Koprajaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Anti »

Ma kahjuks või õnneks saan Tankitorust täiesti aru. Ikka lastakse vette ja jääb neid ka kadunuks. Samamoodi võib see 50m kaldapealne kobras lasu tulemusel vette kukkuda ja vooluga kaduda. Eks metsas käivad asjad tihti jah tiba omamoodi, teinekord ära lihtsalt seda foorumis nii eksponeeri.
Siin seda vaidlemist lugedes tuli meelde üks jutt foorumist, kus keegi soovitas emaseid kopraid üldse mitte küttida! Niiet mõtteainet jagub :D

Tundub, et kui sel kevadel jahihooaega ei pikendata, siis jäävad kevadised küttimise numbrid üsna tagasihoidlikuks.
http://beta.album.ee/antilaht
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas hundikütt »

Kuulge mehed,see aasta ju jahikultuurile pühendatud aasta.Kui olen ikka loll ja pole omale koprajahti selgeks teinud ja jätan endast raiperaja järele,siis ei maksa seda siin avalikusele laia lõuaga seletada ja oma saamatust õigustada. :evil:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas puugi »

Eks need asjad on jah niimoodi kuidas on.Kui kusagil on kopraid palju,siis on hea kui on üldse selline mees kes nendega tegeleb.Teises kohas on tegelejaid palju ja kopraid vähe.Fakt on see,et kui neid ei püüa on asjad puhta hullud lõpuks.Ja kui jõgedest kraavidesse kolivad on metsad soostunud ja kuivavad ära.
Tegelen ise pidevalt kobrastega ja lõppu pole nähagi,sest tööl on ka ju vaja käia.Mingeid erilubasid ka enam naljalt ei anta.Kõige tõhusam on kas conidega püüda või tammid maha kratsida ja koeraga kõik kinni püüda.
Muidugi tuleb kasutada kõik lubatud võimalused ära.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas MLP »

Välek kirjutas:
Tankitoru kirjutas:
Nagu ma ennist juba ütlesin, on see õnne värks kas kobras jääb pinnale või ei, kõik oleneb, kas kobras enne lasku hingas sisse või välja.
Mis sa lased siis loomast õnne peale????? :VS Sa saaksid sama tulemuse, kui teeksid asja õigesti, ja lisaks sellele , saad ka koprad kätte. Kui niisama tahad tappa, oota suvi ja kärbsed köögilaes ära.


lolle on igasuguseid pole vast mõtet sellistega vaielda,lihtsalt kahju ,et sellistel relvaluba on !

selle venna näol on tegemist ilmselt miski 20a poisikesega.. :V
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Anti »

MLP kirjutas:selle venna näol on tegemist ilmselt miski 20a poisikesega.. :V


Kisub küll teemast välja, aga suhteliselt karm ütlemine! Kas vanus teeb sinust parema jahimehe? Kas vanemad mehed ei tee vigu ja on täielikult eetilised jahimehed?
Ku*at, kuidas ma ei salli sellist vanuse järgi hindamist!
Kahjuks kohtab sellist hindamist üsna tihti, a'la stiilis "Sina ole üldse vait! Sa ei tea midagi, sa oled alles poisike"
Viimati muutis Anti, K Mär 27, 2013 4:45 pm, muudetud 1 kord kokku.
http://beta.album.ee/antilaht
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas andrus »

Ja siis 30-40aastat jahti pidanud mehed teevad selliseid lolluseid ,et hoia mütsi kinni aga rusikaga müristavad vastu rindu...vat MINA :wink:

Kui just laiamiseks läks siis 32 varsti. :lol:
jahismurf
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Beretta »

Katsuks kakelungi juurest koprajahi juurde tagasi tulla.
Ettepanek, et kevadel emaseid kopraid mitte lasta on kena aga.... Oleks neil tissid nagu Pamelal või vähemalt nagu igavesti noorel seltskonnadaamil Anul ja ujuks kõht ülespidi.... aga põle teps mitte. Ainus soovitus (praktikas ebameeldiva kinnituse ka saanud), vältida suure kopra laskmist vahetult pesakuhila juures alates märtsist.Kopra jahihooja pikendamine peaks olema iga seltsi /klubi enda otsustada. Ja eriti kui kopraid palju ning kevad nagu sellel aastal.
Grumpy old man
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Välek »

hundikütt kirjutas:Kuulge mehed,see aasta ju jahikultuurile pühendatud aasta.Kui olen ikka loll ja pole omale koprajahti selgeks teinud ja jätan endast raiperaja järele,siis ei maksa seda siin avalikusele laia lõuaga seletada ja oma saamatust õigustada. :evil:
Lollus võib see tõesti olla, kui samasse ämbrisse satud ja pooled lähevad raipeks. Teist samapalju võib olla tegemist saamatusega. Koprapea tahab kõva matsu saada. Pange märkleht üles ja vaadake, kui palju jämedaid rentisid paarikümne sammu kaugusel tikutopsi on tabanud. See, kui lõuad puru lased ei lähe arvesse. 4/0 haavlid jäävad osaliselt suure kopra pealuud läbistamata juba 10 meetri kauguselt. Edasi jämedamaid rente kasutades paraneb läbistavus, aga kaugus ei saa oluliselt suureneda. Ja 10-15 m kaugusele on jupp tegu pääseda, kuigi see pole ka mingi ime. Nii et, Tankitoru , vaata moona jämedus, laskekaugus ja täpsus, paarimehe aerutamisoskus ja koostöö , samuti paadi omadused kiires vees kriitilise pilguga üle ja Sind saadab loodetavasti edaspidi edu. Ja kui võimalik, kasuta vinti ja poolmantlit, või sileraudse kuuli- kui lased mööda, siis tõenäolisus on suurem, et lasidki mööda, mitte ei haavanud.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas MLP »

Anti kirjutas:
MLP kirjutas:selle venna näol on tegemist ilmselt miski 20a poisikesega.. :V


Kisub küll teemast välja, aga suhteliselt karm ütlemine! Kas vanus teeb sinust parema jahimehe? Kas vanemad mehed ei tee vigu ja on täielikult eetilised jahimehed?
Ku*at, kuidas ma ei salli sellist vanuse järgi hindamist!
Kahjuks kohtab sellist hindamist üsna tihti, a'la stiilis "Sina ole üldse vait! Sa ei tea midagi, sa oled alles poisike"

keegi pole tõmmanud mingeid jooni 20 ja 40 vahele vaid inimese käitumine ja arusaam asjast annab tunda ja kui mõned vanemad on proovinud asja selgitada ,et nii pole ilus ja eetiline ja ikka oma joru aetakse ,siis ei oska muud lihtsalt selliste kohta öelda...olgu neid tõpraid seal 100 ,aga kedagi lihtsalt selle pärast tappa ,et neid alla voolu lasta,nii ei saa... metsas on sigu ka palju tean yhte kohta kus on kindlasti 50 ja ehk rohkem ka ,see ei tähenda seda, et ma sinna lähen ja 40tk maha klõmmin ja sinna vedelema jätan...nii,et tambi omale rusikaga pähe ja katsu oma aju liigutada... (b)

Anti, 22
sinu nukker noku!
kaksraud
Postitusi: 8
Liitunud: P Mär 03, 2013 5:42 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kaksraud »

MLP kirjutas:
Anti kirjutas:
MLP kirjutas:selle venna näol on tegemist ilmselt miski 20a poisikesega.. :V


Kisub küll teemast välja, aga suhteliselt karm ütlemine! Kas vanus teeb sinust parema jahimehe? Kas vanemad mehed ei tee vigu ja on täielikult eetilised jahimehed?
Ku*at, kuidas ma ei salli sellist vanuse järgi hindamist!
Kahjuks kohtab sellist hindamist üsna tihti, a'la stiilis "Sina ole üldse vait! Sa ei tea midagi, sa oled alles poisike"

keegi pole tõmmanud mingeid jooni 20 ja 40 vahele vaid inimese käitumine ja arusaam asjast annab tunda ja kui mõned vanemad on proovinud asja selgitada ,et nii pole ilus ja eetiline ja ikka oma joru aetakse ,siis ei oska muud lihtsalt selliste kohta öelda...olgu neid tõpraid seal 100 ,aga kedagi lihtsalt selle pärast tappa ,et neid alla voolu lasta,nii ei saa... metsas on sigu ka palju tean yhte kohta kus on kindlasti 50 ja ehk rohkem ka ,see ei tähenda seda, et ma sinna lähen ja 40tk maha klõmmin ja sinna vedelema jätan...nii,et tambi omale rusikaga pähe ja katsu oma aju liigutada... (b)

Anti, 22


Eks sa katsu 40tki maha klõmmida :lol:
Katsume nüüd näägutamise jätta, selle jutuga siin foorumis maailma vist ei paranda . :wink:
Tankitoru
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 01, 2013 6:22 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tankitoru »

Välek kirjutas: Nii et, Tankitoru , vaata moona jämedus, laskekaugus ja täpsus, paarimehe aerutamisoskus ja koostöö , samuti paadi omadused kiires vees kriitilise pilguga üle


Tavaliselt lasen kas kuuli, või 7.62 haavliga.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas puugi »

Siin on vahepeal päris kuumaks läinud?Aga ma olen parem vait,sest kondid on juba rabedad ja poistega jamada ei taha. :D
Puugi 42.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Välek »

Tankitoru kirjutas:
Tavaliselt lasen kas kuuli, või 7.62 haavliga.


Nüüd küsin ettevaatlikult ja ennetavalt, kas aerudel on Jüri Jaanson? Kui jah, siis palun teema lahkamisega otsast taaskord alustada :wink: :lol: Kindlasti tuleks mõned koprad sealt jõest kinni võtta ja uurimiskeskusesse saata. Paha ei tee ka hõbekuuli kasutamine jahis. Oleks ma seda teadnud, et sellised loomad... nagu bakter mis ei allu antibiootikumile. ´Kaššei varestest on juttu olnud. Kunagi ammu tuli hallvares veidi alla 20 meetri kõrguselt õhupüssikuuliga alla. tavaline, 150 m/s. Kuul kuiva kuuselaua sisse alati ei jäänud... Kerre ja kutu. Ja... et Sul meel mõru oleks... minu kobrastel (kui vahel vees pähe lasnud) on kopsud õhku täis ja laperdavad, siputavad veepinnal, kuni tagajalast kinni võtan ja paati tõstan :wink: Ega ma muidugi pikalt ei oota- mul ka kõvad poisid aerudel (b) 38.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kalur »

Mina arvan,et see tapmine tapmise pärast ei kõlba kuskile.Ja 10 meetri pealt lastes peaks ikka paadiga koprani küll jõudma enne kui see uppub.
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas saaremees »

Äkki teeks koprajahist uue teema....tahaks liikumisest midagi kuulda aga siit seda vähe. Natuke nõmeks kisub see lugu
Vasta