suur ja väga katki, ei söendanud pidile sobitada) :-)
Manused
20140406_223103.jpg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Juba mõtlesin, et huvitav, keegid koprajahist ei räägigi, et nagu jube vaikne, samas kobras ise aktiivne. Seal, kus käinud, jube hilja välja tulnud. Nii 9 õhtu on see aeg, kui põhiliiklus käib. Reedel ühe tiigi ääres küll tuli varem välja, õigemini läksin kohale enne 8´t ja oli väljas. See kotti lõpus ka rändas ja eile kui ajasin ennast peale 9´t püsti, et aitab küll, jube pime, siis viimast korda optikaga vett inspekteerides avastasin, et nott on vees. Vaatan, krt, seda varem ju polnud ja nott hakkas liikuma. Kobras oli. Nii see kutsikas kotti ka rändas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tormis »

Vahetaks koprajahi hirvejahi vastu :?: Nii viis kobrast ühe hirvevasika vastu :?: :lol: :lol: :?:
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas serx »

kakuke kirjutas:Juba mõtlesin, et huvitav, keegid koprajahist ei räägigi, et nagu jube vaikne, samas kobras ise aktiivne. Seal, kus käinud, jube hilja välja tulnud. Nii 9 õhtu on see aeg, kui põhiliiklus käib. Reedel ühe tiigi ääres küll tuli varem välja, õigemini läksin kohale enne 8´t ja oli väljas. See kotti lõpus ka rändas ja eile kui ajasin ennast peale 9´t püsti, et aitab küll, jube pime, siis viimast korda optikaga vett inspekteerides avastasin, et nott on vees. Vaatan, krt, seda varem ju polnud ja nott hakkas liikuma. Kobras oli. Nii see kutsikas kotti ka rändas.



Täitsa õigus!
Kobras aktiivseks muutunud jah viimastel päevadel!

:D
randar
Postitusi: 22
Liitunud: E Nov 03, 2008 5:48 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas randar »

Pilt

Reede õhtul sai tabatud siis selline isend. Läksin niisama ühe kraavi äärde, et linnakärast puhata. Jäin ühe teetruubi juurde seisma, kus kraavid ristuvad, ning märkan et truubist tuleb sogast vett ja imelikku solinat on kuulda. Hüppasin alla truubi ette ja nägin ,et kobras teistpool truubist väljumas, ****, püssi ju kaasas polnud. Haarasin auto kastist kopratammide lõhkumisek mõeldud konksu, lootes sellega tegelane kätte saada-ei õnnestunud. Ronisin autosse ja sõitsin koju püssi järgi. Tagasi jõudes oli kõik vaikne, jäin ikkagi truubile passima ja 10 min möödudes pistis kobras pea välja seal, kus oli eelnevalt minu eest pääsenud ja hakkas ujudes eemalduma. Ootasin, millal peatus ning siis ka vormistasin.

Kellaaeg näitas siis 20.05 ja kobras kaalus 24kg. Nahka võttes selgus, et loom oli eelnevalt kartetsidega lasta saanud ja pool külge oli augustatud, kartetsid olid läbistanud vaid naha ja kogu tabamisala mädanes.

Selline õhtu siis.
Vasta