Kuidas ja kuhu lased kobrast?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.

Kuhu lased kobrast?

Lasen ainult maa peal olevat looma (st. veest väljas)
13
15%
Pähe (vette)
40
46%
Kaela (vette)
8
9%
Nii kuidas juhtub (ei tee vahet)
19
22%
Mingi muu variant (palun täpsusta)
7
8%
 
Hääli kokku: 87

indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Õnnitlen kedagi REVULSION-it esimese sõnavõtu puhul. Soovitan tal algselt nii õhupüss kui ka ``sportpüss`` oma peakese peal ära proovida. Kui siis üks või teine ``ilust rasvast ja nahast mõtega läbi laseb``ja hing sisse jääb, tasub proovida ka muudel kehaosadel. Metsast hoia kaugemale, mehed saavad su kätte ja annavad täiega ``mõtega rasva ja naha peale, ilust``, niisama, lihtsalt ja suure ``mõtega``, nende teod on silmaga näha ja kehaga tunda, VÄHEMALT.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Kas ma olen maininud, et ma tahaksin lasta kobrast, mul on lihtsalt kahju sellistest inimestest, kes neid lasevad ilma loata ja mai tea mis relvaga, leidsime üks suvi järvest ulpiva kopra, tõime muidgi kaldasse ja matsime maha, tal oleks olnud nagu mingi kaks peenikest õhupüssi kuuli haava.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

"Kas ma olen maininud, et ma tahaksin lasta kobrast, mul on lihtsalt kahju sellistest inimestest, kes neid lasevad ilma loata ja mai tea mis relvaga, leidsime üks suvi järvest ulpiva kopra, tõime muidgi kaldasse ja matsime maha, tal oleks olnud nagu mingi kaks peenikest õhupüssi kuuli haava."

Ilmselt said selge vastuse jahimeeste suhtumisest asjasse :D Küll natuke teravas toonis, kuid mis küsimuse sisu arvestades oli asjakohane :wink:
Kivi kotti!
Volts
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 08, 2006 11:11 am

Postitus Postitas Volts »

Võtsin ka viitsimise kokku, et natuke sest kopra laskmisest kirjutada. Olen suts kuri, et lastakse kobrast siledast nullidega. Eelmine nädal õnnestus üks suur isane kummuli lasta.Vääristamisel ilmusid naha alt kuklast nullised mammud välja. Polnud sentigi sisse läind, koljul olevad olid laiad.
Kokkuvõtteks, laske siledast kuuliga. Vindiga kõige kindlam. Ei tee vint seda looma ühti nii sodiks, kui küljelt lasta. Lasen ise 12g mega cal.30-06 - ga. 5-25m pealt. Viimased kuulid kõik kenast läbi jooksnud ja lõhkunud pole peaaegu midagi. Kõik on kohe vagaseks jäänd ja pole nad kuhugi rohkem taht minna. Kaugemalt ei kipu kõmmutama, sest pole võimalust pärast kätte saada.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Vaidleks veits vastu.Enamus kopraid olen lasknud 5,1mm haavliga.Praagi % suht olematu(mõni ikka läheb aga vindiga sama lugu).Kui kobras on üle 20m kasutan vindirauda(7X57R 11g.).Sel aastal 18 käes ja 3 praagiks(kaks siledaga ja üks vindiga).Neist kaks olen lasknud vindiga,ülejäänud haavlitega.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kui lastakse pooleldi vee all olevat looma,vastu pead ,siis ehk jah jääb nr 0 nõrgaks,ka vindiga annab sitasti lasta,aga muidu tahaks küll looma näha kellele kuni 20m kauguselt käpa pihta antakse ja see veel paigast liigub(nr0),lastud neid nii mõnigi siledast ja nulliga ,sabaga vähe plaksutab ja kõik või on äkki järvamaa koprad kuidagi pehmemad.
243win
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Selles iva ongi,et käpa kohas nahk õhuke ja haavel poeb hästi läbi.Ülevalt lastes turjal nii paks nahk,et kui haavel sellest läbi tungib siis tal jõud kadund ja oodatud tulemus jääb saavutamata.Ise lasen haavlitega ainult pähe.Nii mõnigi ilus trofee on selle nahka läinud aga see-eest loom käes.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

lisaks veel,et 10-15m pealt on haavlilaeng tõhusam igasugusest kuulist ja 20m viimane piir
243win
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

jahemees kirjutas:...aga muidu tahaks küll looma näha kellele kuni 20m kauguselt käpa pihta antakse ja see veel paigast liigub(nr0),...

Ujuvale koprale käpa pihta na raske anda, väljas ju vaid pea.
Võiks ju üles riputada pildi, kus kopral peas ja kaelas üle 5 cm läbimõõduga kuuli väljumisavad, ajud läinud jne - ometi ujus see minema ja sain teise kalda ääärest ca 10 m eemal kätte. Ja põhjaminekust ei räägigi, pea asemel olid mõned luutükid naharibade küljes ja ometi alles ööpäev hiljem tuli pinnale. Olen elus lasknud vaid ühe kopra, mis jäi peale pauku ilma rabelemata/liikumata kohe paigale.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Hakkab see "laiba" välja ujumise jutt kah paika saama. Ise täheldanud samuti seda, et kui inimene ära upub, siis tavaliselt 1 ööpäeva jooksul ujub pinnale. Kui on väga külm vesi või seljas paksud rasked vett imavad riided, siis tavaliselt paari päevaga. Enda kahtlustele olen saanud kinnitust ka paarilt tuttavalt kohtumedarstilt. On mulle selgitatud seda nn. gaaside teket "kõhu " piirkonnas, kuna seal asuvad magu-soolikad.
ikka lõbusalt
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

Sai eile lastud "kobar" u 25-30kg, teine oli väiksem, lasin nn minimagnumiga 46g 1/0 (Raplast)u. 4m pealt kõik terad peas kinni koos konteineriga, mõte selles, et mürtsu nii mis kole aga distansi vaadates tera on kerge ja kaugemalt lastes pead olema kiire vend, et üle lasta jõuad.
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
Volts
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 08, 2006 11:11 am

Postitus Postitas Volts »

Mnjah. Tundub,et olen peaaegu ainuke mohikaanlane, kes vindist nullmeetrist lõpmatuseni lajatab. Vististi on libedasega lihtsam jummida, pole vaja täpset sirakat anda ja enne läbi mõelda millisel kaugusel kuuli tabamuskoht on. Aga harjutage, äkki hakkab meeldima!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Volts kirjutas:Mnjah. Tundub,et olen peaaegu ainuke mohikaanlane, kes vindist nullmeetrist lõpmatuseni lajatab. Vististi on libedasega lihtsam jummida, pole vaja täpset sirakat anda ja enne läbi mõelda millisel kaugusel kuuli tabamuskoht on. Aga harjutage, äkki hakkab meeldima!

ikka ma kah vindiga alates nullmeetrist ..., aga peamiselt kehva nägemise pärast, optika aitab sihtimisele kaasa, eriti hämaras
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Alates 95.aastast ainult vindiga lasknud.Alul kal.6 ,5 ,alates sellest aastast 222Rem.Lasknud olen poolest meetrist kuni ca 180-ni .Haavlitega niipaljukest pistmist kui neid naha alt nähtavale tuleb ja seda ei olegi nii harva.Kellel võimalus,pidagem koprajahti ikka vindga!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah, eks see vindi ja sileda valik sõltub ka kohtadest, kus jahti peetakse. Ise eelistan ka vinti. Aga põhipõhjus just see, et pärast liha haavleid täis, kui siledast lastud, jube tüütu seda süüa. Meie kandis lastakse kobrast väga harva, ja ellu ei jää neist erti palju.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta