Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Selles mõttes vahet ju pole, et kahelt poolt või mitte, aga selle nööri otsa, kui panna ühega, võiks kuhugi ülesse kinni siduda, et kui välja rabeleb, siis alla poole ei kukuks. Ühel jahikaaslasel rauad ketiga puu küljes ja sai hiljuti 2 nugist, kelledest ühel oli vahel nugisest vaid pea. Oli maast 1m kõrgusel rippunud ja kes iganes ta seal ära sõi, aga nii oli.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Mul puges hiljuti Reinuvader puuotsas olevasse kasti.Puul olid ühel küljel oksad ja neid mööda ronis 1,5 meetri kõrgusele.Aga pikk koon päästis vennikese.Värske lumi oli sadanud ja hästi näha kui rebane veel pool kilomeetrit eemal polnud hoogu maha võtnud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Vaatan, et ta saab Sul sealt väga hästi välja ja jääb selliselt rippu teistele (kährik, rebane, koerad jne) kättesaadavaks.


Mul on enamus kaste raudadega selliselt ühendatud,et nugis jääb rippu.Kaduma on läinud(mida ma kahtlustan)teiste elukate läbi ehk paar tükki või ka mitte.Sellel rippu jäämisel on üks naha kvaliteeti mõjutav eelis.Nimelt,eriti soojema talvega,jääb kastis nugis küljega vastu lauda ja see koht jahtub aeglasemalt,võib isegi vaikselt roiskuma hakata.Kui kontrollid lõkse tihti siis pole probleemi.Minu kokkuostja küsis sel korral kohe,et ega nad sul kaua kastis pole olnud.
Naine võib olla,koer peab olema!
otse
Postitusi: 40
Liitunud: N Jaan 27, 2011 4:41 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas otse »

Mitme päeva tagant see tihti on?
Ise olen plaanind, et külmaga üks kord, sulaga kaks korda nädalas.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nii ta ehk ideaalis ongi.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise näiteks selle tõttu olengi suht vähe saaki saanud, et ei vii kaste enne välja, kui külmaks läheb. Mugavuse küsimus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Ma olen tähele pannud,et põhiline nugis tuleb just nö. vana aasta sees.Kas siis sellest,et oled kohad sisse söötnud või leiab soojaga paremini kasti üles.Varemalt hakkasin ka püüdma,kui lumi maha tuli.Nüüd paar aastat olen kohe,kui võib lõksud hüüdma sättinud ja tulemus on parem.No jah,eks sõitmist on ka rohkem.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Jokamees
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 03, 2013 11:44 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Jokamees »

Sooviku palju sa nugist see hooaeg saanud oled ja palju lõkse on?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nugiselõksudega on sel aastal 21 nugist ja üks tõhk .Usun,et kui tegeleks tõsisemalt,saaks teist sama palju veel aga meie maadelt mitte rohkem.Lõksuring on 20 kasti peale 30 kilomeetrit.14 kasti andsid saaki,kõige kõvem 3 nugist ja tõhu.3 nugist olid kärntõves,üks neist ikka väga kole.Kindlast oleks mõne veel saanud aga mul on lõksud juba kaks nädalat ära korjatud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Jokamees
Postitusi: 21
Liitunud: N Jaan 03, 2013 11:44 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Jokamees »

Üsnagi uhke saak, endal 10 kasti lõksudele ja 5nugist praeguse seisuga. Üks nendest oli karv hiirte poolt rikutud.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

Selle aasta saak!
Manused
2015-03-06 13.36.02.jpg
2015-03-06 13.33.52.jpg
Trophy Hunter
ööloom
Postitusi: 17
Liitunud: T Jaan 22, 2013 6:09 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas ööloom »

(y) Ütlemata tubli mees kes kõik karvased ära väärtustab.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Vägev (y) .Teil,Alo, saarepeal kärntõve polegi või?Kas sa kährikut-rebast püüad kastlõksuga ka või ainult selle pildistajakoeraga :wink: ?
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

krt peab ka saarde kolima :D (b)
sinu nukker noku!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

sooviku kirjutas:Vägev (y) .Teil,Alo, saarepeal kärntõve polegi või?Kas sa kährikut-rebast püüad kastlõksuga ka või ainult selle pildistajakoeraga :wink: ?

See aasta yle pika aja kärntõbe minimaalselt. Eelmine aasta oli hyllumaja. 70 lastud kährikust nülgisin kusagil 35-40 ja sellest praagiti ka veel 10kond välja. Mõlemaga nii lõksuga kui ka fotograafiga.
Trophy Hunter
Vasta