Koprajaht

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Veix »

Selle aasta esimene sai nopitud eile õhtul, kaaluga 16 kilo! Tuli augu äärele nosima juba 16.40 ja lasu vormistasin 18.10! Käib kindlates kohtades väljas ja see hõlbustab tegelikult varitsemist, lihtsalt kannatust on vaja ! :D
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas jahe »

Veix kirjutas:Selle aasta esimene sai nopitud eile õhtul, kaaluga 16 kilo! Tuli augu äärele nosima juba 16.40 ja lasu vormistasin 18.10! Käib kindlates kohtades väljas ja see hõlbustab tegelikult varitsemist, lihtsalt kannatust on vaja ! :D

Et siis poolteist tundi sihtisid :lol: pole paha :D
243win
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Veix »

Õnneks nii kaua ei pidanud optikatorust läbi vahtima järjest, kuid püssi sai tõsta päris mitmel korral sihtimiseks, sest auguservast oli askeldamist näha! (y)
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas heyx »

Pilt
täna umbes 20:00, mõlemad üleaastased, 1 lihtsalt tugevalt üle 20kg. Mõlemad lastud sama kohapealt ca. 15minutilise vahega. Kui mul tavaliselt on teleskoopkonks kaasas, siis sel korral oli ikka väga kiire lepa langetamine. Teist oli juba palju lihtsam välja õngitseda :D . Laskekaugus oli mõlemal korral ca. 50m. Kanuu polnud asjaga seotud...
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas dreamfall »

Praegu paistab kobrastel vist päris kena kasukas olevat...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas kakuke »

Käisin ka eile esimest korda sel kevadel kobrast passimas. Kohale jõudsin varem välja luuratud kohta õhtul 8 ajal. Istusin maha langetatud kasele ja jäin ootama. Külakoerad lähedal haukusid närvesöövalt. Ei saanudki kaua olla vast 10-15min, kui lõi vee lainetama ja minu ette lahtisesse kohta (lahtist osa on vähe) tekkis koprapea ja siis seal oleval madalikul ajas jalad põhja ja oli poolest kerest väljas (suur loom oli). Olin koprast max 5m kaugusel ja ei julgenud hingata ka. Kõrvalt kuulsin (pead ei julgenud sinna suunas põõrata), et üks ronis jääle. Vaikselt tõstsin püssi ja minu ta oli. Õngitsesin ta kongitsaga välja ja jäin edasi istuma. Positiivne oli see, et peale pauku jäid külakoerad nagu niidetult vait. :) Vahepeal andsid koprad veel endast märku, aga vaiksem oli edasi. Tõsine elu läks lahti 10 tuuri. Siis nad närisid jääd, solistasid ringi, aravatavasti olid minu ees vees ka, kuna kogu aeg solises, aga musta vette ei näinud. Veest välja keegid ei roninud ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:... Kohale jõudsin varem välja luuratud kohta õhtul 8 ajal. Istusin maha langetatud kasele ja jäin ootama. Külakoerad lähedal haukusid närvesöövalt. ... Positiivne oli see, et ...
sul lahtist vett on. Ma olen ikka samamoodi istunud ja koeri kuulanud aga lumes olevate kaldaukude lähistel. Lahtist vett on meil vaid Piusal, sealt on mõni kobras ka meestel saadud. Samas metsas, kahjustuskohtades on kõik veel paksu jää ja lume all ning väljas käivad teadmata ajal. Ise siiamaani vaatamata õige mitmele kulutatud õhtule ikka kuival.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Paar õhtut tühja passitud ja panin kaamera ülesse.Esimene liikumine 00.36 ,sealt edasi kell neli ja viis varahommikul.Kuidagi ei kutsu passima,arad vist?
Manused
IMAG0007_1.JPG
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Hubert »

Eile õhtul siis oli jahijumal jälle lahke. 20.00 olin kraavi ääres, liikumist võis täheldada alles 21.30. Esimene tegelane tuli selja tagant jää alt ujudes, keeras jää all otsa ringi ja kadus. 21.45 tuli pesast loom välja. Kaldale ei roninud kuid kraavikeses oli vett minimaalselt ja sinna ta jäi. Tabatud isend oli 26 kilone isane kobras. Jällegi B&p 7/0 oli see, mis looma manalateele viis.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas mrr »

Tänasel udusel päeval kella 2 ajal eelluure käigus ATV-ga kraaviääri läbikammides avastasin ühel hetkel mustad pead, kes minu möödumist huviga sogasest kraaviveest jälgisid. Parkisin ATV natuke kaugemale, hiilisin vastutuult kraavi äärde ja kahest kaldal puude kallal toimetavast mustast kogust jäi üks peale pauku kaldadale. 17,5 kilo (fotol).

Läksin tegin oma luuret edasi, käisin ka soolakul sokuga kohtumas ning tunni aja pärast otsustasin tagasi pöörduda. Kuna tee läks tuttavast kraavist mööda, siis ettenägelikult panin ATV seekord kaugemale ja hiilisin enamvähem vana koha peale. Pauk ja jälle üks must kogu hetkega maas. Seekord eelmise aastas kopra-kutsikas.

Päev kenasti korda läinud! Elu esimesed koprad lastud ja õhtul enam polnudki vaja välja minna. 8)
Manused
Kobras 17,5kg MED.jpg
Viimati muutis mrr, E Apr 15, 2013 10:16 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas jahe »

Selle aasta esimene kobras käes.Kaks kobrast olid kaldal ja närisid oksi,üks neist tegi vehkat,ilmselt targem siis :) teine jäi passima ja selle vormistasin ära.
Ses mõttes ka esimene ,et lastud uuest vindist kal 243win,kuuliks norma poolmantel 6.2grammi,maad ca 35meetrit,lastud käpataha mats ja maas.
Oh imet ei läinudki 9mm vaja :wink:
Manused
P4142579.JPG
243win
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas sokk »

Mis ajal tabasid? (b) (y)
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas alokauber »

Nonii jõevesi lõpuks tõusnud ja koprapoisid naksti väljas. Enda jahimaadelt esimene elus. Üleüldse on see meie seltsist kolmas tabatud kobras. Olen muidu kohanud neid ikka kümneid kordi aga kiire voolu sees pole enne pauku igaks juhuks teinud. Täna jäi ta mulle ühes lisakraavis vahele, seal vool vaiksem ja parem toimetada. Lasin teda teiselt poolt jõge ja peale pauku jäi kibama. Jooksin elu eest nii et veremaitse lausa kurgus teisele poole jõge et põhja ära ei kaoks. Lastud kusagil 21:00 paiku. Peale pauku tuli veel 6 siga ka põldu, aga see juba teine jahilugu :D
Manused
2013-04-14 21.02.00.jpg
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas honkomees »

Kah selle aasta esimene kobras käes. Kuna lahtist vett pole, siis ikka augu ääres passides. Üleeile tuli ka ca 21.15 välja aga lasin mööda. Eile ei õnnestunud näha. Täna siis umbes samal ajal tuli välja, veel paarkümmend minutit ootasin kuniks läheb augu äärest kaugemale ja siis 21.40 vajutasin.

Sain vist ka aru, miks eelmine kord mööda lasin - distants oli 2 madalpingeliini postivahet (50 m?) ja ka täna oli riivakas turja pealt - mul ca 180 m sisselastud optikal on esimene 0 kusagil 27-28 m peal ja eks siis 50 m jookseb kuul paar cm kõrgemale, lisame veel pilkase pimeduse eksimuse juurde ja ongi käes möödalask.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Sai ka see hooaeg ära alustatud, pisike küll aga ikkagi kobras :lol:
WP_000182.jpg
Vasta